Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Monaco  - 1. května 2019   19:00

Rennais
3' Hunou (Siliki) • 9' Hunou (Del Castillo)
2:2
(2:0)
Monaco
69' Falcao  (Sidibé) • 75' Falcao
Rennais
Koubek – H. Traoré, Da Silva (C), Mexer, Bensebaini – Johansson (80. Gelin), Siliki (76. Zeffane) – Bourigeaud, Camavinga (64. Ben Arfa), Del Castillo – Hunou.
Diallo – Gelin, Lauriente, Ben Arfa, Zeffane, Nyamsi, NKada.
Wattellier E. – Berthomieu A., Pages B.
Roazhon Park, Rennes
Monaco
Sy – Sidibé, Jemerson, Badiashile, Ballo-Touré – Adrien Silva (63. Naldo), Aholou (46. Carlos) – G. Martins, Golovin, Rony Lopes – Falcao (C) (90+2. N'Doram).
Hagege – N'Doram, Moussa Sylla, Naldo, Carlos, Chadli, Henrichs.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:12. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
Utkání je u konce a jestli to po první půli měli domácí rozehrané na jedničku, na konci už budou spokojenější hosté. Ti po přestávce přidali na tempu, tlačili se před Koubka, jenže dlouho jim dělala potíže finální fáze. Mají však v kádru Radamela Falcaa, ten to nakonec vzal na sebe a dvěma góly zařídil pro Monaco důležitý bod. To je po dnešním utkání na 16. místě s 33 body, Rennes je jedenácté se 44 body,
90+3'
90+2'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Kévin N'Doram.
90+1'
Hosté budou ještě jednou střídat, do hry půjde Kévin N'Doram.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Zakončení po rohu postrádalo přesnost, Sy už odkopává od vlastní branky.
88'
Domácí Traoré zcela správně reklamoval Ballo-Tourého ruku v pokutovém území, rozhodčí si ale tohoto prohřešku nevšimli a pouze ukázali k rohovému praporku.
87'
Rennes v útoku, je to ale do plně postavené hostující obrany.
86'
No a Benjamin Bourigeaud za zákrok dostal žlutou kartu.
85'
Falcao opět na zemi a nyní i s domácím Bourigeaudem, se kterým se dostal do střetu.
84'
Na trávníku teď leží Falcao a to po Mexerově úderu rukou do obličeji. Sudímu tento zákrok unikl, vše se tak obešlo bez trestu.
83'
Syho rozehrávka od vlastní branky byla hodně pomalá a to se domácím divákům vůbec nelíbilo, takže se na jeho hlavu snesl pískot. Rozhodčí s ním však zatím má trpělivost.
82'
Z něj už nic zvláštního nevzniklo, Monaco už míří do protiútoku.
82'
Po přechodu do útoku zakončoval zprava Del Castillo, jeho technickou střelu do horní části branky vyrazil Sy na roh.
81'
Dva obdržené góly domácí nabudily a nyní se opětovně snaží o útok.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jakob Johansson, přichází Jérémy Gelin.
79'
Brejk domácích, zleva pálil Zeffane, jeho prudká rána však skončila vysoko nad brankou.
78'
Na trávníku teď leží domácí Del Castillo a vypadá docela otřeseně. Není se co divit, schytal ránu ve vzduchu a pak na něj ještě z výšky upadl Falcao.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Mehdi Zeffane.
75'
Monaco právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Po centru zleva měl Sidibé dostatek času na zpracování i zakončení, to mu Koubek vyrazil, ale pouze k RADAMELU FALCAOVI, který se akrobaticky položil do střely a svou dnes druhou umístěnou ranou upravil na 2:2.
73'
Rennes teď zcela vypadlo ze své role, přenechává tak soupeři mnoho prostoru na útočení.
72'
Tohle Bourigeaudovi vůbec nevyšlo, jeho přetažený centr skončil bez jakékoliv škody na druhé straně.
71'
Domácí jsou v protiakci, Bourigeaud bude kopat roh.
69'
No vida, hosté jsou zpátky ve hře. Po kombinaci na pravé straně nacentroval Sidibé, svou přihrávkou našel nabíhajícího RADAMELA FALCAA, ten se skvěle položil do hlavičky a zakončil přesně k tyči. Koubek se natahoval marně, je sníženo na 2:1.
