Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Nice - 25. září 2018   19:00

Nantes
57' Sala (Boschilia)
1:2
(0:1)
Nice
31' Jallet  (Saint-Maximin) • 69' Makengo  (Coly)
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Mbodji, Lucas Lima – Rongier (C), Krhin (77. Moutoussamy) – Waris, Boschilia (75. Evangelista), Limbombe – Sala (80. K. Coulibaly).
Dupé – Fábio, Pallois, K. Coulibaly, Evangelista, Moutoussamy, A. Touré.
Mikael Lesage – Yannick Boutry, François Boudikian
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Nice
Benítez – Hérelle, Dante (C), M. Sarr – Jallet (76. Attal), Makengo, Tameze, Lees-Melou, Coly – Saint-Maximin (81. Srarfí), Maolida (89. Sacko).
Clementia – Walter, Srarfí, Sacko, Attal, Cyprien, Boscagli.

Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.
Z tribun se snáší pískot, Nantes totiž pokračuje v rozpačitém vstupu do sezony a dnes prohrává s Nice 1:2. Začátek zápasu sice vyšel lépe domácím, v jednatřicáté minutě se ale prosadil Christophe Jallet a tento moment posadil Orly do sedla. Hosté měli několik šancí k navýšení svého náskoku, žádnou z nich ovšem neproměnili a byli za to potrestáni, když Dantemu pláchl Emiliano Sala a zničehonic vrátil Kanárky do hry. Nerozhodný stav vydržel jen něco málo přes deset minut, o rozhodující branku se postaral Jean-Victor Makengo, a tři body tak putují na jih Francie.
90+5'
90+4'
Waris se pokoušel vymodlit pokutový kop, pádu v šestnáctce Les Aiglons ale opravdu hodně přidal a sudí jeho herecké vystoupení nezbaštil.
90+3'
Závěrečný tlak Nantes se zatím nekoná, hosté tenoučký náskok střeží velice pečlivě a svého soupeře zatím nepouštějí k žádným šancím, které by zaváněly vyrovnáním.
90+2'
Lucas Lima si nedovoleně vyšlápl na Attal, kterého dohrál opravdu tvrdě. Jak domácí obránce vyvázl bez karetního ohodnocení, to mi zůstává záhadou.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Moutoussamy obdržel míč, byl ale zády k brance a proto jej musel předat Limbombemu, s jehož ranou z levé strany si Walter Benítez bez problému poradil.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Ihsan Sacko.
88'
Na druhé straně mohl rozhodnout Srarfí, jeho ránu ovšem stačil zablokovat Mbdoji. Protiakci Nantes po Kwatengově centru nepřesnou hlavičkou zakončil Evangelista.
87'
Benítez teď pořádně zabrnkal na nervy hostujících fanoušků, když Rongierovu snadnou ránu vyrazil jen před sebe, Coulibalyho dorážku z bezporstřední blízkosti ale za svá záda nepustil.
86'
Domácí nechávají svou defenzivu hodně otevřenou. Využít toho mohl Adrien Tameze, jehož načechraný balon pro Maolidu na poslední chvíli vystihl Kwateng.
85'
Jenže Coulibaly si v kombinaci nevyhověl s Lucasem Evangelistou. U míče tedy drží Malang Sarr, jenž už nehodlá nikam pospíchat a raději šetří čas pro hosty.
84'
Sudí k překvapení všech neodpískal Rongierovo jasné držení, jehož obětí se stal Dante, Nantes tak může podniknout rychlou protiakci.
83'
Kwatengovu nabídku musel Dante odhlavičkovat na rohový kop. Po něm se k zakončení hnal vytáhlý Coulibaly, v malém vápně ovšem nedovoleně atakoval brankáře Beníteze.
82'
Střídající Basím Srarfí se okamžitě zapojil do hry a zkoušel se prosadit v souboji jeden na jednoho proti Limbombemu, ten se však jeho kličkami nenechal rozhodit.
81'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Basím Srarfí.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Kalifa Coulibaly.
79'
Myziane Maolida měl na levém křídle hodně prostoru. stačila však chvilka nepozornosti a mladý útočník nechal balon za sebou. Škoda pro Nice, tohle vypadalo zajímavě.
78'
Žlutou kartu dostává Matt Miazga (FC Nantes).
78'
Jean-Victor Makengo, střelec zatím rozdílové branky, ve středu hřiště hodně tvrdě dojel Rongiera a může být rád, že z této situace vyvázl bez karetního trestu.
77'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází René Krhin, přichází Samuel Moutoussamy.
76'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Christophe Jallet, přichází Youcef Attal.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Lucas Evangelista.
74'
