Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Bordeaux - 29. září 2018   20:00

Mendy – Foket, Engels, Abdelhamid, Konan – Cafaro (69. Ojo), Romao, Chavalerin – Martin (C) (64. Kamara) – Chavarría, Suk Hjun-Čun (84. Oudin).
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Otávio, Tchouaméni (74. Karamoh) – Youssouf (81. Briand), Cornelius, de Préville (61. Kamano).
Poussin – Lewczuk, Jovanović, Plašil, Briand, Karamoh, Kamano.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za vaši přízeň, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc. Na shledanou.
Tak ani druhá půle nezlomila střelecké trápení obou mužstev a ani kvalita hry se v ní nijak nezlepšila. Za dnešní výkon by si bodový zisk nejspíš nezasloužil ani jeden tým, byla to velká bída s nouzí, k vidění nebyla jediná pořádná možnost.
Jaroslav Plašil v dresu Bordeaux dnes zůstal pouze na lavičce náhradníků.
90+4'
90+3'
Míč se v pokutovém území zatočil směrem na pravou tyč, avšak nejen, že jej Mendy stačil vyrazit, balón by i tak šel mimo jeho svatyni.
90+3'
Hosté ještě rozehrají standardku 36 metrů od domácí svatyně.
90+2'
Jeden z domácích fotbalistů hlavičkoval v pokutovém území příliš vysoko nad bránu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Maxime Poundjé (Girondins Bordeaux FC).
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hosté vyrazili ve dvou proti dvěma, Kamano nakonec zkoušel místo přihrávky střílet, ovšem trefil jen protihráče, nabíhajícímu spoluhráči se gestem omluvil.
89'
Už se jeden z hostů dostával do šance, avšak o míč přišel těsně předtím, než stačil vystřelit.
87'
Karamoh v souboji o míč nepříjemně narazil do reklamního banneru a zůstává ležet za postranní lajnou. Hra díky tomu může pokračovat.
85'
Žlutou kartu dostává Xavier Chavalerin (Stade de Reims).
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Suk Hjun-Čun, přichází Rémi Oudin.
82'
Kamano střihl pěknou ránu zpoza pokutového území, ta ovšem mířila přímo do gólmanovy náruče.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Jimmy Briand.
80'
Youssouf hodně okatě upadl po souboji o míč na trávník, přesto hlavní arbitr píská faul ve prospěch jeho celku.
77'
Daleký centr doplachtil přímo do rukavic vyběhnutého Mendyho.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Yann Karamoh.
73'
Chavarría nabíhal před odkrytou bránu, avšak skluzem na míč o kousek nedosáhl.
72'
Kamara předvedl ukázkový sprint, naběhl k pokutovému území, přihrál před bránu, ovšem zblokovaný míč se k němu vrátil a tak se rozhodl zakončit sám, balón ale poslal pouze na horní síť.
70'
Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (Girondins Bordeaux FC).
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Oluwaseyi Ojo.
66'
Kamano sice přes obránce nepřešel, ale vynutil si faul.
65'
Hosté si nepříliš dobře přihráli, jejich snaha končí míčem za postranní lajnou.
64'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Hassane Kamara.
63'
Suk Hjun-Čun zkoušel zakončit skluzem, ale mířil mimo bližší tyč.
61'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází François Kamano.
60'
Chavarría trestuhodně volný míč minul a soupeřovu bránu tak neohrozil. Tohle byla dobrá možnost.
59'
Suk Hjun-Čun se k hlavičkovému zakončení nedostal, jeho tým však bude rozehrávat roh.
57'
Po dlouhé době to zkusil z velké dálky Cafaro, jeho pokus neměl šanci na úspěch.
57'
Domácí tým má míč dlouho na kopačkách, ale hráči si jen mezi sebou přihrávají.
54'
Reims rozehrálo standardku z pravé strany, po faulu však musí míč odevzdat soupeři.
52'
Lerager po přihrávce z prava střílel bez přípravy, ovšem přímo do míst, kde stál připravený Mendy.
50'
Druhá půle kromě předchozí šance nepřinesla nic nového, chvíli mají míč domácí, chvíli hosté.
48'
Chavarría se dostal do dobré šance, avšak míč špatně zasáhl a místo směrem do brány jej poslal mimo.
46'
Zatím se musí fanoušci hodně nudit, žádnou velkou gólovku jsme neviděli, pár náznaků šancí sice možná ano, ale větší část první půle se hrál nezáživný fotbal, kdy si mužstva míč vyměňovala mezi sebou a hra se odbývala daleko od obou branek. Bude druhý poločas aspoň o trochu lepší?
45+3'
45+3'
Míč se snesl přímo do rukou připraveného Costila a vzápětí první půle končí.
45+2'
Tak ještě jeden roh pro Reims.
45+1'
Hrát se budou ještě dvě minuty, čekal jsem tedy o trochu větší nastavení.
45'
Tohle byla dosti nešťastná rozehrávka v podání domácího celku, balón letí vysoko nad soupeřovu bránu.
45'
Teď už se píská a domácí v závěru první půle rozehrají standardku z levé strany.
44'
Jeden z domácích hráčů upadl těsně před pokutovým územím, hlavní arbitr však stál hodně blízko a gestem ukázal, že se pokračuje dál.
43'
Další rohový kop pro Reims.
41'
Žlutou kartu dostává Andreas Cornelius (Girondins Bordeaux FC) a to zcela zaslouženě za zdržování hry.
39'
Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Stade de Reims).
38'
Mendy teď musel zasáhnout, když rychlým skokem vyboxoval nebezpečný balón daleko od své svatyně.
35'
Střídání zatím není nutné, všichni tři fotbalisté pokračují dál ve hře.
33'
Trošku kuriózní situace, hned tři hráči leží na travnaté ploše, a sice Mendy, Engels a Cornelius, všichni jsou ošetřováni.
30'
Suk Hjun-Čun přeskočil bránícího protihráče, avšak míč poslal mimo vzdálenější tyč.
30'
Další zblokovaná přihrávka domácích končí za postranní lajnou.
28'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, avšak také bez jakéhokoliv ohrožení nějaké brány.
25'
Domácí se dostali o trochu dál, přesto také jejich akce nepřinesla žádné vzrušení.
24'
Hosté se teď vydali do útoku, avšak daleko se nedostali a kousek za středovou lajnou o míč přichází.
20'
Domácí tým zastavuje ofsajd.
19'
Opět v akci domácí gólman, tentokrát včas lehl na zem a zneškodnil přihrávku z levé strany.
19'
Mendy po malé domů trochu zaváhal a málem mu de Préville míč sebral.
18'
Po dalším rohu Reims následovala hlavičkovaná v pokutovém území, ovšem žádná nemířila mezi tři tyče.
17'
Držení míče vyrovnané, 48 % – 52 %.
16'
Domácí si dlouho přihrávají mezi sebou a vymýšlí, kudy vést útok.
13'
Konan opět v akci, tentokrát zkoušel přihrávkou před bránu vybídnout ke skórování své spoluhráče, záměr se mu nezdařil.
12'
Tchouaméni celkem zbytečně fauloval Cafara a jeho tým se tak musí stáhnout.
10'
Domácí rozehráli další roh, Costil vyboxoval míč před sebe a k dorážce před pokutovým územím doběhl Konan, avšak bránu hostů vysoko přestřelil.
9'
Zatím není k vidění moc pohledný fotbal, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale šance nebo aspoň střela k vidění nebyly.
6'
Teď se faulem provinil hostující tým, Youssouf hodně tvrdě najel do protihráče a může být hodně rád, že nevidí žlutou kartu.
4'
Domácí rozehráli rohový kop, ovšem soupeř míč odvrátil do bezpečí, následně je pískán faul a Bordeaux bude rozehrávat.
1'

