Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Dijon - 25. ledna 2020   20:00

Montpellier
55' Mollet  • 63' Delort (Mollet)
2:1
(0:0)
Dijon
76' M. Baldé  (Cádiz)
Montpellier
Rulli – Souquet (72. Sambia), Congré, Hilton (C), Oyongo – Le Tallec, Ferri, Savanier – Mollet (74. Chotard) – Delort, Laborde.
Carvalho – Vidal, Sambia, Chotard, Camara, Vargas, Yun.
Jérôme Miguelgorry – Eric Danizan, Christophe Mouysset
Stade de la Mosson, Montpellier
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Ngonda Muzinga – Amalfitano, Ndong (82. Soumaré) – M. Baldé, Chouiar, Mavididi (66. Marié) – Tavares (C) (74. Cádiz).
Rúnarsson – Coulibaly, Sammaritano, Soumaré, Marié, Balmont, Cádiz.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:15.
Utkání je u konce a domácí tým se může začít radovat z výhry a tří bodů. Druhý poločas přinesl rozhodně aktivnější fotbal a také tři góly. Důležitým okamžikem byla 54. minuta, kdy byl vyloučen hostující Chouiar a o minutu později se z přímého kopu trefil Florent Mollet. Na dvoubrankový rozdíl upravil v 63. minutě Andy Delort a vypadalo to jasně. Jenže v 76. minutě snížil Mama Baldé a Dijon zahájil snahu o srovnání. Další šance už ale gól nepřinesly a zápas tak skončil výsledkem 2:1.
90+4'
90+4'
Signál nevyšel podle představ, rána skončila vysoko nad. A i když byla tečována, roh se už kopat nebude.
90+3'
No a po faulu na Baldého dostávají hosté ještě jednu možnost přímého kopu. A není to vůbec špatná pozice.
90+2'
Gomis u míče, pospíchá s rozehrávkou, žene spoluhráče k pokutovému území.
90+1'
Faul na Mangu, ten byl domácím hráčem stažen za dres k zemi.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Dlouhé nákopy zvládají hosté odvracet, zároveň se ale sami nemohou dostat k útočení.
88'
Na druhé straně to z dálky zkoušel Cádiz, jeho rána však skončila na tribuně za Rullim.
87'
Slaboučká střela zpoza pokutového území sice Gomise nepřekvapila, domácím ale hra u soupeřovy branky maximálně vyhovuje.
86'
Další míč před Gomise, tentokrát si brankář Dijonu poradil včasným vyběhnutím a jistým zákrokem.
85'
Delort pokoušel patičku na nabíhajícího spoluhráče, pohotový obranný zákrok ale znamenal malou domů na Gomise a následný odkop.
84'
Dijon u míče, sledujeme postupnou rozehrávku u středového kruhu.
83'
Delort ve spolupráci s Labordem předvedl kombinaci u pokutového území, o zakončení se pak postaral druhý jmenovaný. Mířil však vysoko nad.
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Didier Ndong, přichází Bryan Soumaré.
81'
Hosté chystají závěrečné střídání, ze hry půjde Ndong, který také už pospíchá ke střídačce.
80'
Dijonu po snižující brance narostla křídla, rázem se hraje převážně před Rulliho brankou a domácí tak čeká možná krušný finiš.
79'
A byla z toho akce se zakončením, Gomis musel zasahovat proti střele z ostrého úhlu.
79'
Po další akci hostů a zakončení Baldého se už brankář Rulli na své obránce trochu rozčílil, poté rozehrál.
78'
Domácí tým se teď snaží zpomalit hru a držet míč co nejdál vlastního pokutového území.
76'
Dijon právě vstřelil branku!
No vida, máme tu drama. Po centru z pravé strany sklepl Cádiz na volného MAMA BALDÉHO a ten dokázal v poměrně těžké pozici překonat vyběhnutého gólmana Rulliho – 2:1.
74'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Joris Chotard.
74'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Julio Tavares, přichází Jhonder Cádiz.
73'
Střídat se bude i na straně hostů, dolů půjde Tavares.
72'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Junior Sambia.
72'
Prostrkávačka do pokutového území na Labordeho nebyla úspěšná, navíc se pískal jeho útočný faul.
70'
Trocha nepřesností na obou stranách hrací plochy, tempo opět pokleslo.
68'
Dlouhý nakopávaný míč k brance hostů skončil až u Gomise, ten ihned posílá míč na nabíhající spoluhráče.
66'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Jordan Marié.
65'
Hráči Montpellier pokračují v aktivním fotbalu, hosté se pouze brání.
63'
Montpellier právě vstřelil branku!
A už je to o dvě branky! Domácí rozehráli rohový kop, Mollet poslal centr na hlavu ANDYHO DELORTA a ten zblízka překonal marně zasahujícího Gomise – 2:0.
62'
Obrovský závar domácích, ti předvedli hned několik střel, všechny až na tu poslední byly zablokovány. Závěrečná šla mimo.
61'
Centr z pravé strany se stal snadnou kořistí brankáře Gomise, ten ihned rozehrál.
60'
Domácí podnikli výpad levou stranou, jenže u rohového praporku přišli o míč.
59'
Gomis pospíchá s rozehrávkou, nechce ztratit ani okamžik. Dijon jde do postupné akce.
