Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lyon - 12. května 2019   21:00

0:3
(0:1)
Lyon
24' Cornet  (Aouar) • 84' M. Dembélé   • 86' Cornet  (Aouar)
Marseille
Mandanda – Sakaj, Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López, Strootman, Gustavo (C) – Radonjić (46. Thauvin), Balotelli (78. Payet), Ocampos (71. Germain).
Pelé – Hubočan, Germain, N'Jie, Payet, M. Sanson, Thauvin.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Vélodrome, Marseille
Lyon
A. Lopes – Dubois (82. Rafael), Marcelo, Morel, F. Mendy – NDombèlé, Aouar – Cornet, Fékir (C) (75. M. Dembélé), Terrier (83. Tousart) – Depay.
Gorgelin – M. Dembélé, Pape Diop, Rafael, Marçal, Tousart, B. Traoré.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 15:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lyonu, který svého soupeře porazil poměrem 3:0. Hostujícímu celku hodně napomohla branka z prvního poločasu, neboť v úvodu toho druhého měl soupeř velkou územní převahu, která dokonce nabídla několik šancí, avšak vyrovnávací branku jsme neviděli. Marseille si navíc opět zkomplikovala zápas, v roli posledního hráče se totiž nechal vyloučit Ćaleta-Car, který tak oslabil svůj celek. Lyon si koncovku utkání pohlídal, dokonce vsítil ještě další dvě branky.
90'
89'
Silva se ještě ve skluzu pokusil zastavit mčí na hrací ploše, což se nakonec nepodařilo. Domácí budou moci vhazovat, postará se o to zadák Amavi.
88'
Marseille to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž už o tři branky. Do konce nezbývá moc času, ještě můžeme počítat s nastavením.
86'
Lyon právě vstřelil branku!
Tohle je fotbalová poprava v přímém přenosu! Jeden z domácích chyboval při rozehrávce, kterou dokázal vystihnout Aouar. Ten pro změnu kolmicí nastartoval do samostatného úniku MAXWELA CORNETA, který bezpečným zakončením i tentokráte propálil domácího brankáře, jenž byl v tomto případě téměř bez šance na reakci.
85'
Jako první se k míči dostal obránce Mendy, který navíc velice přesně přenášel hru na pravou stranu, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Amavi.
84'
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Výborně to provedl hostující Aouar, jenž si ještě pro spolupráci vybral Corneta, který hezkou patičkou vybídl ke skórování MOUSSU DEMBÉLÉHO, jenž si navedl míč na pravou nohu a poté velice přesným projektilem propálil brankáře Mandandu.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Lucas Tousart.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, hosté stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Marseille se na vyrovnávací branku krátí čas.
82'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Rafael.
81'
Dalekonosný pas směřoval právě na Germaina, který si s ním nedokázal poradit. K míči se tak dostal Lopes, jenž ihned rozehrával do strany na Duboise.
80'
Na zemi se sice ocitl domácí Germain, avšak dle sudího se o nedovolený zákrok nejednalo. Najednou sledujeme sympatický protiútok Lyonu.
79'
Lyon dokonce zahrával rohový kop, po kterém se Depay pokoušel uvolnit kolem Strootmana, který nakonec u pokutového území musel faulovat.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Dimitri Payet.
78'
Sám na branku se řítil hostující Cornet, který pohotovým způsobem překonal Mandandu. Pomeznímu sudímu to trvalo, nakonec přeci jenom zvedl praporek – ofsajd.
77'
Střídající Dembélé ihned pořádně provětral obranu soupeře, avšak jeho nepovedené zakončení nebylo přesné. I tak se jednalo o jednoznačný ofsajd.
76'
Mendy si přehodil míč na levou nohu, načež se mu velice přesným centrem podařilo najít Terriera, jehož okamžitou ránu dokázal brankář Mandanda vyrazit.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Moussa Dembélé.
74'
Thauvin ještě doběhl volný míč, se kterým operoval u vlastní šestnáctky. Tam celkem zbytečně zkoušel konstruktivně rozehrát, což přineslo ztrátu míče.
73'
Aby toho nebylo málo, tak na řadu přišel další volný kop pro hráče Lyonu. K rozehrávce se rozhodl postavit Depay, jehož centr skončil na hlavě Kamary.
72'
Posléze se u postranní čáry podařilo zasáhnout Duboisovi, který zavezl balón na vlastní obrannou polovinu, kde byl nakonec čistým způsobem odzbrojen.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Valère Germain.
