Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Rennais - 26. srpna 2018   21:00

Marseille
55' Ocampos  • 73' Bensebaini(vl.)
2:2
(0:2)
Rennais
39' Bourigeaud   • 45+1' Sarr
Marseille
Pelé – B. Sarr, Rami, Kamara (46. Maxime López), Amavi – M. Sanson, Gustavo – Thauvin (90+1. N'Jie), Payet (C), Ocampos – Germain (64. Mitroglu).
Escales – Sakaj, Mitroglu, N'Jie, Ćaleta-Car, Sertic, Maxime López.
Gautier – Annonier, Jeanne
Stade Vélodrome, Marseille
Rennais
Koubek – H. Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Gelin – Siliki (69. Siebatcheu), Grenier, André (C), Bourigeaud (86. Del Castillo) – Sarr.
Diallo – Siebatcheu, Nyamsi, Del Castillo, D. Sakho, Poha, Danzé.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:15.
Pět nastavených minut velmi rychle uplynulo a Marseille si tak s Rennes připisují do tabulky Ligue 1 po bodu po remíze 2:2.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Ani jeden z týmů nechtěl udělat fatální chybu, která by mohla dostat soupeře do sedla. Ve 38. minutě ale fauloval v pokutovém území zkušený Adil Rami Ismaïlu Sarra a Rennes mělo k dispozici penaltu. Benjamin Bourigeaud si poradil s nabídnutou šancí jako starý mazák a uklidil míč do sítě. Už v nastaveném čase ještě více potopil svůj tým brankář Yohann Pelé, který neudržel lehký centr a toho využil Ismaïla Sarr doklepnutým do odkryté branky. Ve druhé části netrvalo dlouho a Marseille snížilo po rohovém kopu. Luis Gustavo ještě hlavičkoval do tyče, ale následná dorážka Lukase Ocampose už skončila v síti. Dvacet minut před koncem zápasu si nebezpečný centr srazil do vlastní sítě Ramy Bensebaini a Tomáš Koubek zahal míč z branky podruhé. Následně už si ani jeden z týmů nevypracoval další brankovou šanci a tak zápas skončil nerozhodně 2:2.
90+5'
90+4'
Obrana Rennes se musela činit. Payetův centr se nebezpečně kroutil na Mitrogla, ale těsně před střídajícím hráčem byla dvojice hostů Da Silva – Mexer.
90+3'
Bouna Sarr si narazil s Lópezem, ale ten zaváhal při zpracování a poté musel zabrat směrem dozadu. Další šanci na rozehrání klíčové akce bude mít Adil Rami.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Clinton N'Jie.
90+1'
Benjamin André trefil kopačkou do hlavu Amaviho a také on je potrestán žlutou kartou.
90'
Ismaïla Sarr statečně držel míč proti dvěma obráncům na zádech. Luis Gustavo se nakonec provinil faulem a již v devadesáté minutě se bude rozehrávat z blízkosti vápna domácího celku.
89'
Střídající Del Castillo měl dostatek sil na protiútok po levé straně. Ještě nabídl míč Sarrovi, který ale zazmatkoval před vápnem a ke střele ani nedošlo.
88'
Už už to vypadalo, že se po dlouhé době zjevil u balonu hrotový útočník Rennes Ismaïla Sarr. Dlouhý pas sice našel senegalského hráče, ale ten si nepohlídal ofsajdové postavení.
87'
Marseille se znovu nastěhovalo do blízkosti vápna hostujícího celku. Kostas Mitroglu vybojoval pro svůj tým autové vhazování, které uskutečnil Amavi, ale ve vápně viděl hlavní rozhodčí faul a Rennes má další sekundy na oddech.
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Romain Del Castillo.
86'
Bourigeaud je zpět na hrací ploše. Ihned se zapojil do rozehrávky, ale míč skončil po dlouhém nákopu jen u Pelého. Domácí mají další možnost k útoku.
85'
Benjamin Bourigeaud je aktuálně za postranní lajnou u lékařů a Rennes tak pokračuje v deseti. Sarr však míč na hrací ploše neudržel.
