Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : St. Etienne - 19. srpna 2018   15:00

Štrasburk
56' Gonçalves (Caci)
1:1
(0:0)
St. Etienne
88' M. Camara  (Debuchy)
Štrasburk
Sels – Lala, S. Mitrović (C), P. Martinez, Caci (66. Carole) – Sissoko, Liénard – Thomasson (46. Zohi), Martin, Gonçalves (90. Zemzemi) – Da Costa.
Kamara – Carole, L. Koné, Zemzemi, Grimm, Zohi, Fofana.
Millot – Luzi, Drouet
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – Selnaes (84. Gueye), M'Vila – Hamouma (38. Monnet-Paquet), Chazrí, Cabella – Diony (21. Kolodziejczak).
Moulin – M. Camara, Gueye, Kolodziejczak, Dioussé, Monnet-Paquet, Nordin.

Nepříliš pohledné utkání končí remízou. Domácí doplatlili na svojí pasivitu. Závěr zápasu hrubě podcenili v domnění, že soupeř hraje od 18. minuty bez vyloučeného Subotiče a že se jim zkrátka nemůže nic stát. Jenže to byl velký omyl. Po centru Debuchyho se střídající Camara trefil k pravé tyči a rozhodl o zasloužené delbě bodů. Výkon Štrasburku nebyl ideální, když vezmeme v potaz, že hosté byli valnou část duelu o desíti. Jediná branka v podání Goncalvese na zadní tyč je prostě málo.

Děkujeme za pozornost, mějte se krásně.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:7.
90+4'
90+3'
Ruffier kraloval rukama na malém vápně.
90+3'
Zohi se postaral o roh z pravé strany, tohle je (asi) poslední šance pro Štrasburk.
90+3'
Centr zprava chytá Ruffier do své náruče a rozdává balón svým spoluhráčům.
90+2'
Domácí sice drží míč na hostující polovině, ale jen si přihrávají.
90+1'
Někdo z hostů je otřesený ve svém malém vápně.
90+1'
Tři minuty by se mělo ještě hrát!
90'
Zohi neprošel po levé straně přes bránícího fotbalistu, ale domácí mají alespoň aut z poloviny protivníka.
90'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Anthony Gonçalves, přichází Moataz Zemzemi.
88'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté si koledovali a za svojí pasivitu jsou potrestáni. Debuchy centroval zprava na střed vápna. Tam si Mitrovič nedal pozor na střídajícího MAHDIHO CAMARU a zakončení do pravého dolního rohu branky po levé ruce Selse srovnává stav utkání.
88'
Při centru zleva na zadní tyč odehrál Carole míč mimo vápno.
87'
Tvrdou střelu Laly z pravé strany vyrazil Ruffier uprostřed branky.
87'
Roh zprava proti hostům.
86'
Debuchyho přihrávka po pravé straně byla sražena na autové vhazování z domácí poloviny.
85'
Domácí rozhodně svého soupeře nikterak nedrtí a pakliže dnes vyhrají, to tu budou hodně vydřené tři body.
84'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Makhtar Gueye.
83'
Zohi přihrál mezi dva beky Sissokovi do druhé vlny a levé části vápna, proti soupeři ovšem vyběhl Ruffier a neumožnil definitivní rozhodnutí zápasu.
82'
Carole nahrál Liénardovi na levou stranu, ten mu balón vrátil. Následně nikdo z křídla neodcentroval před hostující branku.
81'
Centr Caroleho zleva využil Zohi pouze o zakončení vedle pravé tyče Ruffiera.
81'
Carole a Liénard dostali hru na polovinu hřiště, tam napadá Monnet-Paquet domácí rozehrávku.
80'
Liénard si na levé straně došel pro standardku a žlutou kartu Chazrího (hosté).
79'
Sissoko uklidil hru na polovině hřiště s Carolem. Následně se dotkl míče také Liénard na levé straně.
78'
Chazrí si naběhl na pravou stranu do ofsajdu.
78'
M´Vila dostává žlutou kartu za protesty.
