Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lille - 12. ledna 2020   17:00

Dijon
47' Tavares (M. Baldé)
1:0
(0:0)
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Amalfitano, Ndong – M. Baldé (65. Cádiz), Chouiar (89. Marié) – Tavares (C), Mavididi (36. Ngouyamsa Nounchil).
Rúnarsson – Ngouyamsa Nounchil, Sammaritano, Soumaré, Marié, Balmont, Cádiz.
Frank Schneider – Djemel Zitouni, Mikael Berchebru
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lille
Maignan – Pied, Soumaoro (C), Gabriel, D. Bradarić (79. Bamba) – Xeka (61. Rémy), Soumaré – Araújo, Ikoné (84. André), Sanches – Osimhen.
Jardim – Djaló, J. Fonte, Reinildo, Bamba, André, Rémy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 9:6. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:20.
Je dobojováno a domácí Dijon se dočkal výhry nad favoritem. Druhá půle byla o tlaku Lille a snaze o srovnání skóre, jenže veškeré akce končily na skvělé obraně a stejně skvělém brankáři Gomise. Vniveč tak přišla dlouhá přesilovka, hosté navíc sami přišli o vyloučeného hráče, v 67. minutě byl po druhé žlutá kartě vyloučen Boubakary Soumaré. Gólu jsme se ve druhé půli nedočkali a zápas tak skončil výsledkem 1:0. Dijon se výhrou posunul na 16. místo s 21 body, Lille je páté s 31 body.
90+4'
90+3'
Zleva i zprava posílají hosté pasy před Goise, na obraně Dijonu je tyto míče bezpečně odvracet. A to se jim daří.
90+2'
Do odraženého míče se z dálky opřel hostující Araújo, jeho dělovka však skončila na boční síti Gomisovy branky.
90+1'
Dlouhé nákopy před branku Dijonu, je to však docela na náhodu. Domácí zvládají odvracet.
90'
Rozhodčí bude nastavovat čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Jordan Marié.
88'
Tlak Lille vrcholí, je v tom ale hodně křeče a Victor Osimhen se navíc dopustil útočného faulu.
87'
Gomis byl u míče dříve i v případu pasu na Osimhena, přichází jeho daleký odkop na útočnou polovinu.
86'
Po Gomisově centru přišla prudká hlavička, šla však přesně doprostřed branky a Gomis navíc předvedl výborný reflex.
85'
Už tu ale zase bylo Lille, jmenovitě Bamba, jeho tvrdou střelu z úhlu vyrazil Gomis na roh.
85'
Už je po standardní situaci a Dijon míří co nejdál od vlastní branky.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Benjamin André.
83'
Sražená střela, Lille bude rozehrávat rohový kop. Pied si ale nejprve převlékne roztržené trenýrky.
82'
Centr za centrem létají před Gomise, obrana Dijonu zvládá většinu pokusů odvrátit.
81'
Hraje se teď nahoru a dolů, sledujeme opravdu akční fotbal, který se publiku musí líbit.
80'
Hra se nám přesunula na druhou stranu a Tavares se přes obránce dostal ke střele. Křížný pokus skončil mimo.
80'
Dlouhý aut v podání Pieda a lehkém přizvednutí skončil u Gomise, ten si opět chvíli počkal a rozehrál.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Jonathan Bamba.
78'
Bradarićův centr obrana Dijonu odkopla na roh. Lille tak může pokračovat v náporu.
77'
Gomis má míč ve svém držení, pokryl centr z levé strany a po chvilce sám rozehrál.
75'
Lille tlačí, je to ale do dobře rozestavěné obrany domácích fotbalistů. Dijon nyní pouze brání.
73'
Následoval přímý kop, jenže pokus o signál skončil hned v počátku chystané rozehrávky.
72'
A další žlutá, nyní na straně domácího Dijonu, Za faul si ji prohlédl Ahmad Ngouyamsa Nounchil.
71'
Oba hráči jsou již na nohou a hostující Domagoj Bradarić byl za předchozí zákrok potrestán žlutou kartou.
70'
Ostrý souboj o míč mezi hostujícím Bradarićem a domácím Amalfitanem. Ten tvrdě dopadl na záda a je nyní v péči lékaře. To samé se týká i Bradariće.
69'
Lille v postupné akci, hosté zatím kombinují v uctivé vzdálenosti od pokutového území.
67'
Síly na hřišti se nám vyrovnávají, neboť Boubakary Soumaré fauloval unikajícího Amalfitana, dostal žlutou kartu a jelikož to byla jeho druhá, tak i tu červenou.
66'
Následný rohový kop k úspěchu nevedl a Dijon už jde do pozvolného protiútoku.
66'
Hostující Sanches napřáhl ke střele z dálky, ta byla lehce tečovaná a skončila těsně vedle Gomisovy branky.
65'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Jhonder Cádiz.
64'
Prostrčení do vápna Dijonu domácí odkopli, bylo to ale s nepříjemným zásahem Baldého do břicha. Ten se to teď snaží vydýchat.
62'
Vysoký centr z levé strany skončil u Gomise, ten se po míči v poklidu natáhl a akci Lille tak ukončil.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Loïc Rémy.
60'
Lille začíná přidávat na tempu, poslední minuty se hraje pouze na polovině domácího celku.
58'
Centr z levé strany si zvládl Gomis pohlídat a zasáhl včas, než mohlo dojít k případné chybě, či dorážce.
57'
Na levé straně se uvolňoval hostující Sanches, dal si však míč daleko od nohy a ten mu utekl do zámezí.
55'
Po dalším dlouhém autu a přenesení hry z levé strany na pravou vystřelil Chafik, jeho tvrdá rána šla vysoko nad.
54'
I ve druhé půli pokračuje tvrdě vedený zápas, na obou stranách přibývá nedovolených zákroků.
52'
Gomis včas vyběhl z branky na volný míč a mocným skokem jej zvládl přikrýt.
51'
