Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Paris SG - 31. března 2019   21:00

0:1
(0:0)
Paris SG
74' Mbappé  (Kehrer)
Toulouse
Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Sidibé (75. García), Cahuzac (89. Leya Iseka), Sangaré, Durmaz (82. Mubele) – Sanogo, Gradel (C).
M. Vidal – Diakité, García, Mubele, Bostock, Moubandje, Leya Iseka.
Delerue
Stadium Municipal, Toulouse
Paris SG
Aréola – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe – Dagba (74. Silva), Paredes, Bernat, Kurzawa (62. Verratti) – Nkunku (63. Diaby), Choupo-Moting – Mbappé.
Buffon – Nsoki, Diaby, Verratti, Silva.

S konstatováním, že Kylian Mbappé se znovu prosadil a vystřelil PSG další tři body, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera a nebo dobrou noc.
Paris Saint-Germain zaznamenalo další vítězství, které pro favorita soutěže vystřelil talentovaný Kylian Mbappé. Ve druhém poločase Toulouse předvedlo odvážnou hru, díky které si vypracovalo hned několik velkých šancí. Ovšem domácí celek je všechny zahodil a byl potrestán. Asi se předpokládalo, že PSG zvítězí, ale nikdo netušil, že se zápasem protrápí. Hostující celek sice držel více míč na kopačkách, ale jinak mu byl soupeř vyrovnaným partnerem.
90+3'
90+3'
Agilní Moussa Diaby prošel až do šestnáctky, kde se nacházel už u brankové čáry, kam po něm vystartoval brankář. Hostující záložník pak hledal na malém vápně stojícího Kyliana Mbappého, před nímž zasáhl bránící hráč.
90+2'
Marco Verratti, Kylian Mbappé a Juan Bernat dlouho dobu kombinovali u levého rohového praporku, kde držely cenné vteřiny. Poté se Kylian Mbappé vydal do vápna, kde předal míč na malé vápno, ovšem střela byla zablokována.
90+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby. Vraťme se ale na zelený pažit, kde na útočné polovině kombinují hosté.
90'
Ze středu hrací plochy přišla přihrávka na pravou stranu, kde se nacházel Max-Alain Gradel. Jeho centr mířil před branku, kde si přistrčením pomohl Yaya Sanogo.
89'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Aaron Leya Iseka.
88'
Thiago Silva rozehrával po faulu balon, který poslal až do šestnáctky, kde si za obranu nabíhal Kylian Mbappé. Jenže jeden z hráčů ve fialovém se skvěle vrátil a situaci odvrátil.
87'
Vedoucí celek Ligue 1 drží balon a kombinuje kolem půlící čáry. PSG už nikam nespěchá a spíše chce závěr dohrát s klidem. S tím Toulouse nemůže souhlasit a snaží se o vysoké napadání.
85'
O rozehrání od rohového praporku se postaral Max-Alain Gradel, jehož cent mířil na malé vápno, odkud byl ale odvrácen hostující obranou.
84'
Těžkou přihrávku převzal Moussa Diaby, který míč dal rychle od nohy, čímž se dostal z nesnází. Ovšem Toulouse se vydalo do útoku a Firmin Ndombe Mubele vybojoval další rohový kop.
82'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Firmin Ndombe Mubele.
81'
Do šestnáctky vnikl Manu García, jehož odzbrojil Thiago Silva. Toulouse pak rozehrávalo rohový kop a míč mířil na zadní tyč, kam si pro něj došel Alphonse Aréola. Jemu sice balon vypadl, ale o zbytek práce se postaral Eric Choupo-Moting.
80'
Paris Saint-Germain kontroluje hru kombinací na útočné polovině. Thiago Silva pak vymyslel pas po levé straně, odkud odcentroval k brankáři Juan Bernat.
79'
Domácí kapitán se snažil proniknout pře přesilu do pokutového území. Jenže na hranici vápna mi podklouzla noha, a tak skončil jen na zeleném pažitu.
77'
Domácímu celku se nyní už bude čas krátit hodně rychle. K pasu za obranu se odhodlal Jimmy Durmaz, ovšem míč z jeho kopačky skončil u hostujícího brankáře.
75'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází Manu García.
74'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak přeci se PSG dočkalo a ujalo vedení! Na pravé straně odcentroval Thilo Kehrer, jenž našel na hranici vápna nejlepšího střelce svého mužstva. KYLIAN MBAPPÉ si zpracoval balon a střelou jej poslal do pravého spodního rohu branky. Krásná rána skončila přesně u tyče, kde Baptiste Reynet nemohl být. Asistence: Thilo Kehrer.
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Thiago Silva.
