Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Marseille - 30. září 2018   21:00

Lille
65' Pépé  • 86' Bamba  • 89' Bamba (Ballo-Touré)
3:0
(0:0)
Lille
Maignan – Celik, Fonte (C), Dabila, Ballo-Touré – Xeka, Mendes – Pépé (90+2. Gabriel), Ikoné (75. Edgar Ié), Bamba – Rémy (78. Leao).
Jakubech – Edgar Ié, Gabriel, Araújo, Maia, Soumaré, Leao.
Lesage – Annonier, Aube
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Kamara, Gustavo (C), Sakaj – Sertic (87. Maxime López), Strootman – Radonjić, Thauvin, Ocampos (67. Payet) – Germain (67. Mitroglu).
Pelé – Rocchia, Abdennour, Hubočan, Maxime López, Payet, Mitroglu.

Dnes je dohráno, já děkuji za pozornost, přeji příjemný večer, dobrou noc a úspěšný start do nového týdne. Mějte se hezky, na shledanou.
Druhý poločas přeci jen góly přinesl a to hned tři. K radosti většiny publika padly všechny do hostující brány, dvakrát se domácí prosadili z penalty a výhru potvrdili gólem minutu před koncem základní hrací doby. Lille vítězí nejspíš zaslouženě, ve druhé půli bylo aktivnější a za výhrou šlo víc, soupeř toho směrem dopředu mnoho nepředvedl a ani jeho celková hra nebyla moc dobrá.
90+4'
90+4'
Hosté se nakonec přeci jen dostali ještě na soupeřovu stranu, avšak duel brzy skončí.
90+3'
Domácí drží míč daleko od své brány a čekají na závěrečný hvizd.
90+2'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Gabriel.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Lille právě vstřelilo branku!
A domácí přidávají ještě jeden zásah. Po pěkné kombinaci sebral Ballo-Touré míč protihráči, poslal jej před odkrytou bránu, kam naběhl JONATHAN BAMBA, který měl poté už snadnou práci.
87'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Grégory Sertic, přichází Maxime López.
86'
JONATHAN BAMBA pálil pro změnu k pravé tyči a ač Mandanda opět vystihl směr, balón se mu vyrazit nepovedlo.
85'
Žlutou kartu dostává Luiz Gustavo (Olympique Marseille).
85'
Pépé postupoval sám na brankáře a Gustavo musel zariskovat, když hráči zkoušel sebrat míč skluzem. To se mu nepovedlo, místo toho fauloval a bude to druhá penalta pro Lille.
85'
Sarr naznačil střelu, poté chtěl ještě popojít dál, ale nepovedlo se. Domácí vyráží do brejku.
84'
Mandanda po malé domů rychle odkopává míč jak nejdál to jen jde.
83'
Mitroglu v pokutovém území nejen, že špatně zakončil, navíc se ještě provinil faulem.
82'
Bamba prováhal správný okamžik pro přihrávku, když se dvěma spoluhráči vyrazil proti třem hráčům hostů, nakonec vybojoval rohový kop.
81'
Skrumáž před bránou Lille, ovšem z tohoto mráčku nezapršelo, rána hráče Marseille letí nad bránu a rozehrávat bude Maignan.
80'
Tu sice dokázal ubránit ale následuje roh.
80'
Nový muž na hřišti si v obranné fázi počínal příliš aktivně a jeho tým bude čelit nepříjemné standardce.
78'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Rafael Leao.
77'
Thauvin skončil na trávníku před bránou Lille, ale v tomto případě se penalta nepíská, rozhodčí stál hodně blízko na to, aby celou situaci včas posoudil.
76'
Radonjić po vzoru Pépého zkoušel proniknout do pokutového území, ovšem do zakončení se nedostal.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Edgar Ié.
74'
Mitroglu místo střely posunul míč na pravou stranu, kam naběhl Sarr, který ihned vystřelil směrem vzdálenější tyč, avšak tu minul.
74'
Hodně nepřesná přihrávka Lille končí u Mandandy, ten už rozehrává o poznání rychleji, než před dvaceti minutami.
72'
Gustavo rozehrál rohový kop a míč poslal přímo do rukavic Maignana.
