St. Etienne - Montpellier | ONLINE | 10.5.2019 20:45 | Ligue 1 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Montpellier - 10. května 2019   20:45

Ukončeno
0:1
(0:0)
Montpellier
65' Laborde  (Schirí)
St. Etienne
Sestavy:
Ruffier – Debuchy, Saliba (90+1. Ghezali), Perrin (C), Polomat – M'Vila, Aït Bennasser (71. Vada) – Nordin (72. Salibur), Cabella, Chazrí – Berić.
Náhradníci:
Moulin – Kolodziejczak, Fofana, Vada, Gueye, Salibur, Ghezali.
Rozhodčí
Bastien – Haquette, Zakrani
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Montpellier
Sestavy:
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez (77. Sambia), Schirí, Le Tallec, Oyongo – Laborde (86. Lasne), Mollet (76. Ristić), Delort.
Náhradníci:
Bertaud – Cozza, Sambia, Lasne, Ristić, Camara, Škuletić.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:18.
Hned devět nastavených minut je minulostí a zápas končí. Montpellier vítězí na půdě Saint-Étienne 1:0!

První polovina zápasu příliš fotbalové krásy nenabídla. Dlouho se nemohl ani jeden z týmů prosadit byť k jediné přesné střele. Až po kontru Montpellier musel zasahovat proti prudké ráně Ruffier, míč ale do sítě nepustil.

