Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Nîmes - 19. října 2018   20:45

Lyon
26' Dembélé (Marcelo) • 90' Depay
2:0
(1:0)
Lyon
A. Lopes – F. Mendy, Marcelo (C), Denayer, Marçal – Cheikh Diop (67. Ferri), NDombèlé – Terrier, Depay (90+2. Pintor), Aouar – Dembélé (79. B. Traoré).
Gorgelin – Morel, Solet, Ferri, B. Traoré, Pintor, Ndiaye.
Thual – Lombard, Aube
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Briancon, Harek (C), Maouassa – De. Bouanga (66. Alioui), Bobichon (86. Ripart), Savanier, Valls – Depres (66. Bozok), Thioub.
Valette – Paquiez, Miguel, Hsissane, Alioui, Bozok, Ripart.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:10. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:11.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a Lyon si připisuje na domácí půdě další tři body za vítězství 2:0 nad nováčkem Ligue 1 Nimes.

Lyon nastoupil na nováčka ve velkém stylu. V prvních deseti minutách se hrálo pouze na polovině hostujícího celku. Následně ale zatlačili také fotbalisté Nimes, Lopes musel vyrážen nebezpečnou střelu Thiouba i následný závar v pokutovém území. Zničehonic se ale Lyon dostal do vedení. Marcelo parádní přihrávkou překonal obranu, míč spadl přesně k nohám Moussy Dembélého, který z druhého doteku zakončil ke vzdálenější tyči. Savanier následně ještě v první půli trefil tyč, ale k vyrovnání nedošlo. Po změně stran měl ze hry více domácí celek, ale pojišťovací branka ne a ne přijít. Nimes nebylo daleko od srovnání kroku, několikrát nebezpečně pálilo, ale nakonec přidal druhý zápas po několika šťastných odrazech Memphis Depay.
90+4'
90+3'
Lyon dohrává utkání na útočné polovině. Střídající Pintor se rychle zapojil do kombinace, ale jeho přihrávka nenašla volného Traorého.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Lenny Pintor.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Lyon právě vstřelil branku!
O třech bodech je rozhodnuto! Bertrand Traoré si to namířil z pravé strany do vápna. Jeho centr se odrazil od obou stoperů přesně k nohám MEMPHISE DEPAYE, který si už tváří v tvář Bernardonimu věděl rady.
90'
Tlak hostujícího celku se zvyšuje. Tentokrát musel zblokovat centr Alakoucha Marcal. Nimes ale zůstalo u balonu nedaleko branky Anthonyho Lopese.
89'
Další nebezpečí před Lopesem. Savanier se opřel do míče z pětadvaceti metrů a jen těsně minul pravou tyč. Domácí brankář pouze plachtil vzduchem.
88'
Depay se až příliš moc snažil přejít do vápna. Rukou si pomohl v souboji s Alakouchem a po odpískaném faulu musí míč odevzdat hostům.
87'
Lyon si hlídá jednobrankový náskok. Hra je navíc přerušena po pádu Marcela na trávník. Domácí stoper schytal pořádkou ránu v souboji s Bozokem.
86'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Antonin Bobichon, přichází Renaud Ripart.
85'
Teď už to bylo z pohledu Nimes nebezpečnější. Alioui stačil vykouzlit po kličce zpět do hřiště povedený centr na nabíhajícího Thiouba. Ten byl ale už příliš v záklonu a míč poslal jen nad břevno.
84'
Téji Savanier si udělal prostor kolem obránce, následně přidal také nebezpečný centr, ale v pokutovém území bylo minimum jeho spoluhráčů a Lopes si tak snadno balon stáhl do rukavic.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro nováčka Ligue 1 Nimes, které se snaží srovnat stav s Lyonem.
81'
Martin Terrier nebyl daleko od pojistky. Po samostatném útoku po pravé strany se dostal až do vápna, ale jeho pokus přeletěl vzdálenější tyč o několik centimetrů.
80'
Fernando Marcal byl pod velkým tlakem, navíc neměl komu předal balon a tak raději zvolil odkop jen za postranní lajnu. Nimes zůstalo na útočné polovině, ale k zakončení se nedostalo.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Bertrand Traoré.
78'
Memphis Depay se postavil k rozehrávce i z druhé strany. Po odvraceném rohu s opřel do balonu Terrier, ale mezi tři tyče nezamířil. Bernardoni mohl být tentokrát v klidu.