73'
Vypadá to, že domácí hráči pochopili, že se soupeřem nemohou hrát fotbal nahoru a zase dolu. Toulouse tak zalezlo zpátky do obrany a znovu nechá favorita zápasu chvíli hrát.
72'
Paris Saint-Germain vybojovalo standardní situaci z osy hrací plochy. K přímému kopu se postavil Leandro Paredes, jehož zakončení bylo nepřesné.
70'
Po delší době sledujeme kombinaci hostujícího mužstva na soupeřově polovině. Jenže Toulouse se s přihrávkami dobře přesouvá a drží naději na dobrý výsledek.
68'
Do šestnáctky pronikl opět Kylian Mbappé, který si obhodil hned dva soupeře a běžel za míčem. Ovšem z druhé strany vystartoval Baptiste Reynet, jenž zachránil situaci.
67'
Do šestnáctky si po nepřesné přihrávce naběhl aktivní Yaya Sanogo, jenž měl proti sobě dva bránící hráče. Jenže obrana v bílém byla precizní, a tak domácího útočníka k zakončení nepustila.
66'
Krásná akce favorita zápasu! Marco Verratti poslal pas na pravou stranu velkého vápna, odkud přišla přihrávka vzduchem k druhé tyči. Jenže Kylian Mbappé na míč nedosáhl, a tak míč skončil jen v zámezí.
64'
Na centr z levé strany si naskočil Yaya Sanogo, jehož hlavička ale mířila do trávníku, od kterého se míč odrazil do zámezí. Toulouse dál pokračuje v sympatickém výkonu.
63'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Moussa Diaby.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Marco Verratti.
62'
Tentokrát už přenesení hry na levou stranu vyšlo. Ovšem Layvin Kurzawa nezvládl centr a je to poslední, co v dnešním zápase předvedl, jelikož bude za pár okamžiků střídán.
59'
Hra se opět přelila před domácí branku, kde si na centr počíhal na zadní tyči Kylian Mbappé. Jeho pokus z voleje zamířil jen mimo prostor tří tyčí, ale byla to další pohledná fotbalová situace.
58'
Pas zprava mířil před branku, kde jej na rohový kop prodloužil Thilo Kehrer. K centru od praporku se pak probojoval Yaya Sanogo, jehož hlavička ale byla nepřesná.
57'
Obraz hry se v posledních minutách trocho pozměnil. Toulouse ucítilo šanci na překvapení a začalo se najednou cpát před branku giganta francouzského ligového fotbalu.
56'
O tom, že Kylian Mbappé má rychlé nohy, ví celá Francie ba i Evropa. Francouzský mladíček se rozeběhl na levé straně, ale přihrávka šajtlí byla zastavena na ose hrací plochy.
53'
Z nějakých pětadvaceti metrů se do míče opřel Jimmy Durmaz, jehož pokus byl povedený. Tvrdá střela totiž rychle padala a mířila do pravého spodního rohu branky, ovšem Alphonse Aréola stihl zakročit.
52'
Na hranici vápna prohodil míč mezi obránci Max-Alain Gradel, jenž viděl spoluhráče. Za obranou se pak nacházel Yaya Sanogo, který v jasné pozici trefil nohy hostujícího brankáře. To by pro Toulouse byla fantazie, kdyby se ujalo vedení.
51'
Podél postranní lajny se rozeběhl Max-Alain Gradel, který měl proti sobě dva soupeře. Domácí kapitán tak zpomalil a vymyslel přihrávku zpátky.
50'
Další přenesení hry favorita zápasu mířilo na levou stranu, kde zpracování zradilo Layvin Kurzawa. Na tahu jsou hostující hráči, kteří se budou snažit o útočnou akci.
48'
Do šestnáctky si naběhl Kylian Mbappé, jenž po ataku od soupeře upadl na zelený pažit. Hlavní rozhodčí byl blízko a ukazuje, že se bude odkopávat jen od branky Toulouse.
47'
Kombinace hostujícího celku dál pokračuje. Z levé strany šestnáctky se do míče opřel Eric Choupo-Moting, jehož zakončení skončilo v rukavicích Baptistea Reyneta.
46'
Pokračujeme! Hlavní sudí dal totiž pokyn k zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky. PSG se okamžitě usadilo na útočné polovině a hledá recept na poslání míče do sítě.
46'
Paris Saint-Germain potvrdilo roli favorita zápasu, ale jen herně. Výsledkově je utkání bezbrankové, ovšem PSG se prosadilo. Jenže před vstřelením gólu se Marquinhos nacházel v ofsajdovém postavení. Další velkou příležitost měl Eric Choupo-Moting, jenž z malého vápna bránu přestřelil. Ovšem také Toulouse si ze standardní situace připsalo velkou šanci, kterou zmařil Alphonse Aréola, když vychytal Christophera Julliena. Uvidíme, zda si domácí mužstvo připíše velmi cenný bod.
