Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Montpellier - 2. listopadu 2019   20:00

Metz
26' Diallo (Cabit) • 47' Nguette
2:2
(1:0)
Montpellier
72' Delort   • 78' Sambia
Metz
Úkíddžá – Centonze, Sunzu (79. Boulaya), Fofana, Cabit – Maïga, N'Doram, Angban – Adama Traoré II, Diallo (C), Nguette (88. Niane).
Delecroix – Ambrose, Boulaya, Cohade, Niane, B. Traoré, Udol.
Frappart – Lombard, Berchebru
Stade Saint-Symphorien, Mety
Montpellier
Rulli – Mendes (46. Sambia), Hilton (C), Congré – Souquet, Savanier (83. Chotard), Le Tallec, Oyongo – Mollet – Laborde (71. Camara), Delort.
Bertaud – Badu, Chotard, Camara, Ristić, Sambia, Vidal.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Domácí celkem dlouhou dobu drželi vedení o dvě branky, jenomže poté přišel celkem znatelný útlum, který přinesl hned dvě přesné trefy soupeře, který najednou srovnal krok. V koncovce utkání jsme sledovali útočnou snahu obou mužstev, nicméně žádné další branky jsme se už nedočkali. Méty tak promarnily vedení o dvě branky, z tohoto utkání mají alespoň bod.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.
90+3'
90+2'
Souquet to měl ve středu hrací plochy na dlouhou nohu, čehož využil střídající Niane. Ten se po kontaktu se soupeřem poroučel k zemi – volný kop.
90+1'
Centonze to na pravém křídle neudělal zrovna nejlépe, jeho centr sice trefil protihráče, avšak jako poslední se míče dotkl právě domácí obránce.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se dočkáme remízového konce. Ještě přijde na řadu nastavený čas.
88'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Ibrahima Niane.
87'
Méty si krátce před koncem zápasu vybojovaly standardní situaci ze zajímavé pozice. K rozehře se nakonec postavil Traoré, jehož centr nic nepřinesl.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, v tuto chvíli je stav nerozhodný. Najednou začal útočit také domácí celek, který by si chtěl vrátit vedení.
85'
Cabit se posléze postaral o provedení autového vhazování, který zkoušel poslat na hlavu Dialla. Nejvýše do vzduchu se ale dostal Souquet, který odvracel do autu.
84'
Snad poprvé se po svém příchodu na hrací plochu dostal k míči Boualya, který nestihl zakončit před protihráčem. Následný rohový kop skončil u Rulliho.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Joris Chotard.
83'
Obrana Mét musela spěchat vzad, soupeř si totiž přichystal další rychlý protiútok. Ten nakonec přinesl tvrdou ránu od Sambii, ta tentokráte směřovala doprostřed.
82'
Oukidja se navíc postaral o hodně kostrbatý odkop od své branky, který přeci jenom doskákal na opačnou polovinu. Tam se Cabit pokoušel o centr levačkou.
79'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Stoppila Sunzu, přichází Farid Boulaya.
78'
Montpellier právě vstřelil branku!
Tak pozor, také jednobrankové vedení domácích je minulostí! Delort měl na pravém křídlě hodně prostoru k centru, ten se nakonec po odrazu dostal před SOLOMONA SAMBIU, který neskutečnou dělovkou zamířil přesně pod břevno, Oukidja byl bez šance na jakoukoliv reakci.
76'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut, s hostujícím celkem to vypadá o něco lépe. Méty to budou mít po zbytek duelu nesmírně složité.
75'
Rulli si připsal další snadnou práci, tentokráte stáhl ze vzduchu velice slabé zakončení od Nguetteho. Tento střelecký pokus totiž putoval přímo doprostřed.
74'
Sunzu už je zpět na nohou, vypadá to na nějaké problémy s oblasti hlavy. Méty tak budou chvíli hrát v početní nevýhodě, to by ale nemělo trvat vůbec dlouho.
73'
Po jednom z předchozích soubojů skončil na zemi domácí Sunzu, který se zvedá hodně těžce. Na regulérnosti branky by to ale nemělo mít žádný vliv.
