Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Dijon - 19. října 2019   17:30

A. Lopes – Marcelo (C), Denayer, Marçal, Tete – Mendes (63. Reine-Adélaïde), Tousart, Aouar – Cornet (83. Cherki), M. Dembélé, Terrier (55. B. Traoré).
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Dijon
A. Gomis – Aguerd (58. Coulibaly), Écuélé Manga, Alphonse, Ngonda Muzinga – Ndong, Lautoa – Soumaré (55. Sammaritano), Chouiar (70. Amalfitano), Mavididi – Tavares (C).
Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Chafik, Sammaritano.

Je tu konec utkání. Oba týmy tedy dělí body. Pro Lyon to není dobrá vizitka, jelikož potřebuje už bodovat ta plný počet. Pro hosty z Dijonu je to přijatelné a bod dobrou obrannou činností získávají. Domácí byli aktivnějším týmem, ale jejich příležitosti ztroskotali na výborně chytajícím Alfredu Gomisovi. Přeji všem krásný zbytek večera a u dalších onlajnů naviděnou.
90+6'
90+6'
Lyon je zatlačen s míčem na své polovině, již se jim ale podařilo dostat dopředu.
90+5'
Dembélé natáhl ve vápně ruku, kterou míč trefuje. Následuje odkop od branky Gomise.
90+4'
Celý tým Dijonu teď brání, včetně Tavarese. Lyon se snaží, ale obrana vše odvrací pryč.
90+3'
Dijon na polovině hřiště fauluje a Lyon tak rychle rozehrává.
90+2'
Houssem Aouar zavedl míč do malého vápna, zkoušel ho propasovat ještě spoluhráčům, ale to se mu nepovedlo.
90+1'
Teteho centr je zblokován obranou a domácí tak mají rohový kop.
90'
Bude se nastavovat 6 minut.
90'
Dembélé padá ve vápně, ale faul to určitě nebyl. Dijon odkopává tak míč daleko od branky.
89'
Alfred Gomis posílá míč do středu hřiště odkopem od branky. Lyon si tam míč sbírá a žene se opět dopředu.
88'
I ze strany domácích se objevují nepřesnosti, nervy začínají pracovat a domácí fanoušci to hráčům neulehčují.
87'
Dlouhá přihrávka na Alphonse nebyla přesná a končí tak autem pro Lyon.
85'
Na hřišti polehává Frédéric Sammaritano, hosté tedy nikam nespěchají a spokojili by se s bodem.
84'
Snaha Lyonu odcentrovat končí v pomezí, takže se čeká další autové vhazování.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Rayan Cherki.
81'
Dijon se po delší době dostává k míči, jenže do útoku se nijak nežene.
79'
Další obstřelování branky Gomise končí pouze po hlavičce Dembélého mimo branku.
78'
Traorého střela končí pouze mimo branku.
77'
Na centr si nejlépe vyskočil Bertrand Traoré, ale jeho hlavička míří pouze do rukavic brankáře hostů.
75'
Dijon reaguje a centr, který skončil na kopačce Tavarese z bezprostřední vzdálenosti končí nad.
74'
Bertrand Traoré se dostal po chybě obrany ke střele, jenže střílí míč pouze nad branku.
73'
Lyon kombinuje na polovině soupeře a hledá skulinku v jejich obraně.
72'
Houssem Aouar vypálil z hranice velkého vápna, jenže střelu do levé části branky Gomis opět dobrým zákrokem vyráží.
71'
Hosté využili již všechna střídání, takže se musí modlit, aby se utkání obešlo bez zranění jejich hráčů.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Romain Amalfitano.
69'
Z rohového kopu proletěl míč pouze vápnem přes všechny hráče a tak Lyon svoji šanci v podobě rohu nevyužívá efektivně.
68'
Domácí jsou nyní velmi aktivní, Dijon převážně jen brání a čeká co soupeř vymyslí.
66'
Alfred Gomis znovu podržel svůj tým! Na dvakrát dokázal zpacifikovat šance hráčů Lyonu a drží naději na bodový zisk.
65'
Mavididi vyslal kupředu přihrávkou do běhu Tavarese, ten ale v rychlosti zakončit nedokázal.
64'
Marçalův centr do vápna odvrací Muzinga a posílá míč až na polovinu soupeře.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
62'
Velká šance Lyonu. Dembélé se dostal v malém vápně k zakončení, jenže Gomis ho výborně nohou vychytal.
