Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Paris SG - 17. února 2019   21:00

0:1
(0:0)
Paris SG
74' Mbappé  (Dani Alves)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy (80. Diony), Perrin (C), Kolodziejczak, Gabriel Silva – Aït Bennasser, M'Vila – Monnet-Paquet (87. Nordin), Cabella, Hamouma (71. Berić) – Chazrí.
Moulin – Diony, Polomat, Berić, Saliba, Salibur, Nordin.
Bastien – Haquette, Jeanne
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Kehrer, Silva (C), Bernat (60. Dagba) – Paredes, Marquinhos, Draxler (69. Kurzawa) – Di María (85. Kimpembe), Mbappé, Diaby.
Buffon – Dagba, Kurzawa, Nkunku, Nsoki, Kimpembe.

S konstatováním, že PSG vede Ligue 1 o dvanáct bodů, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
V dnešním střetnutí nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Hrálo se totiž vyrovnané utkání, v němž bylo PSG více na míči, ovšem šancí si oba celky připsaly téměř stejné. Paris Saint-Germain se dočkalo po zásahu Kyliana Mbappého vedení, ovšem jeho hra se změnila a hosté začali bránit. ASSE si dnes nezasloužilo prohrát, jenže zahodilo své příležitosti, a tak odchází ze střetnutí s gigantem bez bodů.
90+6'
90+6'
Saint-Étienne v samotném závěru rozehrávalo rohový kop, který na první tyči odvrátil do strany Thiago Silva. Domácí dostali ještě šanci k reparátu, ale druhý centr skončil v moci brankáře.
90+5'
Žlutou kartu dostává Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain FC), který odmítl odejít od balonu a ještě jej zakopl. Zbytečná karta pro francouzského talenta.
90+4'
Žlutou kartu dostává Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain FC), jenž zakopl míč až mezi diváky. Hlavní sudí neváhal ani vteřinu a trestá i jeho.
90+3'
Po vzdušném souboji zůstal na zeleném pažitu ležet Presnel Kimpembe, kterému se na nohy moc nechce. Tato situaci pochopitelně vyhovuje hostujícímu mužstvu.
90+2'
Na centr z pravé strany si naskočil na hranici malého vápna Robert Berić. Jenže hlavička slovinského reprezentanta zamířila jen vedle branky.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát čtyři minuty nad rámec normální hrací doby. To je také doba, který zeleným zbývá k vyrovnání.
90'
Žlutou kartu dostává Alphonse Aréola (Paris Saint-Germain FC), jenž podle hlavního rozhodčího dlouho otálel s rozehrávkou.
90'
Dlouhý pas z pravé strany mířil na slovinského útočníka ve službách Saint-Étienne. Ovšem balon se po zeleném pažitu svezl a skončil v moci hostujícího brankáře.
89'
Domácí celek rozehrával od levé postranní čáry standardní situaci. za vysokým centrem běžel Robert Berić, jenž sledoval míč, ale cestou srazil ještě soupeře.
88'
Z velké dálky se do míče opřel Vahbí Chazrí, jehož pokus se do prostoru tří tyčí nevešel. Poté se PSG pokusilo o odkop na pravou stranu, ale míč tím jen odevzdalo.
87'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Arnaud Nordin.
86'
Hostující trenér není s hrou svého celku spokojený a zavolal si jednoho z hráčů, kterému pořádně vynadal. Ovšem čas se ASSE rychle krátí, dokáží domácí alespoň vyrovnat?
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Presnel Kimpembe.
84'
Další centr domácího celku si obrana soupeře pohlídalo. Ovšem Paris Saint-Germain se zmohlo jen na daleký odkop. Jenže Saint-Étienne se před šestnáctku rychle vrátilo, z dálky se do míče opřel Kévin Monnet-Paquet, jenž přestřelil. Autor zakončení se při střele ještě zranil.
