Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Monaco  - 11. srpna 2018   17:00

Nantes
90+2' Sala (Moutoussamy)
1:3
(0:0)
Monaco
70' Rony Lopes   • 83' Jovetić  (Falcao) • 84' Falcao  (Grandsir)
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Evangelista (88. Alégué Elandi), Moutoussamy – A. Touré (73. Sala), Rongier, Kolo Muani – K. Coulibaly (72. Waris).
Dupé – Sala, Krhin, Alégué Elandi, Miazga, Waris, Prado Ruiz.
Brisard – Zakrani, Boudikian
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Monaco
Benaglio – Pierre-Gabriel, Glik, Jemerson, A. Barreca (90. Serrano) – Aholou, Tielemans – Mboula (68. Falcao), Diop (68. Grandsir), Rony Lopes – Jovetić.
Sy – Serrano, Geubbels, Pelé, N'Doram, Grandsir, Falcao.

To je z mé strany vše, přeji hezký sobotní večer.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byl domácí celek nějakých 70 minut lepší, ale neprosadil se. Pak přišel na hřiště Falcao, rozhýbal hru Monaka a to vstřelilo tři branky a dostalo se do vedení 3:0. V samotném závěru udeřil domácí Sala a snížil tak na konečných 1:3.
90+2'
90+2'
Nantes právě vstřelili branku!
Tak domácí ještě z poslední akce v utkání snižují. Na hranici velkého vápna se k míči dostal EMILIANO SALA, podíval se a technickým pokusem překonal brankáře – 1:3.
90+2'
Utkání se už pouze dohrává, Monako získá tři body.
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Antonio Barreca, přichází Julien Serrano.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Alexis Alégué Elandi.
86'
Ještě před chvíli to vypadalo, že o vítězi rozhodne jedna branka, ale pak Monako přidalo, vstřelilo tři branky a je jasné, že získá všechny body.
84'
Monaco právě vstřelilo branku!
A další rána pro domácí, protože po rychlé kombinaci poslal Grandsir míč před branku a RADAMEL FALCAO ho jen uklidil do prázdné branky.
83'
Nedáš, dostaneš! Domácí mohli vyrovnat, ale nedali. Hosté odkopli míč a po vyhraném souboji šel najednou STEVAN JOVETIĆ sám na brankáře, udělal to zkušeně a zvýšil na 2:0.
82'
Valentin Rongier se výborně proháčkoval do vápna Monaka, byl sám před brankářem, ale neprostřelil ho!
81'
Falcao se řítil sám na domácí branku, ale nakonec ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
80'
Monako je po vstřelené brance lepším celkem, stále se tlačí dopředu a domácí v této fázi zápasu vůbec neví, co mají hrát.
78'
A po rohu byl v šanci Falcao, ale ani on neuspěl, protože Ciprian Tătăruşanu dalším dobrým zákrokem zachránil svůj celek.
77'
Stevan Jovetić to vyzkoušel ze standardní situace a byla to velmi povedená střela, ale Ciprian Tătăruşanu vytasil parádní zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
76'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (FC Nantes).
75'
Domácím se po obdržené brance vůbec nedaří a kazí jednu přihrávku za druhou. Naopak Monako je samozřejmě na koni.
73'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Emiliano Sala.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Majeed Waris.
70'
Ale to už neplatí, protože po špatném zásahu domácího obránce se na zadní tyči dostal k míči RONY LOPES, který už to měl lehké a míč pouze uklidil do prázdné branky. Monako jde tedy do vedení 1:0.
70'
Je před námi posledních zhruba dvacet minutek a vzhledem k tomu, že Nantes hraje s Monakem stále bez branek, tak je jasné, že to bude ještě velmi zajímavé.
68'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Radamel Falcao.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Samuel Grandsir.
66'
Další kombinační akci Nantes ukončil Enock Kwateng, který to vyzkoušel z dálky, ale rána mu vůbec nesedla a branku minul o několik metrů.
64'
Za postranní lajnou se už rozcvičuje Radamel Falcao a vypadá to, že Monako bude brzy střídat.
63'
Nyní dostal Jemerson pořádně naloženo a musel být ošetřen. Vypadá to, že je v pořádku a bude moci pokračovat.
61'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí se stále trápí ve finální fázi a vypadá, že tento duel rozhodne jediná branka, pokud tedy padne.
60'
A po dalším centru si dal málem Jemerson vlastní branku, ale zvládl to a míč nakonec skončil těsně vedle pravé tyče!
60'
Míč poslal do vápna Lima, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal a stav utkání se tedy stále nemění.
59'
Rohový kop pro Nantes.
58'
Nyní dobře kombinovali domácí, ale nakonec vše zastavil další velmi nepovedený centr.
56'
Stevan Jovetić dostal výbornou přihrávku za obranu, ale vše přečetl Ciprian Tătăruşanu, který vyběhl daleko ze své branky a míč odkopl do zámezí.
54'
Kalifa Coulibaly utekl po levé straně, ale nakonec se dostal i s míčem do zámezí a rozehrávat tak bude od své branky Diego Benaglio.
52'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Koffi Djidji, ale byl zády k brance a tu nakonec trefit nedokázal.
51'
Nyní zahrozili hosté, ale z několika centrů nic nebylo a na tahu už je zase celek Nantes.
49'
Diego Benaglio nic nevymýšlel a před dotírajícím protihráčem uklidil míč do zámezí.
48'
Domácí to zkusili po pravé straně, byla z toho dobrá narážečka, ale tím celá akce skončila, protože Kalifa Coulibaly nedokázal odcentrovat.
46'
Hráči jsou na trávníku, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
První poločas je za námi. Nabídl několik šancí, ale branka nepadla žádná a Nantes tak hraje s Monakem stále 0:0. Ve druhém poločase to bude ještě velmi zajímavé a myslím si, že se máme na co těšit. Druhý poločas začne zhruba v 18:00 hodin.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločas udělat chybu a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
42'
Nadějnou akci Monaka zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
40'
Hosté ale získali míč a hned se vydali dopředu, ale z bleskové akce byla jen nepřesná přihrávka do vápna Nantes.
39'
Monako se ubránilo jen za cenu faulu a na tahu je tak stále celek Nantes.
38'
Nantes je nyní o něco aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale obrana Monaka stále odolává.
36'
Nakonec Abdoulaye Touré dostal dobrou přihrávku do vápna, ale dostal se do úhlu a trefil jen boční síť,
35'
Hráči Nantes drží míč na polovině soupeře, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Diego Benaglio.
33'
Domácí se nakonec dostali do vápna Monaka, ale žádný z hráčů nedokázal zakončit a Jemerson míč následně odkopl do zámezí.
31'
Je za námi úvodních třicet minut a stále je to 0:0. Šancí jsme ale viděli docela dost, ale v zakončení se zatím ani jednomu celku nedaří podle představ.
29'
Po centru se do zakončení dralo několik hráčů Monaka, ale jako první byl u míče pozorný Ciprian Tătăruşanu.
27'
Rychlou akci Monaka zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
25'
Rony Lopes vymyslel parádní centr z levé stran, ve vápně si na míč naskočil Jordi Mboula, ale Ciprian Tătăruşanu ho výborně vychytal a stav se tedy nemění!
24'
Na druhé straně se k centrovanému míči dostal Kalifa Coulibaly, ale zakončení nezvládl a hlavou branku netrefil.
22'
Zahrozili také hosté, ale po povedené přihrávce do vápna zakročil Ciprian Tătăruşanu, který míč vykopl.
21'
Tak to byla tutovka! Po krásné akci doputoval míč někam na hranici penalty, kde byl zcela volný Valentin Rongier, ale z ideálně pozice poslal míč nad branku!
20'
Domácí hráč to vyzkoušel z velké dálky, ale jeho dělovka byla velmi nepřesná a Diego Benaglio byl tedy bez práce.
18'
Po centru se na přední tyči k míči dral Rony Lopes, ale nakonec mu pár centimetrů k zakončení chybělo.
17'
Lima doslova sestřelil Mboulu a může být rád, že to s ním rozhodčí vyřešil jen domluvou. Standardní situace pro Monako.
16'
Domácí se dočkali první branky, ale ta nakonec kvůli jasnému ofsajdu neplatí.
14'
Na druhé straně dobře zasáhl Jemerson, který zblokoval střelu jednoho z domácích hráčů.
13'
Stevan Jovetić se prodral do vápna a po souboji upadl, ale rozhodčí zůstal zcela klidný, jen se pousmál a pokutový kop neodpískal.
11'
Domácí hráč pořádně zajel do protihráče a může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
10'
Nyní bylo k vidění je několik nepřesných přihrávek a míč létá ze strany na stranu, hraje se tak hlavně uprostřed hrací plochy.
8'
Ale po bleskové akci zahrozilo Monako. Jordi Mboula se dostal do vápna, ale vzdálenější tyč jen těsně minul a rozehrávat tak bude Ciprian Tătăruşanu!
7'
Nyní to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl až příliš dlouhý a míč doputoval jen do zámezí.
6'
Monaku se vůbec nedaří držet míč a na tahu už je tak znovu celek Nantes, který je na začátku utkání jasně lepším celkem.
4'
K centrovanému míči se dostal Koffi Djidji, ale nedokázal ho trefit ideálně a nakonec branku Monaka vůbec netrefil.
4'
A je tu první rohový kop pro Nantes.
3'
Nantes začalo velmi aktivně a stále se tlačí dopředu. Monako se zatím pouze brání.
1'
A domácí hráč se hned dostal ve vápně ke střele, ale s jeho pokusem si dobře poradil pozorný Diego Benaglio.
1'
Jako první se míče dotkl domácí hráč. Nantes hraje ve žlutém, Monako v bílo-červeném.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.
Poslední vzájemné zápasy

