Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Guingamp - 3. dubna 2019   19:00

Montpellier
22' Delort (Hilton) • 78' Ristić
2:0
(1:0)
Guingamp
Guingamp
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Aguilar, Le Tallec, Schirí, Ristić – Laborde (70. Camara), Mollet (70. Lasne) – Delort (85. Škuletić).
Bertaud – Suárez, Camara, Boutobba, Passi, Škuletić, Lasne.
Schneider – Zitouni, Henninot
Stade de la Mosson, Montpellier
Guingamp
Caillard – Traoré, Kerbrat, Sorbon (C), Rebocho – N'Dong, Phiri – Merghem, Rodelin (76. Blas), Thuram (46. A. Mendy) – Coco (64. Benezet).
Petrić – Blas, Djilobodji, Benezet, A. Mendy, Didot, Eboa Eboa.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Montpellieru, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. I druhý poločas nám celkem nezáživnou podívanou, která přinesla střelecké pokusy pouze na jedné straně. Montpellier byl totiž směrem dopředu výrazně nebezpečnější, navíc se mu dařilo odrážet ataky svého soupeře. Domácí se v závěru utkání dostali k druhé brance, čímž defakto rozhodli o vítězi tohoto zápasu.
90+4'
90+3'
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto, domácí si totiž pohrávají s míčem na vlastní polovině.
90+2'
Nakonec se po levém křídle dokázal prodrat do šestnáctky Rebocho, jehož přízemní přihrávka našla pouze nohu soupeře.
90+1'
Guingamp se poměrně na dlouho dobu dostal na druhou stranu hrací plochy, kde se k ničemu vážnějšímu stále nedostává.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
I další akci táhl Ristić, který si tentokráte neporozuměl s Lasnem. Útočný výpad je tak u konce, Caillar ihned rozehrával od své svatyně.
87'
Přenesení hry směřovalo na naprosto volného Ristiće, který zastihl míč na hrací ploše. Následně mu nevyšel první kontakt, soupeř tak získal balón zpět.
86'
Jedno je jisté, ani jeden z celků dnes už střídat nebude. Před malým momentem bylo provedeno poslední střídání, závěr by tak neměl přinášet delší prodlevy.
85'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Petar Škuletić.
84'
Až nyní se Guingamp dokázal s míčem usadit u opačného pokutového území. Situaci se ještě snažil dohrát Rebocho, který ale roh nevybojoval.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. O vítězi utkání se zdá být rozhodnuto, avšak ještě nepředbíhejme, hosté se určitě nevzdávají.
80'
Branka nakonec platí, Montpellier se skutečně dostává do dvoubrankového vedení. Ihned po rozehrávce to po levém křídle zkoušel hostující Rebocho.
79'
Regulérnost branky ještě projednává hlavní rozhodčí, který už něco málo přes minutu debatuje s videorozhodčím.
78'
Montpellier právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Z pravé strany přiletěl do malého vápna velice nebezpečný centr, který propadl až na naběhnuvšího MIHAILO RISTIĆ, jenž doslova dotlačil hrací předmět za brankáře Caillarda.
78'
Domácí ještě zahrávali rohový kop, na který si na hranici malého vápna dokázal naskočit Hilton, jehož hlavičku odhlavičkoval z čáry protihráč.
77'
Hra se opět přemístila na polovinu Guingampu, kde soupeř rozjel přízemní kombinaci. Ta zatím nic nepřináší, neboť Schirí přihrával zpět na Congrého.
76'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ronny Rodelin, přichází Ludovic Blas.
75'
Roztažení hry našlo na pravém křídle volného Aguilara, který i přesto centrem trefil clonícího protihráče. Montpellier bude alespoň vhazovat.
74'
Ndong se dobře zorientoval u půlící čáry, avšak kolmici poslal mimo dosah všech spoluhráčů. Hrací předmět tak dopadl pouze do rukavic Lecomteho.
73'
Rodelinovi se nepodařilo udržet míč na kopačce, což nemuselo zas tolik vadit. Soupeř se sice dostal k šestnáctce, tam ale narazil na početnou přesilu.
