Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Rennais - 29. září 2019   21:00

Marseille
52' Ćaleta-Car (B. Sarr)
1:1
(0:1)
Rennais
19' Niang  (Da Silva)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Perrin, Ćaleta-Car, Amavi (46. Radonjić) – Rongier, Strootman, M. Sanson (79. Chauí), B. Sarr – Benedetto, Germain (84. Aké).
Pelé – Aké, Chauí, Chabrolle, Maxime López, Lihadji, Radonjić.
Schneider – Zitouni, Courbet
Stade Vélodrome, Marseille
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Morel, Maouassa – Bourigeaud (74. Grenier), Camavinga, Martin – Raphinha (74. Tait), Niang (79. Hunou).
Bonet – Del Castillo, Gnagnon, Grenier, Hunou, Siliki, Tait.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali vyrovnání. Hned v 52. minutě se o to postaral hlavičkou po rohovém kopu Duje Ćaleta-Car. Domácí byli ve druhé půli o něco aktivnější než soupeř, ale další branku se jim přidat nepodařilo. Dlužno dodat, že hosté měli ještě šanci strhnout vítězství na svou stranu, když zakončoval střídající Hunou, ale domácí skvělými zákroky podržel velezkušený Steve Mandanda. Remíza je tedy zřejmě spravedlivým vyústěním průběhu hry. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
Ještě jedna žlutá karta – Sakaj dohrál Camavingu po odehrání míče.
90+4'
Lucas Perrin nechtěl nechat soupeře rozehrát, za což vidí po zásluze žluté varování.
90+3'
Domácí měli k dispozici volný přímý kop po faulu na Benedetta, ale nic zajímavého z něj nevytěžili.
90+2'
Darío Benedetto opět střílel z nepříliš dobré pozice, aby se vzápětí omlouval spoluhráčům, že se po nich vůbec nepodíval.
90+1'
Na trávníku posedává Hamari Traoré, který nemá kopačku. Obouvá si ji na hrací ploše, přičemž je přerušena hra. To se samozřejmě nelíbí divákům.
90'
Nastavují se ještě 4 minuty nad rámec základní hrací doby druhé půle.
89'
Oba celky se v posledních minutách celkem střídají v držení míče, ale o něco více se nyní za gólem snaží jít domácí.
88'
Darío Benedetto o sobě dal vědět, když v pokutovém území poslal ránu na bližší tyč, ale tu dokázal Mendy vytáhnout.
87'
Sakaj si na levé straně posunul míč před sebe, kde mu ho ale ve skluzu dokázal odehrát soupeř.
86'
Žlutou kartu dostává Nemanja Radonjić (Olympique Marseille).
85'
Famózní Steve Mandanda zabránil pohromě pro Marseille! Střídající Adrien Hunou dostal možnost vypálit z blízkosti, ale Mandanda vyrazil, načež se k dorážce znovu dostal Hunou, ale opět zakročil Mandanda.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Marley Aké.
83'
Znovu v akci Radonjić, který velmi dobře zasekl míč, ale pak se pokoušel o střelu z nepřipravené pozice. Blok soupeřů nepropálil.
82'
Nejprve vytáhl dobrý zákrok Mendy, ale vyrazil míč jen před sebe, kde se k dorážce dostal Benedetto, jehož rána skončila nad břevnem.
81'
Nemanja Radonjić se z levé strany dostal do vápna, ale z nepříliš připravené pozice se rozhodl vystřelit, což však nemělo moc šancí na úspěch. Obrana střelu snadno zblokovala.
80'
Opět v akci Flavien Tait, nicméně ani tentokrát se mu nepodařilo nijak zásadně zapsat do dějin zápasu.
79'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Adrien Hunou.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Sajfaddín Chauí.
78'
Flavien Tait táhl rychlý brejk, který trochu zpomalil, načež se ještě dostal do zakončení, leč trefil jen Germaina.
78'
Morgan Sanson na Morelovi vybojoval výhodu rohového kopu pro Marseille. Centr v podání Sarra, ale odvrátil Gelin.
77'
Faitout Maouassa posílal do pokutového území centr z levé strany, který skončil v rukavicích pozorného Mandandy.
76'
Přihrávka za obranu měla letět na Benedetta, jenže nebyla dostatečně přesná, takže ji opět zachytili hosté.
75'
M'Baye Niang skončil na zemi po běžném kontaktu se soupeřem, ale sudí dobře viděl situaci, takže nepíská.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Clément Grenier.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Flavien Tait.
