Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lyon - 27. srpna 2019   19:00

Montpellier
42' Souquet
1:0
(1:0)
Montpellier
Rulli – Mendes, Hilton (C), Cozza – Souquet – Le Tallec, Ferri, Oyongo (90+1. Ristić), Mollet (74. Dolly) – Delort, Laborde.
Camara, Dolly, Ristić, Suárez, Škuletić.
Lesage – Ocak, Aube
Stade de la Mosson, Montpellier
Lyon
A. Lopes – Dubois, J. Andersen, Denayer (C), Y. Koné – Mendes (82. Terrier), Tousart (65. Tete), Aouar – B. Traoré (68. Cornet), M. Dembélé, Depay.
Tătăruşanu – Marcelo, Cornet, Reine-Adélaïde, Terrier, Tete, Jean Lucas.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Montpellier, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Domácí jedinou branku vstřelili v koncovce prvního poločasu, v úvodu toho druhého byl navíc vyloučen hostující Koné, což Lyonu způsobilo velké komplikace. Olympique tak marně usiloval o vyrovnání, které nakonec vůbec nepřišlo. Lyon tak poprvé v sezoně pocítil hořkost porážky.
90+4'
90+3'
Do konce zápasu skutečně nezbývá moc času. Lyonu se navíc nedaří usadit na útočné polovině, před malým momentem nepřesně centroval zadák Denayer, jehož centr se stal kořistí domácího kapitána Hiltona.
90+1'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Mihailo Ristić.
90+1'
Lopes nyní podržel svůj celek. Hodně nebezpečně to zkoušel jeden z domácích, který levačkou mířil do rukavic brankáře Lopese.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Taktický zákrok, po kterém Souquet obdržel žlutý kartónek.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. S Lyonem to nevypadá vůbec dobře, na případné vyrovnání má ještě nastavený čas.
88'
Dembélému se málem podařilo narazit přesně na kopačku Corneta, avšak s tímto úmyslem počítal také pozorný Cozza, který na jistotu odklízel do zámezí.
87'
Labordemu se málem povedlo zachytit míč na hrací ploše, dle výroku pomezního tomu tak nebylo. To znamenalo, že soupeř provedl autové vhazování.
86'
Do zajímavé příležitosti se dostal Delort, který mohl toto utkání definitivně rozhodnout. V tísni se mu podařilo vypálit pouze vedle, Lopes tak nezasahoval.
85'
Náramně přesné přenesení hry našlo u autové lajny volného Oyonga. Ten pro změnu ještě spolupracoval s brankářem Rulli, který roztáhl hru do strany k lajně.
82'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Martin Terrier.
82'
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Olympique Lyon).
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Montpellier i nadále vede o jedinou branku, koncovka tohoto zápasu bude ještě hodně zajímavá.
80'
Kombinace Lyonu nebyla vůbec dobrá, naopak Dembélé na prudkou přihrávku neměl šanci dosáhnout. Brankář Rulli tak nasbíral cenné vteřinky při odkopu.
79'
Hodně prostoru měl kolem sebe domácí Le Tallec, který ihned hledal naběhuvšího Delorta, jehož ukvapené řešení akce přineslo hodně nepovedenou střelu.
78'
Na jedné straně se Depayovi nepodařila spolupráce s Dembélém, na opačné polovině se po centru vrhal Delort, který nakonec na balón nedosáhl.
77'
Souquetovi se na pravém křídle podařilo obstarat další centr, který si v pokutovém území našel pouze protihráč. Lyon rozjíždí kombinaci od své šestnáctky.
76'
Andersen to zvládl na jedničku, padající míč se mu totiž podařilo odklidit před napadajícím Delortem. V tuto chvíli sledujeme hodně neurovnanou pasáž.
75'
Ferri našel na hranici pokutového území trestuhodně volného Labordeho, který se do míče opřel pravou nohou. Jeho zakončení zablokovala dvojice protihráčů.
74'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Keagan Dolly.
73'
Z obrovské vzdálenosti to přímo na branku zkoušel hostující Mendes, avšak jeho projektil vystoupal vysoko nad. Rulli tak nemusel vůbec zasahovat.