72'
Hostující obraně se podařilo zablokovat střelecký pokus v podání Lasneho, postupná protiakce přinesla pouze nepřesnou přihrávku v podání Ndonga.
70'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Souleymane Camara.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Paul Lasne.
69'
Nakonec si Montpellier vybojoval další rohový kop. Mollet se i tentokráte postavil k rozehrávce, jeho dalekonosný centr nakonec vyboxoval Caillard.
68'
Nyní jsme sledovali hodně ostrý zákrok, který vytasil hostující Traoré. Ten u postranní čáry zajel do Delorta, který i nadále leží na trávníku.
67'
Žlutou kartu dostává Mehdi Merghem (EA Guingamp).
64'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Nicolas Benezet.
63'
Ristić si zasekl míč na pravou nohu, načež zkoušel odcentrovat do velkého vápna. Delort se k hlavičce nedostal, naopak si pochvalu zaslouží zadák Sorbon.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Sledujeme vyrovnanou podívanou, hra je hodně často kouskována.
61'
Traoré provedl autové vhazování z pravé strany. Hra se hodně rychle přesunula k pokutovému území, avšak Rebocho našel pouze prvního z protihráčů.
60'
Nakonec i na druhé straně jsme sledovali rozehrávku rohového kopu. Mollet stáčel míč na hlavu Mendese, který ze záklonu mířil pouze nad sebe.
59'
Až nyní je pískáno, to se na zeleném pažitu zjevil Le Tallec, který si doslova došel pro nedovolený zákrok. Jeho celek se rozhodl rozehrát po zemi.
58'
Po levém křídle se pokoušel propasírovat k centru domácí Ristić, který proti dvojici neměl šanci na úspěch. Následně si čistým způsobem pomohl Schirí.
57'
Hned dva střelecké pokusy ze strany Montpellieru. Nejprve to zkoušel Aguilar, jehož pokus vykopl Kerbrat. Posléze nad branku vypálil Laborde.
56'
Lecomte předvedl rutinní zachycení neposedného míče, který ihned vyhazoval do strany na Aguilara. Úvod druhého poločasu je hodně nezáživný.
55'
Domácí obrana tak měla další práci, avšak i v tomto případě se jí podařilo odvrátit vzdušnou nabídku. Navíc si Montpellier zajistilo zisk autového vhazování.
54'
Hra se nám začíná hodně často kouskovat, tentokráte to s agresivitou přehnal domácí Aguilar, který neúprosně zajel do jednoho z protihráčů.
53'
Také Caillard si vyzkoušel práci s hracím předmětem, který posléze posílal na jistotu do strany. Hosté se pomalu a jistě dostávají zpět na útočnou zónu.
52'
Míč skončil za brankovou čárou, na řadu tak přišel rohový kop. Centrem směrem od branky to zkoušel Phiri, přičemž Lecomte nepředvedl jistě zachycení míče.
51'
Nakonec přišla na řadu standardní situace ze třiceti metrů. K rozehrávce se nakonec postavil Rodelin, jehož přímý střelecký pokus skončil pouze na zdi.
50'
V pokutovém území dokázal zafungovat domácí zadák Hilton, jenž razantní hlavičkou poslal míč ze šestnáctky. Následně na zemi skončil jeden z hostů.
49'
Na druhé straně měl hodně času Traoré, který si nakonec pro spolupráci vybral Merghema, jehož přenesení hry dopadlo pouze na hlavu soupeře.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu jsme sledovali sympatické zakončení v podání Delorta, jenž v pádu nakonec zacílil kousek vedle branky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alexandre Mendy.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí celek. Sledovali jsme ale celkem vyrovnanou podívanou, která toho moc zajímavého nepřinesla. Územní převahu mělo Montpellier, které se díky své aktivitě dostalo k jediné brance. Guingamp to většinu času zkoušel centrovanými pokusy, avšak obrana soupeře je zatím zodpovědná. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Hezké zakončení hlavou vyprodukoval Delort, jehož střelu dokázal Caillard vyrazit vedle sebe.
