Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Nîmes - 7. března 2020   20:00

Metz
7' Nguette (Centonze) • 81' Boye (Maïga)
2:1
(1:0)
Nîmes
49' Deaux  (Benrahou)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Maïga (85. Angban), N'Doram, Pajot – Nguette (75. Ambrose), Niane, Boulaya (83. Adama Traoré II).
Delecroix – Ambrose, Angban, Delaine, Fofana, Adama Traoré II, Yade.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Saint-Symphorien, Mety
Nîmes
Bernardoni – Paquiez (89. Denkey), Landre, P. Martinez, Ripart (C) – Deaux, Sarr – Ferhat, Benrahou (80. Valls), Koné (65. Philippoteaux) – Roux.
Dias – Alakouch, Denkey, Fomba, Miguel, Philippoteaux, Valls.

S konstatováním, že jsme sledovali velice napínavý duel, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Sledovali jsme velmi zajímavé střetnutí, který bylo pro oba kluby důležité. Domácí celek duel ovládl a znovu trochu poodskočil boji o záchranu v Ligue 1. Naopak Olympique bude dál bojovat o příslušnost v nejvyšší francouzské soutěži.

Pojďme ale po stopách zápasu, Méty byly v prvním poločase lepším týmem a také jej ovládly. Ovšem po změně stran Nîmes srovnalo a chvíli se hrála opravdu vyrovnaná partie. Jenomže domácí hráči více chtěli, převzali otěže duelu zpátky a také rozhodli.
90+6'
90+5'
Času už je velmi málo! Olympique se pokusil o dlouhý nákop, který obrana odehrála do bezpečných míst. Do vypršení času zbývá asi dvacet vteřin.
90+3'
Nîmes nemá čas vymýšlet, a tak vyslalo další nákop na hranici šestnáctky. Balon se obraně podařilo prodloužit k brankáři, který ještě malou chvíli pozdržel dění na travnaté ploše.
90+2'
Hraje se na polovině hostujícího mužstva, kde byla k vidění nepřesná přihrávka hráče ve vínovém. Hra se rychle přesunula, ale pokus ze strany hranice šestnáctky si pohlídal Alexandr Úkíddžá.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí už v rukách drží tabuli, na které ukazuje, že se bude hrát ještě dlouhých pět minut.
90'
Nebezpečný centr letěl před branku domácího mužstva, ovšem před dotírajícím soupeřem balon odehrál Fabien Centonze, jenž jej poslal za postranní lajnu.
89'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Gaëtan Paquiez, přichází Kévin Denkey.
88'
Matthieu Udol je u balonu a hráči ve vínových dresech nikam spěchat nebudou. navíc již jmenovaný hráč vybojoval další autové vhazování.
86'
Až s velkým opožděním je odpískán ofsajd, ve kterém se ocitl Thierry Ambrose. Hostující tým si pak počínal velice zbrkle a míč dlouhým nákopem vrátil Métám.
85'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Victorien Angban.
85'
Na hrací ploše zůstal sedět Habib Maïga, kterého berou křeče. Domácí hráč si ihned řekl o střídání, které opravdu bleskově přišlo.
84'
Olympique už nemá na co čekat a žene se za vyrovnáním. Dva pokusy zpoza šestnáctky byly odvráceny. Následně Nîmes rozehrávalo roh, jenomže obrana soupeře byla znovu pozorná.
83'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Adama Traoré II.
81'
Méty právě vstřelily branku!
Na tribunách propukla euforie, když se Méty po rohovém kopu vrátily do vedení! Farid Boulaya poslal centr na první tyč, kde jej prodloužil Habib Maïga. Celou akci dokonal na hranici malého vápna JOHN BOYE, který zamířil do bližšího horního rohu. Asistence: Habib Maïga.
80'
Olympique se pokusil o dlouhý nákop, který úspěch neslavil. Domácí obránce si situaci tělem pohlídal a pustil balon mimo hrací plochu.
80'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Theo Valls.