45+3'
45+1'
Na zelený pažit vnikl jeden z hostujících fanoušků, který nikým neatakován přiběhl až do středového kruhu, kde stál Kylian Mbappé. Fanoušek se s francouzskou hvězdou dal do řeči a poté byl odveden do útrob stadionu.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
44'
Layvin Kurzawa si myslel, že soupeř zasáhl balon, a tak jej pustil mimo hrací plochu. Ovšem opak byl pravdou, a tak se bude odkopávat od domácí brány.
42'
Favorit zápasu se opět usadil na polovině soupeře, kde opět kombinuje. Z velké dálky se do míče opřel Leandro Paredes, jenž poslal balon asi metr nad břevno.
41'
Další rohový kop poslal do hry Juan Bernat, který centr směřoval na hranici malého vápna. Ovšem místo zakončení jsme sledovali odhlavičkování bránícího hráče.
40'
Obraz hry je ale stále podobný! Paris Saint-Germain kombinuje na útočné polovině a Toulouse čeká na protiútoky případně standardní situace. Stav zápasu je stále bezbrankový.
38'
Také na druhé straně se po rohovém kopu hrozilo! Na centr si totiž naskočil Christopher Jullien, jehož hlavička mířila k zadní tyči, kterou ale minula o pár desítek centimetrů. Alphonse Aréola si tentokrát musel oddychnout.
36'
Žlutou kartu dostává Thilo Kehrer (Paris Saint-Germain FC).
34'
PSG se sice radovalo z branky a už se vše chystalo k rozehrání po gólu. Ovšem přišla porada od pomocného sudího, jenž dle videa rozhodl o tom, že autor gólu stál v ofsajdu. Pojďme si situaci popsat podle toho, jak se stalo. Centr od praporku mířil na hranici vápna, kde Baptiste Reynet prohrál souboj s Presnelem Kimpembeem. Míč mířil do branky, kam ho ještě z ofsajdu dorazil Marquinhos.
33'
Na hranici vápna se hru pokusil zrychlit Kylian Mbappé, což se povedlo. Ke střele se dostal Eric Choupo-Moting, který vybojoval alespoň další rohový kop.
32'
Centr zprava mířil na zadní tyč, kde se nacházel jen bránící hráč, který raději zahrál na roh. Ovšem PSG poté rozehrálo rohový kop až daleko za šestnáctku a znovu kombinuje.
31'
Vysunutý na levé straně byl Kylian Mbappé, který odcentroval na penaltový puntík. Jenže žádný z jeho spoluhráčů se v tomto prostoru nenacházel, a tak se hra otočila před druhou z branek.
29'
Po zákroku jednoho z domácích hráčů se zase chvíli nehraje. Tentokrát jsou dohady o tom, zda to byl faul nebo ne. Ovšem hlavní sudí má jasno a nařídil míč pro PSG.
28'
Paris Saint-Germain opět kombinuje a hledá další cestičku do šestnáctky. Ovšem tentokrát přišla nepřesná přihrávka, po které domácí získali balon. Jenže pas za obranu skončil až u brankáře favorita.
25'
Žlutou kartu dostává Kalidou Sidibé (Toulouse FC), který postavil strom do cesty rychlému Kylianu Mbappému.
25'
Po rychlém přechodu získal favorit zápasu další právo rohového kopu. Jenže také další centr od praporku mířil jen na první tyč, kde si jej pohlídalo Toulouse.
24'
Vypadalo to, že přijde střela, místo ní jsme viděli pas na levou stranu šestnáctky. Na dlouhou nohu se podařilo zakončit Yayau Sanogovi, jehož střela postrádala razanci.
22'
První rohový kop mířil na první tyč, odkud byl odvrácen na další. Ovšem ani reparát se nevydařil, jelikož mířil do stejných míst. Hráči ve fialových dresech se ale dál brání, protože míč odevzdali.
21'
Paris Saint-Germain získalo balon a opět s ním pomalu přechází až před šestnáctku soupeře. Na centr z levé strany si na malém vápně naběhl Eric Choupo-Moting, jenž pokusem na dlouhou nohu vybojoval roh.
19'
Dlouhý pas mířil opět na Kyliana Mbappého, který udržel balon na hrací plochy a hlavičku z ostrého úhlu ještě nasměřoval mezi tři tyče. Ovšem domácí brankář se překvapit nenechal.
18'
Po rohovém kopu našlo PSG rozeběhnutého Kyliana Mbappého, který se protáhl až do šestnáctky, kde z velkého úhlu zakončil. Baptiste Reynet jeho pokus vyrazil na hranici malého vápna, kde byl Eric Choupo-Moting, jenž branku z jasné pozice přestřelil.