Krhin přetlačil Tamezeho, následnou přihrávku od Enocka Kwatenga ale k Salovi nepustil Christophe Hérelle. Chystá se první střídání dnešního zápasu.
73'
Limbombe neudržel balon proti Mbodjimu, protiakci Nice nemohl táhnout nikdo jiný než Saint-Maximin, jenž ale Maolidovi nezvládl přihrát přes tři protivníky.
72'
Lucas Lima vsadil na centrovaný balon k zadní tyči, kde před sbíhajícím si Salou na poslední chvíli stačil zasáhnout couvající Dante. Roh pro Nantes.
71'
Anthony Limbombe si v souboji se Sarrem vymodlil faul na svou osobu, uvidíme přímý kop v podání domácích fotbalistů.
69'
Nice právě vstřelilo branku!
Vyrovnaný stav v Nantes příliš dlouho nevydržel, hosté si berou ztracené vedení zase zpět. Tameze nahrál na hranici ofsajdu stojícímu Colymu, na jehož nabídku z levé strany si seběhl JEAN-VICTOR MAKENGO a šikovně protečoval míč za záda marně se natahujícího Tătăruşana.
68'
Racine Coly se sice úspěšně zbavil Kwatenga, jenže jeho následný centr dolétl pouze do malého vápna, kde číhal nachystaný Ciprian Tătăruşanu.
67'
Oba hráči se zdají býti v pořádku, můžeme pokračovat. Tameze šikovně přenechal míč Makengovi, kterého ovšem ve středu hřiště zastavil Rongier.
66'
Ošetření nakonec museli podstoupit jak Walter Benítez, tak Emiliano Sala. Patrick Vieira raději poslal rozcvičit náhradního gólmana Clementiu, střídání však nebude nutné.
65'
Útočník Les Canaris při předchozí situaci nezaviněně spadl na domácího brankáře Beníteze, ke kterému jsou okamžitě přivolání zdravotníci.
64'
Dante velmi tvrdě atakoval Boschillu, domácí dostali k dispozici výhodu, jenže Emiliana Salu ve vápně od balonu stihl odstavit Christophe Hérelle.
63'
Nantes málem dokonalo svůj obrat. Lucas Lima z levé strany vyzval k druhému gólu Salu, tomu ale před poloprázdnou brankou míč sjel po kopačce.
62'
Nice zůstalo zabydleno před Tătăruşanem. Malang Sarr na centr od rohového praporku ovšem nedosáhl, tvrdá rána Makenga zase skončila v ochozech.
61'
Allan Saint-Maximin prováhal ideální moment pro střelu, o chvíli později dostal šanci na reparát a tentokráte centroval, ovšem míč do bezpečí odvrátil Mbodji.
60'
Máme tu novou zápletku! Nechme se překvapit, jak předchozí situace na oba celky zapůsobí. Zvednou se do této chvíle hodně nevýrazní Kanárci?
58'
Zaměstnat obran Nantes se pokoušel Jallet, který se prodral na kraj šestnáctky, nakonec to ale byl právě on, kdo se míče před jeho přechodem do zámezí dotkl jako poslední.
57'
Nantes právě vstřelili branku!
Tak pozor, domácí fotbalisté, kteří ani v dosavadním průběhu druhého poločasu nebyli příliš aktivní, se zničehonic dočkali vyrovnání. Gabriel Boschilla vysunul vpřed EMILIANA SALU, jenž ve sprinterském souboji naprosto zničil Danteho a tváří v tvář brankáři Benítezovi se nezmýlil.
56'
A Nice po jeho rozehrávce málem odskočilo na rozdíl dvou branek. Lees-Melou krouceným centrem našel Danteho, jehož nepříjemnou hlavičku zastavil Tătăruşanu konečky prstů.
55'
Allan Saint-Maximin, asi nejaktivnější hráč tohoto utkání, otřel svůj střelecký pokus o Mbodjiho. Následovat bude rohový kop svěřenců Patricka Vieiry.
54'
Rongier přenesl hru k Limovi, tomu ale nevyšlo zpracování, což byla voda na mlýn pro Jalleta, jenže okamžitě rozjíždí protiakci Les Aiglons.
53'
Situaci jako přes kopírák byla k vidění i na opačné straně hrací plochy. Tentokráte nahrával Saint-Maximin Maolidovi, jemuž se kulatý nesmysl zamotal mezi nohama.
52'
Žlutou kartu dostává Racine Coly (OGC Nice).
51'
Anthony Limbombe hledal na hranici pokutového území se uvolňujícího Salu. Také se mu to povedlo, jenže domácí útočník nezvládl první kontakt s míčem.
50'
Nadějně vypadající přečíslení domácí doslova zazdili. V situaci čtyř proti třem si Majeed Waris nepohlídal náběh a byl pomezním sudím chycen v ofsajdu.
49'
Jallet zastihl míč na hrací ploše a poté jej přenesl až ke Colymu. Tomu se nabízel Allan Saint-Maximin, hostující zadák ale ideální okamžik pro nahrávku prováhal.
48'
Tameze se protáhl středem hřiště a poté si všiml Saint-Maximina. Jeho rána levačkou postrádala razanci, Matt Miazga ji s přehledem zablokoval.
47'