79'
Do pokutového území chtěl proniknout Matthieu Udol, jenž si na soupeře nepřišel. Už to vypadalo, že se hosté poženou do otevřené obrany, avšak přišla nepřesná přihrávka na pravou stranu.
78'
Na domácím mužstvu je vidět, že by rád rozhodl. Hráči ve vínových dresech dál hledají recept na překonání soupeřovy obrany.
77'
Vincent Pajot se pokusil o posunutí míče na levou stranu šestnáctky, ale akce ztroskotala. Olympique se balonu jen zbavil a bude pokračovat v bránění se.
75'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Thierry Ambrose.
75'
Už to vypadalo, že Ibrahima Niane se vydá sám na brankáře. Celou akci zastavil praporek pomezního rozhodčího, jenž viděl ofsajdové postavení unikajícího hráče.
74'
Méty rozehrávaly další rohový kop, jenomže zakončení bylo zablokované. Následně se Olympique chystal do protiakce, která byla rychle ukončená.
73'
Nîmes vymyslelo rychlou kombinaci, jenomže jeden ze stoperů skvěle balon pokryl tělem. Hra se otočila na druhou stranu, kde brankáře protáhl Vincent Pajot. Jeho technický pokus mířil k levé tyči, ovšem Paul Bernardoni se výborně natáhl a míč vyrazil.
70'
Dvacet minut hry zbývá do vyvrcholení dnešního zápasu. Hráči v vínových dresech jsou v posledních minutách aktivnější, ovšem zatím se jim nepodařilo skórovat.
69'
Hlavní rozhodčí zatím nemusel tahat z kapsičky žlutou kartu, hraje se totiž férové střetnutí. Pro další centr si z branky vyběhl Alexandr Úkíddžá, jenž následně vymyslel dlouhý výhoz.
67'
Domácí mužstvo znovu přidává na obrátkách, ovšem Olympique se dobře brání. Centr zprava mířil na zadní tyč, kde se útočník dostal do klinče. Následně přišel další pas před branku, jenž Nîmes odvrátilo.
65'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Romain Philippoteaux.
65'
Je to dobré, oba hráči jsou na nohou a lékaři míří z hrací plochy pryč. Budeme pokračovat v zajímavém střetnutí.
63'
Tohle nevypadá vůbec dobře! Za obranu mířil Ibrahima Niane, proti kterému vyrazil Paul Bernardoni. Oba borci se srazili a brankář hostujícího mužstva leží bezvládně na hrací ploše – chvíli se hrát rozhodně nebude.
62'
Opa Nguette se snažil přihrát do šestnáctky na parťáka, jenž celou akci vytáhl od postranní čáry. Míč byl nepřesný, a tak se ho zmocnil Paul Bernardoni.
61'
Divácká kulisa je opravdu vynikající a podporuje velmi dobrou podívanou na zeleném pažitu. Méty jsou aktuálně u balonu a kombinují na útočné polovině.
59'
Méty byly velmi blízko, ale ani tentokrát se do vedení nevrátí! Centr mířil do ideálních pozic, kam se vrátil John Boye, jehož hlavička se kroutila kousíček od levé tyče.
58'
Na levé straně si míč kolem soupeře píchl Matthieu Udol, který byl faulován a vybojoval pro Méty standardní situaci. Ze strany balon do branky kroutil Farid Boulaya, avšak gólman byl připraven a daroval soupeři další rohový kop.
57'
Další míč mířil před hostující branku, ovšem na hranici vápna podklouzl Opa Nguette. Paul Bernardoni měl snadnou pozici, ale zachoval se zbrkle a vyboxoval balon jen k soupeři.
56'
Za vyrovnaného stavu pokračujeme v utkání, které oba celky potřebují zvládnout. Zatím jsou od třech bodů stejně daleko, bude se někdo radovat?