71'
Mitroglu se už dostával k volnému míči před Maignanem, v poslední chvíli odhlavičkoval balón do bezpečí Celik.
70'
Hosté se dožadovali rohového kopu, avšak rozhodčí nařizuje odkop od brány.
68'
No, málem vyrovnání opravdu přišlo. Thauvin však nedokázal před domácí bránou zpracovat prudkou přihrávku z levé strany.
67'
Hostující kouč reagoval na vzniklou situaci dvojím střídáním, uvidíme, zda to Marseille pomůže k lepšímu výsledku.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Kostas Mitroglu.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Dimitri Payet.
66'
Hosté rychle vyrazili do útoku, tam si ale pomohli faulem.
65'
NICOLAS PÉPÉ nic moc nevymýšlel a balón poslal ze svého pohledu tvrdou ranou na levou stranu. Mandanda ji sice odhadl, ale na míč neměl šanci dosáhnout.
64'
To však potvrdilo původní verdikt a domácí budou kopat penaltu. Opakuji, že zcela oprávněně.
64'
Ještě probíhá porada s videem.
63'
Žlutou kartu dostává Steve Mandanda (Olympique Marseille).
63'
Pépé se krásně protlačil až před brankářem, Mandanda chtěl rychlým vyběhnutím hráči míč sebrat, avšak dopustil se faulu a rozhodčí neváhal ani chvíli a píská penaltu, zcela správně.
62'
Hosté se u středové lajny provinili faulem a míč musí odevzdat, ani domácí s rozehrávkou moc nespěchají.
61'
Držení míče po hodině hry je poměrně vyrovnané, 54 % – 46 %.
60'
Opět v akci Mandanda, který po malé domů s rozehrávkou nespěchá.
59'
Pépé hledal v pokutovém území své spoluhráče, avšak balón byl včas zastaven, krátce na to skončil v rukavicích hostujícího gólmana. Hra se uklidnila a šance k vidění nejsou.
58'
Hostujícímu celku se teď moc nezdařil útočný záměr, jeho hráči poslali míč po zemi jen ke gólmanovi Lille.
56'
Na trávníku skončil Ocampos, který však faulu trochu přidal. Poté ještě diskutoval s arbitrem, neboť pro soupeře požadoval žlutou kartu, spíš mohl být rád, že ji neviděl sám. Připomínám, že jednu už má.
54'
Rémy si vyskočil na centrovaný míč, balón poslal hlavou vedle bližší tyče. Tohle byla další slušná možnost.
54'
Pépé se do zakončení nedostal, ale vybojoval pro své barvy rohový kop, ač se to hostům moc nelíbí. Ti reklamovali, že se Pépé dotkl míče jako poslední, není jim to ale nic platné.
53'
Domácí vyrazili do protiútoku, avšak Ikoné špatně načasoval přihrávku spoluhráči a z šance tak rázem nebylo nic.
52'
Maignan byl připraven a volný míč, jenž se ocitl před jeho bránou, včas odkopl do bezpečné vzdálenosti.
49'
A mohlo zahrozit na druhé straně, kdy po krásné kombinaci střílel Pépé, vzdálenější tyč však těsně minul. Kdyby zamířil přesně, byl by to gól, Mandanda zůstal přikovaný ve středu brány.
48'
Ten rychle rozehrál a ve velké šanci se zjevil Ocampos, který osamocen pálil z levé strany, Maignan však výtečně zasáhl a míč vyrazil.
48'
Bamba poslal centr z levé strany přímo do rukavic Mandandy.
46'
Mendes začal druhý poločas tak, jak ten první zakončil, střelou zdálky zpoza pokutové území, ta znovu prošla těsně vedle levé tyče soupeřovy svatyně.
46'
První půle branku nepřinesla, remíza odpovídá dění na hřišti, žádné mužstvo to druhé výrazněji nepřevyšuje. Blíže k brance měli nejspíš domácí, avšak žádnou vyloženě gólovou šanci si vytvořit nedokázali, totéž platí o Marseille. Bude druhý poločas jiný?
45+2'
45+1'
Málem se domácí fans přeci jen dočkali před odchodem do kabin jedné branky, Mendes napřáhl před pokutovým územím a zamířil k bližší tyči, avšak tu asi o metr minul.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Domácí vyrazili do útoku, avšak celou akci pak zastavili, hru uklidnili a nyní si přihrávají u středové lajny.