77'
Savanier musel být ošetřován po střetu s Depayem. Rohový kop byl tak na malý moment odložen. Bernardoni musel vyrážen ihned centr Depaye.
76'
Savenier zkoušel obloučkem najít nabíhajícího Thiouba. Místo útoku se ale hosté museli vracet do obrany. Na poslední chvíli odvrátil nebezpečí na rohový kop Briancon.
75'
Po zisku se hosté pokoušeli o bleskovou akci na pravé straně, ale Rachid Alioui nezareagoval včas na až příliš prudkou přihrávku Bobichona.
74'
Mendy si obhodil na pravé straně bránícího hráče, poté nebezpečně odcetroval, ale před Bernardonim byl jen Féthi Harek.
73'
Hosté jsou natlačeni před vápnem Anthonyho Lopese. Alioui výrazně okysličil hru Nimes. Nyní se ale hosté museli stáhnout do obrany po zaváhání Savaniera.
72'
Dembélé se dostal do ideální pozici po geniální přihrávce Depaye. Střelec první branky ale druhý zápas odmítl střelou vedle pravé tyče.
71'
Marcal nyní dokázal pod tlakem otřít míč o napadajícího soupeře a domácí tak budou rozehrávat od vlastní branky.
70'
Lyonu se nyní podařilo uklidnit hru. Depay si narazil s Aouarem, poté se cpal do vápna střídající Jordan Ferri, ale proti jeho náběhu zapracoval tělem Briancon.
69'
Nimes se dostává pomalu zpět do tempa. Hostující celek kombinoval na pravé straně, nakonec se míč dostal k ose trávníku, ale Alioui těsně minul Lopesovu branku.
68'
Houssen Aouar bojoval o balon na levém kraji. Proti přesile si však slávy příliš neužil a musel se smířit se ztrátou. Nakonec je pískán domácímu hráči faul.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Pape Cheikh Diop, přichází Jordan Ferri.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Clément Depres, přichází Umut Bozok.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Rachid Alioui.
65'
Téji Savanier rozehrával rohový kop. V místech odkud se rozehrává pokutový kop ale hlavičkoval jen mimo tři tyče Briachon.
64'
Valls předal míč ve velké rychlosti Thoubovi, ten zkoušel centrovat do vápna na Deprese, ale domácí už se stačili vrátit do obrany.
63'
Depay byl pod tlakem při rozehrávku ve středu pole. Dokázal se však proplést hned kolem třech napadajících hráčů soupeře a ještě vybojovat autové vhazování.
62'
Marcal zkoušel napodobit svého kolegu Marcela, který v prvním poločase skvěle vysunul při první brance Dembélého. Nyní ale Marcal nebyl tak přesný a míč skončil mimo hru.
61'
Theo Valls to nyní vzal na sebe. Jeho dalekonosná rána ale neměla šanci na úspěch. Anthony Lopes může rozehrával od své branky.
60'
I po hodině hry vede Lyon na domácím stadionu proti nováčkovi Ligue 1 Nimes o jedinou branku. Nyní nebyl lehkou tečí od srovnání stavu Depres, ale míč se nakonec vytočil mimo tři tyče.
59'
Tanguy NDombèlé nedostal přihrávku ihned do kroku, zastavil svůj pohyb a poté už se jen smutně podíval na rychlou přihrávku Terriera.
58'
Memphis Depay centroval od rohového praporku na přední tyč. Tam tečoval míč Aouar, ale hosté stačili s velkým přehledem odpravit míč alespoň za hranici vápna.
57'
Tentokrát to Lyon zkoušel pomaleji po kombinaci ve středu pole. Diopova klička proti Savanierovi nakonec vyšla, poté už ale španělský záložník v dresu Lyonu přihrával na Depaye nepřesně.
56'
Ke slovu se hlásí po delší době také Nimes. Thioub si kličkou do středu udělal místo ke střela, ale obranu neprostřelil. Na druhou stranu pádil v brejku Dembélé s Depayem, ale právě druhý jmenovaný Bernardoniho lobem nepřekonal.
55'
Maouassa spolupracoval na levém kraji s Vallsem, následně přišla přihrávka na Deprese, ale toho už faulem poslal k zemi Dembélé.
54'
Tempo zápasu s přibývajícím časem klesá. Depay zrychlil hru na Terriera, ale Bernardoni stačil vyběhnout proti střelci a být u míče dříve.
53'
Sada Thioub dlouho otálel s přihrávkou na Deprese. Ten už následně nepokračoval ve svém náběhu a míč zamířil pouze za brankovou lajnu.
