Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Dijon - 21. září 2019   20:00

Nice
29' Dolberg (Únás) • 47' Atál (Lees-Melou)
2:1
(1:1)
Dijon
22' Tavares  (Ndong)
Nice
Benítez – Burner, Pelmard, Nsoki – Atál, Lees-Melou, Cyprien, Coly (70. M. Sarr) – Lusamba, Únás (66. Ganago) – Dolberg (79. Maurice).
Clementia – Tameze, M. Sarr, Búdawí, Danilo, Ganago, Maurice.
Léonard – Hebrard, Lang
Allianz Riviera, Nice
Dijon
A. Gomis – Alphonse (80. Chafik), Écuélé Manga, Aguerd, Mendyl – Ndong, Lautoa – Mavididi, Pereira (62. Soumaré), Chouiar (76. Amalfitano) – Tavares.
Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Soumaré, Chafik, Loiodice, Ngonda Muzinga.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:10.
Také šestý ligový duel Nice končí výsledkem 2:1! Tentokrát je to vítězství týmu z Francouzské riviéry, který se ale na výhru nad nejhorším ligovým týmem hodně nadřel. Dijon odehrál velmi dobrou první půli, do té druhé ale vstoupil katastrofálně, když si nechal dát druhý gól, což ovlivnilo i další průběh druhého poločasu. Na Dijonu byla patrná nervozita, hosté najednou museli překonávat bránícího soupeře a to nebyla ta správná parketa pro Dijon. Naopak Nice si celkem v poklidu pohlídalo svůj těsný náskok a po zásluze bere všechny body.
90+5'
90+2'
Nastavuje se pět minut a zatím se Nice daří držet daleko od své branky, naopak hosté jsou čím dál nervóznější a faulují.
90+1'
V první nastavené minutě mají domácí k dispozici roh z levé strany.
90'
Wylan Cyprien (Nice) to zkusil přímo na branku a Alfred Gomis (Dijon) musel letět vzduchem, aby jeho střelu vyrazil.
90'
A pochopitelně domácí nikam spěchat nebudou, k dispozici mají v devadesáté minuté přímý kop ze vzdálenosti 25,4 metrů od branky Djionu.
89'
Místo akce Dijonu registrujeme rychlý brejk domácích, který zastavuje taktickým faulem, u vlastní šestnáctky, Wesley Lautoa (Dijon). Ten za tento zákrok dostává žlutou kartu.
88'
Hamza Mendyl (Dijon) má míč a bude moci vhazovat z levé strany, na polovině Nice.
86'
Žlutou kartu dostává Romain Amalfitano (Dijon FCO).
85'
Romain Amalfitano (Dijon) rozehrál roh z pravé strany a po zákroku obránce rozehrál vzápětí další, hosté ale branku neohrozili.
84'
Fouad Chafik (Dijon) poslal pas z pravé strany do vápna, který ale obránce Nice odvrací na roh.
83'
Domácí zůstávají s míčem na polovině Dijonu, k dispozici mají autové vhazování z pravé strany.
82'
Nice nyní mělo několik zajímavých střel a centrů do vápna Dijonu, které nebylo daleko od třetího inkasovaného gólu.
81'
Posledních deset minut tohoto zápasu, v němž favorizované Nice stále drží těsné vedení.
80'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mickaël Alphonse, přichází Fouad Chafik.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Alexis Claude Maurice.
78'
Patrick Vieira (trenér Nice) vysvětluje ještě nějaké své představy střídajícímu hráči u postranní čáry, to bude poslední změna v sestavě Nice.
76'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Romain Amalfitano.
76'
Walter Benítez (Nice) má míč a rozehrává na pravou stranu, hosté ale dobře napadají rozehrávku Nice.
75'
Hodně nervózní je teď hra na trávníku, oba týmy chybují, každopádně Nice již nechává prostor soupeři a soustředí se na defenzivu.
74'
Volný kop pro Dijon, Mounir Chouiar rozehrál z velké dálky, poslal míč do vápna, kde si ho ze vzduchu stahuje Walter Benítez (Nice).
73'
Žlutou kartu dostává Malang Sarr (OGC Nice).
73'
Jenže do zakončení se hosté v podstatě již nejsou schopni dostat, nyní musí oni tvořit, už to nejde jen na brejky a hned je tu komplikace.
72'
Dijon otáčí hru a dostává se na polovinu Nice.
71'
Igniatius Ganago (Nice) vyzkoušel střelecké štěstí, ale branku zpoza vápna netrefil.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Racine Coly, přichází Malang Sarr.
69'
Vypadá to na další vynucené střídání, Racine Coly (Nice) si sedl na trávník a evidentně toho má dost.
68'
Mounir Chouiar (Dijon) ztratil míč na levém křídle, pak ale bránícího Wylana Cypriena (Nice) stáhl na trávník, jasný útočný faul.
67'
Hlavičkový souboj u středového kruhu pro Dijon, který ale hned vzápětí míč ztrácí.
66'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Igniatius Ganago.
65'
Nice s míčem u půlící čáry, nyní je to o tom, kdo udělá chybu, oba týmy se pouštějí do útočení.
