Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Stade Brest - 6. prosince 2019   19:00

Lille
16' Osimhen (Ikoné)
1:0
(1:0)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte, Gabriel, D. Bradarić – Xeka (76. Soumaré), André – Sanches (79. Araújo), Ikoné (87. Yazıcı), Bamba – Osimhen.
Jardim – Djaló, Araújo, Pied, Soumaré, Rémy, Yazıcı.
Wattellier – Aube, Berthomieu
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Stade Brest
Larsonneur – Faussurier, Castelletto (17. Bain), Duverne, Ludovic Baal – Lasne (77. Grandsir), Diallo, Battocchio – Autret (64. Charbonnier), A. Mendy, Cardona.
Léon – Belkebla, Charbonnier, Grandsir, Magnetti, Bain, Perraud.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
V předehrávce dalšího kola zvítězilo zaslouženě domácí mužstvo, které bylo hodně nebezpečné, ovšem proměnilo pouze jedinou situaci. Lille tak potvrdilo roli favorita a posouvá se v tabulce už na třetí příčku. Naopak Brestois ani jednou nezamířil do prostoru tří tyčí, a tak neměl nárok na žádný bod.
90+5'
90+4'
Jonathan Bamba zamířil do pravého spodního rohu branky, kam také šel hostující brankář. Gautier Larsonneur byl úspěšnější a pokutový kop chytil.
90+2'
Žlutou kartu dostává Gautier Larsonneur (Stade Brestois 29).
90+2'
Pokutový kop pro Lille! Jonathan Bamba předvedl kličku, po které ho hostující brankář, jenž navíc uvidí žlutou kartu!
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou nastavovat tři minuty navíc.
89'
Hráči v červených dresech dále drží míč na útočné polovině hrací plochy, tohle Lille rozhodně stačí. Domácí mužstvo tak kráčí za dalším vítězstvím.
87'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Yusuf Yazıcı.
86'
Po centru z pravé strany se k zakončení dostal Irvin Cardona, ovšem Mike Maignan vytáhl veledůležitý zákrok. Následně se o dorážku pokusil Gaëtan Charbonnier, který odkrytou část brány přestřelil.
85'
Hostujícímu mužstvu už moc času nezbývá, a tak musí zvýšit svou aktivitu. Lille ale hráče s míčem skvěle dostupuje a nepouští ho na vlastní polovinu.
84'
Krásným pasem za obranu se prezentoval Luiz Araújo, ovšem míč byl až příliš dlouhý. V náběhu se nacházel Victor Osimhen, ale tento míč by nedoběhl ani Bolt.
83'
Brestoisu utíká zbývající čas mnohem rychleji, navíc se hraje na polovině hostujícího mužstva. Na pravé straně pronikal Victor Osimhen, jehož nohu trefil ve skluzu soupeř.
81'
Centr z pravé strany neodhadl Alexandre Mendy, a tak balon proletěl na druhou stranu. Poté došlo k souboji mezi domácím brankářem a Irvinem Cardonou, v němž Mike Maignan ve skluzu trefil míč i soupeře.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Luiz Araújo.
77'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Samuel Grandsir.
77'
Victor Osimhen chtěl přihrávat na pravou stranu, ale míč se k němu odrazil od soupeře zpátky. Následné zakončení bylo opět sražené na další rohový kop.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Boubakary Soumaré.
75'
Domácí mužstvo kopalo rohový kop a pro centr si z branky vyběhl Gautier Larsonneur. Hráči v bílých dresech běželi do akce, ovšem nepřesná přihrávka všechno zbourala.
73'
Z opakovaného záběru bylo vidět, že Alexandre Mendy byl trefen lokem do oblasti hrudníku. Jenže situaci se nevěnuje ani VAR, protože k zákroku došlo zřejmě před šestnáctkou.
72'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Alexandre Mendy, kterému se na nohy moc nechtělo. Hlavní rozhodčí hru nepřerušil, a tak Lille mohlo pokračovat v útočné akci.
71'
Skvělou prací se prezentoval Irvin Cardona, který si patičkou narazil se spoluhráčem. Jenže při převzetí míče mu v pokutovém území scházel jediný krok.
70'
Dvacet minut hry schází do konce normální hrací doby. Hráči v bílých dresech jsou u balonu, jenže nedokáží přejít na útočnou polovinu.