83'
Saint-Étienne výrazně přidalo, ale ani centr z levé strany úspěch slavit nebude. Míč totiž zamířil jen do míst, kde vládne Alphonse Aréola. Ovšem PSG balon dlouhou dobu neudrželo a musí se znovu bránit.
82'
Z osy hrací plochy zamířil míč na pravou stranu, odkud odcentroval Kévin Monnet-Paquet. Jeho pas mířil na napřaženého Roberta Beriće, před nímž míč odhlavičkoval skvěle postavený Thiago Silva.
81'
Po delší době se obraz hry trochu mění! Hráči v zelených dresech jsou na míči a kombinují na útočné polovině. Jenže kvalita Paris Saint-Germain je opravdu pro francouzskou ligu obrovská.
80'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Loïs Diony.
78'
Režie zápasu si vybírá tvář domácího trenéra, jenž určitě vymýšlí plány na závěrečné minuty. Jeho tým totiž hraje skvělé utkání a rozhodně si nezaslouží prohrát.
77'
Paris Saint-Germain hraje daleko od branky, což mu vyhovuje. Hráči v bílých dresech totiž kombinují na útočné polovině. ASSE bude muset ve zbytku duelu přidat.
75'
Domácí celek se snaží o rychlou odpověď, ale snažení na pravé straně bylo zmařené. ASSE se dožadovalo odpískání faulu, ale hlavní sudí ukazuje na odkop od hostující brány.
74'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Po odkopu brankáře se PSG rychle dostalo k balonu, který končí za brankovou čáru! Dani Alves poslal míč za obranu, kam si naběhl KYLIAN MBAPPÉ, jehož pokus z jedné skončil v levé šibenici branky ASSE. Asistence: Dani Alves.
72'
Opět sledujeme kombinační hru Paris Saint-Germain, které se po levé straně dostalo do šestnáctky. Moussa Diaby si říká o rohový kop, ale hlavní rozhodčí je jiného názoru.
71'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Robert Berić.
70'
Jeden z domácích hráčů si pokryl balon zády k brance a byl faulován. Saint-Étienne rozehrálo standardní situaci, na kterou si naskočil Thiago Silva, který byl faulován.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Layvin Kurzawa.
68'
ASSE se opět rychle zbavilo balonu a vytvořilo blok na vlastní polovině. PSG tak opět těžce hledá cestu k další velké šanci.
67'
Paris Saint-Germain nám předvádí další kombinaci, ale marně hledá cestu do šestnáctky. Z levé strany se po chvíli opřel Ángel Di María, jehož zakončení minulo branku jen těsně. Míč totiž proletěl kolem pravé tyče.
66'
Je celkem jasný, že tento duel zřejmě rozhodne jediný gól. Vraťme se na zelený pažit, kde útočilo po pravé straně Saint-Étienne. Jenže akce pro ofsajd rychle skončila.
65'
Druhý poločas nabízí zajímavou podívanou, rozhodně lepší než ten první. Oba celky si již vypracovaly šance, ale stav zápasu je stále ještě bezbrankový.
63'
Rohový kop poslal do šestnáctky Romain Hamouma, jenž našel na první tyči spoluhráče. K balonu se procpal Kévin Monnet-Paquet, jehož hlavička mířila těsně nad břevno!
62'
Z pravé strany přesně odcentroval Romain Hamouma, který před brankou našel obsazeného Gabriela Silvu. Domácí hráč se dostal k zakončení, které zamířilo jen těsně vedle pravé tyče.
61'
Hra se přelévá na polovinu domácího celku, kde se hráči v bílých dresech pokusili o kombinaci u postranní čáry. Ovšem ASSE opět zapracovalo na jedničku a drží míč.
60'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Colin Dagba.
60'
Hráči v zelených dresech se pokusili o pas na levou stranu, který byl ale nepřesný a skončil mimo hrací plochu.