77'
Domácí vůbec nechtějí věřit, že Mitrovič na pravé straně nefauloval zezadu Cabellu. Pravda je ta, že po svém soupeři sáhl.
77'
Carole chyboval na levé straně a hosté jdou do brejku v pravé části hrací plochy.
76'
Liénard šel do hlavičkového souboje na levé straně, po kterém budou domácí vhazovat z hostující poloviny.
76'
Lala přihrál špatně na pravou stranu vápna, hosté se bez problémů ubránili.
75'
Liénard zahrál roh na zadní tyč, kde udělal faul kapitán Mitrovič.
74'
Liénard připravil míč zleva na pravou stranu a štiplavou střelu Goncalvese z velkého vápna přes M´Vilu pod horní tyč poslal Ruffier rukou na roh.
73'
Da Costa zakopl na hranici vápna a na Ruffiera tak nakonec nevystřelil.
73'
Carole měl dost času na rozehrávku z levé strany a nikam se nehnal za podpory spoluhráčů.
72'
Po výkopu Ruffiera se již opět hraje a bojuje.
70'
Sudí dává hráčům pauzu na oddych. V dějišti duelu je 28 stupňů.
70'
Mitrovič kombinoval s Martinezem na polovině hřiště. Následně zleva poslal Carole balón do vápna, ale Zohi z první minul horní tyč branky soupeře.
69'
Chazrí centroval pravačkou na střed vápna, následné zakončení Cabelly levačkou k pravé tyči kryl Sels rukama.
68'
Hosté budou kopat roh z pravé strany.
68'
Domácí mají průběh druhého poločasu pod kontrolou a po brance Goncalvese jsou celkem uklidněni, hosté spoléhají především na brejky.
67'
Chazrí tvrdou střelou ze střední vzdálenosti narval balón nad branku.
66'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Lionel Carole.
66'
Liénard si při rozehře rohu vyměnil míč s Lalou a poté jej umístil zcela mimo tři tyče.
65'
Po centru Caciho na levou stranu vypálil Zohi do vzdálenějšího dolního rohu branky, kde zasáhl Ruffier položenou levou rukou.
65'
Lalovu nahrávku po pravé straně uklidil bránící hráč ve skluzu.
64'
Výměna Debuchyho s Chazrím na pravé straně je ztrátou a autem pro Caciho.
63'
Lala hledal zprava Da Costu a ten překvapil Ruffiera na hranici brankové čáry, až z velkého úhlu nemohl zakončovat.
62'
Sels schoval míč v pravé polovině vápna do náruče před Chazrím a rozehrává následně trpělivý Martin.
62'
Zohi se nedostal na levé straně přes bránícího fotbalistu a navíc zřejmě Martin fauloval po ztrátě míče.
61'
Domácí jsou naprosto v klidu po brance Goncalvese a nepouští hosty k ničemu.
60'
Liénard utekl po levé straně a domácí vsadili souhru s Cacim na území protivníka.
60'
Cabella podnikl výpad po pravé straně. Následně bylo zakončení jeho spoluhráče zablokováno.
59'
Goncalves si zpracoval míč na pravé straně a domácí si posléze vyměňovali míč na polovině soupeře.
56'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Caci poslal křížný centr zleva do pravé poloviny vápna, tam si ANTHONY GONCALVES položil bránícího fotbalistu a levačkou k zadní tyči překonal Ruffiera. Asistence: Anthony Caci.
54'
Hosté běželi po levé straně do brejku tři na dva a domácí se s velkým štěstím ubránili! Chazrí předčil bránícího Mitroviče a po zemi na bližší tyči donutil Selse k zákroku, následně dorážel do horní sítě.
53'
Chazrí se ironicky směje tomu, že hlavní rozhodčí viděl jeho faul na pravé straně.
53'
Caci si seběhl pro míč na levé straně a počkal na spoluhráče. Zohi byl poté připraven o balón.
52'
Caci nasměroval míč zleva po zemi vedle delšího dolního rohu branky.
52'
Zohi se pustil do souboje jeden na jednoho na pravé straně, avšak protihráč tento střet vyhrál.
51'
Zohimu se vrhl do cesty bránícího hráče na levé straně, ale tlak domácích trvá.