67'
Po rozehrání měl prostor pro střelu Golovin, mířil však vysoko nad Koubkovo břevno.
67'
Na druhé straně si mezi obránce naběhl Carlos, na poslední chvíli mu míč na roh ukopl pohotový Da Silva.
65'
Rennes v rychlém přechodu do útoku, centr z levého křídla však skončil přesně v rukavicích brankáře Syho.
64'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Hatem Ben Arfa.
64'
To se nelíbilo Radamelu Falcaovi a za protesty pak dostal žlutou kartu.
63'
Další roh Monaka, Koubek trochu neodhadl centr a byl rád, že se nenašel nikdo, kdo by poslal míč do jeho sítě. Pas se odrazil od domácího Da Silvy a měl se kopat další roh, rozhodčí však ukázali na odkop od branky.
63'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Naldo.
62'
Hosté chystají změnu, do hry půjde Naldo.
60'
Carlos sice dostal dobrou přihrávku do běhu, probojoval se i do pokutového území, u brankové čáry mu však míč utekl do těsného autu.
58'
Nakonec z toho byly rohové kopy dva, výsledek však byl naprosto stejný, jako v předcházejících případech.
57'
Teď už necentroval, ale z pravé strany pálil, jeho pokus po zemi srazil Mexer na rohový kop.
57'
Lopes je v centrech opravdu velmi aktivní, schází tomu ale více přesnosti.
56'
No a tak to Lopes zkusil z přímého kopu z pravé strany. Tentokrát z toho byl obranný zákrok a roh, ten už Koubka a jeho obranu neohrozil vůbec.
55'
Nevyšlo to ani po Lopesově centru z levé strany, domácí obrana odvrátila.
53'
Stále sledujeme snahu hostů něco udělat s nepříznivým stavem, jenže je to pořád jedno a to samé. Finální fáze skřípe.
51'
Benjamin Bourigeaud zahodil obrovskou šanci na navýšení náskoku. Silikiho centr z levé strany prošel až na zadní tyč, zakončení z první však prolétlo možná půl metru vedle odkryté branky...
49'
Zleva to zkusil hostující Sidibé, jeho rána šla na branku, Koubkovi však stačilo míč kontrolovat, skončil pak na jeho horní síti.
47'
Do odraženého míče se kus za pokutovým územím opřel domácí Bensebaini, jeho rána po zemi prolétla kus vedle Syho branky.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Carlos.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
Máme za sebou první poločas, který nezačal pro hosty vůbec dobře. Běžela devátá minuta a domácí Rennes vedlo po dvou gólech Adriena Hunoua 2:0. Až po těchto úderech se Monaco začalo zvedat, vyrovnalo hru a vypracovalo si i několik náznaků šancí. Nejblíže úspěchu byl ale prakticky hned po druhém inkasovaném gólu Falcao, svou hlavičku však poslal přesně do míst, kde stál gólman Koubek. Další akci končily převážně mimo branku a další gól už tak v této části nepadl.
45+4'
45+3'
Domácí předvedli ještě jeden kontr, Del Castillo se ale s míčem nedokázal otočit tak, aby ohrozil branku.
45+1'
První Silvův centr byl obranou Rennes odvrácen mimo pokutové území, ten druhý byl sražen na roh. Monaco tak může pokračovat v náporu.
45'
45'
No a Ramy Bensebaini navíc dostal za nedovolený zákrok žlutou kartu.
44'
Přímý kop pro Monaco, bude se centrovat z pravé strany.
42'
Probíhá ošetřování obou aktérů dané situace, je tu tak krátká pauza.
41'
Aholou nešikovně fauloval Da Silvu, může být rád, že za to nedostal žlutou kartu, byla by to totiž jeho druhá a zápas by pro něj skončil.
40'
Rennes uklidňuje hru u své šestnáctky, rozjíždí postupnou akci pravou stranou.
38'
Hosté reklamovali po sraženém centru ruku v pokutovém území, rozhodčí ale ihned ukazoval, že se ruka nekonala a penalta nebude.
37'
A po několika odrazech se za obranou ocitl Hunou a snažil se o pohotové zakončení. Jeho střela šla k tyči, kde se ale Sy zvládl natáhnout a domácímu hráči tak zhatil hattrick.
36'
