Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Štrasburk - 16. února 2020   15:00

Lyon
21' B. Traoré (Cornet)
1:1
(1:1)
Štrasburk
42' Zohi  (Waris)
Lyon
A. Lopes – Rafael (8. Tete), Marcelo, J. Andersen, Marçal – Caqueret, Mendes, Aouar (C) – B. Traoré (63. M. Dembélé), Toko Ekambi, Cornet (74. Terrier).
Tătăruşanu – Terrier, M. Dembélé, Cherki, Tete, Denayer, Bruno.
Hamel – Danizan, Pignatelli
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Štrasburk
Sels – Simakan, L. Koné, S. Mitrović (C), Lala – Waris (82. Mothiba), Liénard, Bellegarde – Thomasson – Ajorque (90. Lebeau), Zohi (74. Djiku).
Kamara – Lebeau, Mothiba, Djiku, Aaneba, Grimm, Ounahi.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:14.
Dnešní vyrovnaný zápas nakonec končí remízou, protože ve druhé půli už branka nepadla. Oba celky se však mohly prosadit, ale v klíčových chvílích selhali v zakončení, v ostatních případech zasáhli gólmani, kteří podali špičkový výkon. Lyon i Štrasburk tak berou z dnešního duelu zasloužený jeden bod.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Moussa Dembélé (Olympique Lyon).
90+2'
Štrasburk se ještě zkouší prosadit pomocí standardní situace. Tu rozehrál Dimitri Liénard, který sám zakončil, ale Anthony Lopes se blýskl parádním zákrokem! Míč však srazil jen k Alexanderu Djikovi, který měl před sebou jen odkrytou síť, ale v rychlosti se do ní netrefil!
90+1'
Trend dnešního zápasu stále pokračuje, protože se na zemi válí další hráč. Opět je to Mohamed Simakan, který to ale asi zase docela přehrával, protože to zvládá bez ošetření.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Adrien Lebeau.
89'
Štrasburk stále obranu zvládá úplně bez problémů. Sám se nyní něco pokouší vytěžit z protiútoku, ale také domácí defenzivu funguje na jedničku.
88'
Anthony Lopes se opět musí zapojovat do hry, svým spoluhráčům musí pomáhat s rozehrávkou, protože soupeř chtěl něco získat napadáním.
87'
Kenny Lala se prezentoval velmi nebezpečnou střelou zpoza šestnáctky, na kterou byl Anthony Lopes krátký. Míč však skončil jen na brankové konstrukci!
86'
Zápas se bude nejspíš dohrávat na polovině Štrasburku. Ten však bránění stále zvládá v klidu, Matz Sels bez problémů zachytil soupeřící centr.
85'
Další hráč musí být ošetřován, tentokrát to je domácí kapitán Houssem Aouar.
83'
Olympique začíná jeden ze svých posledních útoků klidnou kombinací, stále se nikam nehrne, spoléhá na přesnost.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Lebogang Mothiba.
81'
Vstupuje do poslední desetiminutovky základní hrací doby. Mnohem aktivnější je nyní Lyon, ale ten marně hledá cestu k něčemu nebezpečnějšímu.
79'
Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon).
79'
Nyní na trávníku pro změnu leží Adrien Thomasson, se kterým už je to o něco vážnější. Nejspíš si vyžádá ošetření.
78'
Pořád se hraje velmi tvrdě. Nedovoleným způsobem byl tak z zemi poslán Marcelo, který se chvíli svíjel v bolestech, ale nakonec je v pořádku.
77'
Karl Toko Ekambi dostával přihrávku do běhu, ale v té době ležel na zemi, takže míč nemohl chytat. Hosté tak získávají aut.
76'
Domácí se alespoň velmi dobře brání. Štrasburk byl totiž poblíž jejich šestnáctky, ale neměl žádný nápad na přihrávku.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Martin Terrier.
74'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Alexander Djiku.
73'
Olympique už docela překvapivě stále nikam nespěchá. Dnes je favoritem a tři body by se mu náramně hodily. Nyní kombinuje na své půlce.
72'
Moussa Dembélé přenechával míč pro jednoho ze spoluhráčů, ale nikdy to nečekal, takže balón skončil jen u hráčů Štrasburku.
71'
Hosté to tentokrát zkoušeli dopředu pomocí nákopu, ale ten uklidil do bezpečí pozorný Fernando Marçal. Míč však pořád zůstává v jejich držení.