50'
Útočným faulem ve vápně končí domácí snažení. Byl to Sissoko, kdo ukončil útok svého celku na bližší tyči.
49'
Dlouhý aut Laly z pravé strany vyboxoval Ruffier na přední tyči, pokračujeme rohem.
48'
Zohi si narazil míč s domácím hráčem na levé straně, ale hosté ucpali prostor ve velkém vápně.
48'
Zohi se diví, ale po jeho průniku po levé straně to jsou hosté, kdo vhazuje.
47'
K potěšení domácích fanoušků vybojoval Štrasburk roh z pravé strany.
46'
Caci s Liénardem se sešli na levé straně a odstartovali akci domácích.
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Kévin Zohi.
46'
V prvním poločase jsme branku neviděli. Nezajímavější okamžik přišel již v osmnácté minutě, kdy Subotič fauloval jakožto poslední bek a sudí mu ukázal po právu přímou červenou kartu. Hosté sáhli ke stažení útočníka Dionyho a soustředí se hlavně na obranu. Nutno podotknout, že domácí si v přesilovce nevytvořili větší příležitost a defenziva soupeři skvěle funguje. Navíc Štrasburk zřejmě nenasadí do druhého poločasu Thomassona, který si ublížil při hlavičkovém souboji s Debuchym v závěru úvodní půle.
45+4'
45+3'
Sudí ještě píská faul Chazrího na Mitroviče v levé části domácí poloviny.
45+3'
Hosté by chtěli dohrát první poločas na vlastní polovině.
45+2'
Kooperace Debuchyho s Chazrím na pravé straně nikterak nezahrála na nervy domácím fanouškům.
45+2'
Sissoko nedostal míč křížem ze středu na pravou stranu, kde si o míč říkal Da Costa.
45+1'
To vypadá, že minimálně poločas dohraje Štrasburk, stejně jako soupeř, o desíti. Ovšem pokračování Thomassona ve druhém dějství je vážně ohroženo.
45+1'
Tři minuty se nastavují!
45'
Thomasson je hodně otřesený a drží si kapesník v oblasti pravého oka.
44'
To vše při hlavě Thomassona s Debuchym na půli.
44'
Thomasson leží na hrací ploše a navíc mu teče krev z hlavy.
43'
Hosté nejsou daleko od toho, aby alespoň v prvním poločase neinkasovali, nyní mají aut z levé strany.
43'
Goncalves si po pasu od spoluhráče ukopl míč na pravé straně a uvidíme rozehrávku Ruffiera od hostující branky.
42'
Mitrovič si zprava pomohl faulem proti Chazrímu. Domácí kapitán už jednu kartu má, ale tu druhou (zatím) nedostal.
41'
Lala přihrál zprava až do vápna, ale tam byla hostující obrana připravena na Thomassona.
40'
Lala udělal chybu na pravé straně, ale Goncalves vybojoval míč zpět.
39'
Lala roztáhl hru na pravou stranu, ale Goncalves nastřelil centrem z křídla bránícího fotbalistu.
39'
Nemělo by se příliš nastavovat, hraje se prakticky bez větší pauzy.
38'
Lala byl na balonu na pravé straně a natáhl souhru svého celku. Jenže hosté byli koncentrovaní v obraně.
38'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Kévin Monnet-Paquet.
37'
Martinez zakročil u své šestnáctky a do útoku tak postupuje domácí celek.
37'
Utkání hrané za krásného slunečného počasí zatím nenabízí zrovna dvakrát pohlednou podívanou.
36'
Ruffier se nohama zapojil do kombinace svého celku, nikdo z domácích fotbalistů nepresoval.
35'
Liénard si v levé polovině vápna vyměnil míč s mužem ve stejném dresu, ale na zadní tyči byl pokrytý Da Costa.
34'
Hosté nehrají zatím vůbec zle bez vyloučeného Subotiče.
33'
Po centru Goncalvese zprava na přední tyč nezakončili domácí a vykopávat bude Ruffier.
32'
Rozehrávka byla postavena na Martinezovi, vzápětí bylo těžiště hry na polovině hřiště.
