Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Marseille - 14. prosince 2019   17:30

Metz
40' Nguette (Centonze)
1:1
(1:0)
Marseille
70' Radonjić  (Amavi)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Boye, Sunzu, Udol – Angban, Fofana, Maïga – Adama Traoré II (58. Gakpa), Diallo (76. Niane), Nguette.
Delecroix – Niane, B. Traoré, Mikautadze, Delaine, Ambrose, Gakpa.
Delajod – Jeanne, Finjean
Stade Saint-Symphorien, Mety
Marseille
Mandanda (31. Pelé) – Sakaj, Kamara, Álvaro González, Amavi – M. Sanson, Strootman (68. Germain), Rongier – B. Sarr (46. Radonjić), Benedetto, Payet.
Pelé – Ćaleta-Car, Radonjić, Chauí, Aké, Maxime López, Germain.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:12. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:13.
Je konec a Méty berou z tohoto zápasu hodně cenný bod, který naopak nemůže stačit hostujícímu celku. Olympique měl velký tlak ve druhém poločasu, ale ten vedl jen k jedné brance. O tu se postaral Nemanja Radonjić, jenž skvělou střelou z první překonal jinak skvělého Alexandra Úkíddžáho. Marseille se snažilo směrem dopředu i nadále, ale vyloženou šanci jsme už neviděli. Dnešní zápas tedy končí remízou 1:1.
90+8'
90+6'
Dimitri Payet si vzal na starost rozehrávku přímého kopu. Vyslal přímo střelu na branku, ale Alexandr Úkíddžá se prolétl vzduchem celkem zbytečně. Tato střela neměla žádnou šanci na gólový úspěch.
90+5'
Žlutou kartu dostává Mamadou Fofana (FC Méty).

Žlutou kartu dostává Victorien Angban (FC Méty).
90+4'
Jordan Amavi se snažil prosadit po straně, ale vzal si na sebe hodně velké sousto. Obránce Mét toto ustál, načež vyslal dlouhý nákop dopředu.
90+3'
Olympique má poslední čtyři minuty na to, aby potvrdil roli favorita a dostal se ještě do vedení. Méty však získaly faul na obranné polovině a míč odkopávají.
90+2'
Hiroki Sakaj a jeden z domácích hráčů se dostali do menší rozmíšky. Ani jeden z nich ale nechtěl vyfasovat žlutou, takže po rozmíšce bylo opravdu rychle.
90+1'
Žlutou kartu dostává Matthieu Udol (FC Méty).
90+1'
Álvaro González zrychlil hru a Nemanja Radonjić zacílil na druhou branku v utkání. Jeho tvrdá střela na přední tyč skončila ale jen těsně vedle branky.
90'
Nastavovat se bude sedm minut!
88'
Fabien Centonze se dostal do hlavičkového souboje, při kterém mu nakonec dal solidní ránu pěstí vlastní gólman. Znovu je hra přerušena a probíhá ošetřování.
87'
Morgan Sanson dneska hraje opravdu fantastický zápas, kterému chybí jen gól nebo asistence. Dostal se dobrým pohybem před soupeře, kterého o míč obral.
86'
Dimitri Payet schytal ostrý šlapák někam do oblasti kotníku. Jsou k němu voláni lékaři, ale kapitán hostí bude muset dohrát. Jinak Olympique hraje v deseti.
85'
Žlutou kartu dostává John Boye (FC Méty).
84'
Jenže domácí fotbalisté se standardkou nenaložili zrovna dobře. Marseille se brzy dostalo k balónu, ale Méty se zase snaží napadat vysoko na útočné polovině.
83'
Hra se v posledních minutách odehrávala spíše před šestnáctkou Mét, ale ty nyní získaly balón. John Boye navíc vybojoval faul na útočné polovině.
82'
Morgan Sanson pokračuje v dobrém výkonu, je zatím asi nejaktivnějším hráčům. Vyslal nyní střelu z nějakých dvaceti metrů, ale mířil přesně doprostřed.
81'
Marseille vybojovalo míč na útočné polovině, ale samo se o něj připravilo. Domácí obrana totiž dobře vystihla kličku soupeře a balón mu sebrala.