72'
Zničehonic tady máme kontaktní branku, Montpellier je tak zpět v utkání! Hezká kolmice nakonec překvapila domácí obranu, navíc si na ní počíhal ANDY DELORT, který se důrazným způsobem probojoval až do pokutového území, kde tvrdou střelou překonal brankáře Oukidju.
72'
Zpětná přihrávka našla na hranici malého vápna Rulliho, který konstruktivně roztáhl hru na volného Souqueta, jenž se postaral o vyvezení hracího předmětu.
71'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Souleymane Camara.
70'
Traorému se povedlo načasovat náběh mezi obránce, jenomže následné řešení nebylo zrovna logické. Jeho nahrávka totiž našla pouze kopačku Hiltona.
69'
Hodně obětavě si ve středu hrací plochy počínal Le Tallec, který v těžké situaci zakročil akrobaticky, čímž odrazil celkem nadějnou akci domácího celku.
68'
Cabit si prostřednictvím autového vhazování vybral právě Nguetteho, který neprošel přes dvojici protihráčů. Montpellier se ani tentokráte daleko nedostalo.
67'
Jenomže akce domácích neměla dlouhého trvání, naopak Nguettemu uskočil míč ven z hrací plochy, což pro změnu znamenalo autové vhazování pro Souqueta.
66'
U postranní lajny skončil na zemi domácí Centonze, kterého zcela evidentně zatáhl za hrací trikot Congré. Hlavní sudí okamžitě nařídil standardní situaci.
64'
Žlutou kartu dostává Daniel Congré (Montpellier HSC).
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali dvou branek. Montpellier to má hodně složité, v posledních minutách má více ze hry.
60'
Jeden z hostů se uvnitř pokutového území poroučel k zemi, jenomže zisk penalty to nakonec nepřineslo. Může se tak pokračovat ve hře, u míče je Oukidja.
59'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po jednom z nich to pořádně schytal Delort, který vybojoval standardní situaci.
58'
V krátkém časovém sledu si hlavní sudí všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte si zcela očividně pomohl zatažením za dres středopolař Savanier.
57'
Hodně prostoru měl na centr do pokutového území hostující Souquet, což mu naopak uškodilo. Jeho nadýchaná nabídka se snesla pouze do zámezí.
56'
Byl to právě Laborde, kdo se pokoušel o napadání rozehrávky soupeře, jenomže si pomohl taktickým zákrokem. Po zatažení za dres se na zemi ocitl křídelník Nguette.
55'
Spolupráce těchto dvou hráčů nakonec přinesla nahrávku na Labordeho, před kterým se povedlo zasáhnout Sunzuovi, který odklidil případné nebezpečí.
54'
Hrací předmět se opět dostal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro hostující celek. Souquet si nakonec pro spolupráci vybral Molleta.
53'
Posléze se k pokutovému území dostal Laborde, kterému se povedlo natáhnout míč na levou nohu, jenomže ránu mu dokázal srazit pozorný Fofana.
52'
Žlutou kartu dostává Habib Diallo (FC Méty).
51'
Na vlastní polovině se ujal volného míče domácí N'Doram, který zbytečně nikam nespěchal. Místo toho jsme sledovali konstruktivní nahrávku na kolegu Maigu.
50'
Hostující obrana si nedokázala pohlídat náběh Dialla, který se po vysunutí dostal až před brankáře, kterého nepřekonal. Situaci ale předcházel jasný ofsajd.
49'
Montpellier zvolilo další trpělivou kombinaci od svého pokutového území, načež se do nepříjemného nátlaku dostal Oyongo, který vyprodukoval zpětnou nahrávku.
48'
Po rozehrávce jsme sledovali celkem pohlednou kombinaci hostujícího celku, nakonec se Souquet dostal k centru z pravé strany, který skončil u brankáře.
