Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : St. Etienne - 1. září 2019   21:00

Marseille
33' Benedetto (M. Sanson)
1:0
(1:0)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Kamara, Álvaro González, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson (64. Germain) – B. Sarr (83. Chauí), Benedetto (80. Thauvin), Payet.
Pelé – Radonjić, Ćaleta-Car, Chauí, Thauvin, Germain, Chabrolle.
Millot – Viala, Drouet
Stade Vélodrome, Marseille
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Palencia (72. Cabaye), Moukoudi, Perrin (C), Trauco – Chazrí, Aholou (32. Youssouf), M'Vila, Hamouma – Berić (60. Bouanga).
Moulin – Boudebouz, Nordin, Bouanga, Youssouf, Nade, Cabaye.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 16:7
Zápas končí, Marseille ve šlágru čtvrtého kola Ligue 1 porazila na domácím hřišti St. Étienne těsně 1:0. Vítěznou branku utkání vstřelil v prvním poločase Darío Benedetto po přihrávce od Sansaona. Ve druhém poločase si Marseille hlavně hlídala vedení a šancí si moc nevytvářela. Hosté na nějakou příležitost čekali docela dlouho, ale nakonec si jich pár vypracovali. Jenže všechny zneškodnil brankář Steve Mandanda, který si poradil se střelami Youssoufa i Bouangy. V závěru pak mohl vedení domácích pojistit Amavi, ale to se zase vyznamenal Stéphane Ruffier.

Marseille vyhrála podruhé v řadě a se sedmi body už je v tabulce osmá. St. Étienne naopak zaznamenalo druhou prohru po sobě a v tabulce je až šestnácté.
90+6'
90+5'
Jenže nakonec z toho byl naopak brejk pro domácí a málem mohl definitivně rozhodnout Florian Thauvin. Jeho rána z hranice vápna byla ale zablokovaná.
90+5'
Už běží poslední minuta na stavení a St Étienne ještě jednou nakopává míč dopředu.
90+4'
A další žlutá karta pro jednoho z domácích borců, tentokrát je jím nizozemský záložník Kevin Strootman.
90+3'
Dalším novým majitelem žluté karty se stal za zbytečně tvrdý faul Álvaro González.
90+2'
Valère Germain ještě stihl míč na hrací ploše a odcentroval, ale žádného ze spoluhráčů před brankou nenašel.
90+1'
Nastavovat se bude dlouhých pět minut.
90+1'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko a raději se rozhodli držet míč na svých kopačkách.
90'
Marseille ale zvládá konec utkání výborně, nepouští St. Étienne do tlaku a sama má naopak rohový kop.
89'
Nervozita se na konci utkání stupňuje, teď zase celkem zbytečně fauloval uprostřed hrací plochy hostující záložník Yann M'Vila.
88'
A je tu další žlutá karta, tentokrát ji vidí domácí Sajfaddín Chauí za faul ve středu hřiště na Trauca.
87'
Zaydou Youssouf zbytečně zezadu zajel skluzem do Boubacara Kamary. Dostává žlutou kartu.
87'
Pokutové území St. Étienne je zahaleno dýmem ze světlic, viditelnost tam není ideální.
86'
Jordan Amavi se dostal do dobré šance, Stéphane Ruffier ho ale skvělým zákrokem nohou vychytal.
86'
Sajfaddín Chauí se poprvé po příchodu na trávník dostal do akce, ale ve vápně se ke střele nedostal.
85'
Vahbí Chazrí ale rozehrál rohový kop velmi špatně, překopl celé vápno a míč skončil v autu.
84'
Marseille se ubránila standardní situaci, ale bude muset čelit dalšímu rohovému kopu.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Sajfaddín Chauí.
82'
Píská se poté, co skončil na zemi po nedovoleném zákroku uprostřed pole Loïc Perrin.
81'
Denis Bouanga dostal dobrý pas do vápna a z levé strany tvrdě vypálil. Mandanda měl prostor na bližší tyči dobře pokrytý.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Florian Thauvin.
79'
Hosté se nastěhovali před vápno Marseille a hledají skulinky v obranném postavení domácího týmu.
78'
Mandanda musel předvést první zákrok tohoto zápasu a nebyl zrovna jistý, fanouškům docela zabrnkal na nervy. Ale míč po střele Zaydoua Youssoufa nakonec zkrotil.
77'
Payet si dokázal míč zpracovat, ale než ho stihl předat Sarrovi, tak o něj zase přišel.
76'
Stéphane Ruffier se vydal až za vápno, ale měl to dobře vypočítané, u míče byl jako první a může rozehrávat.