69'
Do šestnáctky vnikl Irvin Cardona, který se snažil zakončit z pravé strany. Pokus mu vůbec nevyšel, a tak zamířil jen vedle blíží tyče.
67'
Zpoza pokutového území se do míče chtěl opřít Jonathan Bamba, který v rozhodujícím momentu uklouzl. Jeho zakončení zamířilo jen doprostřed branky, kde se nacházel připravený Gautier Larsonneur.
66'
Po dlouhé době vidíme hráče v bílých dresech na útočné polovině, navíc Stade Brestois 29 vybojoval rohový kop. Centr od praporku propadl na střed šestnáctky, ovšem byl odvrácený. Poté zpoza vápna vypálil Julien Faussurier, který nezamířil přesně.
65'
Jelikož hostující kapitán odešel z hrací plochy, tak se kapitánské pásky nově chopil Julien Faussurier.
64'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Gaëtan Charbonnier.
63'
Také ve druhém poločase se hraje výhradně na polovině Brestoisu, který je pod ohromným tlakem. Další centr byl do šestnáctky vyslán zprava, ale Victor Osimhen se k míči neprodral.
61'
Další rychlá akce domácího mužstva, o přihrávku před branku se postaral Renato Sanches. Jenže Victoru Osimhenovi chyběl k tomu, aby mohl zakončit.
60'
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyč, kde už si naskakovali Gabriel a Victor Osimhen. Jenže z brankové čáry vystartoval Gautier Larsonneur, který míč přizvedl do bezpečného místa.
59'
Na levé straně se uvolnil Victor Osimhen, jenž odcentroval přes nohu soupeře. Lille OSC bude za malou chvilku rozehrávat další rohový kop.
58'
Domácí hráči kontrolují hru a navíc jsou hodně nebezpeční. Jonathan Bamba si navedl balon na střed a z hranice pokutového území zakončil. S pokusem si poradil Gautier Larsonneur, který drží Brestois ve hře o bodový příspěvek.
57'
Renato Sanches znovu přihrál za obranu, a tak Zeki Celik vnikl do šance. Domácí hráč přihrával před branku, ovšem akce byla zbytečná, protože k situaci došlo díky ofsajdu.
55'
Další velký zákrok hostujícího brankáře! Jonathan Bamba přihrál pod sebe, a tak se střelou mohl prezentovat Nanitamo Jonathan Ikoné. Jeho pokus mířil do levého spodního rohu branky, kde se ale znovu nacházel Gautier Larsonneur.
53'
K přímému kopu se postavil Renato Sanches, který využil toho, že se zeď rozestoupila. Gautier Larsonneur musel pokus mířící do spodního rohu branky zastavit a poradil si také s dorážkou, kterou vyslal po zemi z hranice malého vápna Xeka.
52'
Těsně za šestnáctkou byl faulován Jonathan Bamba, a tak Lille bude rozehrávat standardní situaci z nadějné pozice. Navýší domácí své vedení?
51'
Nanitamo Jonathan Ikoné přenesl hru na pravou stranu, kde se nacházel Renato Sanches, jenž okamžitě odcentroval. Pas před branku překvapil obránce, ale také Victora Osimhena.
50'
Zatím se hraje slušné utkání, hlavní rozhodčí totiž nemusel ani jednou tahat kartu z kapsičky. Tentokrát si faulem pomohl Gabriel, který zastavil soupeře ve středovém kruhu.
49'
Hráči v červených dresech jsou opět na útočné polovině. K centr z levé strany se odhodlal Domagoj Bradarić, ovšem Ikoného zastavil špatný první kontakt s míčem.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenérů se v poločasové přestávce ke střídání neodhodlal. Lille se pokusilo o centr zleva, jenže míč byl odvrácen.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, domácí celek se chopil míče a opět se žene do útočné akce po pravé straně hrací plochy.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka skončila a Lille potvrdilo roli favorita zápasu. Ovšem po brance se hra trochu ukolíbala a také ubylo větších příležitostí. Pokud se budeme věnovat hře Brestoisu, ten směrem dopředu téměř nic nepředvedl a téměř celý poločas se musel bránit. OSC tak zaslouženě vede 1:0 a jde do kabin spokojenější.
45+2'
45+2'
Přetažený centr vrátil před branku Alexandre Mendy, který našel spoluhráče. Christian Battocchio se prezentoval halfvolejem, jenž poslal pouze nad břevno.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby prvního poločasu.
45'
Běží poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu. Favorit zápasu se opět nachází na útočné polovině, kde bude chtít poločas jistě dohrát.