Po změně stran se ale začaly dít věci. Congré tvrdě fauloval Nordina a musel po přímé červené kartě opustit hrací plochu. Po změně strany se hra výrazně přiostřila, hlavní rozhodčí musel rozdávat žluté karty. Hned dva dostal domácí Rémy Cabella, který tak srovnal počet hráčů na trávníku. Ihned po vyloučení přišel na řadu jediný gól zápasu. Po přihrávce Schirího zakončil přesně k tyči Gaëtan Laborde. Domácí se snažili o vyrovnání, ale Berić hned dvakrát selhal.
90+9'
Konec zápasu.
90+8'
Rozhodnout mohl při samostatném úniku Paul Lasne, ale kličkou si na Ruffiera nepřišel. Sedm nastavených minut je dávno pryč, ale zápas stále pokračuje.
90+7'
Robert Berić mohl po přiťuknutí Chazrího vyrovnat, ale při střele do odkryté branky byl rozhozen bránícím Hiltonem. Následný rohový kop si hosté dokázali pohlídat.
90+7'
Střídající Lamine Ghezali ztratil míč na útočné polovině, poté mohl potvrdit hostující vítězství Lasne, ale Ruffier ho neskutečně vychytal.
90+6'
Po autovém vhazování při snaze udržet míč pro sebe fauloval Andy Delort. Domácí se tak téměř zadarmo dostali balonu zhruba u středové čáry.
90+5'
Vahbí Chazrí se svým centrem do vápna neuspěl. Po přetaženém balonu nemuseli hostující hráči bránit, míč doplachtil daleko za koncovou čáru.
90+4'
Vynikající obranný zákrok předvedl hostující kapitán Vitorino Hilton. Balon ale odvrátil jen za postranní lajnu a domácí mohou pokračovat v tlaku.
90+3'
Lamine Ghazeli ihned po svém příchodu na trávníku fauloval. V souboji o míč přistrčil bránícího Pedra Mendese.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase rovnou sedm minut.
90+1'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází William Saliba, přichází Lamine Ghezali.
90+1'
Po zblokované Chazrího ráně rozehrávali domácí rohový kop, ale ten si pohlídal nadvakrát Benjamin Lecomte. Po rychlé rozehrávce se hosté u balonu příliš dlouho nezdrželi.
90'
Montpellier i nadále drží balonu daleko od své branky. Hilton si ještě stačil vyměnit míč s Lecomtem, poté až přišel na řadu dlouhý odkop na útočnou polovinu.
89'
Středem trávníku to zkusil Vahbí Chazrí. Tuniský záložník vedl útočnou akci, dokázal přihrát Saliburovi, ale střídající hráč už nebyl přesný s vrácením balonu.
88'
Zničehonic se ocitl za obranu Robert Berić, všichni hráči očekávali odpískání ofsajdu, ale ten se nekonal. Berić lehkou hlavičkou ale Lecomteho nepřekonal.
87'
Saint-Étienne se snaží držet balon pod kontrolou, ale stažená obrana hostujícího celku nepouští soupeře blíže ke své brance. Ani Chazrí neproklouzl do vápna.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Paul Lasne.
85'
Ristić se střetl hlavou v souboji s Perrinem. Oba hráči zůstali na trávníku, ale po přerušení se velmi rychle zvedli a hra může pokračovat.
84'
Stéphane Ruffier rychle vyběhl proti nakopnutému balonu a byl u něj dříve než útočící Andy Delort. Domácí brankář rychle rozehrával až na útočnou polovinu trávníku.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Saint-Étienne usiluje o vyrovnání, ale v posledních chvílích se nemůže udržet u balonu.
82'
Oyongo znovu poslal míč do hry autovým vhazováním. Dlouhý hod ale nedokázal u koncové čáry zachytit ani rychlý Gaëtan Laborde.
81'
Už už to vypadalo, že by se mohl Delort v pokutovém území domácího celku uvolnit, ale přes Debuchyho se nakonec nedostal.
80'
Junior Sambia už neměl příliš mnoho možností a tak zkusil ze střední vzdálenosti vypálit. Táhnou ránu ale mohl Ruffier pustit vedle své branky.
79'
Se střídajícím Ristićem si narazil na levém kraji Oyongo. Následně mohl právě Oyongo vhazovat zpoza postranní lajny, ale ve vápně hosté neuspěli.
78'
Montpellier i nadále drží jednobrankové vedení. Domácí se čas alespoň na vyrovnání rychle krátí. Balon se navíc nachází pevně na obranné polovině Saint-Étienne.
77'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mathías Suárez, přichází Junior Sambia.
76'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Mihailo Ristić.
75'
