Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lille - 21. prosince 2019   20:45

Monaco
23' G. Martins (Ben Yedder) • 30' K. Baldé (Aguilar) • 53' Ben Yedder  • 65' Ben Yedder (Aguilar) • 90+2' Glik (Adrien Silva)
5:1
(2:1)
Lille
13' Osimhen  (Ikoné)
Monaco
Lecomte – Aguilar, Glik, Jemerson, Maripán – Bastiao Dias, Bakayoko, Golovin – G. Martins (85. Adrien Silva), Ben Yedder (90. Slímání), K. Baldé (81. Augustin).
Subašić – Zagre, Badiashile, Adrien Silva, Fàbregas, Augustin, Slímání.
Lesage – Gringore, Ocak
Stade Louis-II, Monaco
7241 diváků
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte, Gabriel, D. Bradarić – André, Soumaré – Sanches (67. Rémy), Ikoné (38. Yazıcı), Bamba – Osimhen (76. Araújo).
Jardim – Soumaoro, Reinildo, Maia, Yazıcı, Araújo, Rémy.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:15.
Čtyřzápasová vítězná série Lille končí debaklem v Monaku. Hosté šli do vedení, ale domácím se v prvním poločase podařilo během 7 minut skóre otočit. Po změně stran pak vysoké vítězství zvýraznili dalšími třemi zásahy – podvanácté a potřinácté v sezóně se trefil nejlepší ligový kanonýr Ben Yedder a v nastaveném čase skóre zpečetil monacký kapitán Glik. Lille mělo sice optickou převahu, ale v blízkosti soupeřovy brány bylo neškodné.
90+3'
90+2'
Monaco právě vstřelilo branku!
Trestný kop Adriena Silvy přeletěl celé klubko hráčů obou stran, až ho z voleje usměrnil do sítě poslední z naskakujících KAMIL GLIK.
90+1'
Domácí teď řádně zamotali hlavy soupeři, který několikrát po sobě nedokázal odhlavičkovat míč z vlastního pokutového území. Do něj se posléze vřítil Golovin a jeho centr byl sražen na roh.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Islám Slímání.
89'
Hned po odkopu od brány získalo míč opět Monaco, Golovin se však ukvapil se střelou a poslal míč vysoko nad.
89'
Krátkou přesilovku mohl využít Adrien Silva. Ve skluzu pálil po zpětné přihrávce zleva z 8 metrů těsně vedle, brankář by neměl šanci zareagovat.
88'
Lille hraje zatím v oslabení, turecký fotbalista je ještě ošetřován za čarou.
86'
Rozhodčí přerušuje hru, po střetu s Aguilarem musí být ošetřen hostující Yusuf Yazıcı.
85'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Adrien Silva.
83'
Žádné nebezpečí pro monackou svatyni však neznamenal. Rémy se Soumarém si dávali přednost a míč proletěl mezi nimi.
83'
Ještě jeden roh pro Lille po Yazıcıho průniku.
81'
Střídání v týmu AS Monaco: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Jean-Kévin Augustin.
80'
Rohovému kopu se fotbalisté z druhé nejmenší země světa ubránili. Snad ze 40 metrů napálil odražený míč nad břevno Domagoj Bradarić.
79'
Rémyho hlavička se svezla po tělu domácího Diase a je z ní roh pro Lille.
78'
Červenou kartu dostává Danijel Subašić (AS Monaco). Náhradní brankář je vykázán z lavičky za kritiku rozhodčího po předchozí neodpískané penaltě!
77'
Golovinova průniková přihrávka do vápna skočila Gabrielovi na ruku, podle rozhodčího si ji hostující hráč trefil sám a penalty se domácí opět nedočkají.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Luiz Araújo.
75'
Polský stoper se již hlásí zpátky do hry, krátká přesilovka Lille je u konce.
73'
Kamil Glik se střetl s Loïcem Rémym a na trávník k němu míří lékařská pomoc.
71'
Dnešní utkání sleduje 7241 diváků.
70'
Trestný kop provedl Soumaré mizerně a hosté museli rychle spěchat zpátky zažehnávat hrozící protiútok.
69'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (AS Monaco FC). Po jeho zákroku se svíjí na zemi faulovaný Rémy.
67'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Loïc Rémy.
67'
Žlutou kartu dostává Keita Baldé (AS Monaco).
65'
Tohle byla velká paráda. Domácí během pár vteřin z vlastní šestnáctky přenesli hru do té soupeřovy. Martins vysunul Golovina a ruský záložník vykonal hlavní kus práce, jeho přihrávku ještě přiklepl Aguilar a WISSAM BEN YEDDER zblízka přesnou trefou dílo dokonal.
63'
Victor Osimhen si zpracovával nakopávaný míč a zasáhl při tom protivníka vysokou nohou.
62'
Pro Diasův ostrý centr se obrana Lille stihla vrátit.
61'
Monaco srovnává poměr rohů na 4:4, což byl ovšem také jediný efekt poslední standardky. Baldé hlavičkuje v záklonu vysoko nad.
59'
Lecomte musel zasahovat poté, co Maripán při odkopu trefil do zad hostujícího Andrého.
59'
Bakayoko vybojoval míč na půlce, akci však zkazil Baldé nepřesnou přihrávkou do autu místo na Aguilara.
57'
Golovinův roh prodlužoval hlavou Baldé a rybičkou zakončil vedle zadní tyče Glik.
56'
Martinsova zpětná přihrávka se od kolene jednoho z obránců odráží na roh.
55'
Akce Lille končí jen odkopem od Lecomtovy brány.
53'
Ze souboje u postranní čáry vyvezl míč Aguilar a odcentroval na Bambu. Jeho hlavičku ještě dokázal Maignan vyškrábnout, ale dorážející WISSAM BEN YEDDER už zblízka snadno doklepl. Nejlepší ligový střelec připisuje dvanáctý zářez.
50'
Hosté se neprosadili a musejí dál vymýšlet, jak přelstít zatažený defenzivní blok Monaka.
49'
Zeki Çelik průnikem po pravé straně vybojoval roh pro Lille.
48'
Hosté drží míč na svých kopačkách, na dostřel monacké brány se však zatím nedostali.
46'
Lépe do večerního zápasu vstoupili fotbalisté Lille, ale domácím Martinsovi a Baldému se dvěma góly během 7 minut podařilo skóre otočit. V nastaveném čase Monaco přežilo díky brankáři Lecomtovi i dvě příležitosti hostujícího Bamby.