70'
Dalekonosným nákopem to zkoušel domácí Gustavo, kterému se přes celou délku hrací plochy nepodařilo najít Balotelliho, jenž měl k míči daleko.
69'
U míč se sešla snad čtveřice hráčů Lyonu, přičemž to nakonec na sebe vzal Fékir, jehož technické zakončení skončilo na dobře postavené zdi.
68'
Hlavní sudí se nakonec ještě poradil s videorozhodčím, přičemž skutečně vylučuje domácího hráče. Navíc na řadu přijde velice slibná standardka.
67'
Tak pozor, obrovský problém pro domácí celek! Sám na branku totiž mohl uhánět hostující Terrier, kterého v roli posledního hráče fauloval Ćaleta-Car, jenž vyfasoval přímou červenou kartu.
64'
Kousek od středového kruhu si na zemi ustlal hostující Ndombélé, kterému výrazně pomohl Strootman. Lyonu se urychlená rozehrávka vůbec nezdařila.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Lyon stále drží vedení o jednu branku. Ve druhém dějství mají navrch domácí, kterým ale zatím není přáno.
62'
Balotelli si vybral vedle stojícího Thauvina, který si tak dlouho naváděl míč ke střele, až trefil prvního protihráče. Posléze Lopes vychytal Ocampose, následně na něj nevyzrál ani Sakaj.
61'
Až nyní se hostující hráči dostali k souvislejší práci s míčem, což soupeře donutilo napadat. Na pomoc přispěchal také Lopes, který rozehrál do strany.
60'
Do dráhy letu míče ještě lehce strčil nohu protihráč, na řadu tak přišel další rohový kop. Ten opět nabídl zakončení, Kamara nepřesně mířil mezi tři tyče.
59'
Marseille si přeci jenom vybojovala rohový kop, o což se postaral aktivní Ocampos. Rozehrávka v podání Thauvina nakonec přinesla Gustavovu ránu vedle branky.
58'
Nepřesnost domácích hráčů nakonec skončila až za postranní čárou. Dubois obstaral autové vhazování z pravé strany, přičemž si vybral Marcela.
57'
Ocamposovi se přeci jenom podařilo zpětnou přihrávkou vydolovat ztracený míč, načež byl do rozehrávky zapojen také Mandanda, jenž okamžitě vykopával.
56'
Na další vzdušnou nabídku si tentokráte naskakoval Thauvin, který kostrbatým způsobem mířil vysoko nad branku. Lopes kontroloval dráhu letu.
55'
Hráči Lyonu si míče moc dlouho neužili, ten totiž opět přistál na noze Mandandy. Ani domácím se rozehrávka do strany moc nepovedla – aut.
54'
Nakonec si López vzal na starost provedení volného kopu, který se mu podařilo zakroutit přesně na hlavu Kamary, jenž mířil do rukavic brankáře.
53'
Lopes už je zpět na nohou, bude se moci pokračovat ve hře. Mandanda rozehrával od své branky, přičemž to tentokráte zkoušel odkopem na druhou stranu.
52'
Opakovaný záběr nakonec ukázal, že Sakaj trefil hostujícího brankáře míčem do obličeje. To samozřejmě není příjemné, na scéně je také lékařský personál.
51'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet hostující brankář Lopes, který je otřesen po předchozím souboji. Uvidíme, zda se bude střídat.
50'
Na druhé straně se na zadní tyči dostával k hlavičkovému pokusu Balotelli, který hlavičkoval ze záklonu vedle branky. Lopes tak nemusel zasahovat.
49'
Dubois postupoval po pravém křídle, přičemž si nakonec vybral vedle stojícího Fékira, který pro změnu úspěšně přenášel hru na volného Terriera.
48'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Amavi, který se nedostal ani kolem prvního protihráčů. Téměř záhy zakončoval Cornet, jenž trefil pouze nohu soupeře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Florian Thauvin.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Sledovali jsme totiž velice vyrovnanou partii, které se přelévala z jedné strany na druhou. Nakonec jsme se přeci jenom dočkali jedné branky, o tu se postaral hostující Cornet, který využil nedůslednosti obrany soupeře. Následně si Marseille připravila menší nápor, avšak k překonání Lopese alespoň prozatím nedošlo. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas tohoto utkání.
45+2'
45+1'
Taktickým zákrokem si pomohl vracející se Marcelo, který stál k zemi Balotelliho. Jednoznačný faul, domácí příliš uspěchali rozehrávku volného kopu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Na druhé straně se za přihrávkou dostával domácí Gustavo, který po kontaktu s Lopesem upadl na zem. Ani tentokráte se nejednalo o faul brankáře.