84'
Rennes se už téměř vůbec nesnaží útočit a nechává všechnu aktivitu domácích. Thauvinova nabídka do vápna skončila u Mexera. Následně se skácel k zemi Bourigeaud, který byl nepříjemně zasažen Mitroglem.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Marseille režíruje druhý poločas, ale třetí gól v síti Tomáše Koubka je zatím v nedohlednu.
82'
Po několika zbytečných zákrocích musel hlavní rozhodčí odpískat faul. Ocampo si chtěl vymodlit pokutový kop, ale hlavní rozhodčí jeho pád hvizdem neocenil.
81'
Florian Thauvin nebyl téměř celý zápas vidět, ale nyní pořádně protáhl Tomáše Koubka. Zcela nebráněn si kličkou do středu vytvořil prostor ke střele, ale jeho pokus neměl dostatečnou razanci.
80'
Maxime López nejprve zkoušel najít Sarra, ale míč se mu vrátil po bloku Andrého. Na druhý pokus to stoper domácího celku zkusil na Amaviho. To už byl přesnější, ale hostující obrana si poradila s následným centrem krajního obránce.
79'
Bensebaini si řekl o dlouhý pas od Koubka, ale míč ho přeskočil. Marseille se tak zcela zdarma dostalo k balonu u půlící lajny a může pokračovat v tlaku.
78'
Ramy Bensebaini chtěl napravit své zaváhání z před malé chvíle, vydal se na útočný výlet, ale jeho pobídka šla až příliš daleko od Sarra, který čekal na míč před vápnem.
77'
Rennes je stále ve hře o dnešní tři body. Gelin si přišel pro balon mezi stopery, následně ho předal na pravou stranu, kde ordinuje Hamari Traoré.
75'
Marseille pokračuje v tlaku. Po faulu Gelina rozehrával ze středového kruhu Payet. Domácí celek ale uklidňuje hru postupnou kombinací daleko od branky českého gólmana.
74'
Rennes se najednou dostalo k dvojici rohových kopů. Grenier spolupracoval s Bourigeaudem, ale následný pas do šestnáctky odstranil střídající López.
73'
Marseille právě vstřelilo branku!
Z nenápadného centru je srovnáno! Ocampos společně s Amavim kouzlili na levém kraji, poté přiletěl před Koubka nepříjemný centr, který si RAMY BENSEBAINI srazil do vlastní sítě. Tomáš Koubek byl stejně jako u první branky zcela bez šance.
72'
Marseille se znovu usadilo na útočné polovině. Luis Gustavo není tolik u balonu jako v prvním poločase, ale tentokrát hledal ideálně Mitrogla. Balon však střídajícímu hráči ukopl Mexer.
70'
Bourigeaud centroval od rohového praporku na značku penalty, ale Sarr ani nikdo jiný se k hlavičce neprodral. Už to vypadalo na rychlý protiútok Marseille, ale faulem se prezentoval Grenier.
69'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
68'
Rennes mělo k dispozici po faulu na Silikiho volný přímý kop z velmi nadějné pozice. Bourigeaud tentokrát nechal rozehrávat Greniera, který z pětadvaceti metrů otečoval jen obrannou zeď.
67'
To by byl příchod na trávník jako hrom. Ocampos společně s Amavim vykombinovali levou stranu, Ocampos se ale po přihrávce dostal do ofsajdového postavení a následná branka Kostase Mitrogla tak nemůže platit.
66'
Už už se zdálo, že Morgan Sanson uspěchal rozehrávku, když po jeho přihrávce získal míč Jérémy Gelin, ale defenzivní záložník Marseille se stačil vrátit a ještě ukončit akci soupeře.
65'
Tlak Marseille už není takový jako po vstřelené brance. Rennes se daří rozmělňovat útočné akce domácích pevnou obranou ještě daleko před Tomášem Koubkem.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Kostas Mitroglu.
63'
Payet rozdává jeden přesný pas za druhým. Domácí velmi rychle rozehráli po dalším faulu Greniera, ale až před Koubka se tentokrát nepodívali.