Do druhého poločasu vstoupily oba celky beze změny v sestavě, Nantes ihned po výkop získalo roh, Boschillův centr však nikoho ze spoluhráčů neoslovil.
46'
Po prvním poločase mohou být spokojenější fotbalisté Nice, kteří vedou 1:0. Opatrný vstup obou týmů do utkání utnul až ve čtrnácté minutě těsně vedle pálící Valentin Rongier, to bylo ale v podání domácích vše. V jednatřicáté minutě poslal Vieirovu družinu do vedení Christophe Jallet, od tohoto momentu hosté jasně dominovali a několikrát byli blízko k navýšení svého náskoku. Maolida ovšem pálil nepřesně a Saint-Maximin samostatný únik nevyřešil optimálně.
45+2'
45+1'
Stále se nehraje, kromě Colyho si ošetření totiž vyžádal i Allan Saint-Maximin, jenž pomalu odkulhává za postranní lajnu.
45'
Racine Coly v souboji s Kwatengem inkasoval nepříjemný zásah do zad a momentálně je v péči zdravotníků. Mezitím hlavní sudí nastavil jednu minutu.
44'
Neuvěřitelné, tohle může hosty opravdu mrzet. Saint-Maximin se sám řítil na branku soupeře, míč se mu ale zamotal mezi nohama, což předznamenalo nepřesnou přihrávku na nabíhajícího si Maolidu.
43'
O Limbombeho autové vhazování se prali Sala se Sarrem. Úspěšněji z tohoto souboje vyšel domácí hráč, jeho sok totiž zakopl míč až na tribunu.
42'
Miazga zamýšlel roztáhnout hru k Majeedu Warisovi, pouze jej však odevzdal soupeři. Z ochozů stadionu v Nantes se začíná ozývat pískot domácích fanoušků.
41'
Další šance Vieirovy družiny. Myziane Maolida zamotal hlavu Kwatengovi, přehodil si míč na levačku a přízemní ranou jen těsně minul vzdálenější tyči domácí pokladnice.
40'
Fotbalisté Nice i nadále kombinují na obranné polovině soupeře a snaží se mu zatopit. Domácí už zřejmě vyhlíží hvizd hlavního sudího, konec první půle jim nevychází.
39'
Pasáž, v níž Orli naprosto dominují, pokračuje. Myziane Maolida si udělal z obránců soupeře tréninkové kužely, jeho tvrdý pokus k bližší tyči pokryl Ciprian Tătăruşanu.
38'
Ten rozehráli hosté na krátko, jenže tato varianta se neukázala býti ideálním řešením. Mezitím se na hřiště vrátil Christophe Jallet, který vypadá v pořádku.
37'
Domácí inkasovaný gól značně rozhodil. Nantes se dopouští hrůzných chyb v kombinaci, po jedné z nich získal Maolida pro Les Aiglons kop od rohového praporku.
36'
Žlutou kartu dostává Pierre Lees-Melou (OGC Nice).
35'
Jallet, zatím jediný přesný střelec tohoto utkání, se ocitl na trávníku po tvrdém hlavičkovém souboji s Limou. Ke zkušenému obránci jsou přivoláni zdravotníci.
34'
Další pěkná kombinace Nice. Saint-Maximin navázal na předchozí situaci a znovu si pohrál s Miazgou, Lees-Melou ale po jeho nahrávce pálil jen do míst, kde číhal Tătăruşanu.
33'
Lucas Lima vyslal hodně zajímavý pas podél postranní čáry. Anthony Limbombe se mohl z úhlu hnát na Beníteze, to by ale musel lépe zvládnout zpracování.
31'
Hosté se dostali do první vážněji vypadající příležitosti a hned ji dokázali přetavit ve vedoucí branku! Saint-Maximin si naběhl na dlouhý pas za obranu soupeře, poté se velmi dobře zorientoval a přesně našel z druhé vlny sprintujícího CHRISTOPHA JALLETA, po jehož přízemním pokusu balon zaplul ke vzdálenější tyči.
30'
Christophe Jallet si u postranní lajny vymodlil nedovolený zákrok. Přímý kop Orli nerozehráli podle očekávání, místo centru do vápna se míč opět podíval na jejich obrannou půlku.
29'
Nice se na útočné polovině znovu příliš neohřálo, do protiakce se naopak vrhl Gabriel Boschilla. Jeho centr se ovšem stal velmi snadnou kořistí pro brankáře Beníteze.
28'
Allan Saint-Maximin se zbavil Kwatenga, po vniknutí do šestnáctky měl rozhodně zakončovat, místo toho ovšem zbytečně nahrával obsazenému Maolidovi.
27'
Domácí svým pohybem a aktivním pojetím hry soupeři pořádně zatápějí. Boschilla smolně trefil pouze Rongiera, od kterého se míč odrazil přesně do Benítezovy náruče.
26'
Lucas Lima, levý bek Nantes, má velkou chuť do ofenzivy, což potvrdil i nyní. Nebýt Makengova bloku, měl by Benítez s jeho ranou pořádné starosti.
25'
Hodně volného prostoru měl před sebou Rongier. Na kolmici domácího kapitána si sbíhal Emiliano Sala, byl však čistě odtlačen Malangem Sarrem.
24'
