Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Angers - 19. dubna 2019   20:45

Lyon
14' Depay (Aouar) • 39' Terrier (Aouar)
2:1
(2:0)
Angers
89' Tousart (vl.)
Lyon
A. Lopes – Tete, Denayer, Marcelo, Dubois – Aouar, NDombèlé – Cornet, Fekir (84. Tousart), Terrier (76. B. Traoré) – Depay (90. M. Dembélé).
Gorgelin – Pape Diop, Morel, M. Dembélé, B. Traoré, Tousart, Solet.
Millot – Luzi, Drouet
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Angers
Butelle – Pavlović, I. Traoré, Bamba – Manceau, Santamaría, Pajot (76. El Mellali), Mangani (64. Fulgini), Capelle (53. Kanga) – Tait – Reine-Adélaïde.
Boucher – Fulgini, El Mellali, Pellenard, Thomas, Kanga, Diaw.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 10:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Lyonu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Druhý poločas byl z hlediska atraktivity o poznání záživnější, dočkali jsme se totiž celé řady vyložených šancí, avšak dlouhou dobu jsme se žádné branky nedočkali. To se změnilo až v koncovce utkání, vlastní branku si totiž vstřelil domácí Tousart, který tak zadělal na pořádné drama. Angers se ještě v nastaveném času tlačilo za vyrovnáním, avšak defenzíva soupeře si hubené vedení ustrážila do konce.
90+4'
90+3'
Nejspíš nedočkáme, neboť ve vzduchu dokázal zasáhnout domácí Dubois, který odvracel míč do bezpečnějšího prostoru. Do konce zápasu moc nezbývá.
90+2'
Jedna z posledních šancí pro hostující celek, který si vybojoval rohový kop z pravé strany. Dočkáme se vyrovnání?
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Moussa Dembélé.
89'
Angers právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom tu máme kontaktní branku! Domácí brankář Lopes totiž nepředvedl vůbec jistou rozehrávku, na kterou kolega Denayer nedosáhl. Naopak se k míči dostal Kanga, jehož zpětnou přihrávku si srazil do vlastní sítě vracející se LUCAS TOUSART.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Nedovoleným zákrokem si pomohl další z domácích hráčů, tentokráte se jednalo o Marcela. Angers se rozhodlo rozehrát nakrátko, nic nebezpečného se ale neudálo.
86'
Nyní to domácí zkoušeli přes pravou stranu, konkrétněji se o to postaral obránce Tete, který se nedostal kolem protihráče, jenž navíc zasáhl čistým způsobem.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Lyon stále vede o dvě branky, avšak v posledních minutách úplně přestal hrát, což soupeř nepotrestal.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Yassin Fekir, přichází Lucas Tousart.
83'
Lopes tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž to i v tomto případe zkoušel přízemní přihrávkou do strany. Domácí se pomalu a jistě dostávají vpřed.
82'
Depay se snažil narazit na Aouara, který tuto nabídku vůbec nepochopil. O malý moment později se z velké vzdálenosti napřahoval Tait, jenž mířil nad branku.
81'
Fulgini si zasekl míč na pravou nohu, avšak následný centr se nepovedl. Další pokus tentokráte směřoval na volného Kangu, který s hlavičkou o zem neuspěl.
80'
Na vzdušnou nabídku si dokázal naskočit hostující Pavlović, který pořádně protáhl brankáře Lopese, jenž má v posledních vteřinách konečně trochu práce.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Bertrand Traoré.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Farid El Mellali.
75'
Lyon se sice radoval z další branky, hlavní sudí jí ale nakonec neuznává. Fekir se totiž v době přihrávky nacházel ve velice těsném ofsajdu.
74'
Balón se přesunul na pravou stranu, kde to Fulgini zkoušel ve spolupráci s Kangou. Lyon se zatáhl ke své šestnáctky, kde se mu zatím daří odrážet ataky.
73'
Do tandemu se ještě vydal střídající Fulgini, který ihned zkoušel centrovat do pokutového území. To se nesetkalo s úspěchem, na druhé straně pálil Cornet.
72'
Do rozhozené obrany pelášil Santamaría, který celou akci naprosto zabrzdil. Nepřesná přihrávka totiž zahnala Taita, jenž nyní čeká na své kolegy.
71'
Nakonec si hosté vyzkoušeli rohový kop z pravé strany, který nebyl ničím nebezpečný. Naopak se podařilo zasáhnout Denayerovi, jenž kraloval ve vzduchu.
70'
První větší šance pro Angers! Tait oslovil naběhnuvšího Kangu, který ještě přeposílal na jednoho ze spoluhráčů, jenž špičkou kopačky poslal míč kousek vedle.
