Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Nîmes - 25. září 2019   19:00

Montpellier
31' Souquet
1:0
(1:0)
Montpellier
Rulli – Congré, Hilton, Cozza – Souquet, Le Tallec, Chotard, Oyongo – Mollet (78. Ristić) – Laborde, Delort.
Bertaud – Dolly, Ristić, Sambia, Škuletić, Suárez, Camara.
Bastien B
Stade de la Mosson, Montpellier
Nîmes
Bernardoni – Paquiez, Briancon, Landre (78. Philippoteaux), P. Martinez, Miguel – Fomba, Deaux, Sarr – Ferhat (77. Valls), Ripart (85. Denkey).
Dias – Alakouch, Buadés, Denkey, Philippoteaux, Stojanovski, Valls.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:19.
Dnešní utkání je u konce! Domácí nakonec berou všechny tři body. V prvním poločase jsme měli možnost vidět několik zajímavých akcí na obou stranách, jediná ale skončila brankou. V 31. minutě se po velmi pohledné kombinaci dostal do zakončení ve vápně Souquet, jenž nádherně trefil levou šibenici. Druhý poločas nenabídl tolik šancí. Montpellier byl velmi silný na míči a nepouštěl hosty do větších šancí, čímž si zasloužil tři body z dnešního souboje.
90+6'
90+4'
Joris Chotard se dostal po přihrávce spoluhráče do dalšího zakončení, tentokrát nemířil vedle, ale pro změnu doprostřed na připraveného gólmana.
90+3'
Střídající Valls hledal centrem spoluhráče ve vápně, ale celou situaci si pohlídal Rulli, jenž nyní svírá míč ve svých rukavicích.
90+2'
Chotard se snažil obstřelit zeď, což se mu povedlo, ale jeho pokus nakonec končí za brankou, brankář Bernardoni posílá míč rychle zpět do hry.
90+1'
Domácí boudo za pár okamžiků rozehrávat přímý kop po faulu, což jim evidentně vyhovuje a snaží se hru co nejvíce zdržet.
90'
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby!
89'
Ani další dlouhý balón do vápna ale skóre nezmění, Nimes ale zůstávají na míči a dále bojují.
88'
Míč se po centru odrazil na hranici velkého vápna, odkud hosté stříleli, pokus byl zblokován, následuje další roh.
88'
Po zblokované střele se ovšem hosté dostanou k rohovému kopu.
87'
Jenže hostům se nadále nedaří cokoliv vymyslet, další centry do vápna si bez větších problémů poradila obrana Montpellieru.
86'
Delort v souboji použil ruce, čehož si všiml hlavní arbitr a píská faul, hosté mají posledních pár minut na změnu skóre.
85'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Kévin Denkey.
84'
Žlutou kartu dostává Vitorino Hilton (Montpellier HSC).
83'
Po centru došlo ve vápně ke střetu Hiltona a hostující brankáře, který leží otřesen na zemi.
82'
Montpellier v druhém poločase hodně dominuje v držení míče, hosté se v posledních minutách brání a bude tak i teď, když budou čelit rohovém kopu.
81'
Rozhodnout nyní mohl Ristič, jenž střílel zpoza vápna, jeho pokus sice mířil k tyčce, ale neměl dostatečnou razanci.
79'
Tak třeba to budou právě střídání, které hosty nakopnou a poženou za vyrovnáním skóre.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Mihailo Ristić.
78'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Loïck Landre, přichází Romain Philippoteaux.
77'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Zinedine Ferhat, přichází Theo Valls.
76'
Domácí zatím kontrolují hru a hrají o více aktivněji, hosté potřebují vstřelit branku, ale velký tlak prozatím nevyvíjejí.
75'
Fotbalisté Montpellier nakonec zvolili dlouhý centr na zadní tyč, kde si s přihrávkou poradili hostující stopeři.
74'
Po faulu Deauxe budou mít k dispozici domácí přímý kop z velmi zajímavé pozice.
73'
Miguel centroval z pravé strany do vápna, ale brankář Rulli si pro míč došel jako první, takže k zakončení nedojde.
72'
Ani druhá možnost nebezpečné zakončení nepřinesla, i když Montpellier zůstane u míče.
71'
Centr byl vyhlavičkován obránci Nimes za branku, následuje další rozehrávka od praporku.
71'
Domácí po přečíslení a následném zakončení vybojovali rohový kop.
70'
Po delší době došlo ke střele, když z velké dálky natáhl Chotard, jeho pokus byl ovšem příliš vysoký, končí nad břevnem.
69'
Hře nepomůže ani útočný faul, který vyprodukovali hosté, domácí budou rozehrávat.
68'
Další pokus Nimes opět velmi nepřesný, hra je v posledních minutách trochu zvadlá, ani jedno z mužstev nedokáže déle podržet balón a vymyslet pěknou akci.
67'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (Montpellier HSC).
66'
Hosté to zkoušejí všemi způsoby, tentokrát letěl dlouhý míč z poloviny až před vápno, kde by ovšem připraven domácí brankář.
65'
Žlutou kartu dostává Lamine Fomba (Nîmes Olympique).
