Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Nîmes - 25. srpna 2019   15:00

Monaco
39' Slímání (Onyekuru) • 45+1' Ben Yedder
2:2
(2:0)
Nîmes
70' Philippoteaux  (Ferhat) • 82' Denkey  (Ferhat)
Monaco
Lecomte – Badiashile, Glik (C), Jemerson, Ballo-Touré – G. Martins, Adrien Silva (83. Adama Traoré II), Golovin, Onyekuru (74. Panzo) – Slímání, Ben Yedder (58. Bastiao Dias).
Benaglio – Adama Traoré II, Pellegri, K. Baldé, Bastiao Dias, Boschilia, Panzo.
Delerue – Drouet, Berchebru
Stade Louis-II, Monaco
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Paquiez, Landre, Miguel – Ferhat, Fomba (69. Sarr), Deaux (81. Denkey), Valls (60. Duljević), Philippoteaux – Ripart (C).
Dias – Sainte-Luce, Guessoum, Stojanovski, Duljević, Denkey, Sarr.

On-line přenos je u konce. Na počtenou!
Útrapy AS Monaco pokračují. Knížecký tým ztratil skvěle rozehraný zápas a i po třetím kole zůstal bez vítězství. Uškodilo mu vyloučení Jemersona, který putoval ze hřiště v 55. minutě za tehdy ještě příznivého stavu 2:0. Oslabený domácí celek pak o své vedení přišel a nakonec se musel spokojit s remízou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:7. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:17.
90+4'
90+3'
Hosté ještě stihli procedit míč do vápna, ale obránce důrazným odkopem zažehnal nebezpečí.
90+1'
Emoce už pracují na plné obrátky a žlutou kartu dostává Sidy Sarr (Nîmes). Po faulu, kterým se provinil, mu protihráči ihned vyčinili.
90'
Ještě však musí vydržet čtyři minuty.
89'
Monaco se ustavičně brání. Vypadá to, že po skvěle rozehraném zápase bude rádo za remízu.
87'
Hosté pak během kratičké doby zahrávali dvakrát roh. Nejblíže k úspěchu měl Ferhat, jehož pumelici přeťal jeden z obětavých obránců.
85'
I když po vyrovnání panuje v táboře Nîmes spokojenost, Olympique chce víc! I proto se v předbrankovém prostoru sápal po míči Ripart. Scházel mu snad půlkrok, aby zahrozil.
83'
Střídání v týmu Monaco: ze hřiště odchází Adrien Silva, přichází Adama Traoré II.
82'
Nîmes právě vstřelil branku!
Přišel, viděl, vyrovnal! Řeč je o KÉVINU DENKEYOVI, který vstřelil gól jen několik desítek vteřin po svém nástupu na hřiště. Tah s jeho nasazením tak trenérovi vyšel na výbornou.
81'
Střídání v týmu Nîmes: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Kévin Denkey.
79'
Bastiao Dias se znovu pokoušel překonat Bernardoniho. A tentokrát měl k tomu blíže, protože vypálil přímo na něj. Gólman chytající za Nîmes stál ale na správném místě a pokus hravě zlikvidoval.
77'
Vrátit klid do hlav domácích hráčů chtěl Bastiao Dias. Nadějně vypadající samostatnou akci však nezakončil nejlépe. Následuje odkop.
76'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
74'
Střídání v týmu Monaco: ze hřiště odchází Henry Onyekuru, přichází Jonathan Panzo.
72'
Ofsajd! Nepřímý volný kop rozehrají domácí.
70'
Oslabené Monaco inkasuje a Nîmes je zpátky ve hře! Ferhat měl na pravé straně spoustu prostoru, který dokázal využít centrem na ROMAINA PHILIPPOTEAUXE. Následovalo zpracování tělem a pohotová střela pod vyběhnutým gólmanem – 2:1.
69'
Střídání v týmu Nîmes: ze hřiště odchází Lamine Fomba, přichází Sidy Sarr.
67'
Šlo vidět, že si na něm dal Golovin (Monaco) hodně záležet, ale stejně mu to nebylo nic platné.
66'
Hned z další akce domácí vytěžili roh.
65'
K útoku zavelel Onyekuru (Monaco). Vymyslel průnikovou přihrávku, která ovšem neprošla.
63'
Po něm už se nijak nezablýskalo.
62'
Lecomteho výborný zákrok! Monacký gólman vyškrábl Ferhatovu ránu zevnitř vápna nad břevno. Čelit tak ještě bude rohovému kopu.
61'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
60'
Střídání v týmu Nîmes: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Haris Duljević.
58'
Střídání v týmu Monaco: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Gil Bastiao Dias.
57'
Ze hřiště se mu moc nechtělo, nakonec ho však Jemerson (Monaco) přeci jen opustil, a my tak můžeme v našem textovém přenosu pokračovat.
55'
Tak pozor! Rozhodčí byl přivolán k videu a po jeho zhlédnutí usoudil, že Jemersonův faul byl zákeřný. Žlutou kartu proto odvolal a hráče domácího klubu vyloučil. Bez diskuzí!
53'
