Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Bordeaux - 5. února 2019   19:00

Marseille
43' Kamara (Germain)
1:0
(1:0)
Marseille
Mandanda (C) – Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – B. Sarr, Maxime López, M. Sanson (90. Sertic), Amavi – Ocampos, N'Jie (71. Radonjić) – Germain.
Pelé – Rolando, Radonjić, Sertic, Mohamed, Abdennour, Chabrolle.
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Otávio (88. de Préville), Plašil (72. Bašić) – Kalu, Sankharé, Briand – Cornelius (46. Kamano).
Poussin – de Préville, Jovanović, Bašić, Kamano, Lewczuk, Tchouaméni.

Ode mě je to v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Skončilo utkání, ve kterém vítězí domácí Marseille. První důležitý moment se stal ve 25. minutě, protože hostující Kalu dostal červenou kartu. Skóre zápasu otevřel ve 42. minutě domácí obránce Kamara, který si našel míč z rohového kopu. Další branku přidal domácí záložník Sarr, ale jeho branka nebyla uznána, protože stál v ofsajdovém postavení.
Český záložník Jaroslav Plašil odehrál v dresu hostujícího týmu 71 minut.
V dalším utkání si Marseille zahraje s Dijonem. Bordeaux si příště zahrají na hřišti lídra z Paříže.
90+4'
90+4'
Sarr se po centru z pravé strany dostal k míči, který v klidu uklidil do prázdné branky. Rozhodčí ale viděl jeho ofsajdové postavení a po poradě s videem branku neuznal.
90+2'
Žlutou kartu dostává Grégory Sertic (Olympique Marseille).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Grégory Sertic.
90'
Žlutou kartu dostává Younousse Sankharé (Girondins Bordeaux FC).
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Henrique Otávio, přichází Nicolas de Préville.
87'
Sarr na pravé straně naznačil centr a utekl soupeři do vápna. Tam mu ale míč utekl a skončil mimo hřiště.
86'
Amavi opět centroval z levé strany do vápna. Jeho centr dokázal odhlavičkovat do bezpečí Kounde.
85'
Po nahrávce Sakaje se do úniku dostal Ocampos, ale míč si předkopl a Costil byl rychlejší.
83'
Nepřesný centr do vápna od Avamiho dokázala odvrátit hostující obrana.
81'
Útočný faul Germaina zastavuje útočné snažení domácího týmu.
80'
Sanson unikal k brance soupeře po brankové čáře. Míč mu ale utekl a skončil mimo hřiště.
78'
Nyní kombinují ve středu hřiště hosté.
77'
Žlutou kartu dostává Henrique Otávio (Girondins Bordeaux FC).
76'
Domácí Radonič našel přesně hlavu svého spoluhráče Germaina. Jeho hlavička z malého vápna skončila těsně vedle branky.
75'
Domácí obránci nyní kombinují na polovině hřiště a čekají, co se stane.
73'
Sarrův centr z pravé strany dokázal odhlavičkovat do bezpečí pohotový Pablo.
72'
Rohový kop domácích z levé strany, který zahrával Lopez skončil střelou Amaviho. Jeho střela mířila vysoko nad branku hostí.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Toma Bašić.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Nemanja Radonjić.
69'
Domácí Ocampos utíkal s míčem do vápna po levé straně. Výborným obranným zákrokem mu míč dokázal sebrat hostující Kounde.
Zajímavé statistiky utkání:
Držení míče: 66%:34%
Střely celkem: 18:5
Ofsajdy: 0:0
Rohové kopy: 4:2
Fauly: 12:6
67'
Další centr do vápna dokázal odhlavičkovat do bezpečí hostující Palencia.
66'
Sarr nahrál Sakajovi doprava. Ten nacentroval do vápna, ale jeho centr byl zblokovaný jedním z hostujících obránců.
65'
Centr zleva na pravou stranu nedokázal hlavou zpracovat Saki, takže míč putuje na kopačky hostí.
63'
Amavi opět centroval z levé strany do vápna. Tentokrát jeho centr dokázal do rukavic chytit hostující brankář Costil.
62'
Sankhareho centr dopředu nebyl přesný a skončil mimo hřiště.
61'
Žlutou kartu dostává Morgan Sanson (Olympique Marseille).
60'
Domácí Germain utíkal s míčem dopředu,ale nevšiml si Pabla, který mu míč v klidu dokázal sebrat.
59'
Amavi dostal míč na levou stranu a chtěl uniknout do vápna. Výborným zákrokem ho dokázal zastavit hostující obránce Palencia.
58'
Domácí nyní kombinují na polovině hřiště.
56'
Po rohovém kopu z pravé strany, který rozehrával Plašil se ke střele dostal Kamano. Jeho střelu dokázal výborným zákrokem zastavit Mandanda.
56'
Rohový kop pro hosty.
56'
Kamano už je zpět na nohou. Vypadá to, že bude schopen pokračovat v zápase.
55'
Žlutou kartu dostává Hiroki Sakaj (Olympique Marseille).
54'
Kamano byl ostře faulovaný ve středu hřiště. Nyní jsou u něho lékaři.
53'
Sakai z pravé strany nahrával do vápna. Tam našel v ideální pozici Ocampose, který ale v jasné šanci trefil pouze soupeře.
52'
Amavi unikal dopředu, výborným zákrokem ho dokázal zastavit Plašil.
51'
Domácí Amavi dostal míč na levou stranu a odcentroval. Jeho centr trefil pouze Palenciu.
49'
Amavi nahrál dopředu spoluhráči Lopezovi, který ale míč zpracovat nedokázal a soupeři mu míč vzali.
48'
Domácí Ocampos uvolnil na pravé straně Sarra, který se chtěl dostat až do vápna. Jeho úmysl dokázal překazit hostující Pablo.
47'
Po nepřesnosti při přihrávce od Sarra budou vhazovat hosté.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází François Kamano.
46'
V prvním poločase utkání, které se hraje bez diváku byli rozhodně lepší domácí. Ve spoustě šancí se nacházel Ocampos nebo Geermain, ale ani jeden branku nevstřelil. Ve 25. minutě inkasoval po tvrdém zákroku červenou kartu hostující Kalu. Skóre otevřel až ve 43. minutě domácí obránce Kamara, který usměrnil do branky rohový kop z prvé strany.