53'
Před brankou domácího mužstva bylo znovu rušno, ale stav se tentokrát nezměnil! Z branky vyběhl Alexandr Úkíddžá, jenž míč nepřesvědčivě vyboxoval. Domácí obrana zablokovala hned dva pokusy a následně nůžkami mířil nepřesně Moussa Koné.
52'
Ve středovém kruhu došlo k souboji, po kterém skončil na hrací ploše Lucas Deaux. Hostující hráč se dlouho nezvedal, a tak mu byla přivolána lékařská pomoc.
49'
Nîmes právě vstřelil branku!
Centr od rohového praporku byl odvrácen, ale hostující tým dostal šanci k reparátu. Za obranou najednou vyplul LUCAS DEAUX, který pak placírkou nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Yassine Benrahou.
48'
A mohlo být vyrovnáno nebo jinak, mělo být vyrovnáno! Centr zleva si před brankou zpracoval do běhu Moussa Koné, proti němuž vyběhl Alexandr Úkíddžá a zasáhl.
47'
Vincent Pajot rozehrál další rohový kop, ovšem centr se mu nepodařil. Míč se vrátil do strany, kde jej na hrací ploše neudržel Farid Boulaya.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který právě začal! Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že se hraje v zahajovacích sestavách.
46'
Nějakých šest minut to vypadalo, že Nîmes bude lepší. Ovšem poté přišla první akce Mét, kterou v branku přetavil Opa Nguette a od té doby se scénář hry naprosto převrátil. Najednou byl domácí celek všude dříve a byl o hodně nebezpečnější. Uvidíme, co nám hráči nabídnou ve druhé části hry.
45+3'
45+2'
Další centr domácího mužstva byl vyslán z levé strany, jenomže mířil do míst, kam se dostal Paul Bernardoni. Nîmes otočilo hru a stejný scénář se odehrál i na druhé straně hrací plochy.
45+1'
K postranní lajně přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě tři minuty.
45'
Nîmes už bylo v šestnáctce, ale hlavička mířila na hranici šestnáctky, kam se musel vrátit Gaëtan Paquiez. Jeho zakončení sice mířilo na branku, jenomže celou situaci vyřešil Alexandr Úkíddžá.
44'
Po zisku míče běželi hráči ve vínových dresech do přečíslení! Přihrávka od postranní čáry mířila před branku, kde balon promáchl Ibrahima Niane.
43'
Po dlouhém nákopu se rohový kop rozehrával také na druhé straně hřiště! Nejprve dostali ale kázaní Kévin N'Doram (Méty) a Sidy Sarr (Nîmes), kteří do sebe zbytečně strkali. Následně centr mířil jen na první tyč, kde byla trojice hráčů Mét.
42'
Centr od praporku sice mířil do výborných míst, odkud často padají góly. Jenomže hráči ve vínových dresech byli schováni za soupeři, který balon v pohodě odklidili.
41'
Znovu se nehraje, protože po prodloužení míče skončil na trávníku Opa Nguette. Tentokrát se ale ošetřovat nebude a Méty mohly pokračovat v tažení za druhým gólem – vybojovaly další rohový kop.
40'
Můžeme pokračovat ve hře, jelikož Pablo Martinez odešel za postranní čáru. Hostující hráč se ale na zelený pažit velmi rychle vrátit, což je ohodnoceno pískotem.
39'
Pablo Martinez u středového kruhu naskakoval na vysoký míč a najednou jej atakoval Ibrahima Niane. Hostující hráč zřejmě inkasoval ránu do stehna a i on potřebuje pomoc lékaře.
38'
Další krásná akce hráčů domácího celku! Míč mířil na pravou stranu, kde byl v pohybu Fabien Centonze. Jeho centr byl před brankou přizvednut, a tak se ho zmocnil Vincent Pajot, který placírkou zamířil na branku.
37'
Domácí mužstvo bude rozehrávat standardní situaci, jelikož u postranní čáry fauloval kapitán Nîmesu. K rozehrání se vydal Vincent Pajot, kterému v rozhodujícím momentu ujely nohy a balon zamířil jen mezi diváky.
