Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Montpellier - 17. března 2019   14:30

Lyon
11' Terrier  • 57' M. Dembélé (NDombèlé) • 87' Aouar (Dubois)
3:2
(1:1)
Montpellier
36' Mollet   • 90+1' Camara  (Delort)
Lyon
Gorgelin – Rafael, Tete, Denayer, Marçal (42. Dubois) – NDombèlé, Aouar – B. Traoré (84. Tousart), Fékir (C), Terrier (78. Cornet) – M. Dembélé.
Racioppi – Depay, Cornet, Pape Diop, Dubois, Morel, Tousart.
Turpin – Gringore, Danos
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Montpellier
Lecomte – Congré, Hilton (C), Cozza (78. Ristić) – Aguilar, Schirí (46. Píriz), Lasne (87. Camara), Oyongo – Laborde, Delort, Mollet.
Bertaud – Boutobba, Camara, Píriz, Ristić, Škuletić, Suárez.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemně prožitý zbytek víkendového dne.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:11.
Zatímco v poločase prvním bylo gólových příležitostí poměrně nedostatek, druhá polovina utkání nám přinesla fotbalové podívané až až. Jasnou převahu pak musíme přisoudit Lyonu, který se ale i po všech svých neproměněných šancích včetně jedné penalty musel strachovat o výsledek. Nakonec jej však uchránil a může se těšit z cenných tří bodů.
90+2'
90+1'
Montpellier právě vstřelil branku!

Jako blesk z čistého nebe přichází kontaktní branka hostí! SOULEYMANE CAMARA se výborným výskokem vyšplhal k trochu zoufalému nákopu do šestnáctky a dobrou hlavičkou ještě dal Montpellier poslední špetku naděje!
90'
Nyní se jednalo o Corneta, který ale po svižném kontru nedokázal ve stoprocentní šanci propálit Lecomta!
89'
Aguilar nebyl dostatečně připravený na další centr z pravé strany a po nešikovném zákroku ho od vlastňáku dělilo jen břevno, od něhož balón putoval za bránu!
87'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Souleymane Camara.
87'
Lyon právě vstřelil branku!

Dubois poctivým napadáním vydoloval balón, který následně precizním centrem posadil na hlavu HOUSSEMA AOUARA, který už pak hlavičkou mezi nohy gólmana neměl větší problém skórovat!
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Lucas Tousart.
84'
Ristič se osamocen ocitl v náběhu na Gorgelina, jakoby ale spíše malou domů nahrával přímo do náručí vyběhnuvšího strážce brány Lyonu!
83'
Po ztrátě při rozehrávce hosty zachránilo ofsajdové postavení Corneta.
82'
Lasne byl v souboji s Tetem pozdě a místo získaného míče obdržel leda tak žlutou odměnu.
80'
Tak Moussa Dembélé je nyní opravdu při chuti! Znovu svou tvrdou ránou vybojoval po nejistém zákroku gólmana roh.
79'
Denayer se po nedostatečně vysokém rohu pokusil o efektní patičku, které ale chyběla dostatečná razance.
79'
Aouarův pokus byl ztečován na rohový kop.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Maxwel Cornet.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Mihailo Ristić.
75'
Po pohledné kombinaci na hranici vápna v podání Lyonu obdržel jedinečnou možnost ke skórování krajní bek Dubois! Ten však umístěnou ránou z ideální pozice Lecomta nepřekonal!
74'
Ani Traoré se nechtěl nechat zastínit a pokusil se po krátkém navedení do středu překvapit brankáře, který ale neměl problém křídelníkovu nepříliš umístěnou střelu alespoň vyrazit.
72'
Dembélé využil trocha volného prostoru a precizní technickou ranou nechal vyniknout Lecomteho famózní tygří skok!
71'
Pokutový kop si postavil zkušený Nabil Fekir, který ovšem i přes svou výbornou kopací techniku o pár centimetříků přestřelil!
70'
Uvidíme penaltu! Traoré se v pokutovém území nechal podrazit nedůkladným Cozzou a donutil sudího napřáhnout k puntíku!
69'
Rychlonohý Denayer přerušil únik jednoho z unikajících křídel hostí a ještě na sebe vybojoval faul.
67'
Molletovu gólovou radost taktéž přerušil zvednutý praporek arbitra.
65'
Na Terrierův teatrální pád sudí neskočil.
64'
Smutek nad Dembélého neproměněnou šancí zmírnil fakt, že se útočník domácích nacházel v době centru v ofsajdu, což spatřil také pomezní sudí.
63'
Laborde svou ránou z vnějška pokutového území jen pročesal vzduch několik metrů od Gorgelinovy klece.
62'
Rafael zbytečně dohrál Lasneho a vyfasoval žlutou kartu.
62'
NDombélé nepřesným pasem připravil svůj mančaft o míč.
59'
Traoré si počíhal na odražený balón, vzápětí jej ale poslal vysoko nad.
57'

