Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Marseille - 15. září 2019   21:00

Monaco
17' Ben Yedder  • 27' Ben Yedder  • 76' K. Baldé (Bakayoko)
3:4
(2:2)
Marseille
39' Benedetto  (Germain) • 42' Germain  (Strootman) • 61' Payet  (Maxime López) • 66' Benedetto  (Amavi)
Monaco
Lecomte – Aguilar, Glik (C), Ballo-Touré, Maripán – Golovin (69. K. Baldé), Fàbregas (68. Adrien Silva), Bakayoko – Slímání, Ben Yedder (56. Augustin), G. Martins.
Gautier – Lang, Hebrard
Stade Louis-II, Monaco
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Kamara, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson (79. Rongier) – Germain (90+2. Radonjić), Benedetto (90+3. Ćaleta-Car), Payet.
Pelé – Ćaleta-Car, Chabrolle, Chauí, Radonjić, Aké, Rongier.

Monako po dnešní prohře zůstává připoutáno na předposledním místě, Marseille se třetím vítězstvím v řadě posunulo už na čtvrtou pozici s dvoubodovým mankem za vedoucím PSG.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.
V úvodní půlhodině dvakrát udeřil Wissam Ben Yedder, ovšem hosté ještě do přestávky stačili vyrovnat trefami Benedetta a Germaina.

Po změně stran obrat dokonali Dimitri Payet a znovu Darío Benedetto, Monako pak už dokázalo jen snížit na 3:4 díky Keitovi Baldému. Krátce po třetí brance domácích měli obrovské šance Baldé a Slímání, Pascal Mandanda už ale vedení Marseille dokázal udržet.
Dobojováno! Je za námi velmi dramatické utkání pátého kola Ligue 1, v němž Monaco podlehlo Marseille 3:4, když promarnilo dvoubrankové vedení a v závěru už marně dotahovalo ztrátu.
90+5'
90+5'
Nemanja Radonjić plní své úkoly na výbornou, srbský fotbalista vybojoval faul na svoji osobu a to už hosté zřejmě dohrají.
90+5'
Fodé Ballo-Touré se nedokázal protáhnout po levém křídle, míč opustil hrací prostor a hosté budou moci vhazovat.
90+4'
Rozeběhla se poslední minuta avizovaného nastavení. Dá se ale čekat, že se ještě minimálně o minutu bude hrát déle.
90+3'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Duje Ćaleta-Car.