47'
Tým Méty právě vstřelil branku! Hned v úvodu druhého poločasu se domácí celek dostává do dvoubrankového vedení! Fantastickým způsobem to provedl křídelník OPA NGUETTE, který si za pokutovým územím navedl míč na pravou nohu, načež nechytatelným způsobem zakončil ke vzdálenější konstrukci.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Pedro Mendes, přichází Junior Sambia.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám z počátku nabídl hodně nezáživnou podívanou, avšak poté se oba celky začaly trochu osmělovat. Navíc jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postaral domácí Diallo, který tak svůj celek poslal do kýženého vedení. Montpellier bude mít ještě celý druhý poločas na případné vyrovnání nepříznivého stavu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Ve vzdušném prostoru kraloval domácí Sunzu, který navíc měl hodně prostoru před dotírajícím Delortem. Méty nikam nespěchají, navíc úspěšně kombinují.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Na pořadu dne byl rohový kop z pravé strany, který putoval k hranici malého vápna, kam si seběhl brankář Rulli, který padající předmět vyboxoval z vápna.
40'
Hodně podezřele si počínal vracející se Angban, který dle sudího nakonec trefil hrací předmět. Méty se tak dostaly k šestnáctce, kam se včas vrátila smečka soupeřů.
39'
Žlutou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
38'
Sunzu se postaral o vyvezení míče ze své poloviny, jenomže následná nahrávka putovala pouze do moci soupeře. Savanier navíc velice přesně přenesl hru.
37'
V pokutovém území se povedlo zasáhnout Centonzemu, který prodlužoval míč za sebe. Posléze se domácí pustili do protiútoku, který skončil faulem Le Tallece.
36'
Sledovali jsme další nedovolený zákrok, o který se v tomto případě postaral domácí Diallo. Ten zcela evidentně zatáhl za dres Savaniera, což neuniklo sudímu.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, až v posledních minutách jsme sledovali celkem pohledné momenty, navíc se domácí celek dostal do kýženého vedení.
30'
Rulli musel ven z branky, nakonec nemusel řešit nic vážnějšího. Posléze se sám pokusil nastartovat rychlý protiútok, který skončil nedovoleným zákrokem domácích.
29'
Na opačné straně operoval s míčem aktivní Cabit, který si nevěřil na centr kolem Souqueta. Posledně jmenovaný ho dopravil do autu, domácí budou vhazovat.
28'
Ihned po rozehrávce jsme sledovali prudkou nahrávku v podání Le Tallece, který se u postranní lajny pokoušel oslovit Oyonga, jenomže do nahrávky vložil nohu soupeř.
27'
Hostující hráči ještě zkoušeli reklamovat ofsajd zakončujícího hráče, nicméně tomu tak nebylo. Montpellier tak prohrává, na vyrovnání má hodně času.
26'
Tým Méty právě vstřelil branku! Zničehonic se domácí celek dostává do kýženého vedení! Méty totiž podnikly rychlou akci po levém křídle, kde si pro nahrávku seběhl Cabit. Tomu se poté v pokutovém území povedlo najít HABIBOUA DIALLA, který se manévrem dostal kolem Rulliho a poté zasunul míč do prázdné branky.
26'
Před malým momentem se do zajímavé šance dostal domácí Diallo, který to zkoušel hodně tvrdým zakončením levou nohou, se kterým si Rulli poradil.
25'
Dalekonosné autové vhazování předvedl velice aktivně hrající Cabit, který na hranici malého vápna našel pouze hlavu Hiltona, jenž padající míč odhlavičkoval.
24'
Montpellier se dožadovalo zisku autového vhazování, jenomže sudí ukázal přesně na opačnou stranu. Vhazoval tak Cabit, krátce poté si faulem pomohl domácí Maiga.
23'
I tentokráte se hrací předmět dostal na kopačku domácí brankáře, který v tísni raději zkoušel odkopnout na druhou stranu, kde po souboji skončil na zemi Mendes.
22'
O rozehrávku se tak staral obránce Fofana, který konstruktivně roztáhl hru na levou stranu, kde se nacházel Angban. Métý to zkoušejí velice opatrnou kombinací.
21'
Velice snadnou práci si připsal domácí brankář Oukidja, který po chvilkovém váhání zkoušel odkopnout na opačnou stranu, kde ve vzduchu kraloval Mollet.
16'
Ven z branky se vydal hostující brankář Rulli, který ani tentokráte nerozehrál vzduchem, nýbrž si u levé autové lajny vybral zcela osamoceného Oyonga.
15'
Hrací předmět opět skončil pouze za autovou lajnou, jako poslední se ho dotkl domácí Cabit. Souquet tak obstaral autové vhazování, které poslal na Mendese.