43'
Do menších problémů se dostal defenzivně laděný Schirí, který v tísni raději volil zpětnou přihrávku na Hiltona, jenž pro změnu přenášel hru vlevo.
42'
I posléze přiletěl do pokutového území nadýchaný centr, který dosedl přesně na hlavu Hiltona. Domácí postupovali středem hřiště, kde ale číhal Ndong.
41'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi ležet jeden z hostujících hráčů, který si nakonec nevymodlil pokutový kop. Hlavní sudí ale i přesto raději přerušil hru.
40'
Opět jsme sledovali nedovolené hraní, tentokráte se prezentoval domácí zadák Mendes. Guingamp rozehrál narychlo, Traoré ale centroval na protihráče.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
35'
Naopak si nedovoleným zákrokem pomohl vracející se Ndong, který zatáhl za dres protihráče. Jednoznačný faul, avšak bez žlutého kartónku.
34'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Guingamp. U levého praporku se nacházel Rebocho, který centroval přímo na hlavu Schirího, jenž odvracel na jedničku.
33'
V obležení protihráčů se zjevil Coco, avšak i přesto se mu podařilo přesně přihrát. Mezitím se domácí vrátili v hojném počtu, navíc Ristić blokoval přihrávku.
32'
Pro přihrávku si ke středovému kruhu seběhl domácí Mollet, který se ihned snažil roztáhnout hru na Le Tallece, jehož ránu dokázal zpacifikovat Caillard.
31'
To se nakonec moc nepovedlo, neboť se míč ocitl za postranní lajnou. Traoré tak obstaral autové vhazování, Guingamp se rozhodl uklidnit hru na vlastní půlce.
30'
Lecomte si po delší době vyzkoušel práci s míčem, který posílal konstruktivně na levou stranu. Obrana se pokouší proniknout na druhou stranu.
29'
I tentokráte si vzal rozehrávku na starost obránce Rebocho, kterému se ani tentokráte nepodařilo najít žádného ze spoluhráčů. Hosté ale drží balón.
28'
Na pořadu dne bude standardní situace pro Guingamp. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl Schirí, jenž nedovoleným způsobem poslal k zemi Coca.
27'
Thuram sice uspěl v hlavičkovém souboji, avšak jeho prodloužení směřovalo mimo dosah Rodelina. Následný centr dokázal pohotově odklidit Hilton.
26'
Další velká šance Montpellieru! Mollet totiž dokázal propasírovat přihrávku na Labordeho, jehož ránu Caillard vyrazil za sebe, načež Kerbrat odkopával z brankové čáry.
25'
Rebocho celkem dlouho pracoval s míčem, načež nakonec vyprodukoval zpětnou přihrávku na Sorbona, který pro změnu přenášel hru na levou stranu.
24'
V tuto chvíli to bude mít hostující celek hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
22'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hrací předmět se dostal na nohu Hiltona, který spíše odkopával na druhou stranu. To se změnilo v naprosto fantastický pas, na který si seběhl ANDY DELORT, jenž samostatný únik zakončil přízemní střelou mimo dosah brankáře.
19'
Obrannou povinnost si dokázal splnit také Kerbrat, který kostrbatým způsobem odvracel balón. Na něj si počínal Hilton, jenž pálil daleko vedle branky.
18'
Už to vypadalo, že se Laborde prožene až do pokutového území, avšak dřív u balónu byl obránce Sorbon, který dalekonosným odkopem zažehnal nebezpečí.
17'
Montpellier se na malý moment usadil na polovině soupeře, kde rozjel celkem zdlouhavou kombinaci. Schirí se ale neprotáhl směrem do šestnáctky.
16'
Aguilar spolupracoval na pravém křídle s Le Tallecem, který ihned zkoušel přenést hru na levou stranu. Mollet nabral rychlost, avšak zpětná přihrávka se nepovedla.
15'
Zdravotní problémy měl hostující Kerbrat, který se zdát být v pořádku. Můžeme tak pokračovat ve hře, Guingamp rozehrává volný kop ze své poloviny.