Lees-Melou se pokusil šikovným obloučkem nalézt Tamezeho, který přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, balon na hrací ploše ale už nestačil zastihnout. Aut pro Les Canaris.
23'
Coly si to z levého křídla na mířil směrem ke středu, nakonec byl vytlačen zpět k lajně. Tam neměl s kým kombinovat, proto musel otočit hru až k Brazilci Dantemu.
22'
Další zbytečnou ztrátu na vlastní polovině předvedl Christophe Jallet, kterého musel zastoupit až vracející Lees-Melou. Hostujícího záložníka fauloval Boschilla.
21'
Jean-Victor Makengo zastavil unikajícího Kwatenga jen za cenu nedovoleného zákroku. Nepříjemně mu přišlápl kotník, tady se klidně dalo žlutit.
20'
Na kroucený balon si v pokutovém území naskočil Kara Mbodji, jenže ani tentokráte nehlavičkoval přesně. Pomohla k tomu i Sarrova teč, kterou hlavní sudí přehlédl.
19'
Waris Majeed zle dotíral na riskantně se počínajícího Danteho a nakonec jej díky zákroku na hraně pravidel donutil k chybě, a vybojoval tak pro Kanárky roh.
18'
Lees-Melou vyslal od rohového praporku přízemní centr, který doskákal až do míst, kde se pohyboval Maolida. Mladý útočník Nice ale nedokázal přes obránce zakončit.
17'
Trmu – vrmu ve středu hřiště nejlépe ze všech zvládl Adrien Tameze. Jeho další kroky nesměřovali vstříc brance soupeře, ale směrem k vlastním stoperům. U míče Dante.
16'
Poslední minuty patří domácím fotbalistům. Limbombeho průnik zastavil až ve skluzu hrající Jallet, jenž se o pár chvilek později musel vyznamenat také proti Limovi.
15'
Svěřenci trenéra Cardosa měli k dispozici ještě přímý kop. Gabriel Boschilla netrefil balon špatně, k jeho zaplutí do sítě ale přeci jen nějaký ten metr scházel.
14'
Velká šance Kanárků! Limbombe se individuálně neprosadil, po jeho přihrávce a sklepnutí od Krhina nebezpečně pálil Rongier, jehož ráně příliš nescházelo.
13'
Benítezovi se nepovedl odkop, zachytil totiž vlastní spoluhráče nepřipravené. Nantes ale z této situace nic nevytěžilo, Sala zasáhl Sarra loktem do obličeje.
12'
Limbombe našel na hraně ofsajdu si sbíhajícího Boschillu. Bývalý hráč monackého AS mu chtěl tu samou laskavost vrátit, počínal si však nepřesně.
11'
Krhinovu ránu stačil zablokovat Hérelle. O chvíli později si balon na střelu našteloval Lucas Lima, ani proti jeho projektilu ale Walter Benítez nemusel zasahovat.
10'
Rongier si dovolil hodně, když zbytečně kličkoval v těsné blízkosti vlastního pokutového území. Vše nakonec zachránil zpětným pasem k domácímu gólmanovi.
9'
Jallet nedosáhl na přenesení hry od Colyho, následovala autové vhazování pro domácí, kteří se posléze vrhli dopředu, Limbombeho ovšem zastavil Dante.
8'
Jean-Victor Makengo se poroučel k zemi po souboji s Kwatengem, píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Dle mého názoru ale mělo Nice kopat standardní situaci.
7'
Saint-Maximin rozkmital své rychlé nohy, prodral se mezi dvěma protivníky, kousek za polovinou si pak troufl také na Rongiera, ten ale předvedl dobrý obranný skluz.
6'
Velmi povedený balon vyslal do šestnáctky Racine Coly, který málem našel pro divoký účes nepřehlédnutelného Saint-Maximina. Výtečně však zasáhl Miazga.
5'
Nantes pokračovalo v lehké náporu, drželo se na obranné polovině svého soupeře. Domácí tak činili do té doby, než byl Limbombe Jalletem vytlačen z ideální pozice pro centr.
4'
Nedlouho nato vybojovali Kanárci premiérový roh tohoto mače. K hlavičce se po Boschillově centru prodral Mbodji, jeho zakončení ale zablokoval mladičký Sarr.
3'
Úvod zápasu přináší hodně nepřesností z obou stran. Lima tentokráte hledal Limbombeho, tomu ovšem balon na poslední chvíli do autu odkopl Christophe Jallet.
2'
Lucas Lima si obhodil napadajícího Saint-Maximina. Jeho pas směřoval k Emilianu Salovi, jenže toho měl dobře ohlídaného veterán Dante.
1'
Mikael Lesage, který má dnešní duel na starost, právě foukl do píšťalky – začínáme! Rozehrávky se ujali v červeném hrající hosté, naopak svěřenci Miguela Cardosa nastupují ve žlutých dresech.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Mbodji, Lucas Lima – Rongier (C), Krhin – Waris, Boschilia, Limbombe – Sala.
Náhradníci: Dupé – Fábio, Pallois, K. Coulibaly, Evangelista, Moutoussamy, A. Touré.