72'
Domácí Mendes si nekomplikoval život, naopak před napadajícím Cornetem zkoušel odkopnout na druhou stranu hrací plochy, kde pro změnu zasahoval urostlý Denayer.
71'
Souquet měl na pravém křídle hodně prostoru, což se chystal využít k adresnému centru. Ten doplachtil do rukavic Lopese, který ihned rozehrál po zemi.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.
66'
Až po více než hodině hry jsme se dočkali úvodního střídání. Lyon se pokusí oživit útočnou vazbu, naopak z hrací plochy zmizel ofenzivní záložník.
65'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Kenny Tete.
64'
Za domácí tábor to Delort zkoušel roztažením hry na Souqueta, jehož centr zablokoval obětavě hrající Denayer. Montpellier si vyzkouší další rohový kop.
63'
Lopes gestem ruky vyhnal své spoluhráče daleko od šestnáctky. Z jeho kopačky nakonec přiletěl dlouhý pas, který si na pravém křídle našel Mendes.
62'
U rozehrávky standardní situace se nacházela hned dvojice hostujících hráčů. Odpovědnost na sebe vzal Traoré, jehož centr přinesl hlavičku do boční sítě.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Montpellier i nadále vede o jednu branku. Lyon se konečně dostal k souvislejší pasáži, což je prvním krokem k úspěchu.
60'
Aouar se dostal z těžké pozice až na útočnou polovinu, kde celkem dlouho operoval sám se sebou. Lyon nakonec zkoušel centrovat, avšak neúspěšně.
59'
Na řadu přišel ještě jeden rohový kop, avšak ten nabídl pouze útočný faul domácích. Lopes nemusel řešit nic ošemetného, sám založil rychlou protiakci.
58'
Mollet se postavil k rozehrávce rohového kopu, který nebyl vůbec špatný. Jeho nabídka se totiž snesla k Hiltonovi, jehož hlavičku ještě přizvedl protihráč.
57'
Na opačné straně si standardní situaci vyzkoušel zatím nenápadný Depay. Jeho prudká nabídka směřovala přímo na branku, Rulli si ale dokázal poradit.
56'
Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Olympique Lyon).
56'
O rozehrávku volného kopu se nakonec postaral brankář Rulli. Jeho dalekonosný nákop měl dobrou výšku, avšak Laborde neuspěl proti Denayerovi.
55'
Mezitím hostující lodivod udělil pár taktických pokynů Lopesovi, který se posléze vrátil do své svatyně. I tak to budou mít hostující hráči nesmírně složité.
54'
Úvod druhého poločasu má grády. Mendes zápasnickým chvatem poslal k zemi Depaye, je z toho další žlutá karta.
53'
Lyon bude toto utkání skutečně dohrávat v početní nevýhodě. Koné už odešel do útrob stadionu, domácí budou rozehrávat od pravé autové lajny.
52'
Po levém křídle se podařilo pláchnout Mendesovi, který se ještě pokoušel o přízemní nabídku do malého vápna, avšak do dráhy letu míče se postavil soupeř.
51'
Obrovský malér pro Lyon! Koné naprosto zbytečným způsobem dohrál situaci u postranní lajny, což sudímu neuniklo. Je z toho přímá červená karta.
51'
V krátkém časovém sledu bylo opět pískáno, tentokráte ve prospěch Lyonu. Na zemi se ocitl talentovaný Aouar, kterého zezadu fauloval jeden z protihráčů.
50'
Nakonec jsme sledovali velice pohotový centr, který si v pokutovém území dokázal najít naskakující Depay. Jeho hlavičkový pokus přeci jenom zkrotil Rulli.
49'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).
48'
Ihned v úvodu druhého poločasu to po levém křídle zkoušel Koné, který se ještě snažil spolupracovat s vedle stojícím Aouarem, jenž přenášel míč do strany.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. Montpellier bylo překvapivě směrem dopředu aktivnějším celkem, dokonce zahrávali pokutový kop, který Delort nedokázal zužitkovat. Domácí se před koncem prvního poločasu sice prosadili, naopak výkon Lyonu zůstává daleko za očekáváním.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Lyon to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Zatím to není nic strašného, do konce zápasu totiž zbývá ještě dostatek času.