35'
Po úvodních minutách se Méty výrazně zlepšily a aktuálně soupeře válcují. Hráči ve vínových dresech jsou opět v kombinaci a snaží se proniknout do vápna.
33'
No, tak tohle je prapodivné rozhodnutí sudího! Opa Nguette mířil do šestnáctky, kde byl trefen do kolene, ovšem rozhodčí a také VAR mlčí. Zřejmě hraniční zákrok nechtěli trestat, Méty byly blízko pokutového kop.
32'
Na středu hrací plochy zůstal zcela osamocený Kévin N'Doram, který byl sice daleko od branky, přesto zakončil. Jeho pokus skončil asi metr vedle levé tyče.
31'
Jednatřicet minut hry je minulostí a musím přiznat, že výkon Mét se mi hodně líbí. Domácí celek hraje v rychlém tempu a hodně se rve před branku. Zasloužené vedení hráčů ve vínových dresech.
28'
Šmankote! Prodloužený míč mířil za obranu, kam se vydal Opa Nguette. Zakončení domácího útočníka bylo trestuhodné, jelikož se nacházel už sám před brankářem a ohrozil jen rohový praporek.
28'
Paul Bernardoni po nepovedeném výběhu potřeboval ošetřit koleno, což proběhlo velice rychle. Budeme pokračovat v zajímavém utkání.
26'
Tohle nevypadalo nebezpečně, přesto z toho byla obrovská šance domácího celku! Centrem se prezentoval Matthieu Udol a z branky vyběhl Paul Bernardoni, který neudržel míč v souboji s Ibrahimem Nianem. K balonu se tak dostal Farid Boulaya, jenž byl příliš zbrklý a zamířil vedle levé tyče.
25'
Méty hrajíveli chytře, když nechají soupeře "vyblbnou" a následně míří do protiakce. Přihrávku do šestnáctky znovu poslal Habib Maïga, jeho míč si pohlídal jeden z obránců.
24'
Pokutový kop se rozehrávat nebude! Loïck Landre potřeboval lékařské ošetření a následně sám odešel mimo hrací plochu – můžeme tak pokračovat v utkání.
23'
V souboji u rohového praporku byl úspěšnější Zinedine Ferhat, který vybojoval další roh. Centr následně mířil před branku, odkud byl odklizen. Po jednom ze soubojů letěl na zem Loïck Landre, který zařval takovým způsobem, že o tom věděl celý stadion. Celou situaci ještě překontroluje VAR.
22'
Jeden z domácích hráčů se napřáhl z velké dálka a svůj pokus namířil do soupeře, od kterého míč mířil doprostřed branky. Lehkou práci tak měl Paul Bernardoni, který hru rychle otáčí.
21'
Vysoký centr hostujícího celku mířil za obranu, kde si jej na prsa zpracoval Moussa Koné. Následně přišlo také rychle zakončení, které ale mířilo jen nad horní tyčku.
20'
Pěknou koloběžkou soupeře oklamal Fabien Centonze, který tak vnikl do šestnáctky a vyslal zakončení po zemi. Jeho pokus šel sice vedle branky, přesto si na střelu brankář sáhl.
19'
Centr od rohového praporku mířil na první tyč, kde se nacházel Kévin N'Doram. Jenomže hostující obrana odklidila míč až za postranní lajnu.
18'
Po vstřelené brance jsou Méty polity živou vodou. Další míč měl mířit před branku, jenomže domácí tým bude rozehrávat jen rohový kop.
17'
Domácí mužstvo znovu ztratilo balon, ovšem celou situaci vyřešil Matthieu Udol, jenž míč poslal za postranní lajnu. Olympique se zkoušel přejít rychle do akce, avšak si pomohl nedovoleně.
16'
Jestliže je dneska něco nadstandardní, je to určitě divácká kulisa. Fanoušci ženou domácí mužstvo za další brankou, ovšem hráči ve vínových dresech nikterak nepospíchají.