14'
Oyongo si prostřednictvím autového vhazování vybral Delorta, který se mu hlavou pokoušel vrátit, jenomže tento úmysl přečetl Maiga, od kterého šel míč do autu.
13'
Congré dlouho hledal vhodného adresáta své nahrávky, nakonec si vybral nohu brankáře Rulliho, který po chvilkovém váhání opět oslovil volného Congrého.
12'
Nakonec jsme sledovali přímý střelecký pokus, který skončil pouze na dobře postavené zdi. Posléze se míč dostal k Oukidjovi, který rozehrál do strany.
11'
Na řadu přijde standardní situace pro domácí z velice dobré vzdálenosti. Savanier totiž sáhl k faulu kousek od pokutového území, dočkáme se první branky?
10'
Nakonec se nejednalo o nedovolený zákrok, nýbrž o nedovolené hraní horní končetinou. Sudí byl hodně pozorný, Congré tak mohl obstarat další volný kop.
9'
Ve vzduchu se dokázal prosadit Traoré, jenomže domácí křídelník neměl kolem sebe vhodnou podporu spoluhráčů. Tentýž hráč nakonec sám fauloval.
8'
Na pořadu dne byl volný kop pro Montpellier, kterého se chopil sám brankář Rulli. Z jeho kopačky jsme sledovali vysoký odkop, který přistál na hlavě Delorta.
7'
Hodně prostoru měl kolem sebe Fofana, který ještě dokázal roztáhnout hru na levou stranu, kde se Nguettemu moc nepovedl centr na obsazeného Dialla.
6'
Domácí smečka se celkem v poklidu dostala na opačnou polovinu, kde Angban zkoušel oslovit své spoluhráče v útoku, jenomže v tom mu včas zabránil Hilton.
5'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl domácí Centonze, který u postranní lajny fauloval Oyonga. Následovat bude standardní situace.
4'
Méty rozehrávaly volný kop kousek od středového kruhu, do kombinace byl zapojen také brankář Oukidja, který posléze odkopával daleko na druhou stranu.
3'
Obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Fofana, který se včas vrátil na vlastní polovinu, kde se mu povedlo zastavit Le Tallece, který se daleko nedostal.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Fofana, Cabit – Maïga, N'Doram, Angban – Adama Traoré II, Diallo (C), Nguette.
Náhradníci: Delecroix – Ambrose, Boulaya, Cohade, Niane, B. Traoré, Udol.

Montpellier HSC: Rulli – Mendes, Hilton (C), Congré – Souquet, Savanier, Le Tallec, Oyongo – Mollet – Laborde, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Badu, Chotard, Camara, Ristić, Sambia, Vidal.

Rozhodčí: Frappart – Lombard, Berchebru.
Montpellier HSC

Na opačné straně stojí nevyzpytatelně hrající Montpellier, kterému pro změnu patří průběžná desátá pozice, což znamená přesnou polovinu tabulky. Montpellieru se doposud podařilo nasbírat přesně patnáct bodů, nicméně náskok před sestupovým pásmem je pouze tříbodový. Hostující tým tohoto zápasu neprožívá zrovna úspěšné poslední týdny, z posledních čtyř duelů vyhrál pouze v jediném případě, a sice v souboji proti Monaku, které porazil výsledkem 3:1. V minulém kole jsme sledovali bezbrankovou remízu na domácím stadionu, kam zajíždělo šesté Angers.
FC Méty

Fotbalisté Mét se po jedenácti kolech nacházejí na samotném chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Méty doposud nasbíraly jedenáct bodů, nicméně v případě vítězství se klidně mohou vyškrábat až na třinácté místo. Domácí celek tohoto zápasu sice nečekaně porazil druhé Nantes poměrem 1:0, avšak v minulém kole nestačil na favorizovaný Lyon, který na svém stadionu dokázal zvítězit výsledkem 2:0. Méty mají na svém stadionu za sebou již pět zápasů, ve kterých si drží celkem vyrovnanou bilanci. V posledních dvou duelech Méty neprohrály, na což se dnes pokusí navázat.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu sedmé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Méty a Montpellier HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.