62'
Na pravé straně měl míč pod kontrolou Hamari Traoré. Jeho hod do vápna však skončil jen u domácích hráčů, po ztrátě se musel odhodlat k taktickému faulu na Payeta Siliki.
61'
Týmu Tomáše Koubka se nedaří držet balon delší čas. To domácím vychází ve druhé polovině zápasu téměř vše. Ocampos si naběhl na dlouhou přihrávku od Sansona, přetlačil soupeře, ale jeho následný pas zastavil útočný faul.
60'
Po hodině hry vede Rennes nad Marseille už jen o jednu branku. Domácí hráči výrazně zvýšili útočnou aktivitu a byli v úvodu druhé půle odměněni snížením.
58'
Rennes je zaskočeno aktivitou domácího celku. Dimitri Payet měl před sebou spoustu prostoru, ale ještě prostrkával míč na Germaina, ale ten už se dlouhé přihrávky ani nedotkl.
57'
Opět to byl Payet, kdo rozehrával rohový kop a opět to byl Luis Gustavo, kdo hlavičkoval, ale tentokrát se píská ofsajd.
56'
Fotbalisté Marseille jsou najednou plní sil. Po Payetově centru upadl ve vápně Germain, ale hlavní rozhodčí byl v ideální pozici a nechal hru pokračovat.
55'
Po mírném tlaku Marseille snižuje! Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval prudce do tyče Luis Gustavo, míč se ještě odrazil od Koubka ven z branky, ale nejblíže byl u dorážky LUCAS OCAMPOS, který z blízkosti prostřelil bezmocného českého brankáře.
54'
Dimitri Payet kroutil míč od rohového praporku před Koubka, ale český brankář mohl být po nekompromisní hlavičce Mexera v klidu. U balonu však zůstává Marseille.
53'
Druhá půle pokračuje v nastaveném trendu z úvodního dějství. Ani jeden z týmů se nežene bezhlavě do útoku. Thauvinům náběh byl zblokován jen na rohový kop.
52'
Až teď se Marseille osvobodilo. Lucas Ocampos ihned zkoušel oslovit Sarra, který ale centrem z prvního doteku našel pouze připraveného Gelina.
51'
Rennes rozehrávalo rohový kop jen do kombinace. Nakonec centroval do vápna Grenier, ale ve středu pokutového území vládl tentokrát Adil Rami.
50'
Sám faulovaný Benjamin Bourigeaud se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Dvoučlenná zeď míč nezastavila a před Pelém bylo pořádně horko. Germain se poroučel k zemi, ale hra pokračovala a Sarr pálil jen do obránce před sebou.
49'
Marseille zatím nikam nepospíchá. Thauvin neuspěl kličkou proti Bourigeaudovi, následně střelec úvodní branky dnešního utkání zkouše projít na útočnou polovinu. To se mu podařilo a Rami musel u postranní lajny faulovat.
48'
Payet přiťukl míč k Ocamposovi, ten si ale neporadil se zpracováním a po ztrátě musel faulovat Traorého. Rennes bude rozehrávat téměř z půlící lajny.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. James Lea Siliki si však nerozuměl s Grenierem a do prvního útoku mohou jít domácí.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Maxime López.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Jedna nastavená minuta už uplynula a oba týmy míří do šaten. Fotbalisty Marseille vyprovází hlasitý pískot! Rennes totiž zatím vedení po první pětačtyřicetiminutovce 2:0.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Ani jeden z týmů nechtěl udělat fatální chybu, která by mohla dostat soupeře do sedla. Ve 38. minutě ale fauloval v pokutovém území zkušený Adil Rami Ismaïlu Sarra a Rennes mělo k dispozici penaltu. Benjamin Bourigeaud si poradil s nabídnutou šancí jako starý mazák a uklidil míč do sítě. Už v nastaveném čase ještě více potopil svůj tým brankář Yohann Pelé, který neudržel lehký centr a toho využil Ismaïla Sarr doklepnutým do odkryté branky. Tomáš Koubek v brance Rennes nemusel řešit složitější situace.