51'
Na druhé straně trávníku musel být v pozoru Anthony Lopes. Thioub se zbavil Marcala, ale prudkou střelou k přední tyči Lopese nezaskočil.
50'
Před Terrierem odklidil míč do bezpečí Maouassa. Domácí ale zůstali v blízkosti pokutového území, Depay si kličkou udělal místo ke střele, ale napálil jen obránce před sebou.
49'
Lyon nastoupil do druhého poločasu s velkým nasazením. Tanguy NDombèlé zkoušel oslovit Dembélého, ten byl ale obsazen dvojicí soupeřů.
48'
Od Mendyho putoval míč k levé straně, kde operoval Marcal. Aouar nebezpečně kroutil míč na hranici malého vápna a tak tak, že si Harek nedal vlastní branku při obranném zákroku.
47'
Také Lyonu se podařilo projít až k centru. Po bloku Mouassy měli domácí k dispozici rohový kop. Po Depayově centru se Dembélé ke střele neodhodlal.
46'
Druhou polovinu dnešního utkání odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Nimes se pokoušelo o rychlý útok ihned po rozehrávce, ale obrana Lyonu byla připravena.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak do šaten odcházejí spokojeněji domácí fotbalisté při vedení 1:0.

Lyon nastoupil na nováčka Ligue 1 ve velkém stylu. V prvních deseti minutách se hrálo pouze na polovině hostujícího celku. Následně ale zatlačili také fotbalisté Nimes, Lopes musel vyrážen nebezpečnou střelu Thiouba i následný závar v pokutovém území. Zničehonic se ale Lyon dostal do vedení. Marcelo parádní přihrávkou překonal obranu, míč spadl přesně k nohám Moussy Dembélého, který z druhého doteku zakončil ke vzdálenější tyči. Savanier následně ještě v první půli trefil tyč, ale k vyrovnání nedošlo.
45'
45'
Moussa Dembélé stačil uvolnit přihrávkou po lajně Terriera, ten se ale nacházel v ofsajdové pozici a dále už pokračovat nemohl.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu téměř neviditelný Terrier. Po spolupráci s Mendym přilétl míč do vápna k Aouarovi, který ale přes obránce nedokázal vystřelit.
43'
Nimes má v závěru první půle více sil. Alakouch si nabíhal na pravé straně na prudkou přihrávku Bobichova, ale na míč nakonec nedosáhl.
42'
Hostující tým pokračuje rozehrávkou rohového kopu. Savanierova pobídka do šestnáctky ale našla pouze Jasona Denayera v dresu Lyonu.
41'
Bobichon trápil soupeře na pravé straně, poté se k odraženému balonu dostal Savanier, který po teči bránícího Marcela otřel svou střelu o tyč.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí se pokoušejí navýšit své získané vedení. Po brance Moussy Dembélého se ale už do další vážnější šance nedostali.
39'
Lyonu se daří postupnou kombinací držet míč pod kontrolou. Depay si to namířil přes dvě protihráče do vápna, míč sice ztratil, ale bal faulován Thioubem.
38'
Už už se zdálo, že by se mohl dostat Depres do vápna s míčem u nohy. Na hranici šestnáctky se ale zastavil a další šanci obráncům Lyonu, aby se stačili stáhnout.
37'
Jason Denayer dokázal i čelem k brance uhlídat nebezpečný centr z levé strany. Domácím se podařilo zůstat u balonu ve střední části trávníku.
36'
Akce Lyonu pokračovala rohovým kopem. Hosté se ale s klidem ubránili a navíc mířili do brejku. Také na druhé straně musel zastavit rozvíjející se akci za žlutou kartu Diop.
35'
Memphis Depay měl šanci na reparát. Míč měl podobně daleko jako před malou chvílí, ale tentokrát se jeho pokus odrazil od zdi vysoko nad branku.
34'
Briancon musel zatáhnout za ruční brzdu. Aouar už by se hnal téměř sám na Bernardoniho a tak ho stoper Nimes fauloval za žlutou kartu.
33'
Fernando Marcal nyní zaváhal při zpracování, míč mu přeskočil kopačku a dostal se pouze k Alakouchovi. Tentokrát už je po zákroku Marcala pískán faul.
32'
Anthony Briancon spolupracoval na pravé straně s Alakouchem, následně ale velmi tvrdě zastavil soupeře Marcal. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat a do útoku se tak žene Lyon.