59'
Žlutou kartu dostává Dani Alves (Paris Saint-Germain FC), která soupeře nejprve chytil za rameno a poté za ruku. Hostující hráč sice diskutuje, ale i on je správně potrestán.
57'
Juan Bernat nyní může být hodně rád, že se po druhé žluté kartě nešel sprchovat. Hostující hráč totiž šlapákem dohrál soupeře, ale hlavní rozhodčí tento zákrok nepochopitelně nepotrestal.
56'
PSG po malé chvilce vybojovalo právo rohového kopu, který se podařilo zakončit. Ovšem branka Saint-Étienne tentokrát zůstala neohrožená.
55'
Za dlouhým pasem běžel Ángel Di María, jenž poté přihrál na osamoceného Juliana Draxlera. Před ním už stál jen brankář Stéphane Ruffier, jenž technickou střelu skvěle zlikvidoval.
54'
Na středu hrací plochy si převzal míč Kylian Mbappé, kterého zklamal první dotek. ASSE se tak vrátilo k balonu, ale na útočnou polovinu se s ním nedostalo.
53'
Saint-Étienne se pokusilo o dlouhý nákop, jenž mířil do šestnáctky soupeře. Ovšem pas byl až příliš dlouhý a skončil jen mimo hrací plochu.
52'
Hostující mužstvo rozehrávalo rohový kop, po kterém centr propadl na zadní tyč. V tomto místě uzavíral akci Kylian Mbappé, jenž si ale pomohl útočným faulem.
50'
Juan Bernat o zákroku s hlavním sudím ještě diskutuje, protože podle sebe chtěl hrát balon. Ovšem myslím si, že tady bylo zcela jasný záměr nepustit dál soupeře.
49'
Žlutou kartu dostává Juan Bernat (Paris Saint-Germain FC), který u postranní čáry sestřelil Mathieua Debuchyho. Oba aktéři souboje potřebují ještě před udělením karty lékařskou pomoc.
49'
Domácí celek se dostal k centru z levé strany, s nímž si obrana v bílých dresech poradila. Ovšem ASSE se k balonu vrátilo, jenže střelecký pokus nevyprodukovalo.
48'
Vypadá to, že zatím ani jeden z trenérů do začátku druhého poločasu ke střídání nesáhl. Na pravé straně se rozeběhl Mathieu Debuchy, jenž přihrál ještě více do strany.
47'
Ještě pro připomenutí, Saint-Étienne zvolilo pro dnešní střetnutí zelenou sadu dresů, naopak Paris Saint-Germain se oblékla do bílého. Vraťme se na trávník, kde kombinují domácí.
46'
Hlavní sudí nechal zahájit druhý poločas, jako první se balonu dotkl Kylian Mbappé. Pojďme se bavit druhý poločasem, snad uvidíme vstřelený gól.
46'
Úvodní poločas zápasu moc krásy nepobral a skončil bezbrankovou remízou. Hrálo se spíše od vápna k vápnu a k vidění byly jen dvě šance PSG, s nimiž si obrana ASSE poradila. Paris Saint-Germain sice byla více u balonu, ale cestu do vápna hledá jen těžce. Naopak Saint-Étienne čekalo na protiakce, ale branku neohrozilo tak, jak by si asi přálo.
45+2'
45+2'
PSG se pokoušel o prostrčení míče do šestnáctky, kam si nabíhal Ángel Di María. Ovšem zelená obrana si znovu poradila a míč odvrátila. Hosté se poté pokusili a rychlý pas, ale Dani Alves se nacházel v ofsajdu.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky.
45'
Na levé straně byl rozeběhnutý Rémy Cabella, jenž se k centru neodhodlal a poslal přihrávku na střed. Ovšem nalevo se míč vrátil, jenže centr se nepovedl.
43'
Hostující obrana odvrátila s potížemi balon na hranici vápna, kde se do něj z voleje opřel Romain Hamouma. Jeho pokus ale trefil prvního bránícího hráče, a tak Alphonse Aréola práci neměl.
