Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Bordeaux - 9. března 2019   20:00

Monaco
48' Falcao (Ballo-Touré)
1:1
(0:0)
Bordeaux
65' Briand
Monaco
Subašić – Sidibé, Jemerson, Badiashile, Ballo-Touré – Adrien Silva, Fàbregas – G. Martins, Golovin (79. Chadli), Rony Lopes (70. Carlos) – Falcao.
Benaglio – Chadli, Henrichs, N'Doram, Naldo, Carlos, Aholou.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Louis-II, Monaco
Bordeaux
Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Otávio, Tchouaméni – Sankharé (61. Karamoh), de Préville, Kamano (61. Kalu) – Briand (90. Maja).
Poussin – Kalu, Karamoh, Bašić, Maja, Jovanović, Palencia.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezkou a klidnou noc.
Naopak v Monaku spokojeni nebudou. Knížecí klub si pod taktovkou Leonarda Jardima sice udržel ligovou neporazitelnost, ale v tomto utkání rozhodně pomýšlel na vítězství. Vždyť při tom množství vytvořených šancí neměl k plnému bodovému zisku vůbec daleko.
Protrhnutí střelecké smůly na hřištích soupeřů stačilo "pouze" na remízu. Bordeaux po čtyřzápasovém venkovním půstu zaplichtilo na půdě Monaka 1:1. I tak je bod pro tým z jihozápadu Francie vzhledem k prognózám i samotném průběhu utkání zlatý.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:12.
90+5'
90+4'
Domácí se snaží strhnout vedení na svou stranu. Čas na to jim ale už zanedlouho vyprší.
90+3'
Další faul. Tentokrát bez karetního ohodnocení. Hříšníkem je Maja (Bordeaux).
90+1'
Žlutou kartu si za hrubost v osobním souboji prohlédl také Aurélien Tchouaméni (Bordeaux).
90+1'
Za nesportovní chování pyká Josh Maja (Bordeaux).
90'
Hrát se bude ještě pět minut.
90'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Josh Maja.
87'
Ale pozor! Rozhodčí u videa upozornil muže s píšťalkou na chybu jeho asistenta. Gólu předcházel ofsajd. Skóre tak zůstává neměnné.
86'
Červeno-bílí jdou podruhé zaslouženě do vedení! Centr na zadní tyč vracel Falcao hlavou do předbrankového prostoru, kde stál nekompromisně zakončující Carlos.
84'
Hosté se po delší době osmělili. A to Koundého pokusem letícím nad horní tyčkou.
82'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (Monako).
81'
Monačtí fotbalisté přiložili pod kotlem a během několika minut si vytvořili třetí gólovku. Tentokrát se to povedlo Martinsovi, který střelou z pravé strany přinutil Costila k důležitému zákroku na zemi.
79'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Nacer Chadli.
78'
Tomu už se hosté snadno ubránili.
77'
Costil (Bordeaux) drží akcie svého týmu v kurzu! Znovu musel skákat k levé tyči, aby tentokrát konečky prstů vyškrábl pokus Golovina. Riziko ale ani daleka není zažehnáno, následuje roh.
75'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
74'
Domácí si mohli vzít vedení zpátky! Naději jim k tomu dal Silva, když ohrozil Costila ranou ze střední vzdálenosti. Gólman Bordeaux ale nic takového nepřipustil a střelce připravil o radost parádním tygřím skokem.
72'
Sidibé (Monako) uvízl v ofsajdu.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Carlos.
69'
Žlutě zbarvenou kartičku by Francois Letexier ani neschoval, kdyby věděl, že se Jemerson (Monako) vzápětí proviní podražením.
68'
Projev nesportovního chování jako důvod k udělení žluté karty. Svědomí zpytuje Gelson Martins (Monako). Příště to chce méně mluvit.
67'
Karamoh spálil obrovskou šanci na obrat! Hráč Bordeaux si naběhl do předbrankového prostoru, balon však netrefil vůbec ideálně. Tohle byla neskutečná minela!
65'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Penaltovým katem se stal JIMMY BRIAND. Kopem na opačnou stranu skákajícího Subašiće vyrovnal stav utkání na 1:1.
64'
Radamel Falcao (Monaco) navíc obdržel žlutou kartu.
63'
Falcao (Monako) zahrál ve vápně rukou! Že se tak opravdu stalo, se Francois Letexier ujistil u videa. A samozřejmě nařídil pokutový kop.
61'
Střídání v týmu Bordeaux: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Yann Karamoh.
61'
Střídání v týmu Bordeaux: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Samuel Kalu.
60'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
57'
Další nebezpečí se však nekonalo. Monako s nařízeným rohem nenaložilo nejlépe.
56'
Domácí usilovali o zdvojnásobení náskoku. Žádost o gól sepsal Lopes, jenomže Costil ji u své levé tyče bez váhání roztrhal. Ještě předtím se výborně přesunul a po vyražení míče na roh bude muset být znovu ostražitý.
54'
Poprvé se do statistik zápasu zapsal jako asistent. Teď si Fodé Ballo-Touré (Monako) vysloužil další zápis, ale radost z něho mít určitě nebude. Za úder loktem mimo souboj o míč totiž inkasoval žlutou kartu.
52'
Momentálně se bojuje uprostřed bitevního pole.
50'
Pokus o rychlou odpověď skončil nezdarem. Může za to de Préville (Bordeaux) a jeho ofsajd.
48'
Monaco právě vstřelilo branku!
Pro obranu Bordeaux měl být největším postrachem. A tuto prognózu hned po výměně stran potvrdil. RADAMEL FALCAO si naskočil na centr z levé strany a povedenou hlavičkou do protipohybu brankáře otevřel účet zápasu.
46'
Aktéři utkání se vrátili na bojiště.
I když Monako mělo územní převahu, můžeme zhodnotit úvodní dějství jako vyrovnané. Vypovídá o tom nejen skóre, ale také počet střel. Tu nejrizikovější vypustil ze své kopačky Fàbregas, který minul hostující branku jen o kousek. Pokusy dalších hráčů byly pouze propagační a brankářům tak nečinily žádné problémy.
Statistika držení míče: 58% : 42%.
45+1'
45+1'
V samotném závěru poločasu ubránili hosté roh.
44'
Dobře Jemerson (Monaco). Vracející se obránce se vžil do role loupežníka, když okradl o míč v tu chvíli do šestnáctky vcházejícího Kamana.
42'
Ofsajd a v něm Sankharé (Bordeaux).
41'
A částečně se to vyplatilo. Lopes (Monako) se probojoval k míči a zprava ho kopnul na zadní tyč, tam se ho Martins snažil doběhnout marně.
40'
A fotbalová pravidla nerespektoval ani Falcao. Jak vidno, Monako začíná přitvrzovat.
38'
Právě tam se faulem provinil Lopes (Monako), který nedovoleně atakoval Sankharého.
37'
Nakonec to nebylo nic nebezpečného, takže Monačtí mohli posunout hru ke středovému kruhu.
35'
Domácí teď zaujali defenzivní postavení a trpělivě vyčkávají, s čím na ně soupeř vyrukuje.