57'
Nyní je řada na hostech, aby se předvedli směrem kupředu, v deseti to ale bude rozhodně těžší.
55'
Následoval přímý kop, ten si nachystal FLORENT MOLLET, skvěle překonal zeď a uklidil míč k levé Gomisově tyči – 1:0!
54'
No a pozor, hosté jdou do deseti! Mounir Chouair předvedl ostré zablokování soupeře, dostal za to žlutou kartu a jelikož byla dnes jeho druhá, následovala i ta červená!
52'
Domácí byli blízko vedoucímu gólu. Opět po pravé straně zaútočil Laborde zvolil střelu po zemi, tu mu ale Gomis zvládl vykopnout!
50'
Zprava střílel domácí Mollet, jeho rána ale byla tečována a Gomis si s ní bez potíží poradil.
48'
Žlutou kartu za skluz na hostujícího Tavarese dostal Daniel Congré. Viník se hned omluvil a může se pokračovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
Je za námi první poločas, který přinesl bojovný fotbal s minimem opravdu povedených šancí. Za řeč stojí pouze Savanierovo trefené břevno po rohovém kopu a v závěru půle křížná střela hostujícího Tavarese. Gólu jsme se nedočkali, do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Na druhé straně vystřelil Tavares, křížná střela po zemi ale prolétla těsně vedle Rulliho branky.
44'
Po narážečce od Delorta se ke střele dostal Ferri, byl u toho ale tísněný a mířil vysoko nad branku.
43'
Domácí trochu přitlačili, hráči Dijonu jsou v bloku rozestavěni před vlastním pokutovým územím.
41'
V pokutovém území byl zastaven domácí Oyongo, faul to ale v žádném případě nebyl.
40'
Laborde se marně snažil vypíchnout míč hráčům Dijonu, ti s ním předvedli slušné bago a sami rozehráli.
38'
Hráči Montpellieru dobře napadají rozehru soupeře, výsledkem je hra u středové čáry.
37'
Dijon vhazuje, nikam se však s rozehrávkou nepospíchá a čeká se na nejlepší okamžik.
35'
Po velké šanci domácích, kdy se zatřáslo břevno, nám fotbal opět upadl do poklidné fáze mezi šestnáctkami.
33'
Amalfitano se prodíral přes soupeřovy obránce, nakonec byl nedovoleně zastaven a Andy Delort dostal za faul žlutou kartu.
31'
Domácí se opět snaží o rychlé kombinace, teď však naráží na dobře hrající obranu soupeře.
30'
Míč si postavil Téji Savanier, parádně překonal zeď, ale prudká střela skončila na Gomisově břevně!
28'
A pozor, je tu nebezpečný přímý kop pro Montpellier, když se faulu dopustil Manga! Gomis si tak musí postavit pevnou a neprostupnou zeď.
27'
Tavares kouzlí na obou stranách pokutového území, nyní se snažil z levé strany. Po zpracování na prsa se ale k přesnému centru nedostal, míč pouze prolétl šestnáctkou.
25'
Po levé straně se dopředu hrnul hostující Ndong, přešel přes Souqueta, Savanier jej už ale zastavil a výsledkem je odkop od Rulliho branky.
23'
Tak teď si domácí museli určitě oddechnout, neboť na pravé straně dostal prostor Tavares, snažil se ještě přihrát na střed, jenže jeho pas byl sražen přímo k Rullimu.
21'
Vhazování na straně Dijonu, hosté se snaží dostat do akce, která by mohla vést k ohrožení Rulliho branky.
19'
Tak nakonec byl potrestán pouze viník faulu, Mounir Chouiar, zbytek hráčů vyvázl bez trestu, domácí rozehrávají.
18'
Na trávníku se nám strhla u pomezní čáry strkanice po tvrdém zákroku Chouiara na Le Talleca a rozhodčí bude za vzniklou situaci rozdělovat karetní tresty.
16'
Nesledujeme teď kdovíjak akční fotbal, prakticky všechny akce končí ještě před vápnem.
14'
O rázný odkop se snažil domácí Le Tallec, jenže mu to vůbec nesedlo a jeho vysoký míč skončil v autu.
12'
Rychlý kontr Dijonu to lehce rozhozené obrany domácích, přihrávka na Tavarese ale byla na poslední chvíli zablokována.
10'
Montpellier začíná přebírat iniciativu a snaží se o časté centry. Do druhé vlny přihrával Laborde, jeho přihrávku hosté zvládli zastavit.
9'
Rychlá rozehrávka, obrana Dijonu ale dobře zareagovala a výsledkem je míč u brankáře Gomise.
8'
Nevyšlo to ani Souquetovi přes Baldého, vybojoval však alespoň rohový kop.
7'
Fouad Chafik ubránil Oyonga, ten tak vůbec nedostal prostor k centru z levého křídla. Zatím je to hodně takticky vedené utkání.
6'
Tavares neuspěl se svou akcí na levém křídle, domácí už pozvolna budují protiakci.
5'
Přihrávka na Souqueta šla do ofsajdu, jeho centr z pravé strany tak byl už zbytečný.
4'
Montpellier kombinuje na levé straně, domácí však marně hledají centru k pokutovému území.
3'
Hosté v útoku, míč však skončil mimo a Rulli se v poklidu chystá k rozehrávce ze svého vápna.
2'
Na obou stranách museli gólmani vyběhnout ze svých brankových čar, ale jak Rulli, tak i Gomis byli pohotový a zabránili nejhoršímu.
1'