44'
Teď to byla hodně špatná souhra Lille, opět Xeka v hlavní roli, když chtěl přihrávku rychle vrátit spoluhráči, místo toho našel pouze fotbalistu v modrobílém dresu.
43'
Xeka se taky unáhlil se střelou, když volný míč místo zpracování, na které měl čas, ihned napálil na bránu, a tu přestřelil.
42'
Nejprve domácí nedokázali projít přes obranný val soupeře, hosté vyrazili do brejku, avšak příliš zbrklá přihrávka jednoho z hráčů hatí veškeré naděje na vstřelení gólu.
39'
Pépé však mířil pouze do dobře připravené zdi a z šance tak nebylo nic.
38'
Krátce na to se však přeci jen píská, když se hosté dopustili nedovoleného zákroku. Lille tak rozehraje přímý kop z hodně dobré pozice.
37'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, které se měl dopustit Gustavo, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.
36'
Pépé se málem dostal do samostatného úniku, v poslední chvíli mu čistým skluzem míč ukopl Kamara a zabránil tak jasné šance soupeře.
35'
Bamba v pokutovém území převzal míč a pokoušel se protihráči udělat kličku, avšak na kluzkém povrchu podklouzl a do šance se tak nedostal.
33'
Thauvin obdržel pěknou přihrávku do běhu, avšak ke střele se odhodlal příliš pozdě a vyběhnutého Maignana nepřekonal. Domácí brankář odrazil míč zpět k nohám protihráče, o nich se poté balón odrazil do zámezí.
33'
Dabila to teď moc dobře neprovedl a jeho daleký centr na slepo letí do zámezí. Gestem se poté svým spoluhráčům omluvil.
32'
Maignan vyběhl daleko ze své brány a míč jen pohlídal v cestě do zámezí.
31'
Teď se domácí moc daleko nedostali, balón přesto končí až u brankáře hostů, který s rozehrávkou vůbec nespěchá.
29'
Rémy zůstal sám před brankářem a míč k němu doputoval, ovšem sám hráč si byl vědom toho, že nemá smysl pokračovat, neboť stál v jasném ofsajdu.
29'
Bambovi se nepodařilo v pokutovém území prostrčit míč na spoluhráče, jeho přihrávka byla zastavena včas.
28'
Xeka zkusil štěstí střelou z dálky, ovšem mířil příliš vysoko nad břevno.
27'
Další faul na hostující straně, Kamara stáhl k zemi unikajícího Rémyho, domácí rozehrají na polovině soupeře.
26'
Postaral se o to Pépé, avšak tentokrát necentroval přesně a hosté míč odvrací do bezpečí.
25'
Gustavo se teď hodně diví tomu, že jeho zákrok byl posouzen jako nedovolený. Soupeř rozehraje zajímavou standardku z pravé strany.
25'
To hosté si v útočné snaze špatně přihráli a míč jim utíká za brankovou čáru.
24'
Krásným pasem vybídl Pépé ke skórování svého spoluhráče stojícího na levé straně, tím byl Ikoné, který však z voleje trestuhodně minul vzdálenější tyč. Stadionem to jen zahučelo.
23'
Následoval centr před bránu Lille, který byl odvrácen a míč končí až u Mandandy.
22'
Ocampos se svíjí v bolestech u postranní lajny, rozhodčí píská faul, ale žlutý trest neuděluje.
21'
Pépé málem nadělal hostujícímu brankáři nemalé starosti, toho však zastoupil spoluhráč, který míč hlavou odvrátil do bezpečí.
20'
Maignan musel hodně rychle z brány, aby byl u míče dříve, než soupeř.
18'
A sám Xeka (Lille OSC) vidí vzápětí za svůj faul také žlutou kartu.
18'
Xeka pokračuje ve hře a samotná hra může také po asi třech minutách pokračovat dál.
17'
Tak nakonec přeci jen Lucas Ocampos (Olympique Marseille) žlutý trest po velkých protestech domácí střídačky vidí. Rozhodčí se zřejmě ještě radil s kolegy. Nutno říct, že žlutá karta je to oprávněná a hráč může být ještě hodně rád, že jenom žlutá.
