Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Angers - 25. ledna 2020   17:30

0:0
(0:0)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Strootman, M. Sanson (86. Aké) – Maxime López (65. Germain), Benedetto, Radonjić (76. Chauí).
Pelé – Aké, Mohamed, Germain, Chabrolle, Chauí, Perrin.
Angers
Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Capelle – Santamaría – El Mellali (29. Bobichon), Fulgini, Mangani (80. Pereira Lage), Thioub – Alioui (65. Bahoken).
Petković – Bamba, Bahoken, Bobichon, Ninga, Pavlović, Pereira Lage.

Je konec! Dnešní utkání nakonec skutečně dospělo až do nerozhodného konce. Marseille měla v průběhu druhého poločasu velkou územní převahu, avšak ta nevedla k žádným vyloženým šancím, ba naopak. Hostující obrana dnes podala velice zodpovědný výkon, favorita zápasu totiž nepustila do jiné vyložené šance. Dnešní nudné utkání tak nepřineslo žádnou branku.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 17:13.
90+4'
90+3'
Dost možná poslední rohový kop tohoto zápasu rozehrál z levé strany právě Chauí. Jeho centr se kroutil směrem od branky, našel si ho ale Traoré.
90+2'
Angers si vybojovalo volný kop na polovině soupeře, kde nasbíralo cenné vteřinky. K míči se však dostal domácí Chauí, jehož ránu zablokoval Thomas.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Marseille stále marně touží vstřelit vedoucí branku, ještě na to bude mít nastavený čas.
87'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem pěti minut. Angers se i nadále musí smířit se hrou bez balónu, soupeř je ale celkem dost neškodný.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Marley Aké.
86'
Hlavní sudí byl donucen přerušit hru, na zemi se totiž válel hostující Lage. To se nelíbilo Marseille, přičemž hned trojice hráčů vystartovala na rozhodčího.
85'
Po delší době se k balónu dostal také brankář Mandanda, kterému se povedlo rozehrát přesně na volného Álvara, jenž na pravém křídle ještě hledal Germaina.
84'
Marseille se ovšem nevyvedla ani další standardní situace, po které se k hlavičkovému pokusu dostal Strootman, jehož zakončení nebylo vůbec přesné.
81'
Žlutou kartu dostává Vincent Manceau (Angers SCO).
80'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Mathias Pereira Lage.
78'
Střídající Chauí se ihned po svém příchodu na hrací plochu dostal do palebné pozice, odkud pálil velice slabě. Butelle si tak připsal pohodový zákrok.
77'
Angers se směrem dopředu skutečně dost trápí. Amavi vykřesal zisk autového vhazování, po kterém se ve vzduchu uplatnil Mangani, který opět zakročil.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Sajfaddín Chauí.
75'
Hosté opět velice kvalitně zavřeli prostor u středového kruhu, Sanson si tak musel vybrat jednu ze stran. Následné přenesení hry na Radonjiće skončilo v autu.
74'
Ani tato nabídka nepřinesla nic nebezpečného. Naopak po jednom ze střetů odpadl na zelený pažit obránce Thomas, se kterým to nevypadá nikterak dramaticky vážně.
73'
Hodně zbytečně odklízel míč za cenu rohového kopu hostující Manceau, který se poté omluvil svým spoluhráčům. K rozehrávce rohu se již postavil Sanson.
72'
Z ochozů se už delší dobu ozývá pískot, hostující hráči totiž rozjeli kombinaci na vlastní polovině, přičemž se hráčům Marseille nedaří vydolovat balón.
71'
U středového kruhu měl hodně prostoru středopolař Strootman, který se pokoušel proskočit mezi dvojicí protihráčů, avšak jeden z hráčů mu nechal v cestě nohu.
70'
Nic na tom nezměnil ani předchozí centr z kopačky Germaina, který však uvnitř pokutového území nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž pouze Thomase.
69'
Marseille i nadále kombinuje na polovině soupeře, což je již tradiční obrázek tohoto zápasu. Angers se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím daří.
68'
Režie si před malým momentem vybrala prostor u postranní lajny, kde se nacházel v prvním poločasu střídající El Melali, který vyfasoval berle.
67'
Do protiútoku se pokoušel dostat střídající Bahoken, který se ocitl na nezvyklém místě, odkud zkoušel odcentrovat. Jeho nabídku ale odklízel Ćaleta-Car.
65'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Rachid Alioui, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Valère Germain.
61'
Je za námi více než hodina hry, stále čekáme na první přesný zásah. Druhý poločas navazuje na ten první, domácí hráči totiž mají velkou územní převahu.
60'
Na opačné straně si hledal prostor uvnitř pokutového území Fulgini, který místo zakončení ještě nahrával pod sebe, což bylo jednoznačně špatné řešení.
59'
Sledovali jsme rychlý protiútok domácích, při kterém si k hranici šestnáctky seběhl rychlonohý Sakaj, jehož zpětná nahrávka se stala kořistí Santamaríi.