Žlutá karta. Jemerson (Monaco) je po nešetrném skluzu druhým napomenutým hráčem.
51'
Vyvrcholily tam souboje, které ovládli domácí. Ballo-Touré se pak proběhl podél levé lajny a odcentroval. Bohužel pro Monaco nepřesně.
50'
Teď už se hraje kolem středového kruhu.
48'
O něco nebezpečněji zahrozili domácí. Martins vešel neohroženě do pravé části pokutového území, aby následnou ránu poslal kolem bližší tyče.
47'
Hosté pěkně zakombinovali na levé straně. Škoda pro ně, že Paquiezův centr nenašel adresáta.
46'
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 7:9.
45+3'
45+1'
Monaco právě vstřelilo branku!
Monaco udělalo druhý krok k vítězství! Při nepřehledné situaci uvnitř vápna Bernardoni nejprve skvěle vykryl skrytou střelu, ale na zblízka dorážejícího WISSAMA BEN YEDDERA už nestačil. Závěr poločasu hostům hrubě nevyšel.
45'
Rozhodčí nastavil tři minuty.
43'
Golovin (Monaco) podle očekávání poslal centr rovnou do vápna, jenže přímo na hlavu obránce.
42'
Domácí mohou přidat další branku, kopat budou roh.
39'
Favorit jde do vedení! Série narážeček dostala do palebné pozice ISLÁMA SLÍMÁNÍHO. Alžířan se příliš nerozpakoval a vypálil po zemi neomylně k levé tyči. Zkoprnělý Bernardoni s tím nemohl nic dělat, lépe to trefit nešlo.
38'
Před hranicí šestnáctky se dostal ke střele Martins (Monaco) a nechybělo moc, aby trefil pravý spodní kout brány!
36'
Uprosřed hřiště došlo k několika tvrdým soubojům, po jednom takovém musel být ošetřen Glik (Monaco).
34'
O chvíli později hosté ubránili roh.
33'
A pořádně rušno bylo také na druhé straně! Domácí obrana úplně zapomněla na Philippoteauxe, který v levé části pokutového území obdržel přesnou kolmici. Dostatek času i místa využil pouze k ráně do břevna!
32'
Slímání (Monaco) setřásl hráče pověšeného na zádech a díky tomu poslal do šance Onyekura. Jeho pokus proskotačil kolem tyče!
31'
29'
Slímání (Monaco) předvedl, že si s míčem opravdu rozumí, když zpracoval velice těžký pas.
27'
Třeba ale brzy přijdou. Co třeba z útoku, který právě vede Nîmes? Přenesení hry doprava mělo zřejmě vést k centru, nicméně žádný nepřišel.
26'
Už to neplatí a hra se oproti posledním minutám uklidnila. Škoda, toli jsme se těšili na další šance.
23'
V těchto okamžicích se hraje nahoru-dolů.
21'
Až nyní si také domácí vytvořili svou první šanci! Konkrétně Golovin, jehož pumelici ze střední vzdálenosti gólman raději na jistotu vyboxoval.
19'
Ten čistě zastavil Adrien Silva (Monaco).
18'
Domácí pochopitelně nechtěli zůstat pozadu. Míč dokázali procpat až před bránu, kde si ho však vyzvedl Bernardoni. A založil rychlý protiútok.
16'
Philippoteaux (Nîmes) se po geniální přihrávce dostal na úroveň vracejících se obránců. Před sebou měl tedy ideální výhled, který využil ke křižné střele na levou tyč. K rozpoutání gólové radosti mu scházelo půl metru, ne víc!
16'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
14'
Miguel (Nîmes) se po šlapáku těžce zvedal ze země, ale nakonec to s pomocí zdravotníků dokázal.
13'
Zápas má prvního provinilce. V osobním souboji byl příliš důrazný Islám Slímání (Monaco).
12'
Domácí tým zahrával v krátkém časovém sledu dva rohy. Během nich se dostal k několika střelám, z nichž některé byly zblokovány a jiné sraženy.
10'
Hosté neváhali rozjet další akci a tentokrát už ji dotáhli do zdárného konce. Jen škoda, že akrobatické zakončení Vallse nezamířilo mezi tři tyče.
9'
Na něj se defenziva Monackého celku dobře připravila a hrozící nebezpečí snadno odvrátila.
8'
A tak zaveleli k útoku hosté. Ferhat absolvovat souboj muž proti muži a vybojoval v něm rohový kop.
7'
Na druhé straně vybízel spoluhráče Onyekuru (Monaco), jeho úmysl však přečetl obránce.
6'
Hosté ještě zůstali v okolí šestnáctky, ale ne na dlouho. Ferhat akci pokazil nepřesnou přihrávkou.
5'
Jeho centr uvnitř vápna žádnou paseku nenadělal. A vlastně ani nemohl, protože byl přetažený.
4'
Změnit to může rohový kop, který po tečovaném centru ze standardky rozehraje Ferhat (Nîmes).
3'
Od prvních sekund sledujeme tradiční oťukávanou. Bez střelecké příležitosti na jedné či druhé straně.
1'
Úvodní výkop provedli hosté.
1'
Amaury Delerue přivedl hráče na hřiště.