70'
Zbývá už jen posledních dvacet minut. Platí stejný výsledek jako po první půli, ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme ani neviděli nějakou pořádnou šanci.
69'
Na druhé straně hřiště se do šance tlačil Ludovic Ajorque, ale toho nakonec k míči nepustili soupeřící hráči. Ti ho nakonec donutili k faulu.
68'
Olympique se mohl opět dostat do vedení! Maxwel Cornet dostával přihrávku před odkrytou bránu, ale rána z těžké pozice sem mu vůbec nepovedla, protože skončila jen mimo tři tyče!
67'
Matz Sels je po delší době ve hře. S rozehrávkou si musí pohnout, protože už na něj nabíhal jeden z protihráčů.
66'
Marcelo si chvíli poležel na trávníku, nakonec to zvládne bez ošetření. Štrasburk každopádně rozehrává roh, který si vzal pod palec Dimitri Liénard.
65'
Hosté si při přechodu přes půlící čáru pomohli faulem, takže u míče je pro změnu Lyon. Ten také samozřejmě nikam nespěchá.
64'
Štrasburk se díky další dobré defenzivě ujímá míče a uklidňuje hru. Přitom opatrně kombinuje směrem dopředu.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Moussa Dembélé.
62'
Další domácí centr už před Matzem Selsem způsobil mírný rozruch, ale opět to lépe zvládli obránci hostů. Jde ale vidět, že už jim dochází síla.
61'
Olympique se opět zkusil pomocí centru, ale ten byl tentokrát hodně nepřesný, v klidu si pro něj vyběhl hostující gólman.
60'
Vstupuje do poslední třetiny zápasu. Hraje se velmi vyrovnaně, vyhrát tak může opravdu kdokoliv.
58'
Domácí protiakci soupeře rychle zastavili, následně se přiblížili k jeho šestnáctce, kde přišel po autu centr. Matz Sels ho však bez problémů zachytil.
57'
Lyon si zkouší vrátit vedení pomocí rohového kopu, ale Bertrand Traoré svým centrem nenašel žádného spoluhráče, soupeře navíc poslal do protiútoku.
55'
Na zemi zůstává ležet další hráč, tentokrát to je Mohamed Simakan, který si nejspíš vyžádá minimálně ošetření.
54'
Také obranu Štrasburku je ve druhé půli velmi pevná, Matz Sels zatím snad ani nemusel být v kontaktu s míčem.
53'
Hosté získali svůj první roh, ale domácí kontrolují vzdušný prostor před svou klecí, takže míč celkem bez problémů odvrátili do bezpečí.
52'
Fernando Marçal odcentroval z dost těžké pozice, ale svým pasem nenašel žádného ze spoluhráčů. Hosté tak okamžitě zahajují protiakci.
51'
Štrasburk se u míče opět moc dlouho neohřál, kvůli nepřesné přihrávce o něj přišel u půlící čáry. Olympique tak zase opatrně hledá cestu k zakončení.
50'
Domácí jsou ve druhém poločase zatím mnohem aktivnější, na útočné půlce ale nyní soupeři darovali jen aut.
47'
Žlutou kartu dostává Lamine Koné (RC Štrasburk).
46'
Úvodní výkop tentokrát obstaral Lyon, který se po krátké kombinaci vydává dopředu přes levou stranu hřiště.
46'
První poločas nakonec končí vyrovnaným výsledkem, i když na vrch měl rozhodně Lyon. Ten se díky tomu dostal do vedení, které dlouho klidně držel, ale Štrasburk nakonec našel snížení v samotném závěru první půle. Uvidíme, kdo nakonec urve vítězství.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+4'
45+3'
Lyon ještě krouží kolem soupeřící šestnáctky, ale Kenny Tete nakonec fauloval. Tento zákrok ukončuje první poločas.
45+2'
Olympique ještě trochu zahrozil z rychlého protiútoku, ale hosté se včas vrátili do obrany, takže zakončení nedovolili.
45+1'
45'
Štrasburk se tlačí ještě za druhou přesnou trefou, Lyon má tak pořádné problémy, nyní míč musí zakopávat do autu.
42'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Hosté nakonec po kontrole u videa slaví vyrovnávací branku! KÉVIN ZOHI stál na hraně ofsajdu, ale ten se nakonec nepotvrdil. Jeho následné po přihrávce Majeeda Warise zakončení na pravou tyč tak Anthony Lopes nemohl chytat, balón se poté odrazil do sítě. Asistence: Majeed Waris.