42'
Montpellier právě vstřelil branku!
Nádherná trefa otevírá střelecký účet tohoto zápasu! Domácí totiž zahrávali rohový kop z pravé strany, ten z pokutového území dovracel Koné. Padající míč si za pokutovým územím našel ARNAUD SOUQUET, jehož fantastická rána směřovala přesně pod břevno.
42'
Nebezpečným centrem do malého vápna to zkoušel Koné, který se pokoušel najít Dembélého. To se nepovedlo, druhý jmenovaný poté pálil kousek nad.
41'
O autové vhazování z levé strany se postaral hostující obránce Koné. Jeho přihrávka směřovala na Denayera, který ihned přenášel hru na pravou stranu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
To jsou věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Delort, který to zkoušel k pravé tyči, avšak míč poslal pouze do brankové konstrukce.
36'
Žlutou kartu dostává Joachim Andersen (Olympique Lyon).
35'
Je tu pokutový kop pro domácí! Nejprve zahrál rukou Denayer, nicméně hlavní sudí zřejmě viděl nedovolený zákrok, a sice od Andersena.
33'
Hra se nám hodně uklidnila, k vidění není nic moc zajímavého. Olympique chvíli kombinoval na druhé straně, avšak Aoura přihrával zpět na nohu Andersena.
32'
Dalekonosný pas se snášel na levou stranu, kde se v hlavičkovém souboji podařilo uspět hostujícímu Duboisovi. Domácí se dostali zpět k odraženému balónu.
31'
Rozehrávka domácího celku nebyla zrovna ideální. Ferri totiž oslovil pouze jednoho z protihráčů, který se ihned dostal s balónem na opačnou polovinu.
30'
Koné se k padajícímu míči nakonec nedostal, naopak se mu ho povedlo odklidit Mendesovi. Lyon je nyní aktivnější, avšak stále bez výraznější šance.
29'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl hostující Depay, který to pořádně schytal. V tomto případě se žlutit, na řadu ale přijde standardní situace pro Lyon.
28'
Laborde si to neohroženě namířil k pokutovému území, kde po jeho nahrávce ještě šperkoval akci Delort, zakončující Oyongo ale výrazně minul branku.
27'
Do volného prostoru pelášil Souquet, který kolem sebe neměl podporu spoluhráčů. Aouar ho včas dostoupil, avšak protihráč se vymanil ze sevření.
26'
Na pořadu dne byl rohový kop z pravé strany. O rozehrávku se nakonec postaral Traoré, který zkoušel odcentrovat k přední tyči, kde míč odklízel Mendes.
25'
Konému se podařilo zachytit míč na hrací ploše, což přineslo zisk útočné poloviny pro Lyon. Traoré si navedl míč na levou nohu, avšak jeho centr odklízel Cozza.
24'
Domácí to nyní zkoušeli hodně riskantní kombinací ve středu hrací plochy. Napadající Tousart málem vystihl nahrávku, Montpellier to přeci jenom zvládlo.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. O něco aktivnější jsou domácí, naopak Lyon se stále herně hledá.
22'
Na zadní tyči zůstal zcela osamocený Depay, který s tím moc nepočítal. To se pochopitelně projevilo také na zakončení, jenž úplně minulo branku soupeře.
21'
O rozehrávku se opět postaral domácí brankář Rulli, který ihned roztáhl hru na levou stranu. Cozza nikterak nezmatkoval, naopak oslovil volného Hiltona.
16'
Hilton vypomohl Rullimu při rozehrávce, díky čemuž se Montpellier dostalo ke středovému kruhu. Smečka hráčů v bílém se snaží aktivně napadat rozehru.
15'
Oyongo zkoušel z první oslovit své spoluhráče uvnitř pokutového území. Nakonec se ke střele dostal Mollet, který svůj projektil posla přímo doprostřed branky.
14'
Svižná protiakce Lyonu přinesla příliš prudkou nahrávku na Traorého, který rychlostní souboj dopředu vzdal. Pro balón si tak seběhl domácí brankář Rulli.