72'
Hodně kontroverzní zapískání hlavního sudího, který přerušuje hru ve chvíli, kdy se domácí hnali do útoku. Na zemi sice zůstal ležet jeden z hostů, ale nevypadalo to na nějaké vážné ohrožení.
71'
Hosté pozvolna kombinují na vlastní obranné polovině a nikam se zběsile neženou.
70'
O kousíček nedokázal dosáhnout na přihrávku do pokutového území Darío Benedetto. Pokud by míč zachytil, stál by v brankové příležitosti.
69'
K míči se nakonec dostali hosté, ale Bourigeaud poslal přihrávku do míst, kam se nerozběhl Raphinha.
68'
Domácí sice kombinovali s míčem u kopaček na útočné polovině, ale když neviděli žádnou možnost, kudy zaútočit, vzdali to, načež se vrátili na vlastní půlku.
67'
Sanson se dostal do dobré pozice na levé straně, jenže vyslal naprosto tragický centr do pokutového území, který jednoduše odvrací soupeř.
65'
Opět další nepřesná přihrávka v podání hostů skončila brejkem domácích. Centr z pravé strany byl odehrán Gelinem a se štěstím dokázal zakročit Mendy.
64'
Přetažený centr na levou stranu neměl šanci zachytit Eduardo Camavinga na hrací ploše.
63'
Faitout Maouassa nezvládl souboj o míč, načež musel sáhnout k faulu, který ale sudí netrestá kartou.
62'
Hosté získali výhodu rohového kopu, po němž ale žádné větší nebezpečí pro Mandandovu branku nepřichází.
61'
Hodně zbytečně teď střílel Darío Benedetto. Na pravé straně měl totiž nabíhajícího Sarra, který byl úplně volný, ale Argentinec pálil z větší vzdálenosti. Tvrdou ránu Mendy viděl a zpacifikoval. Následně se Benedetto všem omlouvá.
60'
Radonijć dokázal velmi pěkně přenést hru na pravou stranu, ale Germain ve vápně nezvládl přihrávku.
59'
Sudí už se rozhodl uklidnit emoce, když Kevin Strootman přilétl ke Camavingovi, jehož za krk stáhl k zemi. Žlutá karta naprosto po zásluze.
58'
Opět centroval Sarr, jenže našel pouze prvního soupeře, kterým byl Jérémy Gelin.
57'
Bouna Sarr se snažil na pravé straně odcentrovat, ale soupeř jeho pokus zblokoval na roh.
56'
Na zeleném pažitu se ocitl M'Baye Niang, ale po krátké chvilce na zotavenou může pokračovat ve hře.
55'
Už se pokračuje ve hře a Marseille se nadále tlačí do útoku ve snaze úplně otočit průběh utkání.
54'
Na hrací ploše vzplály emoce. Hráči se pošťuchují, takže rozhodčí musí celou situaci uklidňovat.
53'
Na pravé straně nedokázal zpracovat míč Hamari Traoré, ale k míči se dostal, leč následně poslal nepřesnou přihrávku z nepřipravené pozice.
52'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí získali výhodu rohového kopu, kterou přetavili ve vyrovnávací gól. Centr od praporku si vzal na starost Bouna Sarr, jehož povedený míč do pokutového území trefil hlavou DUJE ĆALETA-CAR a dokázal zamířit do míst, kam Mendy neměl šanci dosáhnout.
51'
Opět faulovaný Niang, jehož tentokrát držel Lucas Perrin. Faulující hráč se ještě diví, co že mu to sudí zapískal.
50'
Sakaj si chtěl narazit míč se spoluhráčem, jenže ten mu nedokázal vrátit přesně, takže se míče chopil soupeř.
49'
Steve Mandanda hledal na levé straně spoluhráče, ale nikoho tam nenalezl, takže míč končí v autu.
48'
Duje Ćaleta-Car složil k zemi Nianga judistickým zákrokem. Řekl bych, že podobné zákroky k fotbalu nepatří a sudí by je měl karetně trestat.
47'
Morgan Sanson hledal přihrávkou nabíhající spoluhráče ve vápně, ale soupeř dokázal zachytit míč.
46'
Do druhého poločasu již nenastoupil Jordan Amavi, kterého na hrací ploše nahrazuje Nemanja Radonjić.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme nejprve sledovali územní převahu domácích, ale hra se postupem času vyrovnala. Hosté byli nebezpečnější a také se jim podařilo vstřelit první branku zápasu, kdy se po výborné akci Da Silvy prosadil M'Baye Niang. Domácím se příliš nedařilo dostávat do gólových příležitostí a o něco lepším týmem byli hosté. Marseille musí ve druhé půli předvést absolutně odlišný výkon, pokud chtějí domácí vůbec pomýšlet na úspěch v dnešním klání. Druhá polovina zápasu začne přibližně v 22:03.