61'
Moussa Dembélé promarnil vhodnou příležitost k přihrávce nebo ke střele z větší vzdálenost a tak o míč přichází.
60'
Chouiar výborně zasáhl a zastavil útočnou akci Lyonu za polovinou hřiště.
59'
Bertrand Traoré se dostává poprvé do kontaktu s míčem, kdy bude rozehrávat autové vhazování.
58'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Nayef Aguerd, přichází Sennou Coulibaly.
56'
Vypadalo to, že to Aguerdovi půjde, ale znovu leží a půjde pravděpodobně střídat.
55'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Bertrand Traoré.
55'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Bryan Soumaré, přichází Frédéric Sammaritano.
54'
Nayef Aguerd zůstavá ležet na hřisti a je ošetřován. Uvidíme, zda to bude jen lehké zranění, které mu dovolí pokračovat ve hře.
52'
Fernando Marçal hledal ve vápně nabíhajícího Corneta, ale ten by potřeboval o mnoho více delší hřiště, aby přihrávku získal.
51'
Tete se snažil vyprodukovat delší centr do vápna, ale ten byl až moc dlouhý. Domácí fanoušci začínají být nespokojeni a na projev hry pískají.
50'
Alphonse nedokázal udržet míč na hrací ploše a utíká mu do autu. Vhazování tedy pro domácí Lyon.
49'
Jason Denayer se vydal kupředu, poté byl sražen k zemi, ale rozhodčí zůstává klidný.
48'
Cornet si vyměnil míč se spoluhráčem, ale obránci je o míč obírají.
47'
Ze standartní situace letěl míč do vápna hostů, jenže tam si ho sbírá pouze Alfred Gomis.
46'
Výkop má Dijon a ihned posílá dlouhý pas dopředu, jenže jen do autu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
Máme za sebou první poločas, v kterém jsme neviděli ani jednu branku. Na začátku poločasu byl Lyon velmi aktivní, jenže postupem času se hra vyrovnala. Ke konci poločasu domácí začali mít opět převahu, ve které si vytvořili pár zajímavých příležitostí. Branku však vstřelit nedokázali. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+2'
45'
Aouar vybojoval balon na polovině hřiště, rychle rozehrál na Corneta po levé straně, který ve vápně našel Dembélého. Ten s pomocí tečí hostů vybojoval pouze roh.
44'
Z velkého vápna Lucas Tousart zkusil vystřelit, ale skončilo to jako v předchozích případech. Mimo tři tyče.
43'
Domácí rozehrávají ze své poloviny. Tete přihrávkou trefil pouze hlavu protihráče, míč se mu odrazil ale zpět k noze.
42'
Lyon v této části hry začíná být více aktivnější a nachází skulinky v obraně Dijonu.
41'
Martin Terrier posunul míč na Dembélého, ale ten si přihrávku pouze zpracoval, vystřelit již nedokázal.
40'
První větší příležitost utkání. Maxwel Cornet dostal hezkou průnikovou přihrávku, jenže tu z velkého vápna posílá střelou těsně vedle pravé tyče.
39'
Houssem Aouar zkusil vystřelit zhruba z 30 metrů, ale střela končí mezi diváky.
38'
Hodně nepřesností kazí útočné akce obou týmů. Zatím jsme neviděli žádnou větší příležitost.
37'
Centr Dijonu našel pouze obranu Lyonu. Jason Denayer hlavou posílá míč pryč.
36'
Tete riskantně přihrál Aouarovi, který to zvládl, jenže ve finální fázi byla již nepřesnost.
35'
Dijon dobře pokrývá celý prostor před vlastní šestnáckou a nedává Lyonu šanci k zakončení.
34'
Standartka byla rozehrána na rychlo po levé straně, ale Cornetova střela poté letěla vysoko nad bránu.
33'
Cornet spadl u postranní čáry a odevzdal míč Dijonu, ten se po levé straně dostal k vápnu. Jenže to bylo tak vše.
32'
Mavididi byl držen za dres, poté i stáhnut na polovině soupeře, ale rozhodčí zůstavá v klidu.
30'
Houssem Aouar se šikovně protahoval přes obránce, jenže balon mu utekl a nevybojoval ani roh.
29'
Mavididi dostal míč z autového vhazování, ale byl napadán a o míč tak přišel.