Dijon je v laufu, po dalším výpadu se míč dostal na levou stranu, Chouiar si trochu seběhl na střed a snažil se ranou po zemi prostřelit Maignana. Ten si tentokrát připsal jistý zákrok.
49'
Žlutá karta pro hosty, potrestaným hráčem byl Xeka.
47'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Po dlouhém autu přiklepl Mama Baldé na JULIA TAVARESE, ten se hravě dostal za obranu a prudkou střelou překonal Maignana – 1:0!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:08.
Je za námi první poločas, který přinesl spíše bojovný fotbal, než přehlídku šancí. Do utkání vstoupili lépe domácí, vypracovali si několik příležitostí, jenže pokud už něco prošlo na Maignana, ten si zvládl poradit. Důležitý okamžik přišel ve 21. minutě, kdy byl po tvrdém faulu vyloučen domácí Mendyl a Lille zahájilo přesilovku. Využít ji ale hosté zatím nezvládli, sami čekají na opravdu vážnou šanci. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+1'
Domácí Tavares se nedokázal prosadit přes trojici soupeřů, byl ale u toho faulován. Takže Dijon bude pokračovat v útoku.
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
43'
Příprava rozehrání přímého kopu trvala hodně dlouho, po Chouiarově přiklepnutí zakončoval Manga, trefil však pouze vyběhnuté hráče ve zdi.
41'
Žlutá karta tentokrát pro hosty, za faul kousek od pokutového území byl potrestán Boubakary Soumaré.
41'
Střela hostujícího Ikoného nebyla příliš prudká, Gomis předvedl na zemi jistý zákrok.
40'
Další faul Dijonu, tentokrát se u pomezní čáry provinil čerstvý Ahmad Ngouyamsa Mounchil.
38'
Žlutá karta pro domácí tým, za stažení unikajícího protihráče ji dostal Mounir Chouiar.
37'
Konečně slibná šance. V pokutovém území si našel prostor na střelu Xeka a tlačil míč k tyči. Gomis jeho dobře myšlenou ránu vyrazil.
36'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Ahmad Ngouyamsa Nounchil.
35'
Centr z levé strany se stočil přesně k zadní tyči Gomisovy branky, ten předvedl jistý zákrok a vysloužil si aplaus publika.
34'
Hodně nepřesností teď doprovází hru u obou pokutových území. Schází tak šance a střely.
32'
Signál se nepovedl dle představ, přihrávka k brankové čáře skončila v zámezí. Maignet pospíchá s rozehrávkou.
31'
Po delší době se ke slovu dostávají domácí, budou z levé strany rozehrávat přímý kop.
29'
Rohový kop pro Lille, centr se však stal snadnou kořistí brankáře Gomise. Ten ihned rozehrává vpřed.
28'
Hostující Ikoné se nedostal přes Mangu, domácí obrana tak rozehrává z vlastního vápna.
27'
Sledujeme celkem tvrdě vedený zápas, na obou stranách přibývá nedovolených zákroků.
25'
Pohotový zákrok předvedl i hostující Maignan a to proti hlavičce Julia Tavarese.
24'
Následný přímý kop vyřešil pozorný Gomis, ten si počkal na centr z pravé strany a skryl jej v rukavicích.
22'
Stále nehrajeme, na hrací ploše totiž probíhá ošetřování Luize Araúja, zákrok kopačkou byl opravdu tvrdý.
21'
No a pozor, je tu červená karta pro domácí! Hamza Mendyl v souboji o míč trefil kolíky Araúja do těla a rozhodčí neváhal ani okamžik!
20'
Dijon pokračuje v nátlakové hře, snaží se využít pomalejší hry soupeře k případnému úvodnímu gólu.
19'
Po centru přišla ve skrumáži střela, kterou Maignan zřejmě moc nečekal, přesto ji společně s obranou zvládl odvrátit.
18'
Mavididi přihrál do šestnáctky, následný centr byl hostující obranou sražen na rohový kop.
17'
Menší závar v pokutovém území Lille, nikdo z domácích se ale nedokázal probít do nebezpečného zakončení.
16'
Pied u pomezní čáry docela přibrousil domácího Amalfitana, je z toho přímý kop pro Dijon. Karta se neudělovala.
14'
Gomis má za sebou úspěšný zákrok na zemi, vysloužil si za něj aplaus publika.
12'
Na trávníku probíhá ošetřování domácího Baldého, trenér byl docela rozezlen, že rozhodčí s přerušením hry docela dlouho otálel.
10'
Po centru od rohového praporku se k míči dostal Soumaoro, přeskočil sice všechny, nicméně hlavou zakončil zcela mimo.
9'
Hosté si dají rohový kop, a to po zajímavém centru Sanchese a následné sražené přihrávce Araúja.
8'
Lille na delší dobu u míče, kombinace ovšem probíhají u půlky, domácí skvěle brání.
7'
Další střela na Maignanovu branku byla zablokována, výsledný oblouček tak byl zcela neškodný.
6'
Mama Baldé v pokutovém území přeskočil obránce a byla z toho hlavička, kterou musel Maignan řešit. Má tak už druhý úspěšný zákrok.
5'
Centr hostů z pravé strany, Gomis se po míč zvládl natáhnout, vyrazit jej, navíc se pískalo přistrčení v pokutovém území.
4'
Amalfitano byl faulován na vlastní polovině, hosté z Lille se u míče dlouho neohřáli.
3'
Další útok, nyní to domácí zkusili pravou stranou. Centr byl v pokutovém území odvrácen.
2'
Dijon vstoupil do utkání opravdu aktivně, opět je u míče a jde do postupného útoku.
1'
Maigman se musel hned v úvodu ukázat a vytáhnout pohotový zákrok proti střele Mangy zpoza vápna. Nadvakrát ji zkrotil a poté rozehrál.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Amalfitano, Ndong – M. Baldé, Chouiar – Tavares (C), Mavididi.
Náhradníci: Rúnarsson – Ngouyamsa Nounchil, Sammaritano, Soumaré, Marié, Balmont, Cádiz.