31'
Liénard vsadil na razanci z osy hřiště a střední vzdálenosti, Ruffier lapil balón uprostřed své pokladnice.
31'
Hosté jsou pod tlakem, ale zatím odolávají bez nutnosti zákroku Ruffiera.
30'
Sissoko si narazil míč s Martinem, proti dalšímu pokračování akce po pravé straně měla hostující obrana jisté výhrady.
30'
Ruffier rozehrál na pravou stranu, ale útok hostů ihned skončil.
29'
Po míči od Martineze posílal Sissoko balón do velkého vápna jen k Ruffierovi.
29'
Vyloženou šanci jsme zatím při hře jedenáct na deset neviděli.
28'
Lala otřel míč zprava o Chazrího při rozehrávce a bude alespoň vhazovat z domácího území.
27'
Da Costa šel do dvou hráčů na pravé straně po nahrávce Laly a výsledkem je domácí ztráta na hostující polovině.
26'
Da Costa reagoval pozdě na nahrávku po pravé straně a hosté rozehrávají.
26'
Cabella byl u svého vápna bráněný v rozporu s fotbalovými zákony při souboji s Goncalvesem.
25'
Debuchy vinou důrazu z levé strany přišel o balón, ale hosté se stačili vrátit do obrany a pomoci Ruffierovi.
24'
Chazrí nahrál křížem na pravou stranu. Následně zakončoval někdo z hostů přes Martineze k levé tyči Selse.
24'
Da Costa s Liénardem zapsali na pravé straně ofsajd.
23'
Hosté mířili do brejku po levé straně a Chazrí trefil z velkého vápna před pasivním Linéardem prostor u bližšího dolního rohu branky, kde natáhl Sels pravou ruku.
22'
Sissoko zkusil kříž na pravou stranu, kde šel Lala k zemi, ale o faul se skutečně nejednalo.
21'
Obránce za útočníka. Tenhle zápas bude hodně o tom, kdy se prosadí domácí výběr, pokud se tak stane.
21'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Timothée Kolodziejczak.
21'
Po vyloučení Subotiče budou hosté střídat hned v prvním poločase a do hry tak půjde Kolodziejczak.
20'
Jednadvacet fotbalistů dostává pauzu na doplnění tekutin.
20'
Problémy Chazrího na polovině hrací plochy jsou minulostí.
18'
Neven Subotič (SET) dohrál! Levou rukou se dotkl levého ramene Da Costy, zastavil jej nedovoleně. Da Costa by běžel jinak z osy hřiště sám na branku. Subotič zkrátka fauloval na pozici posledního obránce a trest nemůže být jiný než přímá červená karta pro hostujícího stopera.
18'
Hra se nám celkem vyrovnala a už to nejsou pouze domácí, kdo se stará o zábavu.
17'
Cabella obešel na levé straně Sissoka, ale hostující šance vzaly za své v blízkosti vápna.
16'
Sels poslal míč na pravou stranu, ale tam neuspěli hosté, reagovat tak může Cabella.
15'
Zákrok Liénarda na levé straně u vlastního vápna byl na hranici pravidel, ale standardka proti domácím z toho nebude.
15'
Lala se rozběhl proti dvěma soupeřům na pravé straně. Vzápětí centroval zřejmě Goncalves do malého vápna a rukavic Ruffiera.
15'
M´Vila byl tím, kdo ukončil sekvenci, kdy byli domácí pod tlakem.
14'
Dlouhá souhra hostů na polovině hřiště. Následně centr Debuchyho zprava odehrál Martinez ve velkém vápně.
13'
Subotič dirigoval dění na hrací ploše až nákop po pravé straně postrádal přesnost.
12'
Goncalves se nepochopil se spoluhráčem a hosté můžou postupovat na zatím znuděného Selse.
12'
Domácí měli zatím blíže k otevření skóre zápasu, hosté se nedostali k ničemu v útočné fázi.
11'
Nahrávku Sissoka na levou stranu, kam si sbíhal Da Costa, přečetla hostující obrana.