64'
Statistika držení míče – 66% : 34%.
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Bryan Soumaré.
62'
Žlutou kartu dostává Júsuf Atál (OGC Nice).
61'
Dijon připravuje změnu v sestavě.
60'
Je za námi hodina hry, domácí hájí těsné vedení, ale nyní je to poměrně vyrovnaná partie.
59'
Mounir Chouiar (Dijon) poslal z pravé strany přihrávku do vápna, tam ale obránce Nice míč odvrací.
58'
Hraje se ve středu hřiště, u půlící čáry, míč získávají střídavě oba týmy, taková trochu mezihra v dosavadním průběhu zápasu.
56'
Až teprve nyní se Adam Únás (Nice) postavil na své nohy, ale je viditelně otřesený a odchází za postranní čáru, uvidíme, zda bude moci dál pokračovat v zápase.
55'
Musela to být velká rána, na trávníku jsou lékaři týmu a ledují Únásovi hlavu.
54'
Hra konečně přerušena, Únás se zatím nedokáže postavit.
53'
Adam Únás (Nice) zůstal ve středovém kruhu ležet poté, co dostal míčem do hlavy.
52'
Nice v poklidu kombinuje u půlící čáry, vedoucí gól dal domácím potřebný klid.
51'
Júsuf Atál (Nice) tentokrát nepřešel z levého křídla přes obránce Dijonu, ten získává míč.
50'
Alfred Gomis (Dijon) lapil dlouhý nákop soupeře a rozehrává na levou stranu.
49'
Lepší vstup do druhé půle si samozřejmě domácí přát nemohli, opačně to samozřejmě platí pro Dijon.
47'
Nice právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé a v podstatě strašně jednoduché... JÚSUF ATÁL si to namířil od levé postranní čáry do vápna, před couvajícím obráncem vypálil pod břevno a je z toho druhý gól domácích.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
Rozhodčí ukončil první poločas tohoto zajímavého utkání hned po vypršení pětačtyřiceti minut. Po prvním poločase je skóre nerozhodné, oba týmy vstřelily po jednom gólu, více šancí měli domácí.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Nayef Aguerd (Dijon FCO).
43'
Wylan Cyprien (Nice) rozehrál další roh z pravé strany, tentokrát se domácí do šance nedostali.
42'
Bojuje se u půlící čáry, míč nakonec vybojovali hosté.
40'
Hosté rozehráli volný kop z levé strany, míč se dostal před vápno Nice, odkud vystřelil nepřesně Hamza Mendyl (Dijon).
39'
Protiútok Dijonu zastavují domácí jen za cenu faulu.
38'
Domácí rozehráli roh z pravé strany, Wylan Cyprien poslal poté míč z pravé strany k brance, kde se dostal do zakončení Racine Coly, jenže toho Alfred Gomis (Dijon) fantasticky vychytal.
37'
Rohový kop pro Nice, domácí rozehrají z pravé strany.
36'
Uspěchaný nákop domácích znamená jediné – ztrátu míče, hrát mohou hosté.
35'
Až k vlastní brance posílá Racine Coly (Nice) míč, zapojuje tak gólmana Beníteze do rozehrávky.
33'
Ze vzdálenosti 32,9 metrů od branky Dijonu domácí rozehráli, Wylan Cyprien to zkusil přímo na branku, ale to nemělo šanci na úspěch.
32'
Nice získává volný kop na polovině Dijonu, není to na přímou střelu, ale spíše na centr do vápna.
31'
Je za námi první půl hodina hry, před námi ještě hodina, která může být velmi zajímavá, vzhledem k tomu, co jsme zatím mohli vidět na trávníku.
29'
Vrásky na čele Patricka Vieiry mizí poté, co Adam Únás sklepl míč ve vápně na levou stranu, kam si seběhl KASPER DOLBERG, který obloučkem překonal gólmana a poslal míč do branky.
28'
Po pravé straně to nyní zkoušejí domácí, ale nejsou úspěšní, o míč přicházejí.
26'
Od vlastní šestnáctky zahajují domácí další útočnou akci, která ale hned vzápětí končí ztrátou míče u půlící čáry.
25'
Více otřesený byl Júsuf Atál (Nice), nicméně nyní již oba borci pokračují dál v zápase.
24'
Srážka dvou domácích hráčů, na polovině Dijonu, Wylan Cyprien narazil do Júsufa Atála, na kterého ještě navíc upadl.
23'
Legendární francouzský reprezentant, Patrick Vieira, v současnosti trenér Nice, se zamračeným výrazem sleduje oslavy Dijonu.
22'
Dijon právě vstřelil branku!
A taktika Dijonu se naplňuje do puntíku! Hosté se dobře brání a spoléhají na brejky, který nyní zakončil JULIO TAVARES, střelou z levé strany, kterou dává první gól zápasu.
22'
Míč se z levé strany dostal do vápna, gólman Alfred Gomis (Dijon) šel do souboje před brankou a byl úspěšný, když míč pravačkou vyboxoval mimo šestnáctku.
21'
Rohový kop Nice, domácí rozehrají z levé strany.