15'
Xeka dostal od Ocampose úder loktem do obličeje, hostující hráč však nevidí ani žlutou kartu.
14'
Ocampos na druhé straně zkoušel projít kolem Dabila, avšak ten jej čistě od míče odstavil a zařídil odkop od své brány.
13'
Po rohovém kopu pálil jeden z hráčů Lille, zřejmě znovu Ikoné, z dálky přímo do náruče připraveného brankáře Marseille.
12'
Ikoné se dostával do dobré šance, ale míč mu ukopl v poslední chvíli Ocampos.
10'
Mendes měl v držení míč, ale záhy o něj přišel. Do akce tak jdou velmi rychle zase hráči Marseille.
9'
A hned na to hosté založili další akci, při které se nikdo z hráčů nedostal k ohrožení domácí branky.
8'
Fonte dostal míč do pokutového území, jeho zakončení však chybělo více přesnosti. Následuje jen odkop od branky Marseille.
8'
Rohový kop pro Lille.
7'
Sakaj zachytil míč po střele domácích a postupně ho dostal na opačnou stranu. Ovšem hostům se nepovedlo zakončit přesně. A znovu ztrácejí balon.
6'
Hosté zakopli balon do zámezí a je tu autové vhazování pro domácí celek.
5'
Ikoné vyslal z hranice velkého vápna střelu, kterou ale zablokovala obrana hostů. Ti tak mají také k dispozici odkop od svého zařízení.
4'
Po nepřesné rozehrávce hráčů Lille získal balon Thauvin, jenže jeho pokus pravé strany skončil mimo tři tyče.
3'
Strootman dostal přihrávku, seběhl si k velkému vápnu, jeho přízemní střela ale skončila jen na pozorné obraně Lille. Domácí tak mají odkop od své branky.
2'
Germain se dostal ke střele kousek před domácí brankou, jenže poté branku domácího celku minul.
2'
Hosté se pak dostali k míči a založili další akci, Dabila jim sebral míč a otočil hru na opačnou stranu.
1'
Domácí vybojovali volný přímý kop, po něm však branku hostů nikterak neohrozili.
1'
Kamara hned na úvod prvního poločasu dostal míč k sobě a pokusil se projít do blízkosti domácí branky. Ovšem ke střele se nedostal.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, Fonte (C), Dabila, Ballo-Touré – Xeka, Mendes – Pépé, Ikoné, Bamba – Rémy.
Náhradníci: Jakubech – Edgar Ié, Gabriel, Araújo, Maia, Soumaré, Leao.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Kamara, Gustavo (C), Sakaj – Sertic, Strootman – Radonjić, Thauvin, Ocampos – Germain.
Náhradníci: Pelé – Rocchia, Abdennour, Hubočan, Maxime López, Payet, Mitroglu.

Rozhodčí: Lesage – Annonier, Aube.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně se ve vzájemných duelech radoval pokaždé celek z Marseille. Nejprve vyhráli fotbalisté Olympique 1:0 na hřišti Lille, doma pak vysoko 5:1. Domácí fotbalisté tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.
Olympique Marseille

Hosté jsou na tom úplně stejně. Jsou čtvrtí se stejným počtem výher, remíz a proher a také mají na svém kontě třináct bodů a jsou čtvrtí. Minulé kolo přivítali hráči Marseille na svém hřišti Štrasburk, který porazili těsně 3:2. Dnes na hřiště Lille jedou s jasným cílem, a sice získat další body do tabulky. Čeká nás tak zajímavý zápas, který si nenechte ujít.
Lille OSC

Domácí Lille se zatím v tabulce francouzské ligy nachází na pátém místě. Po sedmi kolech získali čtyři výhry, jednu remízu a dvě prohry. Sezónu tak hráči tohoto celku začali velmi dobře. Naposledy se jim však nedařilo na hřišti Bordeaux, kde padli těsně 0:1 z jejich pohledu. Dnes by na dobré výsledky úvodu sezóny rádi navázali, proti hostům z Marseille je však nečeká žádná procházka růžovým sadem.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu osmé kolo francouzské Ligue 1 a v jeho rámci budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Lille OSC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.