64'
Povedená akce hostů končí blokem ve vápně, Nimes ovšem budou na míči pokračovat dále, protože po dorazu od domácího hráče končí míč za postranní čarou.
63'
Tak nakonec se hraje, hřiště je zahlceno oranžovým dýmem, ale naštěstí hra pokračuje dále, u míče jsou domácí.
62'
Řádění fanoušků pokračuje! Hřiště je plné pyrotechniky, navíc z domácího kotle lítá všechno možné!
61'
A fanoušci o sobě opět dávají vědět! Tentokrát ovšem o dost hlasitěji, na hřiště dokonce míří dýmovnice. Hra je zastavena.
60'
Žlutou kartu dostává Loïck Landre (Nîmes Olympique).
59'
Na druhé straně už velmi aktivní hosté, kteří jsou odhodláni vyrovnat, šance na změnu skóre ovšem zatím nepřicházejí.
58'
Domácí rozehrávali po faulu standardní situaci, míč zamířil po centru do vápna, ale přeletěl hostující branku.
57'
Ripart dostal přihrávku do prostoru vápna, kde byl téměř osamocen, brankář Rulli ovšem pohotovým výběhem jeho šanci likviduje.
57'
Martinez nyní skvěle zasáhl ve vápně před útočícími hráči Montpellieru, hosté mohou postupovat směrem dopředu.
56'
Na zemi nyní zůstal po střetu ležet hostující kapitán, vypadá ale, že bude moci v pořádku pokračovat dále.
55'
Delort střílel zpoza vápna, když se míč odrazil po centru, ale jeho pokus obránci pohotově zblokovali.
53'
Žlutou kartu dostává Florian Miguel (Nîmes Olympique).
53'
Ferhat sice do vápna poslal slušný centr, ale obránci ve vápně skvěle zasáhli a vyhlavičkovali míč pryč.
52'
Hosté se po delším tlaku domácích dostanou po zákroku ve vápně k rohovému kopu.
49'
Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier HSC).
48'
Nyní vidíme velmi aktivně fandící hráče domácího celku, kteří používají pyrotechniku. Doufejme, že nezasáhne do hry tak, že by utkání musel být přerušeno.
47'
Delort nyní při snaze zaútočit fauloval, rozhodčí Bastien si celé situace všiml a hru zastavuje.
46'
Na míči začínají hosté, kteří kombinují na vlastní polovině a pomalu se posouvají vpřed.
46'
První poločas je za námi! Domácí nakonec vedou po brance Souqueta, který se trefil po nádherné kombinaci a ještě hezčí střele. První poločas byl jinak vyrovnaný. Rozhodčí také řešil u videa spornou situaci, která nastala v pokutovém území domácích, kde měl jeden z hráčů zahrát rukou. Nakonec se hosté k penaltě nedostali a stav je tedy 1:0 pro Montpellier.
45+4'
45+3'
Hosté se ještě snažili o útočný výpad po ztrátě domácích, ale obrana Montpellieru si dala pozor a první poločas neinkasovala.
45+1'
Hosté si nyní žádali odpískání faulu po pádu jednoho z hráčů, který se dokutálel až do vápna. Rozhodčí ovšem nereaguje a hra plyne dále.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty!
44'
Další možnost měli hosté nyní, když zahrávali rohový kop, ani tentokrát však velká šance nepřišla.
43'
První poločas se blíží ke konci, hosté stále útočí, ale nedaří se jim jakkoliv ohrozit svatyni Montpellieru.
42'
Nyní již na druhé straně s míčem operují hosté, kteří již ukázali, že přihrávky jim jdou na jedničku, ale zakončení vázne.
41'
Florent Mollet zkoušel z přímého kopu skoro z půlky nesmyslně ohrozit branku Nimes, jeho střela nakonec vypadala vcelku nebezpečně, ale mezi tři tyče nemířila.
40'
Delort se pokusil sám obejít několik obránců, ale ti ho skvěle bránili a do zakončení ho nepustili.
39'
Po dalším faulu, kterých je dnes k vidění mnoho se k balónu dostávají hosté.
37'
Hráči Nimes měli další šanci v podobě rohového kopu, ale ani tentokrát nedokázali pořádně rozehrát, a proto následuje odkop od branky.
36'
Přesně tak. Nakonec hosté zvolili centr, který byl ovšem velmi nepřesný a končí někde na tribuně za domácím brankářem.
35'
Po faulu se hosté dostanou ke standardní situaci z levé strany, nejspíše se tedy bude spíše jednat o centr.
34'
Aktivní Nimes sice skvěle založili protiútok, ale následně získaný míč ztratili a musejí se tak znovu bránit.
33'
Hosté ihned po brance zaútočili a z levé strany centrovali, ale rozhodčí viděl ofsajdové postavení Ferhata.
31'
Montpellier právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! ARNAUD SOUQUET se po přihrávce jednoho spoluhráčů dostal k odraženému míči ve vápně a krásnou střelou do levé šibenice posílá svůj tým do vedení!