Po delší době se k míči a do útoku dostali i domácí, Traorého centr byl pro tuto chvíli odvrácen, nicméně Rennes zůstalo u míče.
35'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Jean-Eudes Aholou.
34'
Na trávníku teď vládne hostující tým, je to akce za akcí, Rennes se pouze brání.
32'
Monacu nevyšel ani přímý kop z pravé strany. I tentokrát po centru následovalo rychlé odvrácení.
30'
Rony Lopes zkusil na Koubka technický pokus z otočky, branku českého gólmana ale neohrozil.
29'
Na druhé straně se dokázal uvolnit Hunou, po obtočení se okolo Badiashileho však možná trochu zbrkle zakončil a míč poslal zcela vedle.
28'
Nyní už Lopes našel naskakujícího Falcaa, jeho hlavička však šla poměrně vysoko nad břevno.
27'
Neklaplo to ani teď, v pokutovém území Rennes vládnou Koubek a jeho spoluhráči.
26'
Hosté neúnavně centrují, Lopesův pokus odvrátil hlavou Mexer. Dlouho ale Rennes u míče nezůstalo, následoval faul a je tu přímý kop z levého křídla.
24'
Na druhý centrovaný míč si v šestnáctce naskočil Jefferson, svou hlavičku ale poslal mimo branku.
23'
Po krátkém závaru a několika hlavičkách si hosté dají repete.
22'
Mexer srazil Martinsovu přihrávku z pravého křídla, je z toho roh pro Monaco.
20'
Centrované míče jsou zatím domácí obranou hravě sbírány, platilo to i o této situaci.
20'
Přitvrdilo se, po faulu na Falcaa se kope přímý kop z levé strany.
18'
Na trávníku leží domácí Hunou a drží se za pravý kotník, do kterého při odkopu schytal ránu kolíky od Jeffersona. Karta se neuděluje, hostující hráč dostal kázání od sudího, ten domácí obstřik od maséra.
17'
Z pravé strany poslal další centr Sidibé, jeho pas byl domácí obranou hravě sražen a posunut dál od branky.
15'
Monaco se po dvou úderech začíná zvedat a snaží se nacpat do prostor před Koubkem.
14'
Zprava centroval Sidibé, na zadní tyči našel Falcaa, jenže jeho hlavička přes Traorého Koubka nepřekvapila. Český brankář si připsal jistý zákrok a ihned rozehrál.
12'
Traoré je mimo hrací plochu, Lopes se mu za zákrok omluvil a zápas bude znovu zahájen.
11'
Po souboji s Lopesem zůstává na trávníku ležet domácí Traoré, nyní je v péči týmového lékaře.
10'
Pro Monaco hodně ledová sprcha, prakticky si ještě hosté nekopli do míče a prohrávají o dvě branky.
9'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po ztrátě míče předvedli hráči Rennes bleskový kontr, Del Castillo vysunul na půlce ADRIENA HUNOUA, ten se vyhnul ofsajdu a po levé straně zasprintoval k brance. Sy mu vyběhl naproti, domácí hráč jej ale dokonale obstřelil a upravil na 2:0.
8'
Sidibé vysunoval na pravé straně Martinse, ten se ale moc daleko nedostal a ztratil míč.
7'
Trochu riskantní kombinace domácích u své branky, do přihrávek se zapojil i Sy, Monaco se nakonec dostalo dál od vápna.
6'
Zatím sledujeme hodně živý fotbal, pozadu nezůstává ani Monaco. Výsledkem je tak útočná hra.
5'
Rennes je rozjeté, už je zase u míče a žene se do útoku.
4'
Rozhodčí si ještě nechal celou situaci zkontrolovat u videa, zda se nejednalo o ofsajd, ale brzy ukázal ke středovému kruhu.
3'
No tak to je tedy ostrý vstup do utkání. Domácí si na půlce vybojovali míč, Del Castillo vysunul Silikiho, ten centrem z levého křídla našel ve vápně zcela volného ADRIENA HUNOUA a ten zblízka hravě doklepával do branky – 1:0.
2'
Roh se konal i na druhé straně, po Lopesově bleskové rozehrávce se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal k centru, či zakončení.
1'
Centr od rohového praporku už ale pro Syho nebezpečný nebyl, Monaco se v poklidu ubránilo.
1'
Domácí se hned vydali do útoku a Jefferson musel centr z pravého křídla odvracet na rohový kop.
1'