42'
Možná přijde druhé vynucené střídaní duelu, Kenny Lala se totiž nechal dlouho ošetřovat, ale zatím bude v zápase pokračovat.
41'
Žlutou kartu dostává Bertrand Traoré (Olympique Lyon).
40'
První půle se bude nejspíš dohrávat na polovině Lyonu. Ten se však stále v klidu brání, takže asi už nebude inkasovat.
39'
Ten končí dvěma nebezpečnými vzdušnými pasy, ale oba odvrátili pozorní bránící hráči.
38'
Kenny Tete odcentroval z takřka brankové čáry jen do náruče Matze Selse, který své spoluhráče okamžitě posílá do protiúoku.
37'
Maxwel Cornet při hlavičkovém souboji fauloval Mohameda Simakana, Marz Sels si tak po delší době kopne do míče.
36'
Štrasburk sice aktivně napadá, ale k zisku míče to stále nevede. Domácí se naopak přiblížili k jeho šestnáctce.
35'
Lyon už chce dohrát první poločas v co největším klidu, takže si klidně přihrává na vlastní půlce a vůbec nikam nespěchá.
33'
Bertrand Traoré nedokázal pod tlakem přesně přihrát, čehož se hosté snaží využít, ale na útočné polovině se opět k ničemu nedostali.
32'
Olympique se opět zkoušel prosadit pomocí hlavičky, které předcházel relativně přesný centr. Zakončení však nebylo přesné, což znamená další rozehru pro Matze Selse.
31'
Hosté si při útočném snažení pomohli faulem, provinil se Kévin Zohi, čímž asi svému kouči neudělal úplně radost.
30'
V prvních třiceti minutách hry jsme se nakonec dočkali gólu. Favorizovaný Lyon tak drží těsný náskok, tak uvidíme, jak dlouho mu vydrží.
29'
Domácí nakonec dostali míč za brankovou čáru, což znamená další odkop pro brankáře Štrasburku. Ten tentokrát posílá balón až na druhou polovinu hrací plochy.
28'
Bertrand Traoré chtěl vybídnout ke skórování jednoho ze spoluhráčů, ale do běhu po poslal moc dlouhý míč, takže byl u něj první Marz Sels.
27'
Jeden z domácích hráčů si při souboji na půlící čáře pomohl nedovoleným způsobem, Štrasburk tak opatrně zakládá další ofenzivu.
26'
Olympique konečně také hledá cestu k zakončení, ale nechce riskovat ztrátu balónu, takže místo riskantního pasu se raději stáhne.
25'
Od prvního gólu utkání drží míč prakticky jenom hosté, kteří tak Lyon dostávají pod tlak. Ten se však úplně v pohodě brání.
24'
Matz Sels je poslední dobou dost vytížený, protože opět rozehrává ze svého vápna. Tentokrát kvůli ofsajdu soupeře.
23'
Štrasburk uklidňuje hru na své půlce, z inkasované branky se potřebuje oklepat. Nakonec díky dobré kombinaci prověřil i pozornost Anthonyho Lopese.
21'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Maxwel Cornet vyslal z levé strany na hranici malého vápna luxusní přihrávku. K ní skvěle protlačil BERTRAND TRAORÉ, který hlavou dostal míč do sítě mezi nohama Matze Selse. Asistence: Maxwel Cornet.
20'
Štrasburk po delší době kombinuje s míčem, ale má velké problémy, protože soupeř velmi dobře napadá. Zatím však míč nezískává.
19'
Matz Sels přesným odkopem uvolnil jednoho ze svých spoluhráčů, který z pravé strany nakonec odcentroval, ale domácí beci si opět věděli rady.
17'
Hraniční zákrok Dimitrije Liénarda neunikl pozornosti hlavního rozhodčího, který okamžitě píská faul. Olympique se tak může usadit v útoku.
16'
Domácí jdou tentokrát dopředu přes levou stranu. Autové vhazování se jim však úplně nepovedlo, hosté totiž velmi aktivně napadají.
15'
První čtvrthodina hry nám nic extra zajímavého nenabídla. Oba celky jsou směrem dopředu ještě hodně opatrné a dívají se hlavně dozadu.