45+2'
45+1'
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak to je pořádná minela Yohanna Pelého! Domácí brankář měl spoustu času na sebrání lehkého centru z pravé strany. Míč se mu ale odrazil od hrudníku před dobíhajícího ISMAÏLU SARRA. Ten si věděl rady s nabídnutou šancí a posílá Rennes těsně před koncem poločasu do dvoubrankového vedení!
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Ismaïla Sarr se tlačil do téměř ztraceného souboje, ale nakonec skoro vybojoval míč v ideální pozici před Pelém. Naštěstí pro Marseille se stačil vrátit Adil Rami.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu znovu Bouna Sarr. Na pravém kraji měl tentokrát si připravit míč k centru. Jordan Amavi si jako krajní obránce Marseille našel místo ve vápně, ale jeho hlavička šla nad branku.
43'
Marseille v závěrečné fázi první půle přidalo na aktivitě. Bouna Sarr se pokoušel po trávníku najít Germaina, ale ten byl hlídán velmi pečlivě Mexerem.
41'
Mohlo být vyrovnáno. Koubek zaváhal při Payetově centru, netrefil vůbec míč a toho mohl na zadní tyči využít Ocampos. Ten byl ale rozhozen soubojem s Traorém.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Marseille se snaží se zápasem ještě něco udělat před odchodem do šaten, ale rozehrávka rohového kopu skončila jen na hlavu Da Silvy.
39'
Míč si na penaltový bod postavil třiadvacetiletý BENJAMIN BOURIGEAUD. Velmi pomalým rozběhem si připravil pozici a závěrečným zrychlením překvapil Pelého, který padal o opačné tyči.
38'
Pokutový kop pro Rennes! Ismaïla Sarr byl ve vápně sestřelen Ramim!
37'
Payet si výborně převzal míč, poté ho nabídl do běhu Sarrovi. Krajní obránce Marseille si ale vzal příliš velké sousto a proti dvěma soupeřům nedokázal odcentrovat.
36'
Ani jeden z týmů se stále nemůže udržet před brankou soupeře na další dobu. Sarrova kombinace se Sansonem skončila po několika sekundách. Následně si Ocampos postrčil míč kolem Traorého, naboural do něj, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
35'
Bouma Sarr zkoušel oslovit přízemním pasem Germaina, ale ten byl v obležení hned třech bránících hráčů. Následný pas Ocampose neměl šanci na úspěch a jen prolétl vápnem za brankovou lajnu.
34'
Luis Gustavo byl v souboji s Grenierem až příliš agresivní a hlavní rozhodčí musel pískat. Rennes se tak dostalo velmi jednoduše na útočnou polovinu.
33'
Tomáš Koubek si nechal postavit pouze jednočlennou zeď. Payetův centr mířil na přední tyč, kde ale nekompromisně odpravil míč do bezpečí Traoré.
32'
Germain si stačil převzít balon, poté však musel nahrávat pod tlakem Payetovi. Jednatřicetiletý Dimitri Payet byl faulován na nebezpečném místě před vápnem.
30'
I po půlhodině hry je stav stále bezbrankový. V posledních minutách drží míč pod kontrolou více Rennes, ale po Galinově faulu ve středu pole budou útočit domácí.
29'
Ismaïla Sarr nebyl od prvního střeleckého pokusu mezi tři tyče. Po vynikající nahrávce si zpracoval míč, ale neměl si s kým nahrát ve vápně a tak ze stoje zkusil překvapit Pelého. Střela ale jen prosvištěla nad břevnem.
28'
Rennes zkusilo soupeře přehrát kombinační hrou ve středu trávníku. Siliki dokázal převzít míč, ale druhým dotekem si nadělal problémy a těch využil Amavi.
27'
Ismaïla Sarr nedokázal ve sprinterském souboji zvítězit nad Kamarou. Obránce Marseille už hraje se žlutou kartou a tak musel jen stínovat svého soupeře, ale to se mu povedlo dokonale.
26'
Po dlouhém nákopu Tomáše Koubka se Rennes nedokázalo udržet u balonu. Podobně ale dopadl i Luis Gustavo s Thauvinem.
25'
Tempo zápasu se pomalu zvyšuje. Marseille se dostalo k míči na pravé straně, kde byl Jordan Amavi. Krajní obránce domácího celku poté vyzval k útočení Payeta, ale jeho pobídka na Germaina nebyla pochopena.