58'
Úvod druhého poločasu nám skutečně přináší celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich se na zemi ocitl Thioub, nedovoleně si totiž počínal Amavi.
57'
Ven z branky musel hostující brankář Butelle, kterému se povedlo vyboxovat padající předmět. Ten nakonec skončil v zámezí, vhazovat bude moci Capelle.
56'
Standardní situace nepřinesla nic nebezpečného. Nicméně poté si ještě počínal hodně agresivním způsobem domácí López, který pro změnu sestřelil Thiouba.
55'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující Bobichon, který doslova zahodil Sakaje od míče. Olympique Marseille si tak vybojoval nadějnou standardní situaci.
54'
Žlutou kartu dostává Rachid Alioui (Angers SCO).
53'
Domácí hráči chvíli kombinovali na vlastní polovině, načež došlo k přenesení hry na levou stranu, kde se talentovaný López nedokázal prodrat kolem protihráče.
52'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl Bobichon, který poté ještě sklepával pod sebe na Santamaríu, jehož zakončení pravou nohou vystoupalo vysoko nad.
51'
Olympique i při dalším útočném výpadu útočil přes pravou stranu, kde si ale obrannou povinnost dokázal splnit Capelle, který za sebe nepustil zadáka Amaviho.
50'
Rychlonohý křídelník Radonjić se přes pravou stranu prohnal až k hranici pokutového území, odkud přihrával k hranici malého vápna, kde se nacházel Santamaría.
49'
Mnohem rychlejší byl v souboji dvou protihráčů domácí Amavi, který byl přesto faulován. Marseille rozehrála volný kop, jenž putoval přímo na hlavu Thomase.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si vyzkoušel práci s míčem domácí brankář Mandanda, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu na volného Sakaje.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který moc fotbalové krásy nepobral. Marseille sice měla v tomto dějství výrazně více ze hry, avšak za celou dobu se nedostala k žádné větší příležitosti. Angers se pro změnu spíše jen bránilo, útočná snaha hostujícího celku byla rovněž hodně mizerná, na první branku si tak musíme počkat.
45+2'
45+1'
Radonjićovi se povedlo oběhnout i brankáře, jenomže poté ze značného úhlu nedokázal zamířit vůbec přesně. Bude se tak pouze odkopávat od branky.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Na prudký pas si sbíhala hned dvojice domácích hráčů, avšak nakonec je máván ofsajd. Butelle tak mohl v poklidu rozehrát, přičemž si vybral obránce Thomase.
42'
Moc nescházelo k tomu, aby se Thioub po levém křídle prodral až do pokutového území. Marseille navíc může být ráda, že sudí přehlédl důrazný zákrok Álvara.
41'
Po delší době se na útočnou polovinu podívalo také Angers. Capelle se na levém křídle přihlásil o nahrávku, velice bleskově se k němu ale dostal zadák Sakaj.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Až teprve před malým momentem se Olympique povedlo dobře kombinovat za pokutovým územím, následný střelecký pokus Strootmana směřoval vedle.
34'
Jenomže stále je to z pohledu domácího celku naprosto bez nápadu. Sakaj místo centru nahrával vedle sebe, Rongier pro změnu ještě zkoušel přenést hru.
33'
Střídající Bobichon také měl menší zdravotní problémy, avšak už se opět pokračuje ve hře. Na opačné straně si nedovoleně počínal hostující Santamaría.
32'
González se vytáhl s míčem celkem daleko na opačnou stranu, kde mu ovšem spoluhráči moc nepomohli. Aby toho nebylo málo, tak je hra opět přerušena.
31'
Je za námi zhruba třetina utkání, zatím nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Olympique Marseille je sice častěji na míči, avšak bez kýženého výsledku.
30'
Pro El Melaliho tento zápas tedy skončil hodně nešťastně, při dopadu na zem ho zranil jeden z protihráčů. Angers tak muselo poprvé v tomto duelu střídat.
29'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Farid El Mellali, přichází Antonin Bobichon.
28'
Už se nehraje zhruba minutu, mezitím se za postranní lajnou začal připravovat případný náhradník. El Melali je i nadále v péči lékařského personálu.
27'
Amavi se chtěl dostat kolem El Melaliho, avšak druhý jmenovaný mu nechal v cestě nohu. Jednalo se o jednoznačný faul, zdravotní problémy má ale hostující hráč.
26'
Do kombinace se zapojil také brankář Mandanda, který měl na rozehrávku dost času. Nakonec jeho nahrávka zamířila ke Rongierovi, jenž má hodně prostoru.
25'
Na hranici pokutového území ale číhal pozorný Traoré, který Benedettovi nedaroval vůbec žádný prostor. Ba dokonce z toho bude autové vhazován pro SCO.