69'
Angers se už celkem dlouhou dobu nedostalo k opačné šestnáctce, nyní Pajot nepřesně zkoušel přenést hru na Taita. Míč skončil pouze za autovou lajnou.
68'
Santamaría byl v souboji o hrací předmět příliš pozdě, s čehož pochopitelně pramenil nedovolený zákrok. Hlavní sudí okamžitě pískl do své píšťalky.
67'
Nejprve Dubois trefil centrem pouze protihráče, následně jeho celek opět dostal míč až ke středovému kruhu, kde Denayer rozvinul další kombinaci.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Lyon v poklidu kontroluje dvoubrankové vedení. Hostující celek je stále neškodný, Lopes se v brance nudí.
65'
Na jistotu se rozhodl zahrát domácí Marcelo, který hlavičkou dopravil míč do náruče brankáře Lopese. Ten pro změnu rozehrál výhozem na levou stranu.
64'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Angelo Fulgini.
64'
Žlutou kartu dostává Wilfried Kanga (Angers SCO).
63'
Navíc to vyzkoušel také obránce Denayer, jenž vypálil z dobrých pětadvaceti metrů. Jeho prudká rána nebyla špatná, avšak směřovala pouze doprostřed.
62'
Do další nadějné příležitosti se dostával právě Cornet, kterému zakončení celkem trvalo. Nakonec toho využil Pavlović, jenž dokázal prudkou ránu zablokovat.
61'
Aby toho nebylo málo, tak se vůbec poprvé v utkání předvedl Cornet, který si zasekl balón na silnější nohu, načež jeho pokus o obstřel zlikvidoval brankář Butelle.
60'
Krátce poté bylo pískáno ve prospěch Angers. Tait se totiž chytrým způsobem protáhl kolem jednoho z protihráčů, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
59'
Olympique se mohl dostat do tříbrankového vedení! Nejprve si potáhl míč Terrier., jehož ránu dokázal Butelle zneškodnit. Na dorážku byl připravený Depay, který opět trefil pouze brankáře.
58'
Fekir si pro spolupráci vybral Terriera, který mu ihned vrátil na kopačku. Výsledkem byla pohotová rána pravou nohou, jenž skončil kousek vedle zadní tyče.
58'
Žlutou kartu dostává Thomas Mangani (Angers SCO).
57'
Pomezní sudí nakonec správně ukázal na hostující strany, Lyon totiž bude vhazovat. Jako poslední se dotkl míče Manceau, který se tomu ale hodně diví.
56'
Hezká kombinace v podání domácích přinesla patičku na Terriera, který narazil do jednoho z protihráčů. Hosté nekompromisně odklidili balón do bezpečí.
55'
Nyní přišla další nepřesná přihrávka, kterou dokázal přečíst napadající Pajot. Ten si míč potáhl na pravou nohu, načež ho nedovoleně zastavil Marcelo.
54'
Následně se domácím ještě podařilo vydolovat zdánlivě ztracený balón. Depay rozjel další kombinaci ve středu hrací plochy, do které se zapojil také Fekir.
53'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Wilfried Kanga.
52'
Depayovi se z první podařilo oslovit Teteho, který si přichystal míč na centr. Ten nakonec pouze prolétl pokutovým územím, avšak faulem se provinil Pajot.
51'
Aouar se od postranní čáry dostal ke středovému kruhu, odkud ještě roztahoval hru na pravou stranu. Nepovedenou přihrávku dokázal zastavit Pajot.
50'
Ndombélé se s míčem dostal na útočnou polovinu, kde celkem dlouho váhal s řešením krátké kombinace. Nakonec vyprodukoval zpětnou přihrávku.
49'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí právě Tete, který to nemyslel vůbec špatně. Butelle si celou situaci sám zkomplikoval, nakonec ale zasáhl pravou nohou.
48'
U postranní čáry se podařilo zasáhnout Tetemu, který ještě otřel míč o nohu jednoho z protihráčů. To vše znamená, že Olympique bude vhazovat z z pravé strany.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy. Lyon měl celý první poločas výraznou územní převahu, přičemž jsme na úvodní branku tohoto zápasu čekali necelých patnáct minut, prosadil se totiž Depay. I posléze si Olympique připravoval střelecké pozice, avšak dlouho dobu se ke druhé brance nemohl dostat. Tu nakonec vsítil Terrier, jenž využil vynikající přihrávky od Aouara. Angers bude muset ve druhém dějství zabrat, výkon zatím není vůbec ideální.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Nyní ukořistil míč hostující Bamba, který ho posléze opět věnoval soupeři. Lyon to zkoušel středem hrací plochy, jenomže Depay narazil pouze do Pavloviće.