Tak na vedoucí gól jsme při stupňující se převaze domácích příliš dlouhou nečekali! NDombélé precizním pasem našel za obranu nabíhajícího MOUSSU DEMBÉLÉHO, který využil svého zabijáckého instinktu a z jedničky uklidil balón tam, kam patří!
56'
Domácí už stupňují svůj tlak a brousí si zuby na tříbodový zisk.
55'
Traoré po dobrém presinku dostal možnost poslat do šestnáctky přihrávku, na níž si ale Lecomte počíhal.
54'
NDombélého přízemní dělovka z dálky pořádně vyprášila Lecomteho rukavice!
53'
Fekirův balón do šestnáctky ovoce zatím taktéž nepřinesl.
52'
Po výborném zpracování se Dembélé už už šteloval k zakončení tváří v tvář Lecomtemu, vzápětí ale podklouzl a přišel o šanci vsítit vedoucí branku!
51'
Dubois po pohledné kombinaci s Traorém dokázal před Lecomteho dostat centr, který ovšem posbíral sám gólman hostí.
49'
Dembélé na přízemní pas napříč šestnáctkou nedosáhl.
48'
Traoré po rychlém přechodu do ofenzívy předal balón na levé straně otevřenému Fekirovi, kapitán domácích ale po ne úplně povedeném prvním dotyku napálil míč jen do boční sítě!
47'
Lyon sice ještě zůstal na útočné polovině, Rafael však nepřesným autem daroval hostům výkop.
47'
Terrierův pas na opačné křídlo obrana přečetla.
46'
Po prvotním neúspěšném útoku Montpellier už s balónem kují pikle domácí.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Alljís Schirí, přichází Facundo Píriz.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:34.
Na Parc Olympique Lyonnais jsme sledovali relativně vyrovnanou první půli. Zatímco Lyon více držel balón, Montpellier praktikovalo rychlé přechody do útoku. Ačkoliv v úvodní pětačtyřicetiminutovce nebylo ke zhlédnutí příliš gólových příležitostí, nakonec jsme se dočkali dvou branek a to sice z kopaček Terriera a Molleta.
45+3'
45+3'
Fekirův roh branku do šatny nepředeslal.
45+1'
V době, kdy nám běží dvouminutové nastavení, se na zemi svíjí Schirí, který má již z úvodních minut jisté zdravotní obtíže.
45'
Traorému ulétla technická střela levou nohou a skončila nedaleko od praporku. Takhle si to fotbalista z Burkiny Faso rozhodně nepředstavoval.
44'
Přílišné zbrždění akce v podání Labordeho připravilo hosty o balón.
43'
Mollet se několika svižnými kroky do středu pole našteloval k zakončení, naděje na druhou branku mu ale zatrhl připravený Gorgelin, který vyrážel na roh!
42'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Léo Dubois.
40'
Hiltonovo přenesení hry přečetl Traoré, který poté předal balón centrujícími Dembélému, na jehož míč hostující obrana dokázala zareagovat.
39'
Aouar mezi obránci přihrávku na Traorého neprostrčil.
38'
Lyon už je opět na útočné polovině a snaží se znovu strhnout výsledek na svou stranu.
36'

A je tady fantastické vyrovnání! Přímák ze vzdálenosti nějakých dvaceti metrů si postavil FLORENT MOLLET a technickou ránou, na kterou si Gorgelin jen lehce šáhl, zajistil nečekané dorovnání kroku s Lyonem!
35'
NDombélé par metrů před vlastní šestnáctkou podkopl Lasneho a daroval hostům přímý volný kop z pěkné pozice.
32'
Nadvakrát se nyní hosté pokoušeli ohrozit Gorgelina, nejdříve ale defenzivní hráz Lyonu zblokovala Delortův akrobatický pokus, načež Aguilar ambiciózním lobem překopl.
31'
Oyongo přetáhl svůj centr od levé postranní čáry a umožnil Marçalovi zahlavičkovat zpět domů Gorgelinovi.
30'
Roh dostali k dispozici hosté, efektivně s ním ale nenaložili.
28'
Aouar využil trocha volného prostoru na hranici šestnáctky a napáli balón směrem k Lecomteho pravé tyči, nakonec ovšem o pár decimetříků minul cíl.
27'
Také tentokráte byl brankář domácích u balónu dříve než nabíhající Delort.
25'
Znovu se jednalo o Delorta, který se v pokutovém území Lyonu dokázal protlačit ke střele z extrémního úhlu, jež neměla Gorgelina jak překvapit.
23'
Delort s pomocí horních končetin takticky zastavil rozběhnutého Rafaela a za svůj zákrok vidí první žlutou kartu zápasu.
23'
Zpět v defenzívě už ale Oyongo zapracoval dobře, když přerušil narážečku Traorého s Marçalem.
20'
Na opačné straně dostal dostatek prostoru ke střele Oyongo, zaspal ale ten správný moment a jeho pozdní střela zevnitř šestnáctky byla zblokována.
18'
Traoré se dokázal uvolnit na pravé straně a na malé vápno připravoval palebnou pozici pro někoho ze spoluhráčů, balón však nakonec proletěl pokutovým územím nedoktnut.
16'
Dembélého dobře předskočil Hilton a odepřel mu kontakt s míčem.
15'
Aouarův průnikový pas, jehož adresátem měl být Traoré, posbíral připravený gólman Lecomte.
14'
Olympique ani po vstřeleném gólu nechce usnout na vavřínech a znovu tlačí na soupeře.
11'