80'
Méty měly dobrou možnost standardní situace z nějakých dvaceti metrů. Nakonec to měla být přímá střela na branku, ale ta jí vysoko přestřelila.
78'
Opa Nguette byl faulován nedaleko své šestnáctky, čehož si sudí povšimli. Alexandr Úkíddžá se s tím nepáral a poslal míč daleko od své svatyně.
77'
Méty už téměř rezignovaly na nějaké napadání, které provádějí maximálně dva hráči. Marseille se tak bez potíží dostává na útočnou polovinu.
76'
Hosté se znovu drží na balónu. Morgan Sanson někdy předtím utržil nedovolený zákrok a trochu l´kulhá. Olympique už ale nemůže střídat v tomto zápase.
76'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Ibrahima Niane.
74'
Dimitri Payet se postavil k dalšímu rohovému kopu, ale ten znovu nepřinesl nebezpečí před brankou domácích. Nejvýše si pro míč vyskočil Alexandr Úkíddžá.
73'
Mamadou Fofana je tím hráčem, který odkulhal za postranní čáru. Mezitím Olympique napadá aktivně, což se mu vyplatilo a dostal se k balónu.
72'
Na hřišti se už zase nějakou dobu nehraje a tento zápas je opravdu protkán dlouhými mezerami. Vypadá to však na další zranění, a to domácího hráče.
70'
Marseille právě vstřelilo branku!
Nebo taky ne, jelikož Olympique v sedmdesáté minutě srovnává stav zápasu! Jordan Amavi si naběhl na přihrávku do strany. Poté vrátil míč do šestnáctky, kam si naběhl NEMANJA RADONJIĆ, který střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci. Asistence: Jordan Amavi.
69'
Hostující fotbalisté začínají zatápět pod kotlem, ale nadále prohrávají o jednu branku. Dá se navíc čekat, že postupem času začnou být hosté nervózní.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Valère Germain.
68'
Tohle už byla gólová šance na straně hostí! Darío Benedetto dostal přihrávku mezi obránce, když střílel na zadní tyč. Alexandr Úkíddžá na míč nedosáhl, ale ten minul branku!
67'
Dimitri Payet se postavil k dalšímu rohovému kopu. Álvaro González se dostal k zakončení, ale nepříliš prudkou střelu Alexandr Úkíddžá lapil do své moci.
66'
Olympique se ale zase musel vrátit pro balón až téměř ke své brance. Obránce hostí tam byl ale dříve než soupeř, takže žádné nebezpečí pro hosty.
65'
Méty měly možnost rozehrávky od svého gólmana, ale dlouho si s míčem neužily. Po dlouhém nákopu se totiž k balónu zase dostali jen hráči Marseille.
64'
Hosté trefili tyčku!
64'
Alexandr Úkíddžá má na svém kontě další lehoučký zákrok. Přišla totiž střela z velké vzdálenosti, na kterou si gólman ve středu branky počkal.
63'
Fotbalisté v modrém pokračují v aktivní hře směrem dopředu. Přesto se Méty zatím brání bez větších problémů, k tomu navíc samy umí zahrozit.
62'
Olympique zahrával dva rohové kopy během chvilky. Dimitri Payet pokaždé mířil na přední tyč. Dvakrát si s tím obrana domácích poradila, naposled Úkíddžá.
61'
Držení míče: 40% – 60%
59'
Už je za námi téměř hodina hry a domácí celek nadále vede o jednu branku. Hosté se nemohou dostat do nějaké vyložené brankové příležitosti.
58'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Adama Traoré II, přichází Marvin Gakpa.
57'
Adama Traoré II zůstává sedět na hřišti a vypadá to na problém se stehenním svalem. Méty ale ještě nestřídali, takže mohou střídat ještě třikrát.
55'
Už to vypadalo, že Méty budou zahrávat další penaltu! Yohann Pelé totiž trefil jasně jen nohy soupeře, ale všemu nakonec přecházel těsný ofsajd domácích!
54'
Toto by mělo vlít novou krev do žil hostujícímu celku. Ten však brzy ztratil balón na útočné polovině, a tak se mohou domácí fotbalisté zase hnát dopředu.