75'
Álvaro González dnes zatím pracuje v obraně výborně, což znovu potvrdil, když zastavil další akci soupeře.
74'
Rozehrávku standardní situace si vzal na starosti Dimitri Payet. Poslal míč na zadní tyč, kde byl Sarr, tomu se ale zakončit nepovedlo.
73'
Bouna Sarr se z pravé strany k centru nedostal, protože byl faulován Perrinem, který dostává žlutou kartu.
72'
Yohan Cabaye se okamžitě dostal do zakončení, ale ta brána mu nesedla ideálně a netrefila branku.
72'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Sergi Palencia, přichází Yohan Cabaye.
71'
Sergi Palencia ukázal rozhodčího, že jeho kotník po Amaviho faulu opravdu nevypadá dobře, ale jeho rozhodnutí už nezmění.
70'
Rozhodčí zůstává pouze u žluté karty, na červenou to nebylo.
68'
Amavi může být dosti nervózní, protože sudí Millot se jde osobně podívat na obrazovku.
67'
Rozhodčí ještě komunikuje s VAR, zda by nemohlo jít o přímou červenou kartu pro Amaviho.
67'
Je to však ještě standardní situace pro hosty, poté co fauloval Jordan Amavi a dostává žlutou kartu.
66'
Konečně se hostům povedl zajímavý centr. Po hlavičce se natahoval Vahbí Chazrí, ale vůbec netrefil míč dobře.
65'
Loïc Perrin se vložil do kombinace Marseille a přerušil ji těsně před vápnem svého týmu.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Valère Germain.
64'
Jenže standardní situace zatím nezahrávají hosté příliš ideálně a ani tato nebyla výjimkou.
63'
Po sražené střele Bouangy to bude rohový kop pro St. Étienne.
62'
Nyní už sice Mandanda do akce musel, ale nenadřel se. Stačilo mu sebrat centr ze vzduchu.
61'
ze standardní situace ani následného centru hosté branku Marseille neohrozili, Steve Mandanda mohl být v klidu.
60'
Morgan Sanson dostává žlutou kartu za poměrně zbytečný faul.
60'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Denis Bouanga.
59'
Z rohového kopu se Marseille neprosadila, ale pak přišel ještě jeden centr do vápna. I s ním si hosté poradili.
58'
Hiroki Sakaj přesnou přihrávkou z pravé strany do vápna našel Benedetta. Ten zkusil zakončit patičkou, ale je z toho jen rohový kop.
57'
Ani rohový kop vyrovnávací radost St. Étienne nepřinesl.
56'
Mohlo být vyrovnáno, protože ve vápně se ke střele dostal Yann M'Vila. Jeho rána však byla sražena jen na rohový kop.
55'
Konečně trocha vzruchu v poklidném utkání. Ke střele pravačkou natáhl před vápnem Darío Benedetto a jen těsně minul branku soupeře.
54'
Jenže domácí se do vápna nakonec nepodívali, raději pro jistotu vrátili míč na vlastní polovinu.
53'
Marseille se poměrně jednoduše přesunula na útočnou polovinu a bude vhazovat z levé strany v blízkosti vápna soupeře.
52'
Ve vápně upadl sice útočník St. Étienne Robert Berić, ale ten šel k zemi příliš ochotně, takže se penalta nepíská.
51'
Miguel Trauco si hrudí dobře zpracoval míč směrem do vápna a na střelu. Ta mu však nevyšla, branku o pořádný kus netrefil.
49'
Dimitri Payet hledal, koho by oslovil svou přihrávkou před vápnem, ale rozmýšlel se příliš dlouho a přišel o míč.
48'
Ani další centr Saint-Étienne nebyl přesný. Hosté ale poté získali míč a mohou to zkusit znovu.
47'
Sergi Palencia z pravé strany směřoval polovysoký centr do vápna, ale ten se neujal.
46'
Druhý poločas odstartoval a ani jedno mužstvo neudělalo o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
První poločas je za námi a domácí Marseille vede nad Saint-Étienne 1:0. Mnoho zajímavého se toho zatím v tomto utkání neodehrálo, dá se říci, že jediná velká šance, která byla k vidění se rovnou stala tou jedinou gólovou. Zasloužil se o to přihrávající Sanson a zakončující Darío Benedetto. Marseille od té doby mělo navrch a předvedlo pár zajímavých centrů do vápna, ty už ale šanci nepřinesly.
45+5'
45+4'
Závěr poločasu se odehrává na polovině Marseille. St. Étienne domácí zlobí vysunutým presinkem.
45+3'
Steve Mandanda byl ve svém vápně opět pozorný a zpacifikoval dlouhý nákop, který měl hledat Chazrího.