13'
Hodně zkušeně to před malým momentem provedl Cozza, který si v nebezpečném prostoru obhodil napadajícího Traorého. Domácí tak peláší na druhou stranu.
12'
Dalekonosným pasem to zkoušel domácí obránce Mendes, který se na druhé straně pokoušel najít Labordeho, jenž měl k balónu hodně daleko.
11'
Souquet si pro spolupráci vybral Labordeho, kolem kterého se seskupila přesila protihráčů. Druhý jmenovaný raději vyprodukoval zpětnou nahrávku.
10'
Olympique se u míče moc dlouho nezdržel, naopak se ho jako poslední dotkl Dubois. To vše znamená, že obránce Oyongo provede autové vhazování.
9'
Roztažení hry směřovalo na pravou stranu, kde se rychlonohý Traoré pokoušel dostat kolem Oyonga. Druhý jmenovaný v poklidu zasáhl, Lyon bude moci vhazovat.
8'
Na opačné straně to sám na sebe vzal Aouar, který se sice dostal k domácí šestnáctce, avšak tam narazil na blok protihráčů, jenž navíc čistě zasahoval.
7'
Delort dokázal nahrávat vedle stojícímu Oyongovi, který ihned centroval k hranici malého vápna. Tam se k míči jako první dostal Andersen, který odvrátil do autu.
6'
I tak hlavní sudí raději přerušil hru. Po jednom ze soubojů skončil na trávníku domácí Mendes, který narazil do Dembélého. Chvíli se tak hrát nebude.
5'
První zakončení zápasu obstaral domácí Mollet, který se do míče opřel z hranice pokutového území. Lopes si s tímto projektilem dokázal v poklidu poradit.
4'
Aby toho nebylo málo, tak se na zemi ocitl také Ferri, kterému výrazně pomohl právě jeden z protihráčů. Úvod utkání celou řadu osobních soubojů.
3'
Hned v úvodu zápasu si nedovoleným zákrokem pomohl Koné, který poslal k zemi Souqueta. Montpellier bude zahrávat první standardní situaci zápasu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Montpellier HSC: Rulli – Mendes, Hilton (C), Cozza – Souquet – Le Tallec, Ferri, Oyongo, Mollet – Delort, Laborde.
Náhradníci: Camara, Dolly, Ristić, Suárez, Škuletić.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, J. Andersen, Denayer (C), Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar – B. Traoré, M. Dembélé, Depay.
Náhradníci: Tătăruşanu – Marcelo, Cornet, Reine-Adélaïde, Terrier, Tete, Jean Lucas.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Aube.
Olympique Lyon

Na opačné straně stojí Lyon, který se v letošním ročníku bude pokoušet stíhat favorizované PSG při cestě za mistrovským titulem. Olympique se po dvou kolech nachází na druhé pozici, přičemž vyhrál oba odehrané zápasy. Lyon tak má svůj zápas třetího kola stále ještě k dobru, navíc se v případě vítězství může dostat na čelo tabulky Ligue 1. Lyon v úvodním kole celkem snadným způsobem porazil Monako, které na svém stadionu prohrálo poměrem 0:3. Druhý zápas nabídl dalších šest branek, tentokráte Lyon na svém stadionu rozstřílel Angers, které si odvezlo potupný výsledek 0:6, což se před zápasem moc nečekalo.
Montpellier HSC

Fotbalisté Montpellier se po dvou kolech nacházejí na šestnácté pozici, což rozhodně neznačí dobrý vstup do tohoto ligového ročníku. Montpellier má na svém kontě pouze jeden bod, určitě je tak důvod k zlepšení. Domácí celek tohoto zápasu se v úvodním kole utkal s Rennes, přičemž tento duel přinesl pouze jednu branku, o kterou se soupeř postaral už po šest minutách hry. Montpellier bylo ve druhém dějství blízko vyrovnání, avšak nezužitkovalo pokutový kop, navíc nevyrovnalo ani proti oslabenému soupeři. Až druhé ligové vystoupení nabídlo zisk bodu, Montpellier totiž remizovalo hřišti Bordeaux poměrem 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Montpellier HSC a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.