53'
Jenže domácí tým nejde do dvougólového vedení! Habib Diallo si neporadil s penaltou zrovna ideálně, k tomu navíc Yohann Pelé odhadl směr střely a konečky prstů stihl míč vytěsnit mimo tři tyče! Dalo by se skoro říct, že pravda se ukázala, jelikož domácí hráč při penaltovém zákroku padal dříve, než došlo ke kontaktu.
51'
Penalta je potvrzena!
50'
Vše je ale ještě konzultováno s videorozhodčím. Máme zase tedy přerušení hry, kterých je dnes opravdu hodně a nebývají zrovna krátká.
49'
Penalta pro domácí!
48'
Fotbalisté v bílém ještě v úvodu druhé půle nepůjčili míč soupeři. Morgan Sanson už měl další zajímavou možnost, ale hlavičku poslal jen vedle branky.
47'
Je za námi vlastně teprve první poločas a Marseille má už na svém kontě dvě střídání. Jedno bylo ale nucené, druhé má přinést oživení útočné fáze.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Nemanja Radonjić.
46'
Je za námi první poločas, po kterém vedou možná trochu překvapivě Méty! Marseille sice hrálo do začátku hodně aktivně, ale branku z toho dokázat nevytěžilo. K tomu navíc musel z důvodu zranění střídat Steve Mandanda. Asi největší šanci hostí měl Morgan Sanson, jehož skákavou střelu z první dokázal Alexandr Úkíddžá vyrazit. Tak se o pár okamžiků později prosadili domácí. Ti totiž rychle rozehráli po faulu do otevřené obrany Marseille. Fabien Centonze našel svým centrem před brankou Opaa Nguetteho, který tečoval balón neomylně do sítě.

Další poločas začne přibližně v 18:37.
45+5'
45+4'
Do konce poločasu nám chybí poslední minuta z nastaveného času. Marseille se sice snaží, ovšem v posledních minutách to není směrem dopředu ono.
45+3'
Dimitri Payet si vzal na starost rozehrávku standardní situace. Znovu přišel centr spíše na hranici šestnáctky, kde si to ale domácí obrana i tentokrát pohlídala.
45+2'
Po odpísknutí sudího se strhla taková menší šarvátka, kde však byly zapojeny oba týmy. Rozhodčí to zvládne bez karet, jinak by jich bylo asi hodně.
45+1'
Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).
45+1'
Nastavovat se bude pět minut!
45'
Dimitri Payet si ji vzal na starost, ale jeho centr neměl moc šancí na úspěch. Šel totiž jen na hranici šestnáctky, kde byli především hráči domácího celku.
44'
Álvaro González se hnal dopředu, ale byl zatáhnut, takže ztratil rychlost. Rozhodčí si toho všiml, a tak má Marseille k dipozici standardku z velké dálky.
43'
Fabien Centonze znovu v akci, ten si skoro jde pro titul muže zápasu! Zásobuje šestnáctku centry, ale tentokrát si tím obrana hostí dokázala poradit.
42'
Alexandr Úkíddžá se na druhé straně dostal k centru jako první a tygřím skokem ho lapil. Následně poslal míč daleko dopředu z bezprostředního nebezpečí.
40'
Méty právě vstřelily branku!
Domácímu týmu stačila jedna povedená akce, po které jde do vedení! Fabien Centonze pokrčauje v aktivním výkonu, který korunuje asistencí! Vyslal totiž do rozhozené obrany parádní centr, který do sítě usměrnil OPA NGUETTE. Yohann Pelé neměl šanci na zákrok. Asistence: Fabien Centonze.
39'
Jenže dlouho se jim to nedařilo. Po dlouhém centru se dostal k míči obránce hostujícího celku. Marseille má ještě dost času na skórování do poločasu.
38'
Každopádně první poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Adama Traoré II byl faulován, a tak si mohou Méty chvíli užít míče na kopačkách.
37'
Álvaro González si odvedl svou defenzivní práci na jedničku. Zachytil totiž dlouhý oas ze vzduchu a podržel míč na své kopačce, načež zase rozehrál.
36'
Hostující fotbalisté pokračují ve svém aktivním výkonu a jsou nadále lepším celkem na hřišti. Přesto i Méty umí zahrozit v rychlých protiútocích.