S lehce tečovaným centrem Debuchyho si bez potíží poradil Benjamin Lecomte. Hostující brankář následně rozehrával dlouhým odkopem.
74'
Faulem se provinil u postranní lajny také Yann Mvilla. Hosté rozehrávali překvapivě velmi rychle, ale v úniku neuspěl po nepřesném zpracování Delort.
73'
Po Berićovi sáhl rukou u postranní lajny bránící Mendes. Domácí se mohli přesunout blíže k vápnu Montpellier, ale dlouhou přihrávkou neuspěli.
72'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Yannis Salibur.
71'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Júsuf Aït Bennasser, přichází Valentin Vada.
70'
Laborde mohl přidat druhý zásah! Po fantastické přihrávce za obranu stačilo překonat Ruffiera, ale střelec zatím jediné dnešní branky nedokázal umístit míč do sítě.
69'
Montpellier se musí bránit. Po souhře Nordina s Berićem se právě druhý jmenovaný prosmýkl až do vápna, ale na Hiltona nevyzrál.
68'
Vahbí Chazrí centroval do pokutového území od rohového praporku, ale klíčovou hlavičku prohrál William Saliba. U balonu jsou hosté.
67'
Také Saint-Étienne se probouzí v útoku. Chazrí pronikl do pokutového území, ještě přistrčil míč Berićovi, který ale s lehkou tečí přestřelil.
65'
Montpellier právě vstřelil branku!
Montepllier se zničehonic dostává do vedení! Domácí hráči byli ještě zaskočení vyloučením Cabelly a nebyli připraveni na rychlou akci hostů. Na pravé straně se dokázal uvolnit Schirí, který našel na hranici vápna GAËTANA LABORDEHO a ten už napálil míč k tyči.
64'
Balon poskakoval v malém pokutovém území, ale Cabella ani Nordin ho nedokázali dotlačit až za brankovou čáru. Následně po dlouhém odkopu fauloval za žlutou kartu Rémy Cabella a protože už jednu kartu měl, tak musí opustit hrací plochu.
63'
Další rohový kop už byl připravenější. Na zadní tyči zkoušel zakončovat nůžkami Chazrí, ale u balonu byl o něco dříve brankář Lecomte.
62'
Další souhra již domácím nevyšla. Rozehrávku od rohového praporku Nordin uspěchal, po centru do pokutového území byli domácí ve velkém oslabení.
61'
Na levém kraji spěchal za balonem Vahbí Chazrí. Proti Mendesovi se sice neprosadil, ale pro domácí získal alespoň rohový kop Cabella.
60'
Po hodině hry je stav zápasu stále bezbrankový, ale především po změně stran se rozhodně nenudíme. Hlavní rozhodčí rozdal ve druhé půli již pět karet.
59'
Po řadě tvrdých faulů se pokračuje ve hře. Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu už nedokázal zastavit míč na hrací ploše Gaëtan Laborde.
58'
Aby toho nebylo málo, tak je potrestán také Arnaud Nordin, který tentokrát nepřiměřeně tvrdě dohrál u rohového praporku Hiltona.
57'
Hlavní rozhodčí má nyní co dělat, aby udržel hráče v mezích. Žlutou kartu vidí za příliš mnoho řečí i brankář Lecomte.
56'
Za ironické tleskání k rozhodčímu vidí žlutou kartu také Iljás Schirí.
55'
Nakonec se ale hlavní rozhodčí šel podívat na opakovaný záběr a Daniela Congrého vyloučil!
54'
A další tvrdý zákrok. Tentokrát to odnesl Arnaud Nordin, který skončil na trávníku po šlapáku Le Tallece. Hlavní rozhodčí ale žlutou kartu nevytahuje.
53'
Žlutou kartu vidí také Rémy Cabella, který dojel do Schirího podrážkou napřed.
52'
Znovu Arnaud Nordin v akci. Na pravém kraji se stačil uvolnit přes Congrého, ale poté už nepřidal přihrávkou do pokutového území. Rozehrávat bude Lecomte.
50'
Debuchy rozběhl na pravém kraji Nordina, který z druhého doteku centroval do vápna, ale balon skončil jen na hlavě bránícího Hiltona.
49'
Zdravotní potíže má také Aït Bennasser, který musel být po kontaktu se Suárezem ošetřován. Mathías Suárez bude muset hrát opatrněji, z prvního poločasu už má na svém kontě žlutou kartu.
48'
Po dlouhém nákopu podstoupil hlavičkový souboj Perrin, který udržel na zádech Delorta. Domácí hráči mohou následně vhazovat zpoza postranní lajny.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Velmi rychle ale přišel faul na Cabellu a hra je opět přerušena.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