28'
Dlouhý aut doletěl až k velkému vápnu, k odraženému míči se dostal Lucas Tousart, který střílí pouze na hlavu obránce.
27'
Marcelo se vytáhl až za polovinu a přihrávkou na spoluhráče vybojoval roh.
25'
Rohový kop Dijon rozehrál na krátko, poté přetažený centr končí v zámezí. Bude následovat pouze odkop od branky Lopese.
24'
Stephy Alvaro Mavididi se dostal na hranici velkého vápna ke střele, ale střelu mu zblokoval Tete.
23'
Dembélého přihrávka proletěla vápnem, ale Cornet míč promáchl.
22'
Ke standartní situaci se postavil Kenny Tete, který míč nacentroval do vápna, jenže v něm jeho spoluhráč míč pouze zasedl.
20'
Stephy Alvaro Mavididi se společne s Tavaresem snažil prosadit ve velkém vápnu, jenže to by prvně jmenovanému nesměla přihrávka utéct.
19'
Thiago Mendes i přes početnou přesilu dokázal udržet míč na polovině hřiště. Díky tomu se jeho tým dostal kupředu, jenže to by se museli domácí hráči lépe pochopit.
18'
Glody Ngonda Muzinga nikam nespěchá a přihrává dozadu.
17'
Moussa Dembélé se dostal na hranici vápna k přihrávce na svého spoluhráče, který střílí pouze doprostřed branky.
16'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Marcelo, který na hranici vápna zastavil Mounir Chouiara. Ten ale zůstává ležet na trávníku.
14'
Přihrávku do běhu obrana Dijonu zpacifikovala, poté byl zhruba na polovině hřiště faulován hráč Dijonu.
13'
Hosté ztratili míč na polovině soupeře, když hráči odskočila přihrávka od nohy. K míči se dostává Jason Denayer.
11'
Dijon opět rozehrává od zadních řad a Lyon má velký presink.
10'
S obranou si vyměnil míč i brankář domácích. Marcelo přihrává míč dopředu na svého spoluhráče, ten ale další posun nezařídil, jelikož nahrál pouze protihráči.
9'
Dijon se snažil prosadit v útočné akci, v té ale selhal a obrana Lyonu míč odkopává až na půlku soupeře.
7'
Vzdušnou přihrávku sbírá ze vzduchu pouze obránce Dijonu, získává tak míč pro svůj tým.
6'
Na rohový kop Lyonu si nejvýše naskočil Marcelo, ale jeho hlavička míří pouze vysoko nad branku.
5'
Menší závar před domácí brankou je zažehnán a Lyon může postupovat do útoku.
4'
Poprvé v zápase se na delší dobu k míči dostává Dijon, dostal se do vápna, kde se snažil přihrát, jenže přihrávku kryje brankář Anthony Lopes.
3'
Lyon zatím nepůjčil vůbec míč hostům a pomalým postupem se blíží k jejich brance.
1'
Úvodní výkop měl Lyon a po krátké době se dostal do vápna Dijonu, tam má ale odkop od branky pouze Alfred Gomis.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Marcelo (C), Denayer, Marçal, Tete – Mendes, Tousart, Aouar – Cornet, M. Dembélé, Terrier.
Náhradníci: Tătăruşanu – J. Andersen, Y. Koné, Rafael, Reine-Adélaïde, B. Traoré, Cherki.

Dijon FCO: A. Gomis – Aguerd, Écuélé Manga, Alphonse, Ngonda Muzinga – Ndong, Lautoa – Soumaré, Chouiar, Mavididi – Tavares (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Chafik, Sammaritano.

Lyon – Dijon 4:2
Dijon FCO je na tom ještě hůře. Hostující celek v devíti kolech nasbíral pouze 8 bodů a nachází se na předposlední pozici. Domácí mají velké problémy hlavně směrem dopředu, protože v devíti zápasech dali jen pět branek. V posledním kole ale Dijon zabral a doma porazil 1:0 Štrasburk.
Olympique Lyon měl velké plány v této sezoně, ale zatím se mu vůbec nedaří. Lyon zatím v devíti kolech nasbíral pouze devět bodů a nachází se na 14. pozici, takže v domácím táboře panuje velká nespokojenost. V posledním kole hrál Lyon na hřišti St. Etienne a prohrál 0:1, takže dnes mají domácí co napravovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu 10. kolo a my budeme sledovat duel mezi Lyonem a Dijonem. Jasným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.