20'
Je za námi prvních dvacet minut utkání, v němž jsou domácí jasnými favority a zatím svou roli potvrzují. Nicméně hosté se úspěšně brání a podnikají nebezpečné brejky.
18'
Alfred Gomis (Dijon) rychle odkopává od své branky, před dotírajícím Lusambou.
17'
Nice má již výraznou převahu, první gól zápasu doslova visí ve vzduchu.
16'
Statistika držení míče – 73% : 27%.
15'
Další šance domácích, když Júsuf Atál (Nice) vystřelil zpoza vápna, z levé strany, kdy míč skončil zhruba pouze metr vedle vzdálenější tyče.
14'
Arnaud Lusamba (Nice) si zpracoval míč u vápna Dijonu, poslal ho na Kaspera Dolberga, který si seběhl z pravé strany k brance, vystřelil, ale Alfred Gomis (Dijon) jeho střelu vyrazil.
13'
Wylan Cyprien (Nice) rozehrál roh z levé strany, ale hosté odvrací míč a ten končí až u půlící čáry.
12'
Nice získává rohový kop, který budou domácí moci rozehrát z levé strany.
11'
Alfred Gomis (Dijon) vykopává od své branky, míč končí na polovině Nice v autu.
10'
Hosté vyčkávají u půlící čáry na to, co předvedou s míčem fotbalisté Nice, kteří se nakonec snaží překonat střed hřiště nákopem dopředu.
9'
Míč končí v autu, vhazovat mohou hosté, z levé strany, na své polovině.
8'
Nice se dostává do blízkosti šestnáctky Dijonu, místo průniku volí domácí centr z levé strany, který ale nebyl přesný.
7'
Nayef Aguerd (Dijon) svalil k zemi Kaspera Dolberga (Nice), míč pro domácí tým.
5'
Míč opět končí v autu, tentokrát budou moci vhazovat domácí, a to z vlastní poloviny, z pravé strany.
4'
Od Júsufa Atála (Nice) se míč odrazil do autu, vhazovat tak mohou hosté, z pravé strany, na své polovině.
3'
Nice je v tomto zápase favoritem a pokud by domácí inkasovali hned v úvodu zápasu, byla by to nepříjemná komplikace.
2'
Hned v úvodu zápasu si Stephy Alvaro Mavididi (Dijon) šikovně zaběhl za obranu soupeře, dostal se do vápna, kde i vystřelil, ale Walter Benítez (Nice) ho vychytal. Navíc byl ale pískán Mavididiumu útočný faul.
1'

OGC Nice: Benítez – Burner, Pelmard, Nsoki – Atál, Lees-Melou, Cyprien, Coly – Lusamba, Únás – Dolberg.
Náhradníci: Clementia – Tameze, M. Sarr, Búdawí, Danilo, Ganago, Maurice.

Dijon FCO: A. Gomis – Alphonse, Écuélé Manga, Aguerd, Mendyl – Ndong, Lautoa – Mavididi, Pereira, Chouiar – Tavares.
Náhradníci: Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Soumaré, Chafik, Loiodice, Ngonda Muzinga.

Rozhodčí: Léonard – Hebrard, Lang.
DIJON FCO
Dijon nezačal nový ligový ročník optimálně, kulantně řečeno... čtvrtou sezónu mezi francouzskou klubovou elitou zahájil naprosto katastrofálně – pět odehraných zápasů, čtyři prohry a jediný získaný bod. Bilanci ještě navíc kazí fakt, že třikrát hrál Dijon doma. V ligové premiéře nestačil na St-Étienne (1:2), pak prohrál těsně v Toulouse 0:1 a doma s Bordeaux 0:2. Stejným poměrem prohrál Dijon i v Angers a svůj zatím jediný bod vybojoval v posledním kole, kdy doma remizoval 0:0 s Nimes. Aktuálně se tak Dijon krčí na poslední příčce tabulky, s jedinou vstřelenou brankou a děsivým skóre 1:7. Vydolují hosté první výhru v Nice?
OGC NICE
Tým z Francouzské riviéry zahájil v sezóně 2015/2016 frontální útok na přední příčky a to se celkem i povedlo. V této sezóně totiž Nice skončilo na čtvrtém místě, hned za silným trojlístkem PSG, Lyon, Monako. V následující sezóně se již Nice dokázalo mezi tuto trojici vklínit a bylo z toho třetí místo za Monakem, PSG a před Lyonem. V dalších dvou sezónách ale nastal pád o několik příček níže a v poslední sezóně z toho bylo konečné sedmé místo.
Nový ligový ročník rozehrálo Nice obstojně. Z pěti zápasů tři vyhrálo (doma s Amiens 2:1, venku v Nimes 2:1 a stejným výsledkem i v Rennes). Prohrálo doma s Marseille a poté v posledním kole v Montpellieru. Zajímavostí je, že všech pět duelů Nice skončilo výsledkem 2:1 (ať už pro soupeře nebo pro Nice).
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 6. kola francouzské Ligue 1, v němž OGC NICE přivítá na svém stadionu DIJON FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.