24'
Dimitri Payet mohl z rohového čtvrtkruhu posílat míč před českého brankáře. Na zadní tyči byl ale s přehledem pokryt Ocampos.
23'
Po několika minutách v obraně se domácí přesunuli na útočnou polovinu. Ocampos spolupracoval s Amavim, ale Da Silva ho dokázal předskočit, ale jeho malá domů Koubkovi znovu nesedla přímo na kopačku.
22'
Hra se přesunula před Yohanna Pelého. U balonu na místě přestupku byla dvojice Grenier – Bourigeaud. Nakonec to byl první jmenovaný, ale napálil pouze obrannou zeď.
21'
Souhra Benjaminů nic hostům nepřinesla. André našel Bourigeauda, který ještě hledal Sarra, ale ten byl sestřelen skluzem Kamary. Domácí stoper je prvním potrestaným hráčem zápasu.
21'
Rennes se daří držet soupeře dál od Koubka. Amavi sice získal míč na levém kraji, ale poté musel skousnout tvrdý zákrok Ocampos. Faulujícím hráčem byl znovu Hamari Traoré.
20'
Jordan Amavi unikl na levém kraji svému strážci, dokázal si připravit pozici k přesnému centru, ale v pokutovém území selhal Payet, který z voleje poslal míč do dvacáté řady.
19'
Rennes začíná domácí přehrávat ve středu pole a to se nelíbí fanouškům Marseille, kteří se ozvali pískotem. Luis Gustavo naštěstí pro domácí získal balon.
18'
Pohlednou akci Rennes zastavil odpískaný ofsajd. Traoré si skvěle zabíhal za obranu Marseille, byl už zcela sám, ale poté se ozval hvizd rozhodčího a Traoré musel míč odevzdat.
17'
Benjamin Bourigeaud tentokrát byl o něco přesnější, ale svým centrem našel na první tyči jen bránícího Germaina. Rennes ale zůstává u balonu a na útočné polovině.
16'
Hamari Traoré znovu vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Hostům se však nepodařilo kombinovat, ale po faulu Amaviho zůstal na trávníku ležet pro změnu Siliki.
15'
Také Kamara se provinil faulem. Ismaïla Sarr schytal pořádně nepříjemný úder do kotníků. Hosté se tak mohli přesunout znovu před Pelého. Bourigeaud však nikoho ze spoluhráčů centrem nenašel.
14'
Nakonec centroval do pokutového území Hamari Traoré, který prudkým pasem našel v šestnáctce Sarra. Ismaïla Sarr však zády k brance nemohl zakončovat ideálně.
13'
Sanson přihrával mizerně na Payeta a ofenzivní hráči Rennes už startovali do útoku. Grenier však výrazně zpomalil akci kombinací na pravém kraji.
12'
Byl to James Lea Siliki, kdo zajel kopačkou napřed do Germaina. Také on si ale přivodil lehčí zranění a musí být ošetřen na hrací ploše.
11'
Marseille jasně dominovalo v prvních minutách dnešního utkání, ale teď se ke slovu dostává také celek Tomáše Koubka. Valere Germain se sesunul na trávník po tvrdém souboji a vypadá to, že bude potřebovat ošetření.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla větší vzrušení ani u jedné z branek. Po Koubkově výkopu musel do souboje Amavi. Krajní obránce Marseille však nechal míč dokutálet za postranní lajnu.
9'
Dimitri Payet centroval od rohového praporku na hranici vápna, ale domácím signál nevyšel podle představ. Co víc, hosté se hnali do útoku, ale Jordan Amavi podržel svůj celek čistým zákrokem proti Sarrovi.
8'
Znovu to byl brazilský záložník, kdo rozehrál akci Marseille. Da Silva lehce zazmatkoval ve vlastním vápně, nepohodl se s Koubkem a Mexer musel odehrát jen na rohový kop.
7'
Hostům se podařilo aktivním napadáním výrazně zpomalit rozehrávku Marseille. Luis Gustavo je v úvodních minutách u každé akce domácího celku. Z pravé strany zkoušel překvapit Koubka Thauvin, ale český reprezentant si se skákavou střelou poradil.