Monako – Nantes 2:1
Nantes – Monako 1:0
Monako – Nantes 4:0
Nantes – Monako 0:1
Nantes – Monako 0:0
FC NANTES v minulé sezoně obsadilo devátou pozici a také v této chce skončit v první polovině tabulky. Lehké to ale nebude, protože v Ligue 1 je obrovská konkurence. Domácí odehráli poměrně dost přípravných zápasů a v nich porazili několik týmů z nižší soutěže, ale pak nestačili například na Angers či Marseille. Generálku sehráli proti anglickému Brightonu a byla z toho prohra 1:2.

AS MONACO FC obsadilo v minulé sezoně druhé místo, když nestačilo pouze na silné PSG. A o přední příčky chce Monako bojovat také v této sezoně. Monako znovu trochu obměnilo kádr, ale stále má kvalitní hráče, jako například Benagliu, Glika, Tielemanse, Jovetiče či Rony Lopese. Monaku se příprava na tuto sezonu příliš nevydařila, protože prohrálo například s Wislou, Padebornem či Hamburkem. Monako už jeden ostrý zápas sehrálo, protože v rámci Superpoháru hrálo s PSG a byla z toho prohra 0:4.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy prvního kola a my budeme sledovat duel mezi Nantes a Monakem. Mírným favoritem je hostující celek, ale tento duel může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.