45+2'
Ke střele zevnitř vápna se dostal Sergi Palencia, ale jeho pokus byl obranou Marseille zablokovaný.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Domácí nyní šli dokonce do brejku a byl to znovu aktivní Sarr. Ale k centru se nedostal, ubránil ho Harold Moukoudi.
44'
A protože St. Étienne zatím nezakládá své akce nijak moc svižně, nemají domácí s bráněním problém.
43'
V závěru prvního poločasu se Marseille hlavně soustředí na to, aby šla do kabin při vedení 1:0.
42'
Hosté se usadili před vápnem Marseille, ale nakonec zařadili zpátečku a zahrál si dokonce i brankář Ruffier.
41'
Boubacar Kamara se snažil dostat k hlavičce po Payetově centru od rohového praporku, ale fauloval při tom.
40'
Ke střele zpoza vápna se dostal Sarr, a protože byl jeho pokus sražený hostující obranou, bude to rohový kop.
39'
Traucův centr z levé strany nebyl vůbec přesný, mířil pouze přesně do náruče Mandandy.
38'
Vahbí Chazrí to vzal na sebe a z pravé strany vypálil pravačkou. Minul však branku Mandandy.
37'
Další centr hledal Benedetta, tentokrát z levé strany. Opět z toho zakončení nebylo.
36'
Sarr centrem zprava hledal připraveného Benedetta, ten ale nedostal šanci zakončit. Následná Payetova rána byla zablokovaná.
34'
Snad první branka utkání pomůže, protože do teď se toho moc zajímavého na hřišti nedělo.
33'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení a už podruhé v sezoně se prosazuje nová letní posila Marseille DARÍO BENEDETTO. Domácí se prosadili z první zajímavé šance. Sanson poslal dobrou přihrávku pod sebe na Benedetta, a ten se už poté nemýlil a prosadil se pravačkou. Asistence: Morgan Sanson.
32'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Zaydou Youssouf.
31'
Jean-Eudes Aholou si znovu lehl na trávník a zřejmě nebude moci pokračovat v zápase.
30'
Obránce hostů Mathieu Debuchy se rozhodl pro dlouhý nákop na hrot, ale situaci dobře viděl brankář Mandanda a vyzvedl si ve vzduchu míč.
29'
Aholou zřejmě bude v pořádku. St. Étienne nepředvedlo povedenou exekuci standardní situace.
28'
Jean-Eudes Aholou se skácel na zem po jednom ze soubojů u pravé postranní čáry a bude potřebovat ošetření.
27'
Bouna Sarr si našel prostor na střelu z dálky, jeho přízemní pokus však neměl potřebnou přesnost.
26'
A další faul domácích, takže ze středu pole budou rozehrávat hráči St. Étienne.
25'
Utkání zatím stále nemá žádné divoké tempo a přispívá k tomu i časté přerušení. Tak jako nyní po faulu domácího týmu.
24'
Nyní se píská pro změnu kvůli faulu toho se dopustil domácí obránce Hiroki Sakaj.
23'
Ofsajd se mává i píská také na druhé straně, ofsajdovou lajnu si nepohlídal Vahbí Chazrí.
22'
Stéphane Ruffier byl ve vzduchu nejvýš a dokázal míč vyboxovat. A navíc se jednalo o ofsajd.
21'
A bude to další rohový kop pro Marseille po sraženém centru Sarra z pravé strany.
20'
S rohovým kopem na přední tyč si hosté poradili.
20'
Pyetův centr do vápna nebyl vůbec špatný, ale ve vzduchu byl nejvýše Perrin a míč odklidil na rohový kop.
19'
Klidné minuty by mohla zjitřit standardní situace Marseille. Je to pozice pro centr do pokutového území.
18'
Zakládání akcí je zatím z obou stran dosti pomalé, takže obrany dokáží všechny akce včas zastavovat.
17'
První minuty jsou za námi a stále si ani jedno mužstvo nevytvořilo žádnou gólovou šanci.
16'
Vahbí Chazrí dostal solidní pas do běhu k pravé lajně, ale dobře ho ubránil Jordan Amavi.
15'
Dimitri Payet poslal z pravé strany ze standardní situace míč do vápna St. Étienne, ale nikoho v bílém nenašel.
14'
Harold Moukoudi fauloval Sarra, který už se snažil centrovat z pravé strany, a dostává žlutou kartu.
13'
Po boji o míč ve středu hřiště ho nakonec získali domácí a mohou se podívat dopředu.
12'
K hlavičce se sice dostal Harold Moukoudi, ale ještě předtím tam přišel nedovolený zákrok hostů, který neunikl zraku sudího.