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Da Silva (C), Mexer, Bensebaini – Johansson, Siliki – Bourigeaud, Camavinga, Del Castillo – Hunou.
Náhradníci: Diallo – Gelin, Lauriente, Ben Arfa, Zeffane, Nyamsi, NKada.

AS Monaco FC: Sy – Sidibé, Jemerson, Badiashile, Ballo-Touré – Adrien Silva, Aholou – G. Martins, Golovin, Rony Lopes – Falcao (C).
Náhradníci: Hagege – N'Doram, Moussa Sylla, Naldo, Carlos, Chadli, Henrichs.

Rozhodčí: Wattellier E. – Berthomieu A., Pages B..
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Vzájemné zápasy

2019 Monaco – Rennes 2:1 po pen. (pohár)
2018 Monaco – Rennes 1:2 (liga)
2018 Rennes – Monaco 1:1 (liga)
Monaco

„Knížata“ se po 33. kolech nachází na 17. místě z 20. Monaco si zatím připsalo bilanci 7-11-15 při skóre 32:49. Nejlepším střelcem týmu je kolumbijský útočník Falcao s 12 brankami. AS má na barážové místo v boji o sestup náskok 3 bodů. Na venkovních hřištích si AS Monaco připsalo z 16 zápasů bilanci 4-5-7 při skóre 17:23.

Československá stopa v týmu

Nikdo

Absence

útočník Stefan Jovetič (poranění kolena)

Nejistý start

brankář Danijel Subašič (poranění třísel)
záložník Cesc Fabregas (poranění lýtka)
záložník Georges-Kevin N'Koudou (svalové zranění)
útočník Willem Geubbels (svalové zranění)
útočník Jordi Mboula (svalové zranění)
útočník Pietro Pellegri (poranění třísel)

Poslední výsledky (liga)

PSG – Monaco 3:1
Monaco – Reims 0:0
Guingamp – Monaco 1:1
Rennes

mužstvo se po 33. kolech nachází na 11. místě z 20. Stade si zatím připsalo bilanci 11-10-12 při skóre 45:46. Nejlepším střelcem týmu je senegalský útočník M'Baye Niang se 8 brankami. Na domácím hřišti si Stade Rennes připsal z 16 zápasů bilanci 7-5-4 při skóre 21:14. Rennes minulý víkend dokázal vyhrát Coupe de France, když ve finále uspěli na pokutové kopy proti PSG.

brankář Tomáš Koubek 28 záp. 0 g. 0 žk. 0 čk.

Absence

útočník Theoson Siebatcheu (poranění stehna)

Nikdo

Poslední výsledky

Rennes – PSG 3:2 po pen. (pohár finále)
Dijon – Rennes 3:2
Rennes – Nice 0:0
Příjemný sváteční středeční večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z dohrávky 34. kola Francouzské Ligue 1 mezi týmy Stade Rennes FC vs. AS Monaco FC. Výkop je stanoven na 19:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.