42'
Romain Hamouma zachytil přihrávku soupeře a hnal se do akce. Jenže byl několikrát drobně přidržen, až rozhodčí jeden ze zákroků na něj odpískal.
41'
Žlutou kartu dostává Vahbí Chazrí (AS Saint-Étienne), který si pustil pusu na špacír, jelikož se mu nelíbilo, že faul hostujícího hráče nebyl potrestán.
41'
Domácí celek zachytil přihrávku a snažil se o rychlý přechod přes půlící čáru, jenže přišel faul. ASSE bude rozehrávat z klidné pozice.
39'
Hlavní sudí si přivolal hned šestici hráčů, kteří byli ve strkanici nejaktivnější. Žlutit se tentokrát nebude, ale přichází důrazné varování. Něco ve stylu – pánové, takhle teda ne!
38'
Po jednom ze zákroků zůstal ležet na zeleném pažitu jeden z hostů. Místo pokračování ve hře se na trávníku strhla mela, která se hlavnímu rozhodčímu po chvíli podařila rozehnat.
37'
Ovšem Kylian Mbappé se sice drží za bok, ale ukazuje srdce bojovníka a bude ve hře pokračovat. vraťme se ale k dění, jelikož PSG opět hledá cestičku do šestnáctky.
36'
Rychlou kličku předvedl Kylian Mbappé, který si poté ale sám šlápl na balon. S francouzským reprezentantem to nyní ale nevypadá vůbec dobře. To by pro PSG byla další velká ofenzivní ztráta, kdyby tento hráč musel ze hry odejít.
35'
Snad první zákrok dnešního večera si připisuje do statistik také Alphonse Aréola. Ke slabému pokusu z hranice velkého vápna se odhodlal Kévin Monnet-Paquet.
34'
Na pravé straně vnikl do šestnáctky Moussa Diaby, který přihrávkou pod sebe našel spoluhráče. K zakončení se odhodlal Juan Bernat, jehož pokus zamířil ve výborné pozici vedle branky.
33'
hra začíná mít jednu tvář! Paris Saint-Germain kombinuje, Saint-Étienne čeká na protiútoky. Ovšem ani jedna taktika zatím nebyla úspěšná.
31'
Po chytré kličce se ke střele z hranice pokutového území odhodlal Ángel Di María, z jehož kopačky dostal balon opačnou rotaci. Budeme sledovat pouze odkop od branky ASSE.
30'
Hostující tým předvádí, že kombinační hra mu sedí. Ovšem ASSE se výborně přesouvá a přihrávky zachytává. Jenže tentokrát zelení míč rychle odevzdali.
29'
Saint-Étienne po zisku míče útočilo po levé straně, kde si za obranu naběhl jeden z ofenzivních hráčů. Jenže snažení týmu, jenž hájí zelenou barvu, bylo zbytečné – ofsajd.
28'
Mathieu Debuchy u postranní čáry stáhl Kyliana Mbappého k zemi, a tak PSG bude rozehrávat standardní situaci. Centr mířil do šestnáctky, kde jej odvrátila obrana. K následnému pokusu se ale ještě dostal Dani Alves, jehož zakončení mířilo hodně vysoko nad branku.
26'
Po souboji s Thiagem Silvou zůstal ležet na zeleném pažitu Romain Hamouma. Domácí záložník byl zasažen loktem do obličeje, což hlavní sudí nepostřehl a pokračuje se ve hře.
25'
Hráči v bílých dresech opět předvádí kombinaci na útočné polovině. K pasu do šestnáctky se po chvíli odhodlal Thiago Silva, jenž našel spoluhráče. Ovšem Kylian Mbappé centrem neuspěl.
24'
Centr z volného kopu mířil na hranici malého vápna, odkud jej obrana hostujícího celku odvrátila. Paris Saint-Germain je zatím více u balonu, ale branku ohrozila pouze jednou.