AS Monaco FC: Lecomte – Badiashile, Glik (C), Jemerson, Ballo-Touré – G. Martins, Adrien Silva, Golovin, Onyekuru – Slímání, Ben Yedder.
Náhradníci: Benaglio – Adama Traoré II, Pellegri, K. Baldé, Bastiao Dias, Boschilia, Panzo.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Paquiez, Landre, Miguel – Ferhat, Fomba, Deaux, Valls, Philippoteaux – Ripart (C).
Náhradníci: Dias – Sainte-Luce, Guessoum, Stojanovski, Duljević, Denkey, Sarr.

Rozhodčí: Delerue – Drouet, Berchebru.
Fotbalisté obou týmů už se intenzivně rozcvičují. Kteří? Na to se mrkněte do našich sestav!
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové reportáže z utkání 3. kola Ligue 1 mezi AS Monaco a Nîmes Olympique.

Nîmes Olympique

„Les crocodiles“ narazili hned v úvodu na suveréna loňské sezony. A Paris Saint-Germain s nimi neměl slitování. Hráči z hlavního města si na svém stadionu uspořádali krokodýlí hon, který pro ně vyzněl 3:0.

Druhý zápas se nesl v duchu penalt a červených karet. Pokutový kop proměnila obě mužstva, zatímco na vyloučení bylo "lepší" Nîmes (2:1). Tomu tak budou chybět oba stopeři – Martínez a Briancon. A jak duel nabitý emocemi dopadl? Nîmes – Nice 1:2.

AS Monaco FC

Klub z Monackého knížectví v obou odehraných utkáních doplatil na nekázeň svých hráčů. Jak Fàbregas, tak o týden později Aguilar se totiž nechali vyloučit, a to už během úvodních poločasů. Hrajte si pak dvě třetiny duelu v početní nevýhodě...

Důsledky to mělo fatální. Dvě porážky 0:3 – doma s Lyonem a v Métách. AS Monaco se z nich musí co nejrychleji oklepat, v opačném případě bude ztráta na zbytek startovního pole jen a jen narůstat.
Nedělní program Ligue 1 odstartuje zápasem celků ze samého chvostu nejvyšší francouzské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.