10'
Sudí ukazuje na branku domácích na znamení faulu Sissoka na levé straně.
10'
Lala vhazoval na pravé straně a v tažení na branku pokračoval Goncalves s Da Costou, hostující obrana ovšem domácím fotbalistům nepovolila centr do ohně.
9'
Více na balonu jsou zatím rozhodně fotbalisté Štrasburku.
9'
Da Costa byl v oslabení na levé straně a hosté snadno odvrátili nepřesný centr ve velkém vápně.
8'
Lala si stáhl míč hrudí na pravé straně, domácí si poté přihrávali na polovině hrací plochy.
8'
Mitrovič a Sels se dotkli míče při rozehrávce, stejně tak zřejmě Liénard na levé straně. Ten ovšem měl proti sobě presujícího soupeře.
7'
Ještě nebylo řečeno, že domácí nastoupili v modrém, zatímco hosté v bílém.
7'
Rozhodčí je zatím celkem přesný. Uvidíme, jestli udrží laťku, kterou nastavil tomuto zápasu v úvodních minutách.
6'
Pravačka Chazrího branku přestřelila.
5'
Rozhodčí se s tím nemazlí od prvních sekund a za tvrdý zákrok z pravé strany dává domácímu kapitánovi Mitrovičovi žluté varování.
5'
Nataženou pravou rukou pokazil Sels hostům snahu o získaní rohového kopu.
4'
Perrin si při rozehře z pravé strany vyměnil míč se spoluhráčem, domácí následně zhustili dobře prostor při první fázi útoku hostů.
3'
Tak co chybělo? Moc ne! Levačka Liénarda tlačila míč do pravého horního rohu a míč o pár centimetrů minul tři tyče. Ruffier byl jen přikovaný na čáře.
2'
Podražení Da Costy na ose hřiště těsně vápnem donutilo Ruffiera ke stavbě zdi.
1'
Goncalves centroval zprava do vápna, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
1'
Domácí kombinují na polovině soupeře s Goncalvesem na pravé straně.
1'
Štrasburk rozehrál zápas.
1'

RC Štrasburk Alsace: Sels – Lala, S. Mitrović (C), P. Martinez, Caci – Sissoko, Liénard – Thomasson, Martin, Gonçalves – Da Costa.
Náhradníci: Kamara – Carole, L. Koné, Zemzemi, Grimm, Zohi, Fofana.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – Selnaes, M'Vila – Hamouma, Chazrí, Cabella – Diony.
Náhradníci: Moulin – M. Camara, Gueye, Kolodziejczak, Dioussé, Monnet-Paquet, Nordin.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Drouet.
Los úvodního kola Ligue 1 svedl proti sobě Saint-Étienne a Guingamp. Domácí dokázali zvítězit 2:1, když se soupeř prosadil Thuramem v 56. minutě ze značky pokutového kopu. Jenže odpověď našel deset minut před koncem normální hrací doby Diony a rozhodl tak zápas.

Jmenované Saint-Étienne zakončilo poslední sezonu s pětapadesáti body na sedmém místě o skóre za Bordeaux. Kvůli tomu se jej tak na podzim netýkají evropské poháry. Dnes absolvuje souboj na půdě Štrasburku. Ten podle mínění sázkových kanceláří víceméně nemá favorita.
Štrasburk skončil v uplynulém ročníku francouzské ligy na patnácté pozici, když nasbíral na své konto osmatřicet bodů a o pouhý bod předčil osmnácté Toulouse, které se pakovalo do baráže. Za vše mohl nevídaný závěr domácího mužstva. To vyhrálo pouze v jednom případě z posledních třinácti duelů. Na svém stadionu tehdy porazilo v předposledním kole Lyon poměrem 3:2.

Co se týče letošní sezony, tak tu zahájil Štrasburk výhrou na půdě Bordeaux, které hraje třetí předkolo Evropské ligy. Jenže nyní prohrálo 0:2 po trefách Sissoka a Da Costy ve druhém poločase. Ti využili výhody jednoho muže v poli. V sedmnácté minutě totiž Pablo vyfasoval přímou červenou kartu.