23'
Akce hostujícího celku ale stále trvá. Jenže hráči v bílých dresech stále hledají cestičku do vápna. Po nepřesné přihrávce se míče zmocnilo ASSE a Rémy Cabella vybojoval standardní situaci.
22'
Na levé straně se ocitl rychle vybavený Kylian Mbappé, jenž vybojoval rohový kop. Jenže PSG rozehrálo jen nakrátko a centr před branku už k vidění nebyl.
20'
Na pravé straně se nádherně uvolnil Mathieu Debuchy, jemuž ale nevyšla přihrávka do šestnáctky. Hra se velmi rychle otočila a na pravé straně šestnáctky zůstal osamocený Kylian Mbappé. Jeho dělovka mířila k bližší tyči, ale Stéphane Ruffier si připsal výtečný zákrok.
19'
Dost času k zakončení měl na hranici vápna Julian Draxler, který ale dobrou příležitost zahodil. Jeho pokus totiž ohrozil pouze fanoušky na tribuně, a tak přišlo gesto zmaru.
18'
Obránci hostujícího celku mezi sebou dlouho kombinovali až si naběhl Moussa Diaby. Ovšem pas na tohoto hráče si pohlídala obrana soupeře, která opět zafungovala na jedničku.
17'
Další akce Saint-Étienne mířila po levé straně. K centru se už chystal Gabriel Silva, který se ale opět nacházel v ofsajdovém postavení. K balonu se tak vrací znovu PSG.
16'
Zadarmo se hosté dostali k rozehrání rohového kopu. Jenže centr od praporku mířil do branky, kde byl pozorný Stéphane Ruffier, jenž rychle rozehrál.
14'
Za pasem podél levé postranní čáry běžel Gabriel Silva, který se ale nacházel v ofsajdu, a tak svůj pohyb směrem dopředu rychle zastavil. Domácí hráč spoluhráči za myšlenku alespoň zatleskal.
13'
Domácí borci na malou chvilku získali míč, který ale rychle odevzdali. PSG začíná přebírat otěže zápasu a je jen otázkou času, kdy mu nějaká akce vyjde.
12'
Paris Saint-Germain se opět v kombinaci na polovině soupeře, ale Saint-Étienne zatím hraje směrem dozadu ostražitě. Po výborném náběhu se k přihrávce před branku dostal Moussa Diaby, jenž nenašel nikoho v bílém!
11'
Kévin Monnet-Paquet se nenechal zbavit míče a se štěstím se ve vápně dostal k zakončení. Jeho pokus z pravé části šestnáctky mířil k zadní tyči, ale výborně postavený Alphonse Aréola zasáhl.
10'
Zatím se hraje opatrné utkání a stále čekáme na nějakou větší příležitost. Duel se hraje od vápna k vápnu a na tahu jsou zelení.
9'
Domácí celek je na tahu, ale sám se z vlastní poloviny dostal zpátky za půlící čáru. Hráči v zelených dresech aktuálně kombinují u středového kruhu.
7'
Na stadionu panuje výborná divácká kulisa. Příznivci obou celků nyní sledují, jak Paris Saint-Germain ztrácí po další přihrávce balon. Ovšem ani ASSE si míče moc neužilo.
5'
Hráči v bílých dresech jsou opět u balonu a trpělivou kombinací hledají cestičku do šestnáctky. Ovšem Saint-Étienne se výborně přesouvá a dokonce akci zneškodnilo.
4'
Kombinace hostujícího celku končí po nákopu dopředu. Pro opuštěný balon si totiž vyběhl Stéphane Ruffier, jenž výhozem rychle rozehrál. na tahu je tady opět ASSE.
3'
Domácí celek získal balon, ale dostal se pod tlak. ASSE se kombinací vymanilo z nepříjemné situace a přešlo přes půlící čáru, ovšem tam o míč přišlo. Poté se o dlouhý pas pokusilo PSG, ale Ángel Di María byl ve vápně pokryt.