42'
Málem to bylo o dvě branky! Nádherný pas směřoval za obranu, kam si nabíhal Depay. Tomu nakonec nevyšlo zpracování míče, načež se dostal do hodně složité střelecké pozice, odkud pálil vedle branky.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Na řadu přišlo dalekonosné autové vhazování v podání Sakaje, které nepřineslo nic nebezpečného. Lyon se nyní dostal pod menší tlak.
38'
Radonjić se rychlostním způsobem dostal do pokutového území, kde ještě přihrával pod sebe na Strootmana, jenž kostrbatou střelou trefil protihráče.
37'
Následně se Balotellimu podařilo roztáhnout hru na pravou stranu, kde si Ocampos nakonec našel střeleckou pozici, avšak mířil vysoko nad branku.
36'
Lyon rozehrával volný kop z vlastní poloviny, přičemž jsme sledovali dalekonosný nákop na Depaye, před kterým odkopával na druhou stranu Kamara.
35'
Amavi předvedl výstavní zpracování míče, který si posléze potáhl na levou nohu, díky čemuž se dostal k centru. Ten pouze proletěl malým vápnem.
34'
Přichází další žlutá karta, tentokráte jí vyfasoval domácí Amavi, který pozdním zákrokem poslal k zemi Terriera.
34'
Mandanda si v poklidu pohlídal padající míč, po kterém vyhazoval na volného Strootmana. Marseille má velké problémy s přechodem do útoku.
33'
Lopes musel ven z branky, přičemž se mu podařilo odkopnout před napadajícím Balotellim. I tak hlavní sudí ještě zkoumal případné hraní rukou.
32'
Lopes velice přesně odkopával míč na hruď volného Duboise, který kolem sebe neměl požadovanou podporu spoluhráčů, což vedlo ke zpětné přihrávce,
31'
Žlutou kartu dostává Mario Balotelli (Olympique Marseille).
31'
Lyon rázem ožil, což soupeř určitě pociťuje. Navíc se do šance dostával Depay, který se natlačil až do šestnáctky, kde jakoby zapomněl zakončit.
30'
Za obranu si pokoušel seběhnout rychlonohý Cornet, kterému moc nechybělo. Nakonec rychle z branky vyběhl Mandanda, jenž sevřel míč do náruče.
29'
Hodně neohroženým způsobem to zkoušel Fékir, který málem došel až k hranici pokutového území. Ještě před ním ho čistým způsobem zastavil Kamara.
24'
Jenomže hosté jdou do vedení! Odražený míč si za pokutovým územím našel hostující Aouar, který okamžitě zkoušel vypálit na branku soupeře. Jeho rána neproletěla přehuštěným prostorem, což paradoxně hrálo do karet MAXWELU CORNETOVI, který se dokázal protáhnout až k zakončení, jenž poslal k bližší tyči.
24'
Už se opět pokračuje ve hře, López bude moci pokračovat v utkání. Marseille bude rozehrávat z blízkosti šestnáctky, o což se postará Mandanda.
23'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující středopolař López, kterému se na nohy moc nechce. Nutno ale podotknout, že Terrier vytasil hodně ostrý zákrok.
22'
Tentokráte v hlavičkovém souboji kraloval hostující Dubois, který Ocamposovi nedal téměř žádnou šanci. Lyon navíc vhazoval, načež se rozhodl uklidnit hru.
21'
Žlutou kartu dostává Martin Terrier (Olympique Lyon).
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nabízí hodně bojovnou podívanou. Marseille je o něco aktivnější, nyní se o to samé pokouší soupeř.
20'
Na opačné straně si o přihrávku řekl nenápadný Depay, který ještě na dlouhou nohu chtěl předat na nohu Corneta, což se nakonec nepodařilo.
19'
Nakonec se o střelecký pokus přihlásil Ocampos, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho rána pravou nohou skončila na pozorném brankáři Lopesovi.
18'
Radonjić měl na pravém křídle celkem hodně prostoru na centr, kterým zkoušel nalézt kolegu Ocampose. Obrannou povinnost si splnil obránce Morel.
17'
Následně si práci s míčem vyzkoušel také Mandanda, který přihrávkou z první oslovil Sakaje. To paradoxně přineslo kontr soupeře, který nebyl nebezpečný.