OGC Nice: Benítez – Hérelle, Dante (C), M. Sarr – Jallet, Makengo, Tameze, Lees-Melou, Coly – Saint-Maximin, Maolida.
Náhradníci: Clementia – Walter, Srarfí, Sacko, Attal, Cyprien, Boscagli.

Rozhodčí: Mikael Lesage – Yannick Boutry, François Boudikian.
Poslední vzájemné utkání

18. 2. 2018 – OGC Nice – FC Nantes 1:1

Branky: 5. Dante – 27. Sala (pen.)

OGC Nice: Benítez – Burner, Dante, Sarr, Coly – Lees-Melou, Tameze, Seri (81. Cyprien) – Saint-Maximin (90+5. Sacko), Balotelli (77. Srarfi), Pléa

FC Nantes: Tătăruşanu – Dubois, Djidji, Pallois, Lucas Lima – Girotto, Touré – Iloki (77. Kayembe), Rongier, Thomasson – Sala
OGC Nice

Také fotbalisté Nice se účastnili jarního boje o zajištění účasti v evropských pohárech, ovšem ani oni nebyli úspěšní, skončili totiž osmí, tedy o jedno místo před svým dnešním soupeřem. V létě do Mönchengladbachu odešel loni jednadvacetigólový Pléa, Maria Balotelliho pustil zdravotní stav jen do dvou utkání, a právě ofenziva a absence těchto kanonýrů jsou hlavními problémy Les Aiglons v úvodu nové sezony. Po šesti odehraných kolech mají svěřenci trenéra Vieiry na svém kontě jen čtyři vstřelené góly, což je nejspíš hlavní příčina toho, že v tabulce okupují až patnáctou příčku. Gólově naprázdno vyšli Orli proti Reims, Dijonu a také o víkendu v utkání s Montpellierem, jak si povedou dnes?
FC Nantes

Fotbalisté Nantes na jaře až do posledního kola bojovali o postup do pohárové Evropy, účast v kvalifikačních bojích Evropské ligy jim utekla jen o čtyři body. Vstup do nového ročníku svěřencům trenéra Cardosa, který v květnu nahradil Claudia Ranieriho, nevychází, po šesti odehraných kolech totiž na svém kontě mají jen pět bodů a krčí se až na osmnácté pozici. Jediné vítězství zapsali Kanárci proti Štrasburku, který přestříleli 3:2, jinak bodovali ještě v remízových zápasech s Caen a Reims. O víkendu parta okolo kapitána Rongiera změřila síly s rozjetým Lille. Do utkání nevstoupila dobře a brzy prohrávala, po přestávce navíc znovu inkasovala, alespoň o snížení se v závěru druhé půle postaral Koulibaly.
Příjemný úterní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Francouzská Ligue 1 má tento týden na programu vložené kolo, dnes se bude hrát na třech stadionech. My se společně budeme věnovat souboji mezi FC Nantes a OGC Nice, který odstartuje v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.