43'
Marcelo zkoušel přenést hru vzduchem, což se nakonec podařilo. U postranní lajny se ale podařilo zasáhnout Manganimu, jenž odvracel do zámezí.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Aouar dokázal načasovat přihrávku na MARTINA TERRIERA, který v souboji o míč dokázal přetlačit Bambu, načež přízemním zakončením prostřelil brankáře Butelleho, který se pořádně rozčílil. Ani tentokráte se obrana Angers nejevila dobrým dojmem.
39'
Dubois celkem dlouho váhal s provedením autu, nakonec se po jeho přihrávce probíjel vpřed Terrier, který se nedokázal protáhnout kolem Cappeleho.
38'
Nakonec si dokázal vyměnit balón s Duboisem, přičemž se nepovedený centr málem snesl ke vzdálenější konstrukci. Hrací předmět dopadl pouze na horní síť.
37'
Depayovi se nyní nepodařilo ideálním způsobem trefit balón, Butelle tak nemusel zasahovat. Následně se Denayer dostal s míčem na druhou polovinu.
36'
Manceau měl u postranní čáry dostatek prostoru na centr, avšak i tentokráte našle pouze hlavu jednoho z protihráčů. V tuto chvíli peláší vpřed Tete.
35'
Santamaría se vracel s míčem k vlastní šestnáctce, kde se ocitl v tísni. Angers se pohodlně dostalo na druhou stranu, kde Capelle vybojoval další aut.
34'
Terrierovi se podařilo vybojovat další rohový kop, který si i tentokráte vzal na starost Depay. Centr směřoval po zemi, na přední tyči ho nedokázal trefit Cornet.
33'
Bamba celkem dlouho váhal, čehož využil napadající Fekir, který dokázal odkop zablokovat ve prospěch svého celku. Cornet nyní operuje s balónem.
32'
Anger si přichystalo standardní situaci, která byla vcelku nebezpečná. Pavlović totiž prodlužoval míč k zadní tyči, avšak Lopes předvedl reflexivní zákrok.
31'
Až příliš prudkou nahrávku vyprodukoval hostující Pajot, který to zkoušel na Manceaua. Míč se nakonec snesl ven z hrací plochy, domácí budou vhazovat.
30'
Lyon se nyní usadil s míčem na útočné polovině, kde rozjel další kombinaci. Fekir si vybral vedle stojícího Marcela, který pro změnu přenášel na Teteho.
29'
Před malým momentem se ke střeleckému pokusu dostal obránce Dubois, který mířil pouze doprostřed branky. Butelle byl připravený, navíc ihned rozehrál.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přichystala jednu branku. Lyon je i nyní výrazně aktivnějším celkem, hosté zatím nic moc nevymysleli.
23'
Rozehrávající Bamba chyboval, následně se k míči dostal Depay, který si potáhl míč na pravou nohu, načež o vlásek minul brankovou konstrukci.
22'
Depay si vzal na starost rohový kop, který posílal daleko ke vzdálenější tyči. Tam se dokázal prosadit Marcelo, jenž vracel balón na hlavu protihráče.
21'
S míčem si zahrával brankář Lopes, který roztáhl hru na levou stranu. Dubois si přichystal další centrovanou nabídku, kterou dokázal zablokovat Bamba.
20'
Dubois se u postranní čáry dostal kolem protihráče, načež se mu podařilo přenést hru na druhou stranu, kde Tete prodlužoval do moci protihráčů.
19'
Denayerovi se podařilo vyvézt míč na druhou stranu, kde nepřesně přihrával Aouar. Pochvalu si zaslouží obránce Bamba, jenž včas vystoupil před Corneta.
18'
Hosté si dokonce vybojovali rohový kop, který si vzal na starost Tait. Jeho vysoká nabídka doplachtila na hlavu Pavloviće, jenž nemířil mezi tři konstrukce.
17'
Santamaría celkem dlouho váhal s řešením kombinace, avšak stále sledujeme stejný obrázek hry. Manceau tak musel vracet ke středovému kruhu.
16'
Traoré si dokázal zpracovat neposedný míč, načež v tísni volil přihrávku na volného kolegu Manganiho. Olympique nikterak aktivně nenapadá rozehrávku.
15'
Nyní přišla nepřesnost z domácí strany, následně poté fauloval napadající Tete. Angers se rozhodlo rychle zaútočit, avšak ani tentokráte nic nepřišlo.