30'
Dlouhý nákop hostů sice doputoval do vápna Montpellieru, ale tam si míč sebral gólman Rulli, jenž nyní vykopává.
29'
Penalta se kopat nebude! Fotbalisté Nimes sice protestují, ale hlavní arbitr má jasno, hra pokračuje dále!
28'
Stále čekáme na verdikt hlavního sudího, který stále nemá jasno. Dočkají se hosté penalty?
26'
Rozhodčí nyní ve vápně přehlídl hru rukou, ale celou situaci si ještě půjde prošetřit na video! Tohle by nejspíše měla být penalta pro Nimes!
26'
Tak si to zopakujeme ještě jednou, i tentokrát byl totiž míč obránci poslán za branku.
25'
Přetažený centr, který nakonec do vápna domácích nemířil sice sebral jeden z obránců, ale následně zase míč končí za brankovou čárou a bude následovat další rohový kop.
24'
Po zblokované střele se hosté dokonce dostanou k rozehrávce do rohového praporku.
23'
Po delší době teď míč vybojovali hosté, kteří skvěle zabránili přihrávce u postranní čáry.
22'
Opět je tu faul Nimes. Domácí z vlastní poloviny nyní tedy mohou opět rozehrát a začít zakládat novou akci směrem dopředu.
21'
Andy Delort po centru zkoušel z voleje trefit branku, ale obránci Nimes jeho pokus pohotově zblokovali.
21'
Žlutou kartu dostává Lucas Deaux (Nîmes Olympique).
20'
Po dalším nedovoleném zákroku rozehrají kulatý nesmysl zpět do hry opět hráči Montpellieru.
19'
Akce domácích u postranní čáry je u konce, hosté vypíchli domácím balón z kopaček.
17'
Faulovaný byl tentokrát opět domácí hráč, Montpellier se tedy ujme rozehrávky zhruba z poloviny hřiště.
16'
Ferhat se snažil svojí ránou z velkého vápna překvapit brankáře, což se mu nepovedlo, protože branku přestřelil.
15'
Další snaha domácích končí útočným faulem, k míči se dostane Olympique.
14'
Přímý kop z poměrně velké dálky nakonec mířil až na branku, kde musel zasahovat brankář Bernardoni, který si nakonec s nebezpečným projektilem poradil.
13'
Sarr opět posílá jednoho z protihráčů k zemi, domácí mají k dispozici přímý kop.
12'
Na druhé se do prvního zakončení dostali hosté, když došlo k hlavičce jednoho z útočníku. Nakonec i obrana Montpellieru prvnímu nátlaku odolává.
10'
Po rohovém kopu došlo k velkému zmatku ve vápně Nimes, kde se míč různě odrážel, nakonec hostující obránci dokázali balón poslat do bezpečí.
9'
Nyní se dopředu ženou domácí, kteří na pravé straně vybojovali rohový kop.
8'
Rozhodčí píská faul, Sidy Sarr se provinil proti pravidlům, když poslal jednoho z protihráčů k zemi.
7'
Skvěle teď zapracoval jeden z domácích beků, jenž zmařil šanci Nimes na centrování do vápna odkopem míče do zámezí.
6'
Hráči Nimes zaútočili po pravé straně, kde bylo hodně místa, nakonec jejich akce ovšem končí po nepřesné přihrávce.
4'
Mollet nyní přestřelil branku, když se po přihrávce jednoho z jeho spoluhráčů snažil zakončovat.
3'
Hosté ztrácejí míč u postranní čáry, zpět do hry ho odtud pošle Souquet.
2'
Jeden z domácích hráčů fauluje na polovině hrací plochy, hosté z Nimes tedy rozehrávají právě z půlící čáry.
1'
Domácí ihned začínají kombinovat na své vlastní polovině a zakláddají zároveň první útok.
1'

Montpellier HSC: Rulli – Congré, Hilton, Cozza – Souquet, Le Tallec, Chotard, Oyongo – Mollet – Laborde, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Dolly, Ristić, Sambia, Škuletić, Suárez, Camara.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Briancon, Landre, P. Martinez, Miguel – Fomba, Deaux, Sarr – Ferhat, Ripart.
Náhradníci: Dias – Alakouch, Buadés, Denkey, Philippoteaux, Stojanovski, Valls.

HSC – Nîmes 3:1
Nîmes Olympique je na tom podobně, protože po šesti zápasech má také 8 bodů a skóre 7:7. Takže i hosté by dnes potřebovali bodovat a jít tabulkou vzhůru, což ale nebude na hřišti Montpellieru vůbec jednoduché. Hosté hráli v posledním kole doma s Toulouse a po velké bitvě vyhráli 1:0.
Montpellier HSC má po šesti kolech zatím 8 bodů a nachází až na 12. pozici, takže žádná velká sláva. Velké problémy mají domácí hlavně směrem dopředu, protože po šesti kolech dali jen 5 branek. Nutno ale dodat, že jich také pouze pět dostali, a to už je dobrá vizitka. V posledním kole hrál Montpellier na hřišti Marseille, kde uhrál remízu 1:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu vložené 7. kolo a my budeme sledovat duel mezi Montpellierem a Nimes. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.