Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lille - 31. března 2019   17:00

Nantes
54' Eysseric  • 57' K. Coulibaly (Fábio)
2:3
(0:0)
Lille
63' Leao  (Soumaoro) • 68' Pépé   • 70' Bamba  (Pépé)
Nantes
Dupé – Edgar Ié, Diego Carlos, Pallois – Fábio (86. Boschilia), Rongier (C), A. Touré, Evangelista (79. Moutoussamy), Lucas Lima – K. Coulibaly, Eysseric (84. Limbombe).
Tătăruşanu – Kwateng, Limbombe, Boschilia, Mance, Moutoussamy, Ch. Traoré.
Delajod – Jeanne, Aube
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte, Soumaoro (C), Y. Koné – Mendes, Xeka – Pépé (90+1. Maia), Araújo (59. Leao), Bamba – Rémy (85. Ikoné).
Jakubech – Ikoné, Leao, Maia, Pied, Soumaré, Gabriel.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:21.
Po poněkud klidnější první půli jsme v druhém poločase sledovali nervy drásající drama. Nantes se rychle podařilo dostat do vedení, vzápětí ale během sedmi minut Lille otočilo průběh zápasu. I hosté se však museli na konci značně bát o výsledek, naštěstí pro druhý tým tabulky Ligue 1 ovšem Eysseric neproměnil pozdní pokutový kop.
90+5'
90+4'
Od Limbombeho číhajícího na přední tyči zamířila meruna na odkop od brány hostí.
90+4'
Nantes rozehraje rohový kop.
90+3'
Moutoussamyho servis před Maignanovu svatyni Maia neměl větší potíže odvrátit.
90+2'
Ikoné daleké přenesení hry neudržel na hrací ploše.
90+1'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Thiago Maia.
90'
Centr přistál přesně na hlavě připraveného Limbombeho, který ještě hledal dobíhajícího Iého, jenž už však na balón nedosáhl!
89'
Xeka se dopustil faulu, Nantes tedy ještě rozehraje přímý volný kop z relativně velké vzdálenosti.
88'
Další balón z pravé strany zamířil jen za bránu.
87'
Nantes se nevzdává a ještě na polovině soupeře bojuje o vytoužený bod.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Gabriel Boschilia.
86'
Coulibaly centr z pravého křídla přetáhl.
85'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Anthony Limbombe.
83'
Znovu se jednalo o Eysserica, který si postavil penaltu, v tomto případě ale zamířil ke zklamání domácích fandů nad!
81'
Nantes znovu provede kop z puntíku! Celik si naskočil na statického Eysserica a vlastní neopatrností tak dal domácím obrovskou naději!
80'
Rémy při napadání podtrhl nohy Iéůmu.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Samuel Moutoussamy.
79'
Mendesův postup přes půlící čáru takticky přerušen.
78'
Nantes se ještě za mocné podpory svého kotle pokusí vyrovnat, Lille je však aktuálně týmem, který třímá otěže.
75'
Pallois nešetrně poslal k zemi plně rozběhnutého Pépého. Toto je jasná žlutá.
75'
Rongier nalezen v ofsajdu.
74'
Leao zastavil Rongierův postup zatažením za dres a vysloužil si žlutou kartu.
72'
Tvrdému souboji na středu hřiště následuje žlutá karta pro Eysserica.
70'
Lille právě vstřelilo branku!

Pohádková otočka je na světě! Nicolas Pépé se prosmýkl kolem všech svých strážců na pravé straně a naservíroval pro JONATHANA BAMBU stoprocentní příležitost před prázdnou bránu!
68'

NICOLAS PÉPÉ z puntíku posílá gólmana na opačnou stranu a dokonává bleskové vyrovnání!
67'
Tak uvidíme další penaltu! Tentokráte na opačné straně po Xekově přímáku Fábio rukama zadržel Pépého a daroval Lille jediněčnou vyrovnávací příležitost!
66'
Evangelista poblíž pravé postranní čáry nedovoleně přerušil Pépého postup.
65'
Mendes odvážného Carlose nepropálil.
63'

Soumaoro využil své výšky, když prodloužil centr do šestnáctky a přesně našel zabíhajícího RAFAELA LEAA! Střídající Portugalec si už poté se situací tváří v tvář brankáři poradil mazácky!
61'
Celikův pas na malé vápno včas přestřižen.
61'
Pallois napálil skákající balón a volejem jen o pár centimetrů minul!
60'
Po nečekaně rozehraném přímáků z pravé strany Eysseric nepropáli blok hostí.
59'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Rafael Leao.
57'
Nantes právě vstřelili branku!