24'
Marseille musela rozehrávat od své šestnáctky, což nemuselo zas tak vadit. González si totiž troufl na riskantní nahrávku, která prošla až na nohu Radonjiće.
23'
Rozehrávky rohového kopu se za hostující celek ujal Mangani, který ho zkoušel poslat ke vzdálenější konstrukci, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal domácí hráč.
22'
Angers si po volném kopu vybojovalo také autové vhazování, po kterém Capelle přenášel hru na Manceaua, který se pohodlně dostal až na druhou polovinu.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám nepřinesla nic závratného. Spíše sledujeme celkem dost nedovolených zákroků, jeden z nich udělal domácí Sakaj.
16'
Sakaj za sebe nepustil Thiouba, přičemž druhý jmenovaný dokázal otřít míč právě o domácího obránce. Angers tak uklidní hru, což bude pro hostující celek výhra.
15'
Olympique se už celkem dlouhou dobu nachází na polovině soupeře, avšak stále to k ničemu nebezpečnému nevede. Angers se zatím daří eliminovat výpady.
14'
Nepřesnost v podání Manganiho našla pouze jednoho z protihráčů, který tak mohl pokračovat ve své kombinaci, do které se posléze zapojil také Strootman.
13'
To znamenalo, že brankář Butelle mohl rozehrávat od své branky. Jeho dalekonosná nabídka putovala na opačnou stranu, kde v hlavičkovém souboji vyhrál Sanson.
12'
Domácí si nakonec vybojovali úvodní rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Poté to ještě Radonjić zkoušel manévrem, míč mu ale uskočil do zámezí.
11'
Snad poprvé se k míči dostal také útočník Benedetto, který byl čistým způsobem obrán o hrací předmět. Marseille se přesto bleskově dostal zpět k balónu.
10'
S rozehrávkou od své poloviny před malým momentem vypomohl také Strootman, který se s míčem dostal ke středovému kruhu, kde mu pomohl Radonjić.
9'
Hodně naivně pracoval u velkého vápna domácí Rongier, který si chtěl přehodit hrací předmět na levou nohu, jenomže tento záměr v poklidu přečetl Traoré.
8'
Marseille se vůbec poprvé usadila kolem pokutového území soupeře, kde měl hodně málo prostoru López, kterému se přesto povedlo roztáhnout hru do křídla.
7'
Míč se navíc opět ocitl za postranní lajnou, tentokráte dostal příležitost k provedení autového vhazování Sakaj, který zpětnou nahrávkou oslovil obránce Gonzáleze.
6'
Hostující Mangani to měl na dlouhou nohu, avšak přesto se mu povedlo zalepit těžkou nahrávku, jenomže poté nevyzrál se svým průnikem mezi smečku protihráčů.
5'
Narážečka v podání Fulginiho se nezařadila mezi ty nejpřesnější, míč se navíc snesl mimo hrací plochu, což Olympique Marseille přinese první autové vhazování.
4'
V tísni rozehrávající Sanson raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Gonzáleze, který si počkal na náběh Sakaje, kterému poté věnoval přihrávku.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se o provedení autového vhazování postaral hostující Manceau, kterému se povedlo najít Thomase, jehož hlavička byla slabá.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Strootman, M. Sanson – Maxime López, Benedetto, Radonjić.
Náhradníci: Pelé – Aké, Mohamed, Germain, Chabrolle, Chauí, Perrin.

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Capelle – Santamaría – El Mellali, Fulgini, Mangani, Thioub – Alioui.
Náhradníci: Petković – Bamba, Bahoken, Bobichon, Ninga, Pavlović, Pereira Lage..
Angers SCO

Na opačné straně stojí celek ze středu tabulky, kterým je Angers. Angers se totiž nachází na průběžné desáté pozici, což znamená přesný prostředek tabulky. Hostující tým tohoto duelu má na svém kontě devětadvacet bodů, avšak ztráta na pohárové pozice je pouze tříbodová. Situace ve středu tabulky je hodně vyrovnaná, příkladem může být fakt, že Nantes dělí od třináctého celku pouze šest bodů. Angers v posledních třech duelech nepocítil hořkost porážky, avšak vyhrálo pouze v jediném případě, a sice se mu povedlo zvládnout duel právě proti Nantes.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille letos prožívají celkem povedenou sezonu, po dvaceti kolech se totiž nacházejí na průběžné druhé pozici, přičemž na vedoucí PSG ztrácí už osm bodů. Olympique se i tak může pyšnit velice dobrou formou, letos prohrál pouze ve třech případech, dalších pět zápasů skončilo nerozhodnými výsledky. Domácí celek tohoto zápasu naposledy přišel o body v polovině prosince, kdy celkem zbytečně remizoval na půdě sedmnáctých Mét. Od té doby se Marseille povedlo vyhrát oba po sobě jdou zápasy, nejprve vyhrála proti Nimes, posléze také proti Rennes.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.