2. poločas začne přibližně v 20:02.
45+1'
45+1'
Plašil centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr dokázal v klidu odhlavičkovat domácí stoper Sakai.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
43'
Marseille právě vstřelilo branku!
Rohový kop z pravé starny, který byl zahraný na malé vápno prodloužil Valere Germain za sebe. Tam byl připravený BOUBACAR KAMARA, který míč hlavou usměrnil přímo do branky – 1:0.
42'
Míč dostal na nohu domácí Lopez, který vystřeli. jeho zblokovanou střelu vyrazil Costil na rohový kop.
41'
Velká příležitost pro domácí. Pablo fauloval Sanosona a domácí budou rozehrávat standardní situaci z 25 metrů.
39'
Domácí Germain centroval zprava do vápna na N´Jieho. Od toho se míč odrazil k Ocamposovi, který ale míč netrefil dobře a z penaltového puntíku branku o hodně přestřelil.
38'
Z velké blízkosti střílel Germain do protipohybu Costila. Ten ale výborným zákrokem míč dokázal chytit. Nyní rozhodně zachránil hosty od inkasované branky.
37'
Dlouhý centr z levé strany do vápna Sakaie nenašel a skončil mimo hřiště. Hostující brankář Costil bude rozehrávat od vlastní branky.
36'
Hostující záložník Sankhare unikal dopředu,ale domácí Lopez ho trochu postrčil, což rozhodčí viděl a píská faul.
35'
Poundje stáhl k zemi Sarra, takže domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
33'
Domácí Ocampos nahrál ze středu hřiště doprava. Tam byl přichystaný Sarr, který chtěl nacentrovat do vápna. Bohužel pro něho při pokusu o centr uklouzl a míč mu sebral hostující Poundje.
32'
Hostující křídlo Briand zkoušel dvakrát z vápna vystřelit. Oba jeho pokusy zablokovala domácí obrana, která se nyní zmocnila míče.
31'
Po centru Lopeze z pravé strany se k hlavičce nalevo dostal domácí Sakai. Jeho hlavička byla tvrdá, ale branku o kousek minula.
30'
Domácí záložník Amavi odcentroval z levé strany do vápna. Jeho pěkný centr dokázal zastavit hostující Briand, který míč odhlavičkoval.
28'
Domácí Ocampos už je naštěstí na nohou a může se pokračovat ve hře.
26'
Po tvrdém zákroku na kotník soupeře dostává červenou kartu hostující Kalu. Tohle do fotbalu opravdu nepatří.
25'
Dobrou průnikovou přihrávku od Poundjeho zastihl Sarr a míč odkopl daleko.
24'
Chybu při rozehrávce od vlastní udělal Kalu, který dne nehraje svůj nejlepší zápas.
22'
Hostující Kalu byl faulovaný, což znamená, že kombinace domácích končí a míč se stěhuje na kopačky hostí.
21'
Hostující záložník Sankhare nahrával na levou stranu Briandovi. Přihrávka byla moc prudká a Briand ji na hrací ploše nestihl.
20'
Po kombinaci domácích si míč vzal Kamara a vystřelil ze 30 metrů. Jeho prudká střela skončila vysoko nad brankou.
19'
Domácí nyní kombinují na polovině hřiště a čekají na chybu hostí.
18'
Plašil nahrál doprava na Palenciu, který chtěl centrovat do vápna. Jeho centr dokázal zblokovat domácí obránce Sakai.
16'
Domácí Ocampos tvrdě atakoval ve středu hřiště Palenciu. Může být rád, že neinkasoval žlutou kartu.
15'
Domácí Germain se opřel do míče 5 metrů za vápnem. Jeho střela byla zablokována hostující obranou a skončila v rukavicích Costila.