14'
Jeho výkop nakonec doskákal pouze za autovou čáru, Rebocho tak mohl vhazovat z levé strany. Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Le Tallec.
13'
Hodně nepovedený centr vypustil ze své kopačky hostující Rebocho, který zamířil vysoko nad branku soupeře. Lecomte tak nemusel zasahovat, nyní bude rozehrávat.
12'
K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil brankář Caillar, který to zkoušel odkopem na levou stranu. Coco ale neodhadl dopad hracího předmětu.
11'
Tentýž hráč zkoušel centrem oslovit své spoluhráče, avšak Delort si nakonec pomohl útočným faulem. Hlavní sudí pochopitelně odpískal ve prospěch hostů.
10'
Lecomte tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel přízemní rozehrávkou. Po ní se podél autové čáry prodíral vpřed Aguilar, který se daleko nedostal.
9'
Hlavní sudí nyní konzultoval s videorozhodčím, jednalo se o situaci v pokutovém území Montpellieru. Hostující celek si nakonec nevymodlil pokutový kop.
8'
Na jistotu se rozhodl zahrát Hilton, jehož prodloužení míče nakonec přineslo další rohový kop pro hosty. Ani tentokráte jsme se nedočkali zakončení.
7'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Rebocho, jehož vysoká nabídka nepřinesla nic nebezpečného. Hosté ale pokračují v držení hracího předmětu.
6'
Po pravém křídle si to namířil hostující Traoré, který trefil pouze protihráče před sebou, od kterého se míč odrazil do zámezí. Guingamp bude zahrávat rohový kop.
5'
Nakonec se o tažení útočné akce pokoušel Coco, který na hranici pokutového území narazil na Mendese. Domácí se nedokázali osvobodit.
4'
Montpellier se hodně rychle dostalo zpět na útočnou polovinu, kde ale nepřesně přihrával na pravou stranu Schirí. Soupeř tak postupuje směrem dopředu.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali velice pohotové zakončení, o které se postaral domácí Laborde, jehož akrobatická rána nakonec skončila kousek vedle.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton, Congré – Aguilar, Le Tallec, Schirí, Ristić – Laborde, Mollet – Delort.
Náhradníci: Bertaud – Suárez, Camara, Boutobba, Passi, Škuletić, Lasne.

EA Guingamp: Caillard – Traoré, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – N'Dong, Phiri – Merghem, Rodelin, Thuram – Coco.
Náhradníci: Petrić – Blas, Djilobodji, Benezet, A. Mendy, Didot, Eboa Eboa.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.
EA Guingamp

Na opačné straně stojí o poznání hůře hrající Guingamp, kterému pro změnu patří až devatenáctá pozice, která by v konečném důsledku znamenala sestup do nižší soutěže. Guingamp momentálně nasbíral dvaadvacet bodů, na poslední nesestupovou příčku ztrácí propastných osm bodů. Guingampu se ale v posledním kole podařilo zvítězit, uspěl totiž proti posledními Dijonu, který si z půdy soupeře odvezl porážku poměrem 0:1. Guingamp je ale vůbec nejhorším celkem na hřišti soupeřů, dohromady totiž nasbíral pouze devět bodů. Odehraných čtrnáct zápasů přineslo dvě výhry a také devět proher.
Montpellier HSC

Fotbalisté Montpellier letos předvádějí sympatické výkony, které momentálně stačí na osmou pozici. Montpellier má na svém kontě dvaačtyřicet bodů, avšak forma z posledních zápasů není ideální, tento celek se tak logicky propadl tabulkou. Domácí tým tohoto zápasu v posledním kole nestačil na třetí Lyon, který na svém stadionu dokázal zvítězit poměrem 3:2. Montpellier je v rámci tabulky domácích celků na desáté pozici, což není zrovna nejlepší. Montpellier totiž na svém stadionu odehrálo čtrnáct zápasů, přičemž se mu podařilo zvítězit pouze v pěti případech. Dalších šest zápasů přinesly nerozhodné výsledky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Montpellier HSC a EA Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.