15'
Nîmes, jmenovitě Sidy Sarr se pokusil o přenesení hry, avšak balon doputoval mimo hrací plochu. Méty tak mohou jít znovu do akce, ovšem Farid Boulaya neprostrčil balon na spoluhráče.
13'
Jeden z hostujících hráčů neustál souboj a skončil na hrací ploše. Toho se snažil na pravé straně využít Farid Boulaya, ovšem pas před branku neprošel.
12'
S rozehrávkou domácímu mužstvu musel pomoci brankář Alexandr Úkíddžá, jenž neměl komu přihrát, a tak zvolil nákop. Olympique si znovu poradil a bude moci myslet na ohrožení branky.
10'
Centr od rohového praporku letěl za velké vápna, odkud střelecký pokus zamířil do bránícího soupeře. Méty se dál držely na balonu, ovšem následně se dopustily faulu.
9'
Dalším přízemním pasem do šestnáctky se prezentoval Vincent Pajot, ale balon byl z nebezpečného prostoru odklizen. Následně se o centr pokoušel také Opa Nguette a vybojoval roh.
7'
Že fotbal nemá logiku, se opět potvrzuje. Domácí mužstvo jde z první akce do vedení! Méty dostaly balon na pravou stranu, kde se nacházel Fabien Centonze, jehož centr byl milimetrově přesný. V náběhu byl totiž OPA NGUETTE, který hlavou zamířil do pravého spodního rohu branky. Asistence: Fabien Centonze.
6'
Domácí mužstvo hraje v úvodu hodně špatně a Nimes by si zasloužilo jít do vedení. Jenomže nyní si faulem dopomohl Renaud Ripart, a tak hrají Méty.
4'
Domácí gólman byl znovu zaměstnán, který si musel dát pozor na zakončení z hranice vápna, které vyslal Nolan Roux. Jeho pokus rychle padal pod břevno, avšak Alexandr Úkíddžá skvěle zasáhl.
3'
Za přihrávkou za obranu mířil Moussa Koné, ovšem z branky skvěle vyběhl Alexandr Úkíddžá. Domácí brankář po chvilce musel řešit další pokus, který zpoza šestnáctky vyslal Nolan Roux.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupily Méty v tradičních vínových dresech, naopak Nimes se obléklo do bílého.
1'
Dnešní střetnutí je zahájeno! Domácí celek se za skvělé kulisy hnal do akce, ovšem přihrávka byla nepřesná, a tak se ji zmocnil Paul Bernardoni.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Maïga, N'Doram, Pajot – Nguette, Niane, Boulaya.
Náhradníci: Delecroix – Ambrose, Angban, Delaine, Fofana, Adama Traoré II, Yade.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Landre, P. Martinez, Ripart (C) – Deaux, Sarr – Ferhat, Benrahou, Koné – Roux.
Náhradníci: Dias – Alakouch, Denkey, Fomba, Miguel, Philippoteaux, Valls.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Spodek tabulky nabízí tuhý boj při záchraně nejvyšší francouzské soutěže, a tak si pojďme blíže představit postavení dnešních soupeřů. Méty v aktuální sezóně posbíraly jednatřicet bodů a nacházejí se na patnáctém místě. Domácí celek má čtyřbodový náskok na Nimes, tedy i na pozici, která tým pošle do baráže. Právě Olympique se nachází na osmnáctém místě, kam se probojoval až v posledních týdnech. Hostující mužstvo totiž v posledních pěti duelech třikrát zvítězilo a zaslouženě stoupá tabulkou.

Oba celky se naposledy utkaly na konci listopadu a urodila se remíza 1:1. Po půlhodině hry poslal Méty do vedení Habibou Mouhamadou Diallo, ovšem po přestávce Nimec vyrovnalo, když se mezi střelce zapsal také Renaud Ripart.
Vítám všechny fotbalové příznivce u osmadvacátého kola Ligue 1. Francouzská liga nabídne hned několik "záchranářských" duelů, v jednom z nich na sebe narazí FC Méty a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.