43'
Nanitamo Jonathan Ikoné si vyměnil míč s Jonathanem Bambou. Ovšem první jmenovaný už v akci nemohl pokračovat, jelikož před něj výborně vystoupil soupeř.
42'
Po dlouhé době se hostující celek pokusil o centr do pokutového území favorita zápasu. Mike Maignan si celou akci pohlídal a míč ve vzduchu schoval do rukavic.
40'
Běží závěrečné minuty prvního poločasu, Lille stále drží soupeře pod tlakem. Ovšem šancí výrazně ubylo, snad se vše rychle změní.
39'
Hráčům v bílých dresech chybí tah na branku, ovšem také samotná kvalita při přechodu do útoku. Poslední akce Brestoisu zastavil praporek pomezního rozhodčího, který správně viděl ofsajd.
38'
Renato Sanches vnikl do pokutového území, kde míč rychle zasekl. Následně se pokusil o pas před branku, celou akci ale překazil Gautier Larsonneur.
36'
Do domácí šestnáctky se po pravé straně dostal Alexandre Mendy, který chtěl vystřelit. jeho zakončení ale bylo sražené jen na další rohový kop.
35'
Domácí celek rozehrával rohový kop z levé strany, míč zamířil na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal José Fonte. Ovšem míč vyletěl jen do vzduchu, odkud si jej pohlídali bránící hráči.
34'
Lille se opět nachází na útočné polovině, kde byla k vidění nepřesná patička. Ovšem domácí dál útočí, jenomže balon na Victora Osimhena neprošlo.
33'
Za získáním míče se u rohového praporku hnal Renato Sanches, který se dopustil faulu. Brestois je u míče, ale jen těžko hledá cestu k vyloženým šancím.
32'
Domácí mužstvo opět drží míč na svých kopačkách a kombinuje kolem středového kruhu. Po chvíli přišlo přenesení napravo, ovšem obránce v bílém byl skvěle postaven.
30'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Xeka, jenž po svých odešel za postranní čáru. Brestois tak rozehrál rohový kop, ale na hranici vápna nebyl nikdo v bílém. Do protiakce se hnali domácí, kteří toho nevytěžili. Renato Sanches poslal míč na levou stranu, ovšem Jonathan Bamba technický pokusem branku netrefil.
29'
Z velké dálky se do míče opřel Christian Battocchio, jehož pokus nad branku srazil Benjamin André. Celou akci jistil Mike Maignan, ovšem Brestois bude rozehrávat rohový kop.
28'
Centrem z levé strany se prezentoval Domagoj Bradarić a k hlavičce se probojoval zase Nanitamo Jonathan Ikoné. Jenže ten zasáhl míč temenem, a tak jej poslal jen nad branku.
26'
Kulisa je na tribunách výborná, domácí mužstvo připomíná Barcelonu. Lille se snaží uspat soupeře a poté přijde přihrávka, která celou akci zrychlí.
25'
V posledních minutách se hra poněkud uklidnila, domácí celek se snaží vymýšlet, ale Brestois opět lépe brání. O přihrávku do strany se za šestnáctkou pokoušel Nanitamo Jonathan Ikoné, jenž trefil nohu soupeře.
24'
Hra se opět otočila na druhou stranu, kde se k centru odhodlal Zeki Celik. Jenže míč namířil jen do prvního bránícího hráče, Lille ale zůstává u balonu.
23'
Po dlouhé době se o centr ze strany pokusil Brestois, ovšem z brankové čáry vystartoval Mike Maignan, který si míč se vzduchu stáhl.
22'
V šestnáctce se opět nacházel Nanitamo Jonathan Ikoné, který si míč zpracoval, ale už měl kolem sebe trojici soupeřů, a tak se k zakončení neprobojoval.
21'
Za nepřesnou přihrávkou musel spěchat jeden z domácích stoperů, který se nad ničím nerozmýšlel a míč napálil kupředu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a Lille se již nachází ve vedení. Domácí celek kontroluje hru, jelikož je často u míče. Brestois musí hrát více na riziko, jinak se před branku soupeře nedostane.
19'
Domácí mužstvo se opět nachází na balonu, ovšem přenesení hry bylo odvrácené. Po chvíli se do šestnáctky hnal Nanitamo Jonathan Ikoné, jenž si balon ukopl do zámezí.
17'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Dénys Bain.
16'
Lille právě vstřelilo branku!