2'
AS Saint-Étienne pro dnešní střetnutí zvolilo zelenou sadu dresů, naopak Paris Saint-Germain FC se oblékla do bílého. Vraťme se ale na trávník, kde kombinuje hostující mužstvo.
1'
Hlavní rozhodčí pan Bastien zahájil dnešní zajímavé utkání. Jako první se balonu dotklo ASSE, které začalo duel kombinací na vlastní polovině. Ovšem nákop na pravé straně si pohlídal krajní obránce PSG.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Perrin, Kolodziejczak, Gabriel Silva – Aït Bennasser, M'Vila – Monnet-Paquet, Cabella, Hamouma – Chazrí.
Náhradníci: Moulin – Diony, Polomat, Berić, Saliba, Salibur, Nordin.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Kehrer, Silva, Bernat – Paredes, Marquinhos, Draxler – Di María, Mbappé, Diaby.
Náhradníci: Buffon – Dagba, Kurzawa, Nkunku, Nsoki, Kimpembe.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Jeanne.
Paris Saint-Germain FC
Fotbalisté Paris Saint-Germain dominují francouzské lize. V letošní sezoně prohráli pouze na půdě Lyonu. Mají nejlepší obranu i útok v soutěži. Oproti druhému Lille navíc disponují dvěma zápasy k dobru. Momentálně vedou Ligue 1 o deset bodů.

Oproti Saint-Étienne hraje PSG ještě osmifinále Ligy mistrů. V úvodním utkání vyhráli na Old Trafford poměrem 2:0 po trefách Kimpembeho a Mbappeho ve druhém dějství. Mají tak nakročeno k postupu do čtvrtfinále. A to jim ještě chyběl kvůli zraněnému kotníku Brazilec Neymar. Ten přestoupil do Paříže za astronomických šest miliard korun a jedná se dodnes o nejdražší přestup v historii fotbalu.

PSG má na své soupisce mj. také již zmiňovaného Kylana Mbappeho. Ten se v devatenácti letech stal loni mistrem světa. Pařížané za něj zaplatili čtyři miliardy. Za vše může zdatná katarská finanční injekce. Díky ní vliv Kataru ve sportovním i globálním měřítku roste.

Katar je hodně aktivní na poli sportovní diplomacie a kromě PSG využívá k propagaci své země tak Barcelonu. Zejména kvůli podpoře z nejbohatší země planety může PSG v posledních letech pomýšlet na vysněné vítězství v Lize mistrů. Před sezonou navíc přivedlo legendárního brankáře Buffona. Ten ještě Champions League nevyhrál. V barvách celku z hlavního francouzského města nedostává tolik prostoru jako v Juventusu Turín.
AS Saint-Étienne
Domácí celek je v dnešním střetnutí podle mínění sázkových kanceláří outsiderem. V tabulce nejvyšší francouzské soutěže se nachází na páté pozici se ziskem čtyřiceti bodů, které vytěžil ze svých čtyřiadvaceti odehraných duelů. Naposledy z toho byla výhra v domácím prostředí nad momentálně desátým Štrasburkem poměrem 2:1. Beric a Perrin poslali domácí do vedení, soupeř už pouze snížil ve druhém poločase Da Costou. Předtím prohrálo Saint-Étienně na půdě aktuálně osmého Rennes 0:3. Čisté konto v dresu soupeře si připsal český brankář Tomáš Koubek.

Tím, že jsou hráči Saint-Étienne na páté příčce, tak se na jaře porvou o účast v evropských pohárech pro příští sezonu. Přímo do základní skupiny Ligy mistrů postupují dvě nejlepší francouzská ligová mužstva. Třetí celek hraje play-off Champions League. Čtvrtý tým poté čeká základní skupina Evropské ligy.