30'
Po půlhodině hry vede domácí celek o jednu branku. Savanier se jen těžce zvedal po tvrdé ráně Depaye, kterou schytal do oblasti krku.
29'
Na pětadvaceti metrech od branky Paula Bernardoniho si postavil míč Memphis Depay. Nizozemský ofenzivní fotbalista ale trefil pouze mohutnou zeď Nimes.
28'
To Nimes je vyvedeno z koncentrace. Hosté byli lepším týmem, ale přesto prohrávají. Lyon si navíc vybojoval po faulu na Dembélého také volný přímý kop.
27'
Domácí jsou najednou plní energie a chtějí navázat na branku Dembélého. Diop však na levé straně neuspěl proti bránícímu Alakouchovi.
26'
Lyon nebyl nebezpečnějším týmem v posledních minutách, ale přece se dostává do vedení. Milimetrový pas Marcela přes čtyřicet metrů přistál přesně u nohy MOUSSY DEMBÉLÉHO, který si míč posunul prvním dotekem do běhu a poté pod tlakem obránce poslal střelu pod padajícím brankářem ke vzdálenější tyči.
26'
Tradiční exekutor Téji Savanier znovu poslal míč do nebezpečného prostoru. Depres nebyl tak důkladně bráněn, ale hlavičku poslal jen mimo tři tyče.
25'
Alakouch stačil vybojovat míč na pravém kraji, následně centroval do vápna Thioub, ale napálil jen blokujícího Marcala. Akce bude pokračovat rohovým kopem.
24'
To Nimes využívá každého zisku k bleskovému přechodu do útoku. Tentokrát ale Bobichon přihrával středem pouze k připravenému Lopesovi.
23'
Domácí byli pod tlakem při rozehrávce a tak se musel zapojit do hry také Anthony Lopes. Lyon nikam nespěchá a s klidném tempu posouvá míč ze strany na stranu.
22'
Mendy prošel hostující obranu z pravé strany až do vápna. Nadýchaným obloučkem našel hlavu Dembélého, který ale už nedal míči potřebnou razanci a Bernardoni bez potíží zasáhl.
21'
Martin Terrier zatím nebyl příliš vidět a nyní se nepředvedl v nejlepší skvěle. Jeho nepřesná přihrávka začala akci soupeře. Ani hosté se ale ke střele ze střední vzdálenosti neodvážili.
20'
Lyon se po dlouhých minutách v obraně dostal s míčem na útočnou polovinu. Od Mendyho putoval balon do pokutového území, ale před Depayem odpálil nebezpečí ke středové čáře Harek.
19'
Téji Savanier opět centroval do vápna od rohového čtvrtkruhu. Po ubráněné situaci v pokutovém území fauloval hostující kapitán Féthi Harek, který je dokonce potrestán žlutou kartou.
18'
Hned ve čtyřech se hosté hnali do nebezpečného brejku. Thioub to nakonec vzal na sebe a pořádně střelou k přední tyči vystrašil Lopese. Jen pohotovým zákrokem dokázal Lopes podržet svůj tým.
17'
Nimes zůstalo natlačeno u vápna domácího celku. Bouanga si však až příliš věřil kličkou na Marcala a do vápna se nedostal.
16'
Obrana Lyonu tentokrát pořádně zaspala. Savanier skvěle posílal míč mezi stopery na Thiouba, ten už byl příliš blízko Lopesovi, následně ještě mohl zakončovat Depres, ale toho už si vzal na starost Marcelo.
15'
Také Nimes mělo k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Téji Savanier posílal míč nebezpečně k přední tyči, ale domácí obrana obstála i proti následnému pasu.
14'
Fernardo Marcal měl trochu času na prudký centr do šestnáctky. těsně před Depayem stačil balon sebrat do rukavic Paul Bernardoni.
13'
Lyon i nadále kontroluje hru postupnou kombinací. Diop si několikrát vyměnil míč s Marcelem, poté kapitán domácího celku vyslal průnikovou přihrávku na Aouara, ale ten byl pokryt dvěma obránci.
12'
Po vůbec prvním rohovém kopu se sice Nimes ubránilo centru, ale následně přišel ještě pas za obranu hostujícího celku. Depay ve skluzu zakončil mimo a navíc byl pískán ofsajd.
11'
Tanguy NDombèlé byl zatažen za dres u středového kruhu. Po velmi rychlé rozehrávce se dostal k nebezpečné střele na zadní tyč Aouar, ale Bernardoni skvěle míč vyrazil nad.