Do šestnáctky celkem v pohodě vnikl Nanitamo Jonathan Ikoné, který z malého vápna přihrál před branku, kde se nacházel VICTOR OSIMHEN. Domácí útočník pak zakončil po zemi a trefil přesně odkrytou část branky. Asistence: Nanitamo Jonathan Ikoné.
15'
Nanitamo Jonathan Ikoné si zpracoval míč na stehně a následně vypálil doprostřed branky. Gautier Larsonneur tak v poklidu pokus chytil, ale měl štěstí, že domácí hráč lépe střelu neumístil.
14'
Na zeleném pažitu zůstal sedět Jean-Charles Castelletto, který se hned chytil za zadní stehenní sval. Na zelený pažit tak musel být vpuštěn lékařský tým hostujícího mužstva.
12'
Krásná akce domácího útočníka, který si zpracoval míč z levé strany. Následně Victor Osimhen vyslal míč nůžkami proti brance, ovšem skvělým zákrokem se blýskl Gautier Larsonneur, jenž pokus vyrazil nad břevno.
11'
Centr z pravé strany si kousek od nohy zpracoval Victor Osimhen, kterému tak druhý dotek dlouho trval. A tak zakončení zastavili obránci, kteří jsou u domácího útočníka velmi blízko.
10'
Za hostující obranu zamířil Victor Osimhen, který se v době kopu nacházel v ofsajdovém postavení. Brestois se tak ani nemusel a je znovu u míče.
9'
Na levou stranu si nabíhal Alexandre Mendy, jenže přihrávku si pohlídal Gabriel, který míč poslal až k brankáři. Po jeho odkopu jsou na balonu hostující zadáci.
8'
Na straně hrací plochy výborně zasáhl Ludovic Baal, a tak domácí mužstvo rozehrávalo rohový kop. Ovšem přihrávka od praporku zamířila za pokutové území, odkud po chvilce přišel centr, po němž se do hry zapojil brankář Gautier Larsonneur.
7'
Centr mířil na prostředek šestnáctky, kde se nacházel Victor Osimhen. Jeho ale předskočil Jean-Charles Castelletto, který míč odehrál za postranní čáru.
6'
Po přenesení hry to vypadalo, že Renato Sanches bude hrát, ovšem nohy rychlé stáhl a domácí vhazovali. OSC se pak s míčem vrátilo až za půlící čáru.
5'
O rychlé přenesení hry na levou stranu se pokusil Paul Lasne, jemuž trefení míče vůbec nesedlo. Lille se vrátilo k míči a rychle se přesunula na útočnou polovinu.
4'
Benjamin André se ve středovém kruhu dopustil faulu, hráči v bílých dresech budou rozehrávat z klidné pozice.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Lille OSC v červených dresech s modrými rukávy, naopak Stade Brestois 29 se oblékl do bílé sady.
1'
Hlavní rozhodčí pan Wattellier zahájil dnešní střetnutí, o úvodní výkop se postarali hostující hráči. Brestois se pokusil o průnik do vápna po pravé straně, což bylo obranou přečtené.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte, Gabriel, D. Bradarić – Xeka, André – Sanches, Ikoné, Bamba – Osimhen.
Náhradníci: Jardim – Djaló, Araújo, Pied, Soumaré, Rémy, Yazıcı.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Castelletto, Duverne, Ludovic Baal – Lasne, Diallo, Battocchio – Autret, A. Mendy, Cardona.
Náhradníci: Léon – Belkebla, Charbonnier, Grandsir, Magnetti, Bain, Perraud.

Rozhodčí: Wattellier – Aube, Berthomieu.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Lille bude plnit roli obrovského favorita, jelikož jej najdeme s pětadvaceti body na čtvrtém místě. Na suverénní PSG ale ztrácí domácí celek již jedenáct bodů, ovšem na druhou Marseille pouhým bodů šest. OSC v posledních dvou případech zvítězilo, čímž zastavilo sérii tří ligových nezdarů. Pokud budeme hledat Brestois, musíme se podívat zhruba doprostřed tabulky. Hostující mužstvo totiž najedeme na dvanácté pozici, když získalo jednadvacet bodů. V posledních pěti zápasech Stade pouze jednou vyhrálo a remizovalo. Z ostatních třech duelech odešlo poražené.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u předehrávky sedmnáctého kola Ligue 1, v níž se představí Lille OSC a Stade Brestois 29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.