Stade de Reims: Mendy – Foket, Engels, Abdelhamid, Konan – Cafaro, Romao, Chavalerin – Martin (C) – Chavarría, Suk Hjun-Čun.
Náhradníci: J. Carrasso – Métanire, Fontaine, Ojo, Kamara, Ndom, Oudin.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Otávio, Tchouaméni – Youssouf, Cornelius, de Préville.
Náhradníci: Poussin – Lewczuk, Jovanović, Plašil, Briand, Karamoh, Kamano.

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – A. Viala, G. Pasqualotti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Reims – Bordeaux 4:1
Bordeaux – Reims 1:2
Bordeaux – Reims 1:1
Reims – Bordeaux 1:0
Bordeaux

Účastník Evropské ligy, který před týdnem prohrál v prvním pohárovém zápase s pražskou Slavií 0:1, je na desátém místě, ovšem před dnešním protivníkem má pouze dvoubodový náskok. Jeho hráči dosud vybojovali tři výhry a jednu remízu, z cizích hřišť si ze tří střetnutí odnesli tři body za jedno vítězství, vstřelili čtyři branky a o jednu víc inkasovali (jejich celkové skóre činí 10:11). Nejlepším střelcem je pětibrankový Francois Kamano z Guinei, jenž v tabulce střelců celé ligy ztrácí jediný gól na vedoucího Thauvina z Marseille.
Reims

Domácím náleží čtrnácté místo s osmi body, když si během sedmi zápasů do tabulky připsali osm bodů za dvě vítězství a stejný počet remíz, vstřelili však pouze čtyři góly, nejméně ze všech celků, zatímco devět inkasovali. Na svém stadionu zatím odehráli tři klání s bilancí 1 – 1 – 1, stejnou bilanci mají i co se skóre týče, jeden vstřelený i inkasovaný gól.
Dobrý den, pět zápasů nejvyšší francouzské fotbalové ligy začíná dnes o dvacáté hodině večerní. Mezi nimi dojde na souboj celků, které od sebe v tabulce dělí tři místa a dva body, Reims a Bordeaux. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.