12'
Z levé strany centroval obránce hostů Harold Moukoudi. Ten míč byl sražený, a proto to bude rohový kop.
11'
Payet se k míči nedostal, protože mu překážel hlavní rozhodčí Millot. Hosté ale dopředu nepospíchají, takže se domácí stihli stáhnout za míč.
10'
Teď má šanci něco předvést také Mariseille, vše začíná rozehrávkou brankáře Mandandy.
9'
St. Étienne zatím v úvodu utkání působí aktivnějším dojmem a rozhodně bylo nebezpečnější před brankou soupeře.
8'
Do vápna Marseille přilétl zajímavý centr a hlavičkoval nakonec kapitán hostů Loïc Perrin. Nemířil však přesně.
7'
Hiroki Sakaj se dopustil nedovoleného zákroku a St. Étienne má zajíavou standardní situaci z levé strany.
7'
Domácí se poprvé v utkání usadili před vápnem soupeře, ale zatím nepřichází žádná přihrávka dovnitř něj.
6'
Bouna Sarr podklouzl a poté fauloval Harolda Moukoudiho. Hrát tak budou opět hosté.
5'
Tak už je rozhodnuto, opravdu se jednalo o ofsajd a branka neplatí.
5'
Jenže rozhodčím zřejmě nefunguje komunikační zařízení, takže to trvá dlouho.
4'
Situace se ještě přezkoumává u videa.
3'
Po rohovým kopu nakonec míč skončil v síti Marseille, jenže tato branka nemůže platit kvůli ofsajdu!
2'
Jordan Amavi dobře zapracoval v defenzívě a zastavil akci soupeře. Ale hosté budou mít k dispozici rohový kop.
1'
Úvod utkání se odehrává v poklidném tempu. St. Étienne k rozehrávce využívá i brankáře Ruffiera.
1'
Domácí Marseille bude hrát ve svých tradičních modro-bílých dresech, hostující St. Étienne taktéž ve své klasické zelené variantě.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hřišti, zápas brzy začne.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Kamara, Álvaro González, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson – B. Sarr, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Radonjić, Ćaleta-Car, Chauí, Thauvin, Germain, Chabrolle.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Palencia, Moukoudi, Perrin (C), Trauco – Chazrí, Aholou, M'Vila, Hamouma – Berić.
Náhradníci: Moulin – Boudebouz, Nordin, Bouanga, Youssouf, Nade, Cabaye.

Rozhodčí: Millot – Viala, Drouet.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát v rámci Ligue 1 a oběma se povedlo zvítězit na domácím stadionu. Nejprve vyhrálo St. Etienne 2:1 a v odvetě pak Marseille 2:0. Před sezonou se pak tato mužstva utkala i v přípravě a Marseille zvítězilo na hřišti St. Etienne 2:1. Ze sedmi posledních soutěžních vzájemných utkání nikdy neprohrál domácí celek. Maraseille se St. Etienne prohrál jediný z posledních dvanácti soubojů. Doma tato série čítá dokonce už osmnáct utkání.
AS Saint-Étienne

St. Etienne je rovněž tradičním francouzským klubem, ale ani on stejně jako Marseille v posledních letech rozhodně nepatří mezi žhavé kandidáty na titul. V minulé sezoně ale skončilo na pěkném čtvrtém místě a podobnou příčku by rádo obhájilo i v sezoně nové, jasným cílem jsou znovu evropské poháry. Ani St. Etienne se vstup do sezony moc nepovedl, také mělo po třech kolech jen čtyři body. Nejprve vyhrálo v Dijonu 2:1, poté však přišla domácí remíza 1:1 s Brestem a následně porážka 0:3 na hřišti silného Lille. V tabulce mu po třech kolech patřilo až čtrnácté místo.
Olympique Marseille

Marseille patří k historicky největším a nejslavnějším francouzských klubům. Na titul ale čeká už dlouho, ten poslední oslavilo v sezoně 2009/10. Poté začala éra Paris St. Germain a titul je pro kohokoliv jiného ve Francii velice obtížné získat. Ambice Marseille jsou ale rozhodně umístění na pohárových pozicích, nejlépe kvalifikace do Ligy mistrů. Se startem do sezony nemůže být Marseille zcela spokojené, po třech kolech má na kontě čtyři body za prohru 0:2 doma s Remeší, remízu 0:0 na hřišti Nantes a vítězství 2:1 na hřišti Nice.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. kola Ligue 1 mezi týmy Olympique Marseille a AS Saint-Étienne. Zápas se odehraje na Stade Vélodrome v Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.