14'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Angers rozehrávalo volný kop urychleně, avšak Tait narazil na val protihráčů. Míče se ujal středopolař Aouar, jehož fantastická kolmice našla na druhé polovině naběhnuvšího MEMPHISE DEPAYE, jenž levačkou propálil hostujícího brankáře.
13'
Na zeleném pažitu se ocitl Reine-Adélaïde, který to opět pořádně schytal. I v tomto případě se provinil zadák Marcelo, kterému musel hlavní sudí domluvit.
12'
Fekir dokázal kolmicí najít Depaye, proti kterému vystartoval brankář Butelle. Nizozemský forvard to zkoušel vysokým lobem, který dopadl vedle branky.
11'
Hodně prostoru měl kolem sebe hostující Mangani, který následně ještě roztáhl hru na levou stranu, což vedlo k celkem zdlouhavé kombinaci hostů.
10'
Následovalo roztažení hry na levou stranu, kde číhal Dubois. Jeho prudký centr měl ideální výšku, avšak naskakující Depay nakonec mířil úplně vedle branky.
9'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Marcelo, který fauloval Reineho-Adélaïde. Angers si tak vybojovalo standardku, ke které se staví Tait.
8'
Fekir to zkoušel hodně vysokým centrem, přičemž si pro něj vyběhl brankář Butelle, jenž dokázal rukavicí zasáhnout. K odraženému míči se dostal Depay.
7'
Dubois se dostal až do pokutového území, odkud ještě vyprodukoval přihrávku do druhé vlny, která se ale neujala. Lyon si alespoň vybojoval rohový kop.
6'
Do vzdušného souboje se chtěl pouštět Santamaría, který ale neodhadl dopad hracího předmětu. O autové vhazování se tedy postará domácí Dubois.
5'
Na pravém křídle se pokoušel o centrovanou nabídku hostující Bamba, který našel pouze hlavu protihráče. Následně to zkoušel Fekir, který mířil vysoko nad.
4'
Odražený míč si za pokutovým územím našel Terrier, který se okamžitě pokoušel o zakončení. To směřovalo do nohy soupeře, domácí zůstávají u míče.
3'
Hned v úvodu prvního poločasu to středem hrací plochy zkoušel středopolař NDombèlé, který nakonec narazil na jednoho z protihráčů, jenž zasáhl čistě.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Denayer, Marcelo, Dubois – Aouar, NDombèlé – Cornet, Fekir, Terrier – Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Pape Diop, Morel, M. Dembélé, B. Traoré, Tousart, Solet.

Angers SCO: Butelle – Pavlović, I. Traoré, Bamba – Manceau, Santamaría, Pajot, Mangani, Capelle – Tait – Reine-Adélaïde.
Náhradníci: Boucher – Fulgini, El Mellali, Pellenard, Thomas, Kanga, Diaw.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Drouet.
Vzájemná utkání

V prvním vzájemném měření sil v probíhající sezóně se dařilo lépe Lyonu, který na půdě Angers zvítězil 2:1. Hosté tak mají dnes svému soupeři co vracet.
Angers SCO

Hosté z Angers se drží v poklidné části tabulky. Jsou na dvanáctém místě se ziskem jednačtyřiceti bodů, na pohárovou Evropu už to zřejmě nebude a co se týče záchrany, tam by to mělo být v pohodě. Na barážovou pozici mají náskok šestnácti bodů, na přímý sestup pak bodů sedmnáct. Hráči Angers po domácí remíze s Rennes 3:3 brali tři body na půdě Caenu a získali tak další body, kterými svou pozici upevnili. Podaří se jim bodovat i na hřišti silného Lyonu? To nám samozřejmě napoví až samotný duel, který nabídne určitě pěknou fotbalovou podívanou.
Olympique Lyon

Domácí Lyon je sedm kol před koncem sezóny na třetím místě se ziskem šestapadesáti bodů. Drží tak pozici pro kvalifikaci o Ligu mistrů a stále ještě může pomýšlet i na druhou příčku, která by zaručila její skupinovou fázi. Na druhé Lille domácí ztrácejí osm bodů, což je rozhodně ještě hratelné. Naposledy se Lyonu v lize dvakrát po sobě nedařilo. Nejprve padli jeho hráči doma s Dijonem 1:3 a pak přišla další prohra, na půdě Nantes brali domácí hráči tři body po těsné výhře 2:1. Nyní tak už bude chtít Lyon bodovat a před domácím publikem o to pokusí. Proti Angers bude jistě favoritem. Uvidíme, zda tuto roli naplní a přeruší dvouzápasový půst.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu francouzská Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání třiatřicátého kola mezi týmy Olympique Lyon a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.