Hrotového útočníka nahrazuje mladý chorvatský stoper.
90+2'
Až v polovině druhé nastavené minuty se zase může ve hře pokračovat.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nemanja Radonjić.
90+1'
Za předchozí strkanici vidí žluté karty úspěšní střelci z dnešního zápasu Darío Benedetto a Baldé Keita.
90+1'
Rozhodčí Gautier oddaluje závěrečný hvizd o čtyři minuty, stále se ale ještě nehraje při ošetřování Germaina a Maripána.
89'
Po nepříjemné srážce Maripána s Germainem vzplála na hřišti hromadná mela, kterou musí řešit rozhodčí Gautier.
88'
Adrien Silva střílel jen do zdi, k odraženému míči už se domácí nedostali, tedy alespoň ne v palebné pozici.
87'
Tiemoué Bakayoko byl sražen k zemi Amavim v těsné blízkosti pokutového území a to bude obrovská příležitost pro Monaco!
86'
Z rohového kopu pak Baldé Keita našel jen hlavu Daría Benedetta, ten už odvrátil míč do hloubi pole.
85'
Centr Baldého Keity Valére Germain prodloužil nad vlastní branku, pokračovat se bude rohovým kopem.
85'
Keita Baldé si na levém křídle posunul míč kolem Sarra, jenž srazil soka k zemi a je tu další standardní situace pro domácí tým.
84'
Až teď hosté podnikli útočný výpad, Amaviho centr ale doletěl jen k brankáři Lecomtemu.
84'
Po sedmé brance zápasu se hraje jen v režii domácích, Marseille se vůbec nedaří udržet míč na svých kopačkách.
83'
Nepříjemný skákavý centr Balla-Tourého Mandanda pevně ukryl ve své náruči.
83'
Zkušený brankář Marseille vyboxoval centr Adriena Silvy.
82'
Fodé Ballo-Touré vybojoval rohový kop pro domácí, hlavičkáři Monaca už míří před Mandandu.
81'
Centr Adriena Silvy našel v pokutovém území Keitu Baldého, ten byl ještě daleko od branky, tak si chtěl hlavou sklepnout míč do běhu, mezi dvěma protihráči už se ale do zakončení nedostal.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Valentin Rongier.
77'
Mandanda teď vytáhl ještě lepší zákrok! Islám Slímání se parádně opřel do balónu v akrobatické pozici, mířil pod břevno, Mandanda ale bravurně vyškrábl míč nad branku!
76'
A mohlo být vyrovnáno! Při rychlé akci domácích Slímání udržel míč před pokutovým územím a připravil palebnou pozici pro Keitu Baldého, jeho ránu Mandanda vyráží!
76'
Monaco právě vstřelilo branku!
Monaco je zpátky v zápase! Tiemoué Bakayoko předvedl výborný průnik po pravé straně, který ještě vyšperkoval povedenou přihrávkou do pokutového území, KEITA BALDÉ pak prudkou ránou pod břevno rozvlnil síť hostující branky!
75'
Martinsův centr Jean-Kevin Augustin v krkolomné pozici jen prodloužil nad branku Marseille, rozehrávky se ujme hostující kapitán Mandanda.
74'
Keita Baldé se protáhl po levé straně do pokutového území, následně spadl k zemi po souboji s Bounou Sarrem, ovšem píská se ofsajd, který předcházel této situaci.
73'
Následný roh Adrien Silva rozehrál po zemi na Aguilara, jeho přetažený centr ale nenašel žádného z domácích hráčů v pokutovém území.
72'
Gelson Martins individuálně vnikl do pokutového území, pak mu ale míč ustřelil od kopačky Álvaro González.
70'
Domácí hrají s míčem na kopačkách ve středu pole, ovšem těžce se jim něco vymýšlí proti kompaktní defenzivě soupeře.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Keita Baldé.
68'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Adrien Silva.
66'
Marseille právě vstřelilo branku!
Marseille rychlou souhrou rozebralo defenzivu Monaca a DARÍO BENEDETTO zvyšuje už na 4:2!

Brance předcházela výborná přihrávka Maxima Lópeze do křídla Amavimu, ten naservíroval perfektní přihrávku Benedettovi, jenž přízemní ránou k bližší tyči pokořil Lecomta.
65'
Hostující fanoušci zpívají oslavné chorály, jsou nadšeni ze skvělého obratu svých hráčů.
65'
Centr Rubena Aguilara s jistotou stahuje ze vzduchu Pascal Mandanda.
63'
Centrem ze standardní situace Golovin hledal před brankou Glika, ten byl pokryt Kamarou.
63'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille).

Hostující stoper skluzem srazil k zemi Tiemouého Bakayoka.
61'
Obrat dokonán! K velké radosti početného kotle hostujících fanoušků se střelecky prosazuje DIMITRI PAYET, jenž převzal přihrávku od Lópeze a přízemní ránou ze střední vzdálenosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
60'
Jean-Kevin Augustin neprošel v pokutovém území kolem Kamary, po srážce se soupeřem spadl k zemi, penaltu ale u rozhodčího Gautiera nevymodlil.
59'
Germain přetaženým centrem našel Daría Benedetta, ten ale v záklonu hlavičkuje vysoko nad branku.
58'
Lecomte si poradil i se Sansonovým centrem vnější šajtlí.
57'
Znovu v akci Amavi, tentokrát jeho centr stáhl ze vzduchu Benjamin Lecomte.
56'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Jean-Kévin Augustin.
55'
Amavi potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, pak ale nasměroval nedůraznou střelu jen k Lecomtemu.
53'
Golovinův centr k bližší tyči našel jen hlavu Daría Benedetta.
53'
Monako vybojovalo standardní situaci u postranní čáry, dění se stěhuje před Mandandu.
52'
Valére Germain si pomohl rukama v souboji s Ballo-Tourém, rozehrávky se ujme brankář Benjamin Lecomte.
50'
Centru Payeta od rohového praporku se Monako ubránilo a už se hraje ve středu hřiště.
49'
Payetovu přízemní ránu Lecomte vyrazil vedle branky, rohový kop pro Marseille.
47'
Domácí se dožadovali odpískání přímého kopu poblíž pokutového území za ruku Kamary, rozhodčí Gautier ale jejich volání nevyslyšel a pokračuje se ve hře.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V dramatickém utkání hraje Monaco s Marseille po prvním poločase 2:2, když domácí dvakrát udeřili díky Wissamu Ben Yedderovi. Ten se nejdříve prosadil z penalty po Kamarově ruce, pak využil výbornou přihrávku od Isláma Slímáního.