Statistiky:
Držení míče 47% – 53%, střely na bránu 2:4, střely mimo 3:1, rohy 2:3, fauly 7:10, ofsajdy 0:0.
45+3'
45+3'
Další parádní střelu z Bambovy kopačky přes couvajícího Glika znovu vyráží domcáí gólman Lecomte.
45+2'
Nápor Lille pokračuje rohový kopem, z vlastního vápna domácí zakopávají míč daleko do autu.
45+1'
Mohlo být vyrovnáno. Jonathan Bamba z běžeckého souboje tělo na tělo vypálil po zemi a Benjamin Lecomte stěží stačil secvaknout nohy a zabránit potupným jesličkám.
45+1'
Sudí nastavuje poločas o tři minuty.
45'
Wissam Ben Yedder přihrál na kopačky Lille, přestože se mu po obou stranách nabízeli spoluhráči.
43'
V těsném sevření se prosadil ke střele Baldé, nedokázla však seřídit mířidla.
41'
Ben Yedder si narazil s Martinsem, který byl stažen za dres, rozhodčí však nechává pouze vhazovat.
39'
Monačtí fotbalisté se pravokřídelní akcí nedočkali rohu, jen se kope od branky Lille.
38'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází zraněný Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Yusuf Yazıcı.
36'
Po bolestivém střetu museli být ošetřeni Maripán a Ikoné, který srážku odnesl hůře.
34'
Ikoného křížný pas doskákal nikým nezasažen až za bránu.
32'
Ben Yedder si naběhl do šestnáctky Lille, po rychlé kličce narazil do Andrého a upadl. Penalta se opět zcela správně nepíská.
31'
Žlutou kartu dostává Guillermo Maripán (AS Monaco).
30'
Aguilarův skvělý centr využil KEITA BALDÉ. Senegalec přeskočil svého strážce a hlavičkuje o břevno do sítě. Monaco otáčí skóre ještě před vypršením úvodní půlhodiny.
28'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin (AS Monaco FC). Zezadu strčil Sanchese.
27'
LOSC drží míč na kopačkách a vymýšlí, jak překonat monacký obranný blok.
26'
Přímý kop monackého Martinse od levé postranní čáry směřuje přímo do Maignanovy náruče.
23'
Vyrovnání padlo podobně jako gól na druhé straně. Ben Yedder vyrazil z půlící čáry a uvolnil GELSONA MARTINSE. Ten předběhl obránce a stihl zakončit o zlomek vteřiny, než dosprintoval k míči vybíhající brankář Maignan.
21'
Na rohy je vyrovnáno 2:2. Fonte si šikovně oběhl klubko hráčů a na přední tyči hlavičkoval prudce, leč vedle.
20'
Ani napodruhé neporadil VAR hlavnímu rozhodčímu penaltu za ruku v šestnáctce Lille.
19'
Jenže přímák doputoval jen na hlavu prvního bránícího fotbalisty ve žluto-černém.
18'
Ben Yedder byl při kličce faulován, chystá se přímý kop monackého mužstva.
16'
Domácí Martins střílel z velkého vápna trochu kostrbatě, ale také obrana Lille si nepočínala úplně jistě. Nakonec se hostům přece jen podařilo odkopnout.
13'
Lille právě vstřelilo branku!
Jubilejní desátý zásah v sezoně přidává VICTOR OSIMHEN. Nigerijský mladík si naběhl na Ikoného uličku, u míče byl dříve než brankář Lecomte a zblízka ho přehazuje.
11'
Rozhodčí Lesage si přes vysílačku krátce prověřil s kolegou u videa případnou ruku v hostující šestnáctce, ale podezření se nepotvrdilo.
10'
Po následném trestném kopu hlavičkuje zády k bráně vysoko nad břevno polský kapitán domácích Kamil Glik.
9'
Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC). Bodyčekoval rozběhnutého Baldého.
7'
Guillermo Maripán se prosadil v šestnáctce, ale zakončuje nepřesně.
7'
Monaco kopalo roh a vzápětí přijde druhý.
5'
Boubakary Soumaré odvrátil zpětnou přihrávku do vápna po přímočaré akci Monaka.
3'
Po rohu hlavičkuje kapitán hostů José Fonte o zem, Lecomte snadno chytá.
2'
Osimhen dostal přízemní pas za obranu a jeho sražený centr z pravé strany vynesl fotbalistům Lille roh.
1'
Domácí nastoupili v červených dresech a bílých trenýrkách, hosté si přivezli žuto-černou kombinaci.
1'