45'
43'
K odraženému míči se po rohovém kopu dostal Valentin Rongier. Tvrdá rána zamířila kousek vedle pravé tyče ze střelcova pohledu.
43'
Střelu ze střední vzdálenosti vypustil v pádu Kevin Strootman, ale podařilo se mu trefit soupeře, který odrazil míč na roh.
42'
Hiroki Sakaj dostal příliš dlouhou přihrávku, kterou ani ve skluzu nedokázal zachytit na hrací ploše.
41'
O střelu se pokusil Darío Benedetto, ale byl zblokován. Posléze se míč dostal k Amavimu, avšak ten zase netrefil branku.
40'
Hamari Traoré předvedl zajímavou individuální akci, kdy pěkně obešel soupeře, dostal se do pokutového území, odkud vypálil, jenže trefil pouze boční síť.
39'
Morgan Sanson se na levé straně dostal k centru, jenže ten přizvedl bránící soupeř pouze do míst, kde bezpečně zachytil míč Edouard Mendy.
38'
Amavi z levé strany hledal spoluhráče ve vápně, ale našel pouze soupeře, čímž rozběhl rychlou akci Rennes, leč ani hostům se nepovedl centr.
37'
Raphinha se na hraně ofsajdu dostal k míči, načež technickým obstřelem trefil pouze Jordana Amaviho.
36'
Příliš razantní přihrávka vyletěla mimo hrací plochu, takže míč do hry zpět uvede Edouard Mendy.
35'
Centr od praporku byl přizvednut na bližší tyči, ale následně už zahrál míč domácí fotbalista a odvrátil.
34'
Rennes se podařilo vybojovat si výhodu rohového kopu po zákroku Ćalety-Cara.
33'
Na útočné polovině se však domácí hráč nechal předskočit, o míč přišel a nyní hrají hosté.
32'
Domácí si přihrávají, ale zatím se drží spíše na vlastní obranné polovině, což se příliš nepozdává místním příznivcům.
31'
Bouna Sarr z pravé strany odcentroval, ale byl v hodně nekomfortní pozici, což se projevilo na kvalitě centru.
30'
Na levou stranu si naběhl Niang, který unikl soupeři, načež servíroval míč do pokutového území, ale tam si ho sebral Steve Mandanda.
29'
Steve Mandanda se ocitl pod tlakem soupeře, ale dokázal odeslat míč na spoluhráče. Ten už míč neudržel, načež se hosté dostali k zakončení, leč hlavička Raphinhy mířila hodně mimo branku.
28'
Hosté získali výhodu standardní situace na útočné polovině, ale následný centr odvrátil Duje Ćaleta-Car.
27'
Da Silva opět rozběhl útočnou akci, ale Traoré poslal špatnou přihrávku, kterou Raphinha nezachytil.
26'
Hiroki Sakaj skončil v bolestech na trávníku po kontaktu s Camavingou, ale sudí opět nepíská, takže Japonec vhazuje.
25'
Bouna Sarr centroval k pokutovému území Rennes, míč se otřel o soupeře, který ho tečoval do míst, kde ho sebral Mendy. Sarr ještě signalizoval hru rukou, avšak sudí nechává ve hře pokračovat.
24'
Opět v akci Faitout Maouassa, který pronikal do pokutového území, ale tam už ho dokázali soupeři od míče oddělit.
23'
Příliš nepřesná přihrávka nedoputovala na levou stranu k Maouassovi, protože soupeř ji zachytil.
22'
Lucas Perrin důrazně vlétl pod nohy rozběhnutému Raphinhovi, kterému ukopl míč za postranní čáru.
21'
Domácí se v protiakci za obdrženou branku vydali na útočnou polovinu, leč příliš dlouho tam v držení míče nezůstali.
19'
Rennes právě vstřelilo branku!
Damien Da Silva si na pravé straně uzmul míč pro sebe, vydal se na útočnou výpravu, kterou zakončil famózní přihrávkou, jež se objevila před M'BAYE NIANGEM a ten s pomocí teče Sakaje dostal míč za záda bezmocného Mandandy.
18'
V posledních okamžicích jsou jednoznačně aktivnější hosté, kteří si přihrávají většinu času na útočné polovině.
17'
Po velké chybě Sakaje se dostal k míči Faitout Maouassa, který postupoval směrem na branku, načež vypálil ve vápně na zadní tyč, avšak míč se vytočil mimo tři tyče.