16'
Rozehrávku volného kopu si nakonec vzal na starost López, který kroutil míč do pokutového území, kde se přeci jenom podařilo zakročit Terrierovi.
15'
Marseille si dávala s vyvezením míče celkem dost načas. Posléze ale přišlo přenesení hry na pravou stranu, kde byl hodně ostrým zákrokem zastaven Sakaj.
14'
Přetahovanou u postranní čáry nakonec lépe zvládl domácí Sakaj, kterému se podařilo otřít míč o nohu napadajícího protihráče. Aut pro domácí celek.
13'
Následně hosté rozjeli celkem krátkou kombinaci, přičemž dalekonosnou kolmici zkoušel vyprodukovat obránce Marcelo, který nenašel kolegu Depaye.
12'
Následně se k výkopu od své branky dostal brankář Mandanda, který posílal míč na levou stranu hrací plochy, kde se podařilo uspět Duboisovi.
11'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Ocampos, který poslal k zemi hostujícího Aouara. Lyon se rozhodl rozehrát po zemi nakrátko.
10'
Strootman si příliš nevěřil na individuální průnik na druhou stranu, místo toho oslovil vedle stojícího Ćaletu-Cara, jenž okamžitým pasem hledal Ocampose.
9'
Nakonec jsme sledovali kolmici v podání Fékira, která se snesla pouze na hlavu domácího Kamary. Lyon si posléze vybojoval hrací předmět zpět.
8'
Na vlastní polovině pracoval s míčem obránce Amavi, který raději přihrávkou na jistotu poslal balón na Mandandu, jenž okamžitě roztáhl zpět do strany.
7'
Na rohový kop si naskakoval Ćaleta-Car, který ještě vracel míč do malého vápna, kde se po něm vrhal Balotelli. Jako první se ale k němu dostal Lopes.
6'
I tak si domácí hráči vybojovali autové vhazování, o které se z pravé strany postaral obránce Sakaj, jehož dalekonosný aut prodlužoval za sebe Radonjić – roh.
5'
Následně se o přízemní nabídku do pokutového území postaral obránce Amavi, který zkoušel najít kolegu Balotelliho, před kterým zasahoval Morel.
4'
Lyon se usadil na polovině soupeře, kde rozjel zdlouhavou kombinaci, do které se zapojila kompletní obranná čtveřice. Nyní má míč na kopačce Marcelo.
3'
Hned v úvodu to středem hrací plochy zkoušel hostující Ndombélé, který posléze roztáhl hru na pravou stranu, kde Cornet nedokázal obejít Amaviho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López, Strootman, Gustavo (C) – Radonjić, Balotelli, Ocampos.
Náhradníci: Pelé – Hubočan, Germain, N'Jie, Payet, M. Sanson, Thauvin.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Morel, F. Mendy – NDombèlé, Aouar – Cornet, Fékir (C), Terrier – Depay.
Náhradníci: Gorgelin – M. Dembélé, Pape Diop, Rafael, Marçal, Tousart, B. Traoré.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Olympique Lyon

Na druhé straně stojí o poznání lépe hrající Lyon, který se pro změnu nachází na třetí pozici, což by v konečném součtu znamenalo kvalifikaci o Ligu mistrů. Lyon má ještě stále o co hrát, tři kola před koncem soutěže ztrácí na druhé Lille šest bodů, naopak náskok na páté Montpellier činí pouze pět bodů. Olympique se rovněž nepotýká s ideální formou, z posledních pěti ligových zápasů vyhrál pouze ve dvou případech. Poslední utkání nabídlo celkem cennou remízu proti druhému Lille, konečným výsledkem byl nakonec stav 2:2. Lyon je čtvrtým nejlepším celkem na hřišti soupeřů, dohromady odehrál sedmnáct zápasů, ve kterých zvítězil hned v sedmi případech.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille se v letošním ročníku nepotýkají zrovna s dobrou formou, tři kola před koncem soutěže se totiž nacházejí až na šestém místě tabulky. Tradiční účastník evropských pohárů tak má co dělat, manko na čtvrtý celek činí už sedm bodů, což je hodně složitý úkol. Marseille se navíc v posledních zápasech nenachází v ideální formě, nejprve totiž na svém stadionu nestačila na Nantes, posléze jsme sledovali nerozhodný výsledek na půdě Štrasburku. Olympique si tak skutečně zahrává, navíc je na domácím stadionu až pátým nejlepším celkem soutěže. Dohromady zde odehrál sedmnáct zápasů, ve kterých ztratil body hned v sedmi případech, což je celkem hodně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.