14'
Po delší době byla v nebezpečné také domácí klec. Adrien Thomasson však dlouhou přihrávku nezachytil, a i když se dožadoval rohu, tak se bude odkopávat od brány Lyonu.
13'
Hosté se nemohli dlouhou chvíli osvobodit, ale domácí útok nakonec končí kvůli faulu. Matz Sels tak trochu uklidňuje hru při odkopu.
12'
Olympique s rozehrávkou opět vůbec nespěchá. Nakonec se však prokombinoval až k soupeřícímu vápnu, kde však přízemní pas nemohl projít.
10'
Štrasburk může poprvé nějak vážněji ohrozit soupeřící klec, protože získal přímý kop. Dimitri Liénard však mířil těsně nad horní tyčku.
9'
Domácí to tentokrát zkoušeli dopředu pomocí nákopu, ale ten skončil jen u Marze Selse, který v klidu rozehrál.
8'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Kenny Tete.
6'
Lyon pořád zůstává v držení míče. Bertrand Traoré si však nyní nerozuměl se svým spoluhráčem, protože pas skončil jen za pomezní čarou, což znamená aut pro hosty.
4'
Domácí si málem dali vlastní gól! Anthony Lopes byl opravdu hodně vyběhnutý, ale o tom nevěděl jeho spoluhráč, který posílal míč na vlastní branku. Anthony Lopes se sice stihl vrátit, ale levou nohou se praštil do tyčky, takže se možná mírně zranil. Ve hře každopádně pokračuje.
3'
Lyon se o první přesnou trefu pokouší pomocí rohového kopu, ale centr na bližší tyč odvrátili do bezpečí obránci Štrasburku.
2'
Hru přerušuje první možné zranění, protože Fernando Marçal zůstal po hlavičkovém souboji ležet na zemi. Nakonec to však není tak vážné, takže ve hře pokračuje.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo, J. Andersen, Marçal – Caqueret, Mendes, Aouar (C) – B. Traoré, Toko Ekambi, Cornet.
Náhradníci: Tătăruşanu – Terrier, M. Dembélé, Cherki, Tete, Denayer, Bruno.

RC Štrasburk: Sels – Simakan, L. Koné, S. Mitrović (C), Lala – Waris, Liénard, Bellegarde – Thomasson – Ajorque, Zohi.
Náhradníci: Kamara – Lebeau, Mothiba, Djiku, Aaneba, Grimm, Ounahi.

Rozhodčí: Hamel – Danizan, Pignatelli.
RC Štrasburk
Štrasburk je na tom dokonce lépe než jeho dnešní soupeř, ale ne o moc. V tabulce se drží na úctyhodném sedmém místě, získal o tři body více než Lyon. Dnešní hostům se také mnohem více daří, nyní drží šňůru dvou výher v řadě. V posledním kole porazili Reims jednoznačně 3:0 a předtím potvrdili roli favorita proti Toulouse těsnou jednobrankovou výhru. Štrasburk tedy dvě utkání v řadě neinkasoval, tak uvidíme, jestli tuto pozitivní šňůru prodlouží.

Poslední tři utkání
Štrasburk vs. Reims – 3:0
Toulouse vs. Štrasburk – 0:1
Štrasburk vs. Lille – 1:2
Olympique Lyon
Lyonu se letos v porovnání s předchozími ročníky vůbec nedaří, nyní nemá ani optimální formu, i když za chvíli ho čekají nejdůležitější zápasy v sezoně. Dnešním domácím tak patří v tabulce Ligue 1 až jedenácté místo, přičemž na první pozici zajišťující evropské poháry ztrácí sedm bodů. Olympique se alespoň daří v pohárech, ve čtvrtek přemohl ve čtvrtfinále Coupe de France Marseille, který zdolal těsně 1:0. Teď už by se měl ale Lyon připravovat na Ligu mistrů, protože ho za jedenáct dní čeká první osmifinálové střetnutí s Juventusem. Uvidíme, jestli se na něj dnes pozitivně naladí.

PSG vs. Lyon – 4:2
Lyon vs. Amiens – 0:0
Nice vs. Lyon – 2:1
Zdravím všechny fanoušky při sledování francouzské kopané! Ligue 1 má dnes na programu čtyři zápasy 25. kola, společně se mnou se pak konkrétně zaměříme na klání mezi Lyonem a Štrasburkem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.