Lille OSC: Maignan – Pied, Soumaoro (C), Gabriel, D. Bradarić – Xeka, Soumaré – Araújo, Ikoné, Sanches – Osimhen.
Náhradníci: Jardim – Djaló, J. Fonte, Reinildo, Bamba, André, Rémy.

Rozhodčí: Frank Schneider – Djemel Zitouni, Mikael Berchebru.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Gaston-Gérard začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Frank Schneider, kterému budou na pomezí asistovat Djemel Zitouni a Mikael Berchebru.
Lille OSC

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na čtvrtém místě mají 31 bodů, nicméně dnes to bude o tom, odčinit vysokou porážku 1:5 na půdě Monaka. Lille sice mělo dobrý vstup, Osimhen dostal hosty v 13. minutě do minuty, jenže domácí ještě do půlky výsledek otočili a po pauze dílo zkázy dokonali třemi dalšími góly.

Dijon FCO

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě s 18 body a klub se nemůže pochlubit zrovna dobrou formou, protože na výhru čeká už pět kol. V posledních dvou případech Dijon vybojoval alespoň bod, když nejprve remizoval 1:1 na půdě Amiensu a minulý týden doma 2:2 proti Métám. Domácí sice zvládli otočit stav 0:1 na 2:1 po gólech Amalfitana a Baldého, v nastaveném čase ovšem srovnal Maïga a Dijon tak musí na výhru dál čekat.

Dijon – Montpellier 2:2
Nantes – Dijon 1:0
Amiens – Dijon 1:1
Dijon – Méty 2:2
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi týmy Dijon FCO a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.