AS Monaco: Lecomte – Aguilar, Glik, Jemerson, Maripán – Dias, Bakayoko, Golovin – Martins, Ben Yedder, Baldé.
Náhradníci: Subašić – Zagre, Badiashile, Silva, Fàbregas, Augustin, Slímání.

Lille OSC: Maignan – Çelik, Fonte, Gabriel, Bradarić – André, Soumaré – Sanches, Ikoné, Bamba – Osimhen.
Náhradníci: Jardim – Soumaoro, Mandava, Maia, Yazıcı, Araújo, Rémy.

Rozhodčí: Lesage – Gringore, Ocak.
Vzájemné zápasy
Historicky výrazně úspěnější bilanci mají fotbalisté Monaka (25 vítězství, 15 remíz, 10 porážek), při posledních dvou návštěvách v miniaturním knížectví však Lille udrželo čisté konto – v lize hrálo loni bez branek a v úterním Ligovém poháru zvítězilo v Monaku 3:0. V lize se podobný kousek hráčům Lille nepovedl od prosince 2009.
Lille OSC (9-4-5, 23:16, 31 bodů, 3. místo)
Fotbalisté z průmyslového města u belgických hranic mají v lize rozjetou skvělou sérii, od porážky na hřišti suverénního PSG zvítězili čtyřikrát v řadě rozdílem jediného gólu: třikrát 1:0 a naposledy 2:1 nad Montpellierem.
Nejlepším střelcem mužstva je Nigerijec Victor Osimhen s devíti góly.
Lille v konkurenci Chelsea, Ajaxu a Valencie obsadilo poslední místo v základní skupině Ligy mistrů a může se soustředit už jen na domácí soutěže.
AS Monaco (7-4-6, 26:25, 25 bodů, 8. místo)
Domácí letos čekali na vítězství až do sedmého ligového kola, poslední dobou mají však slušnou formu a z minulých tří zápasů vytěžili 7 bodů za výhry nad Toulouse a Amiensem a bezbrankovou remízu v Angers.
Monaco letos spoléhá na góly útočníka tuniského původu Wissama Ben Yeddera, který jich nasázel už 11 a vede tabulku střelců francouzské ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.