První polovina zápasu příliš fotbalové krásy nenabídla. Dlouho se nemohl ani jeden z týmů prosadit byť k jediné přesné střele. Až po kontru Montpellier musel zasahovat proti prudké ráně Ruffier, míč ale do sítě nepustil.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Ještě v samém závěru první půle vidí žlutou kartu Mathías Suárez.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Závěr prvního poločasu patří domácímu týmu. Chazrí si narazil s Polomatem, poté našel na pravém kraji Nordina, který ale už nepřidal potřebný přesný centr do vápna.
44'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Florent Mollet. Útočník Montpellier se navezl do hlavičkujícího Chazrího.
43'
Ze střední vzdálenosti pálil domácí Rémy Cabella. Při pokusu ale lehce podklouzl a podle toho to také dopadlo. Balon skončil vedle pravé tyče.
42'
Po souboji v malém vápnu skončil na trávníku Stéphane Ruffier. Domácí ještě mířili do útoku, ale to už hlavní rozhodčí zastavil hru a nechal gólmana ošetřit.
41'
Po faulu na levé straně centroval do pokutového území Chazrí. Právě Tunisan poslal míč mizerně po trávníku k přední tyči, kde byl pouze Benjamin Lecomte.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Tempo zápasu se s přibývajícím časem lehce zvyšuje, ale na stoprocentní šanci stále čekáme.
39'
Kolem obránce proskočil kolem postranní lajny Nordin. Následně v nouzové pozici centroval do pokutového území, ale na Beriće byl míč příliš vysoko.
38'
Chazrí čaroval s míčem na levém kraji, ale neměl si s kým narazit. Proti trojnásobné přesile nedokázal vstoupit ani do pokutového území.
37'
Stéphane Ruffier rozehrával od své branky až na polovinu soupeře. Chazrí však prohrál hlavičkový souboj s Schirím a balon tak mají k dispozici hráči Montpellier.
35'
Mírný tlak hostujícího celku pokračuje. Oyongo roztáhl hru na pravou stranu, kde byl připravený Suárez, ale další postup do vápna už zastavil Debuchy.
34'
Mvillova prostrkávačka do pokutového území nevyšla podle představ a k míči se záhy dostal Congré. Hosté se rychle přesunuli až do vápna domácího celku, ale Mollet pálil do připraveného Ruffiera.
33'
Zápas i nadále pokračuje bez jediné střely mezi tři tyče. Na pravém kraji nyní ale získal pro domácí celek rohový kop centrující Mathieu Debuchy.
32'
Damien Le Tallec neměl s kým kombinovat a tak chtěl míč potáhnout sám. O míč ale zásluhou Perrina přišel a hosté se museli hodně rychle vracet do obrany.
31'
Berić se snažil individuálně projít do pokutového území z levé strany, ale na Mendese si nepřišel. Po odkopu za postranní lajnu ale budou domácí vhazovat.
30'
Půlhodina hry a stav zápasu je stále bez branek. Andy Delort hledal prudkou přihrávkou Molleta, ale ten si nedokázal míč zpracovat do pohybu, tak jak by potřeboval.
29'
O nůžky se pokoušel těsně před vápnem Laborde, ale míč nezasáhl vůbec ideálně. Hosté však ještě mohou pokračovat v držení balonu před Ruffierem.
28'
Skvěle zapracoval v obraně Debuchy, domácí se vydávali na útočnou polovinu, ale ještě před středovou čárou byl sražen k zemi Cabella.
27'
Pedro Mendes přistrčil u postranní čáry Polomata a vyslechl si od hlavního rozhodčího rázné napomínání. Domácí následně zakončovali jen do rukavic hostujícího gólmana.
26'
Z velké dálky střílel domácí Vahbí Chazrí. Balon letěl ale jen vysoko nad branku, Chazrí se ještě dožadoval rohového kopu, ale podle hlavního rozhodčího balon nebyl tečován.
25'
Domácím se nepodařilo vykombinovat ani ke středovému kruhu. Faulem se ale provinil na Cabellovi Iljás Suárez. Domácí mohou pokračovat v držení balonu.
24'
Také Mathías Suárez vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Ihned poté byl ve hlavičkovém souboji faulován Laborde, kterého zbořil Cabella.
23'
Debuchy spolupracoval na pravé straně s Nordinem, poté už měla přijít přihrávka na Beriće, který byl ale na hranici pokutového území obsazen.
22'
Vahbí Chazrí centroval do vápna od rohového praporku, ale Montpellier se znovu velmi lehce ubránilo. Po dlouhém odkopu se ocitl u balonu Ruffier.
21'
Po autovém vhazování z levé strany se domácí pustili do útoku. Arnaud Nordin byl tentokrát s centrem přesnější a získal pro domácí rohový kop.
20'
Ani dvacet minut nebezpečnější zakončení nepřineslo. Ve středu pole se do sebe pustil Chazrí s Mendesem a celou situaci musel uklidňovat až hlavní rozhodčí.
18'
Právě Arnaud Nordin se nyní odhodlal k centru do pokutového území. V pádu poslal míč před brankáře, ale jako první byl u balonu bránící Vitorino Hilton.
17'
Zdlouhavá kombinace Saint-Étienne pokračuje. Cabella si několikrát vyměnil míč s Mvillou, poté měla přijít průniková přihrávka na Nodrina, ale ten už byl pokrytý.
16'
Domácí tým se pokoušel projít do zajímavé pozice přes levou stranu. Souhra Polomata s Chazrím ale nevyšla podle představ a k balonu se dostal Le Tallec.
15'
Domácí celek měl k dispozici standardní situaci. Po prudkém centru do pokutového území se ale vyznamenal vyboxováním balonu Lecomte.
14'
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do tlaku. Saint-Étienne pokračuje v držení balonu, ale až před Lecomteho se dostává jen velmi sporadicky.
13'
Po několika odrazech ve střední části hracího pole se dostal k míči Mvilla. Na levém kraji byl rozběhnutý Polomat, který ještě našel na hranici vápna Cabellu, ale ten už byl v ofsajdovém postavení.
12'
Na levé straně uprchnul obraně domácího celku Amborise Oyongo, ale po přechodu přes Polomata už nedokázal lépe odcentrovat do pokutového území.
11'
Rémy Cabella zůstal na trávníku s bolestivou grimasou po dohrání Schirího. Domácí útočník se ale dokonce bez ošetření zvedá a hra může pokračovat bez většího přerušení.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Saint-Étienne je sice více u balonu, ale na větší brankovou příležitost stále čekáme.
9'
Na druhé straně trávníku musel Benjamin Lecomte zasahovat. Z úhlu vyzkoušel hostujícího brankáře Arnaud Nordin, ale Lecomte byl u své tyče připraven.
8'
Už už to vypadalo, že by mohl Suárez projít až do střelecké pozice, ale před vápnem byl připraven k obrannému zákroku domácí William Saliba.
7'
Ve středu pole získal míč pro Montpellier Le Tallec, rychle se snažil přihrávat na Molleta, ale ten proti přesile před vápnem neuspěl.
6'
Právě Vahbí Chazrí rozehrával z místa přestupku. Také domácí se ale provinili na hranici vápna faulem, když Nordin poslal k zemi odkopávajícího Hiltona.
5'
Stéphane Ruffier rozehrával od své branky do středu trávníku. Silový souboj zvládl o něco lépe Cabella a tak mohli domácí postupovat směrem dopředu. Chazrí byl následně faulován Oyongem.
4'
Napadající vlna Montpellier nyní vytlačila domácí hráče až ke své brance. Perrin spolupracoval s Ruffierem, k balonu se přece jen dostali hosté, ale Labordeho střela z první se do branky nevešla.
3'
Domácí pokračují v útočení. Dlouhý aut si chtěl zpracovat v pokutovém území Chazrí, ale balon mu utekl od kopačky až k hostujícímu brankáři Lecomtemu.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Mvilla se rychle snažil přenést hru na pravou stranu, kde byl naběhnutý Nordin, ale míč skončil jen u Suáreze.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin (C), Polomat – M'Vila, Aït Bennasser – Nordin, Cabella, Chazrí – Berić.
Náhradníci: Moulin – Kolodziejczak, Fofana, Vada, Gueye, Salibur, Ghezali.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez, Schirí, Le Tallec, Oyongo – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Sambia, Lasne, Ristić, Camara, Škuletić.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.
Posledních pět vzájemných zápasů