10'
Velmi nebezpečná akce hostujícího celku. Po Marcalově ztrátě se hosté velmi rychle přesunuli před vápno Lyonu, Savanierova rána jen těsně minula pravou tyč.
9'
Před aktivně napadajícím Thioubem musel Marcelo vracet míč až k Lopesovi. Od brankáře Lyonu balon putoval na levou stranu, kde ale Marcal neměl místo pro útok.
8'
Mendy spolupracoval s Depayem na pravém kraji. Krajní obránce Lyonu si to však namířil mezi dvěma obránci do vápna, ale míč mu mezitím odebral od kopačky Briancon.
7'
Lyon je v úvodních minutách o poznání aktivnějším týmem. Nyní ale získal míč ve středu pole Diop, který byl ihned povalen k zemi. Lyon tak bude moci rozehrávat z klidové pozice.
6'
Už to vypadalo, že Depay přijde o balon v souboji s Maouassou. Následně ale nizozemský ofenzivní fotbalista zabral a získal míč zpět pro svůj tým. Vše ale skončilo jen mizerným centrem mimo hrací plochu.
5'
Alakouch skvěle obešel na pravé straně Marcala, poté centroval do šestnáctky, ale slabou hlavičku Deprese stačil Lopes u své tyče v klidu pokrýt.
4'
Po bleskově akci přišla na řadu první střela zápasu. Depay uvolnil přihrávkou před vápno Dembélého, který ale z otočky mířil jen těsně nad hostující břevno.
3'
Hosté ještě zůstali v blízkosti pokutového území Lyonu, ale Marcelo společně s Lopesem se dokázali vypořádat s napadajícími hráči.
2'
Marcelo přihrával jen k nohám Savaniera. Hosté se hnali do útoku, ale Mendy stačil čistým skluzem odzbrojit nabíhajícího Deprese.
1'
První poločas dnešního utkání rozehráli domácí fotbalisté ze středového kruhu. Až od Deyanera se míč dostával na útočnou polovinu. Nakonec první útočné snažení ztroskotalo na Vallsovi.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas desátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Olympique Lyon: A. Lopes – F. Mendy, Marcelo (C), Denayer, Marçal – Cheikh Diop, NDombèlé – Terrier, Depay, Aouar – Dembélé.
Náhradníci: Gorgelin – Morel, Solet, Ferri, B. Traoré, Pintor.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon, Harek (C), Maouassa – De. Bouanga, Bobichon, Savanier, Valls – Depres, Thioub.
Náhradníci: Valette – Paquiez, Miguel, Hsissane, Alioui, Bozok, Ripart.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Aube.
Nîmes Olympique

Nimes je nováčkem Ligue 1, v loňské sezoně válcovalo ve druhé nejvyšší soutěži co se dalo. Postup mezi francouzskou elitu si Nimes vysoužilo především díky parádnímu konci, kdy v patnácti zápasech prohrálo pouze jednou. Za vítězem Ligue 2 Reims ztratilo Nimes sice propastných patnáct bodů, ale na přímý postup to stačilo.

Po povedeném přípravném období, ve kterém si Nimes připsalo například vítězství 4:3 nad Toulouse, vstoupilo skvěle i do nového ročníku. Po dvou kolech mělo Nimes šest bodů po výhrách s Angers a překvapivě také s Marseille. Od té doby ale nováček čeká na vítězství! Poslední tři kola navíc Nimes ani nevstřelilo branku a je tak po devíti zápasech až na čtrnáctém místě.
Olympique Lyon

Lyon obhajuje v nejvyšší francouzské soutěži konečné třetí místo. Především díky parádnímu závěru roku si zajistil posun na pozice zaručující základní skupinu Ligy mistrů. V ní dokázal hned na úvod šokovat Manchester City na jeho půdě. Ve druhé utkání už francouzský celek "pouze" remizoval s ukrajinským Šachtarem 2:2.

Na obhájení třetího místa nyní Lyon ztrácí v Ligue 1 dva body, ale i tři porážky jsou v prvních devíti kolech pro Lyon až příliš. Navíc když všechny body ztratili fotbalisté Lyonu v zápase s průměrným Reims neo Nice. Před reprezentační pauzou se Lyon vydal na trávník jasného suveréna francouzské ligy PSG. Po čtyřech gólech Kyliana Mbappého s proměněné penaltě Neymara si Olympique odvezl debakl 0:5.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Po reprezentační přestávce pokračuje francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 desátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Lyonu, který před domácím publikem přivítá Nimes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.