15'
Hiroki Sakaj si vedl míč, nikdo ho neatakoval, tak vypálil a zamířil kousek nad horní tyčku Mendyho branky.
15'
Kapitán Damien Da Silva přiběhl k soupeři, kterého přistrčil a ten se ocitl na zemi, takže se píská faul.
14'
Hamari Traoré po rohovém kopu zakončoval z velké vzdálenosti, ale trefil pouze soupeře stojícího před sebou.
13'
Velmi nepřesná přihrávka Marseille skončila v moci Edouarda Mendyho. I kdyby však míč putoval na hráče v bílém dresu, mával by se ofsajd.
12'
Domácí se opět dostali na útočnou polovinu, kde však na levé straně o míč přišli.
11'
Ovšem na centrovaný míč si nejvýše vyskočil japonský internacionál Sakaj a odhlavičkoval do bezpečí.
10'
Zbytečný faul předvedl na vlastní obranné polovině jeden ze zadáků Olympique Marseille, takže hosté mají standardní situaci.
9'
Od rohového praporku poslal centr opět Rongier. Našel však jen hlavu soupeře. Následně ale míč doputoval na zadní tyč, kde však Sanson z voleje napálil míč hodně mimo.
8'
Valentin Rongier se postavil k exekuci volného přímého kopu, centr ale nedokázal zpracovat Morgan Sanson. Benedetto nakonec získal alespoň roh pro domácí.
7'
Fotbalisté Marseille získali výhodu standardní situace nedaleko pokutového území Rennes.
6'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině, ale zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
5'
Do pokutového území dostal přihrávku M'Baye Niang, jehož střelu na zadní tyč dokázal ve skluzu odehrát bránící soupeř, takže pokus vůbec nezaměstnal Mandandu.
4'
Morgan Sanson předvedl perfektní průnik po pravé straně, jenže jeho přihrávku vůbec nedokázal pokrýt Bouna Sarr a o míč přišel.
3'
Ofsajdové postavení si nepohlídal nabíhající M'Baye Niang, takže v okamžiku jeho kontaktu s míčem se přerušuje hra.
2'
Ovšem ani Marseille dlouho v držení míče nezůstalo. Hodně nepovedené zpracování míče posléze předvedl Raphinha, jemuž míč odskočil pouze na kopačky soupeře.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Rennes, ale dlouho v držení míče nezůstali, načež mohou pokračovat s míčem u kopaček domácí v bílých dresech, kteří mají výhodu autového vhazování.
1'
Před začátkem zápasu ještě probíhá potlesk na počest nedávno zesnulého bývalého francouzského prezidenta Chiraca.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Perrin, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Strootman, M. Sanson, B. Sarr – Benedetto, Germain.
Náhradníci: Pelé – Aké, Chauí, Chabrolle, Maxime López, Lihadji, Radonjić.

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Morel, Maouassa – Bourigeaud, Camavinga, Martin – Raphinha, Niang.
Náhradníci: Bonet – Del Castillo, Gnagnon, Grenier, Hunou, Siliki, Tait.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Courbet.
Dnešním přenosem vás provede Pavel Černý, který vám nabídne všechno důležité, co se na zeleném pažitu odehraje. Utkání startuje přesně v devět hodin a uvidíme, které mužstvo se bude radovat z vítězství.
Oba celky proti sobě v loňské sezóně odehrály dva zápasy, které skončily remízovým stavem. Nejprve se v Marseille urodila remíza 2:2 a odveta v Rennes zase skončila 1:1.
Obě mužstva se nachází v tabulce bod od sebe, a tak se dá očekávat zajímavé střetnutí! Pojďme si soupeře nejprve představit. Lépe je na tom Marseille, kterou s dvanácti body najedeme na sedmé příčce. V posledních pěti zápasech se domácímu celku vždy podařilo bodovat, připsal si v nich jedenáct bodů. Nejlepším střelcem Olympiqueu Dario Benedetto, který se zatím prosadil čtyřikrát. Pokud se zaměříme na Rennes najdeme jej na deváté pozici, ovšem pouhý bod za dnešním soupeřem. Hostující mužstvo dobře začalo, jenže v posledních čtyřech případech si připsalo pouze dva body, což je úplně odlišná forma než u Marseille. Nejlepším střelcem týmu pak je M'Baye Niang, který zaznamenal dva přesné zásahy.
Vítám všechny fotbalové nadšence u posledního zápasu osmého kola francouzské Ligue 1, v němž se představí Olympique Marseille a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.