35'
Olympique vyhrál souboj v útočném pásmu a byla z toho snad první velká šance! Dimitri Payet poslal míč před branku, kam si seběhl Morgan Sanson. Ten vypálil skákavou ránu z první, ale Alexandr Úkíddžá se blýskl dobrým skokem!
34'
Fabien Centonze je hodně aktivní na pravě straně. Posílal další centr od šestnáctky, ale tam si nikdo z jeho spoluhráčů nestihl naběhnout na hlavičku.
33'
V první půli se dá rozhodně očekávat nějaké větší nastavení. Nehrálo se pořádně skoro pět minut. Tak uvidíme, kolik nakonec bude nastaveno.
32'
Domácí fotbalisté nyní zahráli sportovně. Své autové vhazování rovnou hodili na nové příchozího gólmana, a tak hosté mohou něco vymýšlet.
31'
Dlouho to trvalo, ale Yohann Pelé se musel obléct a dostat se trochu do tempa- Nyní už je ale ve hře, přesto je to pro Marseille rozhodně velká ztráta.
31'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Steve Mandanda, přichází Yohann Pelé.
29'
Mezitím se nám už konečně zase začalo hrát. Méty ale dostaly míč ke gólmanovi hostí, který ho vzal do rukou a zahodil, střídání už nám určitě nastane.
28'
Gesto lékařského týmu vypadalo vcelku jednoznačně, ale Steve Mandanda ještě zůstává v bráně. Nejspíše je ale jen otázka několika minut, než dojde ke střídání.
27'
Steve Mandanda bude muset střídat!
26'
Steve Mandanda si v předchozí akci nedokázal zpracovat balón z první. Své zaváhání sice napravil, ale nepříjemně při tom podklouzl a možná si trochu poranil kotník. Nyní tak probíhá jeho ošetřování.
25'
Žlutou kartu dostává Bouna Sarr (Olympique Marseille).
25'
Hosté se dostali do rychlé protiakce. Jordan Amavi to nakonec vzal na sebe, ale rána mu vůbec nesedla, a tak balón ohrozil spíše diváky v ochozech.
24'
Morgan Sanson si znovu naběhl do strany na průnikovou přihrávku. Poté zkoušel někoho najít před brankou, ale tam nikdo z Marseille nebyl.
22'
Habib Diallo byl zase v akci. Tentokrát si al nepohlídal ofsajdovou past, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné. Lajnový sudí si toho totiž dobře všiml.
21'
Škoda pro Olympique. Měl vcelku rozebranou obranu, do které měl přijít centr, jenže hostující hráč právě při centrovaném pokusu podklouzl.
20'
Habib Diallo je zatím aktivním hráčem. Snažil se prosadit po akci jeden na jednoho, ale hostující obránce si to pohlídal a Marseille bude odkopávat.
19'
Fotbalisté v červeném zase po delší době drží míč na svých kopačkách delší dobu. Jenže hosté ukázali dobré napadání a dostali se do kontru. Morgan Sanson to vzal na sebe, ale mířil doprostřed brány.
18'
Stoppila Sunzu měl hodně práce, přesto zastavil rychlou akci hostujícího celku. Jeho odkop na polovinu ale opět jen sebralo Marseille, které pokračuje v aktivitě.
17'
Habib Diallo byl nejspíše tím, kdo si chtěl nyní vymodlit přímý kop, možná penaltu. Skácel se hodně ochotně k zemi na hranici šestnáctky, což mu sudí nezbaštil.
16'
Držení míče: 37% – 63%
15'
Fabien Centonze si dobře splnil své obranné povinnosti. Marseille sice poté ještě napadalo, ale Habib Diallo byl faulován. Domácí tak mohou uklidnit hru.
14'
Valentin Rongier se hnal za dlouhým nákopem, ale John Boye si to dobře pohlídal. K tomu byl navíc soupeřem sražen, a tak se hostům píská faul.
13'
Darío Benedetto a Dimitri Payet napadali soupeře na útočné polovině. Ten si s tím ale poradil náramně. Neztratil míč a ještě rozehrál útočnou akci.
12'
Dimitri Payet, který má v posledních zápasech opravdu parádní formu, se ocitl po faulu na zemi. Nakonec ale nepotřebuje ošetření a bude pokračovat v zápase.