Montpellier HSC: Rulli – Souquet, Congré, Hilton (C), Oyongo – Le Tallec, Ferri, Savanier – Mollet – Delort, Laborde.
Náhradníci: Carvalho – Vidal, Sambia, Chotard, Camara, Vargas, Yun.

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Ngonda Muzinga – Amalfitano, Ndong – M. Baldé, Chouiar, Mavididi – Tavares (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Coulibaly, Sammaritano, Soumaré, Marié, Balmont, Cádiz.

Rozhodčí: Jérôme Miguelgorry – Eric Danizan, Christophe Mouysset.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade de la Mosson začne ve 20 hodin, takže si večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jérôme Miguelgorry, kterému budou na pomezí asistovat Eric Danizan a Christophe Mouysset.
Dijon FCO

Hosté jsou na tom hůře, na 16. místě mají 21 bodů a musí se také dívat pod sebe, na barážovou pozici mají pouze tříbodový náskok. Do dnešního utkání však půjdou s výhrou v zádech, na svém stadionu porazili Lille 1:0 po gólu Tavarese a ukázali, že zadarmo se rozhodně nedají. Favoritem ovšem dnes nebudou, pokusí se však svého soka zaskočit.

Montpellier HSC

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě se ziskem 30 bodů a má teď opravdu dobrou formu. Vítězí v poháru i lize, naposledy 2:1 na půdě Amiensu. Dibassy sice dostal domácí do vedení, ale po přestávce se prosadili Laborde a Delort a zařídili, že si Montpellier připsal další cennou výhru.

Montpellier – PSG 1:3
Lille – Montpellier 2:1
Montpellier – Brest 4:0
Amiens – Montpellier 1:2
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy Montpellier HSC a Dijon FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.