Po pravé straně se znovu protáhl aktivní Fábio, na jehož lobovaný míč si naskočil fyzicky více než zdatný KALIFA COULIBALY, který hlavičkou posílá svůj tým do dvoubrankového vedení!
56'
Před Evangelistou se už rýsovala další příležitost, v osudovém momentu ale nezkrotil přihrávku.
54'

Penaltu si se značným sebevědomím postavil VALENTIN EYSSERIC, který precizním zakončením vsítil svou první branku za Nantes a to i přesto, že Maignan vystihl stranu!
53'
Za slovní prostesty vyfasoval žlutou kartu Mendes.
53'
Tak nakonec to je přeci jen pokutový kop bude!
51'
Po Fábiově centru se údajně stal obětí Celikova nedovoleného zákroku Touré, arbitr si ale znovu prodiskutuje situaci s VARem.
49'
Do Xekova zakončení se trochu nešikovně položil Evangelista, od něhož zamířil nebezpečný balón na vršek brány.
49'
Lima se nyní značně nepovedeným centrem příliš nepředvedl.
48'
Křídelník Pépé se sice dostal v souboji jeden na jednoho přes soupeře, stalo se tak ale až po úderu loktem do tváře.
47'
Araújo přejel Rongierův kotník a donutil sudího použít píšťalku, ne však karty.
46'
Palois dostoupil Rémyho a odehrál míč alespoň na autové vhazování Lille.
46'
Zpět do děje nás vrací rozehrávka Nantes.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Úvodní polovina útkání nám přiliš divácky atraktivních momentů nepřinesla, obě mužstva se navzájem velmi dobře dotahovala a nepřipustila si příliš šancí. Za celkově aktivnější celek asi můžeme považovat Nantes, které však může být rádo, že Lille neproměnilo své ojedinělé příležitosti z konce poločasu.
45+1'
45'
Sám Araújo nyní vevnitř šestnáctky našel Pépého, který sice trefil balón o mnoho lépe než před chvílí Brazilec, ani tak ale svou ránu nevměstnal mezi tři tyče!
45'
Tak Lille se přeci jen dočkalo brankové příležitosti, když Bamba přesně načasovanou přihrávkou našel nabíhajícího Araúja, jehož nepovedené zakončení však skončilo úplně mimo!
44'
Bambův průnikový pas nepřekonal připravenou obranu domácích.
43'
Tento Limův centr přímo do Dupého náručí však nikoho z kolegů neoslovil.
42'
Nantes se ještě na závěr poločasu nastěhovalo na polovinu soupeře.
41'
Další útok Lille přerušen odzbrojením statického Bamby.
40'
Zdvižený praporek signalizuje Coulibalyho ofsajdové postavení.
39'
Že Pépé dnes zatím nemá svůj den dokázal nyní také relativně jednoduchý zákrok Paloise, jenž jej bez větších potíží obral o hrací předmět.
38'
Lima svým precizním pasem na penaltový puntík našel osamoceného Eysserica, který ovšem na výborný výběr místa navázal střelou vysoko nad!
36'
Znovu se jednalo o někdějšího útočníka Chelsea Löica Rémyho, jenž se pokoušel na hranici vápna vymotat z obklíčení žlutých dresů, což se mu nakonec nepovedlo.
35'
Xekův kop od praporku protáhl Dupého, který balón vytlačil mimo šestnáctku.
35'
Rémy pro svůj mančaft vybojoval roh.
34'
Kombinace domácích na útočné polovině nevyústily ve větší vzruch před Maignanovou bránou.
33'
Fábiův střílený centr z levé strany zatrhl načasovaným skluzem pohotový Soumaoro.
32'
Po trošku delším čase na vydechnutí se už v útoku znovu angažují Nantes.
28'
Rémyho ztlumený pas z pravé strany přistál na noze Nicolase Pépého, který byl skoro bezprostředně poslán k zemi jedním z obránců! Sudí tak neváhal a rozpřáhl se k penaltovému puntíku, hned po několika málo chvílích ale video posoudilo Rémyho postavení jako ofsajdové! Penalta se tedy nekoná!
27'
Lille na protivníkovu obranu vytáhlo vysoké napadání, z něhož se domácí dostali až dalekým nákopem.
27'
Pépé se sice dokázal vytáhnout na Celikův míč, zakončení ale namířil velmi nepřesně.
25'
Hned po převzetí přihrávky byl Rémy dostoupen rázným Paloisem, jenž však nejspíše obdržel neúmyslný úder do tváře a nyní se mu dostává ošetření.
24'
Coulibaly lehoučkým obloučkem za defenzívu soupeře hledal nabíhajícího spoluhráče, pokus to byl ale nakonec bezúspěšný.
22'
Palois rázným zákrokem přerušil akci Lille po pravé straně.
21'
Ani tato standardní sitauce v hledišti přílišný povyk nevyvolala.
20'
Obětí tvrdého šlapáku se stal ve stále relativně velké vzdálenosti od branky znovu Eysseric.
19'
Evangelista to s presinkem přehnal a dopustil se přestupku pravidel.
18'
Následný přímák z pozice hodné centru nepřekonal ani prvního hráče ve vápně.
17'
Fonte přerušil akci Nantes přižduchnutím Eysserica.
15'
Trošku delší přerušení hry způsobily menší zdravotní potíže Coulibalyho, který ale evidentně bude pokračovat.
14'
Další lob před Maignana strážce branky Lille jen boxoval, s odvrácením mu tedy musela vypomoct.
14'
Razantní průnikový pas u pravé postranní čáry Celik už kvůli přílišné razanci nemohl dostihnout.
13'
Úvodní minuty nám toho zatím moc z fobalových dovedností chlapíků na hřišti neukázaly, věřme však, že se to brzy změní.
11'
Také na opačné straně byla ozkoušena duchapřítomnost brankáře Dupého, jemuž poslal centr do rukavic Koné.
10'
Další Limův nebezpečný míč z levého křídla Maignan bez většího nátlaku útočníků zkrotil.
9'
Eysseric nedokázal zkrotit pas podél levé lajny a propustil jej až do zámezí.
8'
Při něm prokázal svou defenzivní užitečnost také hrotový útočník Rémy, který odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Celik ztečoval Limův centr na rohový kop.
6'
Pépé šel do souboje s Evangelistou kolíky napřed, což arbitr ocenil velmi brzkou žlutou kartou.
5'
Take Mendesova rozehrávka byla přerušena nedovolenými prostředky.
4'
Rémy po ztrátě hracího předmětu dohrál Palloise a vynutil si sudího hvizd.
3'
Následný roh ovoce taktéž nepřinesl.
2'
Bamba už se chystal z levého křidla posílat míč do šestnáctky, těsně před ním ovšem skluzem zakročil jeden z beků.
2'
Nyní už je však hostující mančaft po dobrém zákroku Soumaora zpět na balónu.
1'
První útočný výpad Lille po pravé straně se s úspěchem nesetkal.
1'
Úvodní výkop provedli hosté.
1'
Ani tento mač není v Ligue 1 výjimkou, rozhodčí tedy budou mít k pomoci připravený systém VAR.
Aktéři dnešního utkání už jsou na hřišti vítáni naplněnými tribunami.