11'
Domácí se po delší době dostali k míči a chtěli zahrozit dlouhým pasem. Fabien Centonze si na něj po straně nabíhal, ale dobře zasáhl obránce hostí.
10'
Alexandr Úkíddžá měl možnost uklidnit trochu hru a nechat spoluhráče podržet balón. Vůbec se mu ale nepovedl výkop, který skončil jen v autu pro hosty.
9'
Méty se po úvodní šanci ještě nedostali k balónu na delší dobu. Marseille ukazuje, že je favoritem dnešního zápasu a je lepším týmem na hřišti.
8'
Hodně aktivním dojmem se zatím prezentuje Morgan Sanson. Ten vyslal parádní přihrávku do šestnáctky, kde se do míče chtěl z první opřít Hiroki Sakaj, jenže balón nakonec vůbec netrefil.
7'
Jenže Marseille se během chvilky dostalo až k brance. Nakonec tedy přišel centr ze strany, se kterým si domácí obrana nakonec dokázala poradit.
6'
O něco více se na míči ale drží hostující fotbalisté, kteří však nyní kombinují jen na své obranné polovině. Domácí se prezentují velmi aktivním napadáním.
5'
Úvod zápasu přináší vcelku atraktivní podívanou a je to určitě dobrá zpráva do dalšího průběhu zápasu. Oba týmy už si dokázaly vypracovat nějaké náznaky šancí.
4'
Morgan Sanson si naběhl na parádní dlouhou přihrávku do strany. Poté centroval před branku, ale jeho přihrávka byla sražena až na autové vhazování.
3'
Adama Traoré II nakonec centroval po přiťuknutí se spoluhráčem. Jeho centr ale nepatřil mezi ty nejlepší, a tak si Olympique s touto situací v klidu poradil.
2'
Fabien Centonze zařídil první zajímavější šanci! Přesprintoval totiž svého soupeře a poslal přízemní cent před branku, odkud ho hosté poslali na rohový kop.
1'
První dnešní zápas v rámci francouzské Ligue 1 právě odstartoval! Domácí nastupují v červených dresech a postarali se o výkop. Marseille hraje v bílém.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Boye, Sunzu, Udol – Angban, Fofana, Maïga – Adama Traoré II, Diallo, Nguette.
Náhradníci: Delecroix – Niane, B. Traoré, Mikautadze, Delaine, Ambrose, Gakpa.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Kamara, Álvaro González, Amavi – M. Sanson, Strootman, Rongier – B. Sarr, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Radonjić, Chauí, Aké, Maxime López, Germain.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean.
Utkání mezi Méty a Marseille začíná v 17:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.
Poslední vzájemné zápasy

Marseille – Méty 6:3
Méty – Marseille 0:3
Méty – Marseille 1:0
Marseille – Méty 1:0
Méty – Marseille 0:2
OLYMPIQUE MARSEILLE si vede mnohem lépe. Hostující celek potvrzuje roli jednoho z favoritů celé soutěže, má zatím 34 bodů a je na druhém pozici. Celek Marseille tak nahání vedoucí PSG, na které ztrácí pět bodů. Hosté mají v Ligue 1 skvělou formu, protože vyhráli posledních šest zápasů. Porazili Lille, Lyon, Toulouse, Brest, Angers a naposledy také nepříjemně hrající Bordeaux. Dnes hosté neberou nic jiného, než vítězství, čímž se netají.
FC MÉTY na tom nejsou dvakrát nejlépe. Domácí celek se v této sezoně trápí, nasbíral zatím pouze 15 bodů a nachází se až na osmnácté pozici. Ze sedmnácti utkání domácí pouze třikrát vyhráli a potřebují tedy pořádně zabrat. Z posledních pěti zápasů domácí celek vytěžil tři body za tři remízy. V posledních dvou kolech ale nezískal ani bod, protože prohrál jak s Nice tak s Rennes.
Vítám všechny fotbalové fanoušky. Francouzská nejvyšší soutěž, tedy Ligue 1, má na programu další zápasy 18. kola a my budeme sledovat duel mezi Méty a Marseille. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo získá cenné body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.