Hosty pak vrátil do hry svoji trefou Darío Benedetto a krátce poté se o vyrovnání postaral Valére Germain.
45+1'
45'
Standardní situace pro Monaco, Fábregasův centr ale nenašel nikoho v červeno-bílém.
44'
Neúspěšná souhra hostů na levé straně hřiště, od branky bude rozehrávat Benjamin Lecomte.
42'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (AS Monaco FC).
42'
Hostům se podařilo velmi brzy úplně zlikvidovat dvoubrankové manko! Nejdříve po velkém závaru Benedetto hlavičkoval do břevno, hosté ale zůstali v náporu a po dalším centru Strootmana se u vzdálenější tyče dokázal prosadit VALÉRE GERMAIN!
41'
Hosté vybojovali rohový kop a budou moci znovu zahrozit.
39'
Hosté se dočkali vstřelené branky! Sansonův centr jemně tečoval Germain, míč se odrazil ke zcela volnému DARÍU BENEDETTOVI, jenž zblízka nezadržitelně skóroval!
37'
Rohový kop pro Marseille, Álvaro González pak hlavou mířil nad domácí branku.
36'
Fodé Ballo-Touré nevybíravě sestřelil Sansona a za žlutou kartu ještě může být velmi rád. Mimochodem Monaco až v předchozím čtvrtém kole konečně odehrálo zápas bez červené karty.
34'
Velmi nepovedený centr Bouny Sarra z pravé strany mířil do míst, kde nebyl vůbec nikdo a míč doskákal až za protější postranní čáru.
32'
Následný centr Golovina našel hlavu Slímáního, tomu ale trochu překážel v zakončení spoluhráč Ben Yedder a Alžířan pak přestřelil.
30'
Strootman podkopl Tiemouého Bakayoka, domácí budou zahrávat standardní situaci nedaleko rohu pokutového území.
29'
Monaco už je znovu v držení míče na útočné polovině.
27'
Domácí navyšují své vedení! Martins se krásnou kličkou zbavil Strootmana, předal míč Slímánímu, jenž perfektním pasem našel osamoceného WISSAMA BEN YEDDERA, jenž zblízka nadvakrát pokořil brankáře Mandandu!
26'
Sarrův centr Fodé Ballo-Touré odrazil daleko do pole, kde se míče ujal Slímání.
24'
Následný rohový kop už ohrožení pro Mandandu nepřinesl.
23'
Alexander Golovin teď potáhl míč z hloubi vlastní poloviny až k pokutovému území soupeře, hosté před ním jen couvali, svůj útočný výpad Golovin zakončil ránou, která zřejmě mířila nad břevno, Mandanda ji ještě lehkým zákrokem konečky prstů jistil.
22'
Amavi u postranní čáry nepřešel přes Martinse, míč se navíc odrazil do zámezí od hostujícího hráče a autového vhazování se tak může ujmout Ruben Aguilar.
21'
Sanson se uvolnil na levé straně pokutového území, pak svoji střelou ale trefil jen spoluhráče Payeta, ten navíc byl postaven v ofsajdu.
20'
Po střetu se Sansonem se těžce zvedal na nohy Cesc Fábregas, španělský středopolař ale bude v pořádku.
19'
Do Sarrova centru se z voleje položil Payet, domácí branku ale přestřelil.
17'
Brankář Mandanda trefil stranu, na přesnou střelu WISSAMA BEN YEDDERA k tyči ale nedosáhl!
16'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
15'
Islám Slímání si naběhl na dlouhý pas do pokutového území, pak sice branku přestřelil, ovšem zároveň je pískána penalta pro Monaka po ruce Kamary!
14'
Martins se v pokutovém území Marseille nedostal do zakončení, odraženého míče se zmocnil Pascal Mandanda.