Domácím se nakonec podařilo přetavit herní převahu v úvodní branku zápasu! MARTIN TERRIER si osamocen na malém vápně vyhledal Rafaelův centr z pravé strany hřiště a nadvakrát jej dokázal dopravit za Lecomteho záda!
9'
Nabil Fekir si navedl míč na střed a vypálil, střelu ovšem dostatečně neutáhl a zamířil několik nemálo metrů mimo Lecomteho svatyni.
9'
Znovu to byl útočník Dembélé, který si na hrotu hledal vzdušný pas, ani tentokráte ale akce neměla výrazně delšího trvání.
8'
Rafael se dalekonosným pasem pokusil oslovit Dembélého, jako úspěšný záměr se však přihrávka neosvědčila.
7'
Úvodní minutky se zatím ukázaly jako značně oťukávací.
6'
Gorgelin naštěstí pro domácí zůstal pozorný a včasným výběhem zamezil nebezpečí z vysokého nákopu za domácí obranu.
5'
Hrací předmět už znovu drží Lyon.
5'
Po kratším ošetřování míč vrátili zpět do hry hosté a to sice nepříliš povedeným rohovým kopem.
3'
Tete včasným skluzem přerušil Schirího postup po levém křídle, zároveň ale Tunisanovi způsobil nějaké menší zranění.
3'
Lecomteho odkop skončil v zámezí.
2'
První výpad středem hřiště se hostující defenzívě podařilo bez problémů zastavit.
1'
Balón už třímá Lyon, jenž dnes oblékl typické bílé dresy, zatímco Montpellier hraje v šedo-oranžové kombinaci.
1'
Úvodní výkop provedli hostující fotbalisté, kteří ovšem okamžitým nákopem ztratili držení míče.
1'

Olympique Lyon: Gorgelin – Rafael, Tete, Denayer, Marçal – NDombèlé, Aouar – B. Traoré, Fékir (C), Terrier – M. Dembélé.
Náhradníci: Racioppi – Depay, Cornet, Pape Diop, Dubois, Morel, Tousart.

Montpellier HSC: Lecomte – Congré, Hilton (C), Cozza – Aguilar, Schirí, Lasne, Oyongo – Laborde, Delort, Mollet.
Náhradníci: Bertaud – Boutobba, Camara, Píriz, Ristić, Škuletić, Suárez.

Montpellier HSC:
Hosté jsou v klidné středu na 7. místě. Letos získali zatím 42 bodů. Na Evropskou ligu ztrácí 5 bodů. Mají pozitivní skóre 38:31. Na hřištích soupeřů letos získali ze 14 zápasů 21 bodů. Jeijich nejlepší střelec je francouzský útočník Andy Delort, který vstřelil v aktuální sezoně 10 branek a na 6 nahrál. Hráči Montpellier získali z posledních pěti zápasů 5 bodů.
Poslední tři záaps:
Montpellier VS. Angers 2:2
Bordeaux VS. Montpellier 1:2
Montpellier VS. Reims 2:4
Olympique Lyon:
Domácí se nyní nachází na 3. místě Ligue 1, která zajišťuje kvalifikaci o Ligu mistrů. Na 2. Lille ztrácí 7 bodů, na 4. Marseille mají náskok 3 body. V antuálním ročníku získali 50 bodů. Mají pozitivní skóre 47:33. Jejich nejelpší střelec je francouzský útočník Moussa Dembele. Ten vstřelil 11 branek na na 2 přihrál. Lyon ve středu vypadl z Ligy mistrů, ptože nestačil v osmifinále na španělskou Barcelonu.
Poslední tři zápas:
Barcelona VS. Lyon 5:1
Štrasburk VS. Lyon 2:2
Lyon VS. Toulouse 5:1
Zdravím všechny fanoušky francouzské ligy. V rámci 29. kola se v Ligue 1 utkají domácí Lyon a hostující Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.