FC Nantes: Dupé – Edgar Ié, Diego Carlos, Pallois – Fábio, Rongier (C), A. Touré, Evangelista, Lucas Lima – K. Coulibaly, Eysseric.
Náhradníci: Tătăruşanu – Kwateng, Limbombe, Boschilia, Mance, Moutoussamy, Ch. Traoré.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte, Soumaoro (C), Y. Koné – Mendes, Xeka – Pépé, Araújo, Bamba – Rémy.
Náhradníci: Jakubech – Ikoné, Leao, Maia, Pied, Soumaré, Gabriel.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Aube.
Vzájemné zápasy:

Statistice duelů dvou soků jasně vévodí Lille, které bralo tři body v pěti z posledních sedmi případů. Zbylé dva zápasy vítěze nenašly. Hosté taktéž opanovali letošní první mač v září a to sice poměrem 2:1.
Lille OSC:

Po famózním vstupu do letošního ligového ročníku si hosté docela překvapivě dokázali udržet stabilní výkony a z druhé pozice shlížejí na valnou část soupeřů. Po suverénně prvním PSG se navíc mohou pyšnit nejpevnější defenzívou soutěže se čtyřiadvaceti obdrženými góly. Největší trumf drží Lille v osobě Nicolase Pépého, druhého nejlepšího střelce a zároveň asistenta mezi francouzskou elitou.

FC Nantes:

Domácí mužstvo značně poznamenané tragédii spojenou s Emilianem Salou by ještě mělo zabrat, aby nadobro uniklo sestupovým příčkám Ligue 1. Aktuálně Nantes třímají z patnáctého místa devítibodový náskok na barážovou pozici, zároveň ale nemají příliš konzistentní formu na vlastním hřišti. Na La Beaujoire-Louis Fonteneau už sice dokázali zdolat Marseille, začátkem února zde ovšem vybuchli výsledkem 2:4 s Nîmes.

Reims 1:0 FC Nantes
Vitré 0:2 FC Nantes
Guingamp 0:0 FC Nantes

Abdul Majeed Waris
Gabriel Boschilia (oba 4 góly)

Gabriel Boschilia (4 asistence)
Dobrý den a vítejte u utkání třicátého kola nejvyšší francouzské soutěže mezi FC Nantes a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.