25.08. 2018 Montpellier – St. Etienne 0:0
27.04. 2018 Montpellier – St. Etienne 0:1
20.10. 2017 St. Etienne – Montpellier 0:1
26.07. 2017 Montpellier – St. Etienne 1:0
19.02. 2017 Montpellier – St. Etienne 2:1
Montpellier HSC

Montpellier je dlouhodobě remízovým králem nejvyšší francouzské soutěže. V loňském ročníku uhrálo Montpellier bod rovnou osmnáctkrát, letos má aktuálně šestý tým Ligue 1 remíz už třináct.

Po nepříliš povedeném období okolo Vánoc, kdy Montpellier prohrálo hned třikrát v krátkém čase se vše vrací do stabilní formy. Na příčky zaručující evropské poháry pro příští sezonu už Montpellier nejspíše nedosáhne, ale v posledních kolech sbírá důležité body. Před dvěma týdny dokonce Montpellier přehrálo v atraktivním duelu PSG 3:2, v minulém kole poté uhrálo remízu 1:1 proti Amiens.
AS Saint-Étienne

Saint-Étienne má na dosah příčky zaručující evropské poháry v následujícím ročníku. Aktuální čtvrtá příčka by posílala Saint-Étienne přímo do základní skupiny Evropské ligy, ale ani třetí místo, které okupuje Lyon není příliš vzdáleno.

V posledních sedmi kolech sbírá Saint-Étienne spoustu důležitých bodů. V úvodu dubna sice "pouze" remizovalo 2:2 s podprůměrným Amies, následně však přišla tři vítězství navíc bez inkasované branky, postupně nad Bordeaux, Reims a Toulouse. Před týdnem poté Saint-Étienne přehrálo ve strhujícím duelu Monako 3:2.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž pokračuje již šestatřicátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Saint-Étienne, které před domácím publikem přivítá Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
26. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 26 21 2 3 71:24 65
2. Marseille 26 15 7 4 36:25 52
3. Rennais 26 13 5 8 31:24 44
4. Lille 26 13 4 9 33:27 43
5. Monaco 26 11 6 9 42:41 39
6. Štrasburk 26 11 5 10 32:29 38
7. Lyon 26 10 7 9 40:26 37
8. Reims 26 9 10 7 24:20 37
9. Montpellier 26 10 7 9 32:29 37
10. Nice 26 10 7 9 38:36 37
11. Nantes 26 11 4 11 28:28 37
12. Bordeaux 26 9 8 9 38:32 35
13. Stade Brest 26 8 10 8 34:35 34
14. Angers 26 9 6 11 25:33 33
15. St. Etienne 26 8 5 13 28:42 29
16. Metz 26 6 10 10 24:34 28
17. Dijon 26 6 9 11 25:32 27
18. Nîmes 26 7 6 13 26:39 27
19. Amiens 26 4 10 12 29:47 22
20. Toulouse 26 3 4 19 21:54 13
Články odjinud