14'
Domácí bek Sakai vhazoval dlouhý aut z pravé strany do vápna. Jeho aut dokázal odhlavičkovat český záložník hostujícího týmu Jaroslav Plašil.
12'
Hostující útočník Cornelius unikal dopředu i s míčem. Zastavil ho na poslední chvíli domácí obránce Kamara, který ho lehce postrčil a Cornelius ztratil stabilitu a o míč přišel.
11'
Sakai nahrál dopředu N´Jiemu, který se na hranici vápna otočil a nahrál dozadu na Germaina, který vystřeli. Jeho pomalá střela levou nohou skončila vedle branky Costila.
10'
Domácí záložník Sarr centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr skončil na kopačkách Ocampose, který se nacházel na penaltě a vystřelil. Jeho střela skončila opět vysoko nad brankou.
9'
Po kombinaci hostí ve středu hřiště mířil míč dopředu na Corneliuse. Nahrávka ale nebyla přesná a skončila na kopačkách domácího obránce Sakaie.
7'
Ocampos se uvolnil na pravé straně a unikl obraně soupeře. Když se dostal do vápna, tak vystřelil. Jeho střela z pravé strany na zadní tyč skončila pouze na rameni Costila.
6'
Domácí Ocampos se s míčem dostal na hranici vápna a vystřelil. Jeho tvrdá střela nebyla vůbec přesná a skončila vysoko nad brankou.
5'
Domácí útočník Germain dostal míč dopředu a prodlužoval ho patou na levou stranu pro Amaviho, ten ale nebyl dostatečně rychlý, hostující Palencia ho předběhl a míč mu sebral.
4'
Domácí nyní kombinují na polovině hřiště a čekají na nějakou chybu hostí.
3'
Domácí Kamara nakopával míč nahoru na Germaina, ten ale míč nezpracoval a hrát budou opět hosté.
2'
Domácí Sarr se dopustil faulu, takže míč putuje na kopačky hostí.
2'
Hned od úvodu jsou vpředu domácí, kteří si nyní přihrávají na pravé straně hřiště.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – B. Sarr, Maxime López, M. Sanson, Amavi – Ocampos, N'Jie – Germain.
Náhradníci: Pelé – Rolando, Radonjić, Sertic, Mohamed, Abdennour, Chabrolle.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Otávio, Plašil – Kalu, Sankharé, Briand – Cornelius.
Náhradníci: Poussin – de Préville, Jovanović, Bašić, Kamano, Lewczuk, Tchouaméni..
Poslední vzájemné zápasy:
2018 Marseille VS. Bordeaux 1:0
2017 Bordeaux VS. Marseille 1:1
2016 Marseille VS. Bordeaux 0:0

Girondins Bordeaux:
Hosté jsou aktuálně na 12. místě tabulky. Na 18. Monako, které je na barážové příčce mají náskok deseti bodů. V 21 zápasech získali 28 bodů. Mají vyrovnané skóre 23:23. Jejich nejlepší střelec je útočník Francois Kamano, který vstřelil 8 branek. Na hřištích soupeřů získali v 10 zápasech 9 bodů.
Poslední zápasy:
Štrasburk VS. Bordeaux 3:2
Štrasburk VS. Bordeaux 1:0
Bordeaux VS. Dijon 1:0

Olympique Marseille:
Domácí jsou na 10. místě Ligue 1. Doposud získali z 22 zápasů 31 bodů. Mají pozitivní skóre 35:33. Jejich nejlepší střelec je Florian Thauvin, který vstřelil v aktuální sezoně 11 branek a na 4 přihrál. Na domácím hřišti získali z deseti utkání 18 bodů.

Florian Thauvin
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší francouzské soutěže. V rámci 18. kola se utkají domácí Marseille a hostující Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.