6'
Až nyní se Rennes dostalo na delší dobu k míči. Jérémy Gelin ve spolupráci s Grenierem zkoušeli projít obranu Marseille středem, ale zkušený Adil Rami vystoupil včas z obranné linie.
5'
Luis Gustavo byl znovu u balonu. Tentokrát hledal přímo Germaina, ale ten byl pokryt hned dvojicí obránců. Také Rennes se poté vydalo do útoku, ale Amavi se stačil vrátit rychle zpět a zbrzdil hostující počínání.
4'
Domácím se ale rozehrávka zpoza postranní lajny příliš nevydařila. Germain až příliš dlouho čekal na balon ve vápně a toho využila stoperská dvojice ve složení Da Silva – Mexer.
3'
Domácí jsou v úvodu stále na balonu. Luis Gustavo poslal míč na Ocampose. Bourigeaud stačil snadno odpravit míč alespoň na autové vhazování.
2'
Marseille to zkoušelo znovu zprava. Florian Thauvin si chtěl narazit s Payetem, ale hostům stačilo postavení ve středu pole a kreativního záložníka domácího celku obrali o míč.
1'
Domácí fotbalisté měli k dispozici rozehrávku prvního poločasu. Ze středového kruhu se míč rychle přesunul na pravou stranu, odkud centroval Sarr. Jeho pokus byl ale zblokován a poprvé si sáhl na míč také Tomáš Koubek.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas třetího kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 mezi Marseille a Rennes tak může za několik málo okamžiků začít.

Olympique Marseille: Pelé – B. Sarr, Rami, Kamara, Amavi – M. Sanson, Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Germain.
Náhradníci: Escales – Sakaj, Mitroglu, N'Jie, Ćaleta-Car, Sertic, Maxime López.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Da Silva, Mexer, Bensebaini – Gelin – Siliki, Grenier, André (C), Bourigeaud – Sarr.
Náhradníci: Diallo – Siebatcheu, Nyamsi, Del Castillo, D. Sakho, Poha, Danzé.

Olympique Marseille

Marseille obsadilo v loňském ročníku Ligue 1 konečnou čtvrtou příčku! Až do posledních kol bojovalo Marseille o třetí místo a tím i účast v Lize mistrů, ale draho přišla remíza 3:3 s průměrným Guingampem tři kola před koncem soutěže. Lyon totiž skončil jen pouhý bod před Marseille, na druhý Monako ztratilo Marseille body tři. Vše si ale vynahradilo v Evropské lize, kde dokráčelo suverénně až do samotného finále. V něm už ale bylo nad síly francouzského celku Atlético Madrid.

V přípravných duelech na novou sezonu se Marseille příliš nedařilo. Ze sedmi zápasech totiž vyhrálo pouze jednou a to 2:1 s Nantes. V generálce na Ligue 1 dostalo Marseille pořádný příděl od anglického Bournemouthu. Děsivou ztrátu 0:5 korigovali ve druhém poločase alespoň Germain a Cabella.

Úvodní zápas ligové soutěže se ale Marseille vyvedl na jedničku. Na domácím stadionu si s chutí zastříleno proti Toulouse, když se dvěma góly blýskl Payet a po jednom zásahu ještě přidali Germain a Thauvin. Druhý zápas byl ale hrubě nepovedený. Na půdě nováčka z Nimes utrpělo Marseille senzační porážku 1:3.
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice a zahraje si skupinovou fázi Evropské ligy.

Rennes si v přípravě vedlo o něco lépe než Marseille. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

V prvním kole se však týmu Tomáše Koubka nevedlo. V Lille musel český reprezentační brankář balon tahat ze sítě hned třikrát. Za Rennes se prosadil pouze Grenier a bylo z toho porážka 1:3. To druhé kolo už přineslo první body. Proti Angers se v celém utkání prosadil pouze Ismaila Sarr.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje třetím kolem a my se společně zaměříme na utkání Marseille, které před domácím publikem přivítá tým Tomáše Koubka Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.