13'
Navrátilec z Chelsea v dresu Monaka Tiemoué Bakayoko byl podražen Lópezem ve středu pole, hrát mohou domácí.
12'
Sarrův centr je odražen do zámezí, Bouna Sarr bude pokračovat autovým vhazováním.
10'
Fodé Ballo-Touré dostal průnikovou přihrávku na levé křídlo, v pokutovém území mu velmi ostrým skluzem vjel pod nohy Kamara, rozhodčí ale signalizují ofsajd domácího zadáka.
9'
Z rohového kopu se Marseille nedokázalo prosadit a už se hraje ve středu hřiště.
9'
Marseille podniklo rychlou souhru po pravém křídle, Benedetto se vyhl ofsajdové pasti a uvolnil se, následnou přihrávku před branku srazil na roh Kamil Glik.
8'
Ben Yedder potáhl míč na útočnou polovinu, pak se snažil přihrát do běhu Slímánímu, ten ale byl pokryt hostujícími zadáky.
6'
Od úvodu se hraje velmi svižný fotbal a zřejmě nás čeká poutavá podívaná. Každopádně teď se po souhře s Golovinem neprosadil Slímání, hosté mu míč odebrali.
6'
Po rohu se odraženého míče zmocnil Wissam Ben Yedder, reprezentační útočník ale zpoza pokutového území střílel jen do připraveného brankáře Mandandy.
5'
Centr Gelsona Martinse hosté srazili za branku, pokračovat se bude rohovým kopem.
5'
Hosté se pokusili o rychlou souhru ve středu hřiště, Benedetto ale přihrával na paty Germainovi a míč hostům utekl do zámezí.
3'
Domácím je pískán prohřešek proti pravidlům ve středu hřiště, Marseille už navázalo hru míčem z klidu.
2'
Marseille po zisku míče podniklo rychlý útočný výpad po pravé straně, Germainův centr ale nebyl přesný.
1'
Monako hraje v tradiční červeno-bílé kombinaci, hosté dnes oblékli tmavou sadu.
1'
Úvodního výkopu se ujal Islam Slímání a je rozehráno!
1'
Rozhodčí Gautier už přivedl fotbalisty na hrací plochu, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Glik (C), Ballo-Touré, Maripán – Golovin, Fàbregas, Bakayoko – Slímání, Ben Yedder, G. Martins.
Náhradníci: Benaglio – Badiashile, Onyekuru, K. Baldé, Adrien Silva, Bastiao Dias, Augustin.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Kamara, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson – Germain, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Chabrolle, Chauí, Radonjić, Aké, Rongier.

Rozhodčí: Gautier – Lang, Hebrard.
Stejně jako loni, i letos se Monacu vůbec nedaří. Domácí mužstvo se nachází na devatenácté tedy předposlední příčce. Ve čtyřech duelech AS získalo pouhé dva body a hlavním důvodem je hra do obrany, jelikož inkasovalo už desetkrát. Lepší vstup se také čekal od Marseille, kterou najdeme na jedenáctém místě. Olympique nevstoupil do sezony vůbec dobře, protože má na kontě sedm bodů. Hostující celek se v posledních dvou zápasech nastartoval, jelikož dvakrát zvítězil.

Oba celky se v loňské sezóně utkaly dvakrát. První souboj se odehrál v Monacu, kde v přestřelce těsně zvítězil Olympique. Ovšem v lednu byla na programu odveta, kdy se urodila remíza.
Vítám všechny fanoušky u posledního střetnutí pátého kola Ligue 1 , v němž se představí AS Monaco FC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.