16'
Hráči ve fialových dresech rozehráli rohový kop na krátko, což se nejevilo jako šťastné řešení. K centru se dostal Max-Alain Gradel, jenž našel jen prvního bránícího hráče v šestnáctce.
15'
Centr do vápna se pokusil poslat Colin Dagba, jehož pas byl odvrácený. Pak akce ale pokračovala a Max-Alain Gradel vybojoval rohový kop.
14'
Toulouse opět zastavilo útočnou akci soupeře a samo poté mělo problém s rozehrávkou. Ovšem i přes trochu komplikací se domácí celek z nepříjemné pozice vyhrabal.
12'
U pravé postranní čáry našel Max-Alain Gradel nabíhajícího Issiaga Syllu, jenž se pokusil o centr, který byl ovšem až příliš dlouhý. Míč skončil na území nikoho a doputoval až mimo hrací plochu.
11'
Favorit zápasu se tlačil do útoku, kde míč ztratil. Pokusil se jej získat Christopher Nkunku, který zaznamenal faul. Toulouse se opět ubránilo a bude moci přejít do útočné akce.
10'
Hostující hráč už je na nohách, a tak můžeme pokračovat ve hře. Paris Saint-Germain opět kombinuje na útočné polovině, ale soupeřova obrana se s přihrávkami výborně přesouvá.
8'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (Toulouse FC), který došlápl na nohu hráče, který se rozhodl jít do skluzu. Na zelený pažit už míří lékařský tým PSG.
8'
Obraz hry už se začíná podobat papírovým předpokladům. Hráči v bílých dresech totiž opět kombinují na útočné polovině, kde ale marně hledají cestičku k velké šanci.
7'
Už to vypadalo, že balon opustí hrací plochu. Ovšem opak se stal pravdou a míč zamířil na hranici šestnáctky, kde si jej před hlavu přehodil Kylian Mbappé. Jenže bránící hráči ho k zakončení nepustili.
5'
Hráči ve fialových dresech vysunuli útoku po pravé straně, odkud přišla okamžitě přihrávka před branku, kde číhal aktivní Max-Alain Gradel. Ovšem před ním zasáhl do hry Marquinhos, jenž nebezpečí zažehnal.
4'
Snad poprvé se PSG ocitlo v kombinaci na polovině soupeře. Ovšem Toulouse drží favorita daleko od vápna a navíc ho donutilo k nepřesnému přenesení hry.
3'
Krásnou kličkou se na levé straně uvolnil Max-Alain Gradel, který mohl pokračovat v průniku do šestnáctky. Ovšem po lehkém kontaktu domácí kapitán skončil na trávníku, ale pokračuje se ve hře.
2'
Z velké dálky se do míče opřel Jimmy Durmaz, jehož pokus byl tečovaný, čehož si hlavní sudí asi nevšiml. Bude se totiž odkopávat od hostující brány.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Toulouse FC ve fialových dresech, naopak Paris Saint-Germain FC zvolilo bílou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde míč vede do útoku Max-Alain Gradel.
1'
Hlavní rozhodčí pan Delerue poprvé foukl do píšťalky, čímž zahájil dnešní střetnutí. Jako první se dotkli míče domácí hráči, jejichž nákop na pravou stranu neslavil úspěch.
1'

Toulouse FC: Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Sidibé, Cahuzac, Sangaré, Durmaz – Sanogo, Gradel.
Náhradníci: M. Vidal – Diakité, García, Mubele, Bostock, Moubandje, Leya Iseka.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Kehrer, Marquinhos, Kimpembe – Dagba, Paredes, Bernat, Kurzawa – Nkunku, Choupo-Moting – Mbappé.
Náhradníci: Buffon – Nsoki, Diaby, Verratti, Silva.

Rozhodčí: Delerue.
Oba celky se ve francouzské nejvyšší soutěži nacházejí v opačných pozicích. Při pohledu na tabulku najdeme Toulouse FC na čtrnáctém místě, když získalo dvaatřicet bodů. Ovšem můžeme říct, že domácí celek se nachází v klidných vodách, jelikož má o deset bodů více než osmnáctý Guingamp. V posledních pěti zápasech má Toulouse výsledky jako na houpačce. Nejlepším střelcem týmu je Max Gradel, jenž se prosadil desetkrát. Úplně jiné starosti má Paris Saint-Germain, které se sedmasedmdesáti body vévodí Ligue 1. Hostující celek je ve Francii fenoménem, vždy na druhé Lille má náskok dvaceti bodů. Nejlepším střelcem týmu je Kylian Mbappé, jenž zaznamenal šestadvacet gólů.
Vítám všechny fotbalové nadšence u třicátého kola francouzské Ligue1, v němž se představí Toulouse FC a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.