Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Marseille - 28. srpna 2019   21:00

67' Cyprien
1:2
(0:1)
Marseille
32' Benedetto   • 73' Payet
Nice
Benítez – Pelmard (80. Le Bihan), Dante (C), Hérelle (55. Cissé), Burner – Lees-Melou, Cyprien, Tameze (62. Atál) – Sacko, Lusamba, Ganago.
Clementia – Le Bihan, Srarfí, Thuram, Atál, Sylvestre, Cissé.
Turpin C.
Allianz Riviera, Nice
Marseille
Mandanda (C) – Amavi, Álvaro González, Kamara, Sakaj – M. Sanson, Strootman, Maxime López (70. Germain) – Payet, Benedetto (81. Gustavo), B. Sarr (89. Ćaleta-Car).
Pelé – Radonjić, Ćaleta-Car, Gustavo, Chauí, Germain, Lihadji.

V dnešním zápase jsme mohli vidět dvě nekompromisně kopnuté penalty, nejdříve od Cypriena a následně od Payeta. Nice po nepříliš povedeném poločasu vstoupilo do toho druhého aktivněji, celý druhý poločas určovalo tempo hry a předvádělo svou dominanci na hřišti. Marseille zkušeně dohrálo konec zápasu a připisuje si první vítězství v letošní sezóně.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Pierre Lees-Melou (OGC Nice).
90+4'
Rohový kop budou rozehrávat hosté.
90+3'
Marseille nedaruje domácím ani metr zadarmo.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Mandanda si došel pro oba centry, které na něj byly vyslány.
89'
Domácí budou rozehrávat rohový kop.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Duje Ćaleta-Car.
87'
Nice tlačí čas, snaží se rychle proniknout na půli soupeře.
85'
Domácí budou rozehrávat standartní situaci na polovině soupeře.
84'
Dante svým dlouhým nákopem nedokázal nalézt spoluhráče.
82'
Velice nepřesnou střelu vyslal jeden z domácích hráčů na branku soupeře. Gólman nemusel zasahovat.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Luiz Gustavo.
80'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Andy Pelmard, přichází Mickaël Le Bihan.
78'
Domácí se snaží kombinační hrou dostat soupeře pod tlak.
76'
Hosté budou rozehrávat rohový kop.
73'
Marseille právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je DIMITRI PAYET. Tvrdá přízemní rána, která přesně trefila místa pravé tyče. Benítez byl na tuhle penaltu bezmocný.
Byla nařízena penalta. Dmitri Payet se staví k pokutovému kopu.
71'
Sakai nedokázal pod tlakem zpracovat dobře vypadající centr od svého spoluhráče ze zadních řad.
70'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Valère Germain.
68'
Payetův výborně zahraný přímý kop odvrátila domácí obrana do bezpečí.
67'
Nice právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je WYLAN CYPRIEN. Který svou střelou do pravé horní části branky překonal Mandandu.
64'
Byla nařízena penalta.
63'
Výborný zákrok gólmana hostí, který drží těsné vítězství svého celku.
62'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Júsuf Atál.
61'
Máme za sebou druhou třetinku hry, ve které jasně dominuje domácí celek.
59'
Sacko nedokázal prostrčit přihrávku na své spolupráce ve vápně přes, zatím fungující, obrannou čtveřici hostí.
58'
Benedetto se dostal ke 100% gólové příležitosti, jeho pokus ale nedokázal usměrnit do brány Beníteze.
55'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Christophe Hérelle, přichází Ibrahim Cissé.
54'
Hérelle si žádá ošetření, hra je přerušena.
53'
Hosté drží míč na svých kopačkách a rozhodně nikam nepospíchají.
51'
Faulu se dopustil hráč domácích. Sakaj leží na zemi a nechává se ošetřit.
49'
Další nepřesná střela domácího celku z dobré pozice.
48'
Domácí hráči kombinují na vlastní půlce.
47'
Payetův centr do vápna soupeře nijak neohrozil bránu.
46'
V prvním poločase jsme mohli vidět bojovný výkon obou družstev, hrálo se převážně ve středu pole. Úvodním hvizdem začali lépe hosté, kteří si svou územní převahu udrželi pouze v první patnáctiminutovce. Ani jeden z pokusů domácích neohrozil bránu Mandandy, který svými výběhy pomáhá obranné čtveřici. Marseille mohla vsítit na konci nastavení další gól, stopku ale vystavil zatím fantasticky chytající gólman Benítez.
45+4'
45+4'
Fantastickým zákrokem se blýskl Benitéz, který drží šance svého týmu.
45+4'
Na druhé straně vyslal pumelici jeden z hostujících hráčů, ani tato rána neměla gólové parametry, následuje odkop od brány domácích.
45+2'
Dalekonosnou střelou se blýskl Lusambo, jeho pokus ale míří daleko od brány soupeře.
45'
Rozhodčí nastavil 4 minuty.
45'
Rohový kop domácích odvrátila pozorná obrana.
43'
Dlouhým nákopem byl hledán Sarr, nákop byl ovšem přílíš dlouhý.
42'
Do nebezpečné brankové příležitosti se dostal domácí hráč, Mandanda ale přečetl jeho úmysly.
40'
Nepovedený přímák ze střední vzdálenosti má na svědomí Wylan Cyprien
38'
Nice bude rozehrávat standartní situaci ze střelecké pozice. Gólman Mandanda si bude muset postavit kvalitní zeď.
36'
Dmitri Payet si navedl míč na střelu, ale přestřelil bránu Beníteze, skvělá individuální akce.
35'
Hostující celek od přerušení zápasu aktivnější.
32'
Autorem branky je DARÍO BENEDETTO. Gólmana překonal tvrdou přízemní střelou k pravé tyči. Benitéz stihl jen zalapat do prázdna.
30'
Hráči Nice se dostali k dobré šanci uprostřed pokutového území, kde jeden z nich spadl, rozhodčí zůstal v klidu a penaltu neodpískal.
28'
Zápas po dlouhé pauze opět pokračuje odkopem domácích.
28'
Hra je přerušena, trenéři s kapitány družstev se nachází v útrobách stadionu.
26'
Dante vbíhá na hřiště a může se pokračovat ve hře.
24'
Ošetření si žáda Dante.
23'
Ganago z velkého úhlu nedokázal přesně zamířit do brány hostů.
23'
Ganago nadýchaným centrem hledal spoluhráče ve vápně hostů, obrana ovšem byla pozorná a nedovolila jakýkoliv pokus o ohrožení brány.
21'
Payet nedokázal zpracovat centr Strootmana, vhazovat budou domácí.
20'
Po dlouhém ošetření hra může pokračovat.
18'
Žlutou kartu dostává Darío Benedetto (Olympique Marseille).
18'
Dante dlouhým nákopem nalezl spoluhráče, u něho ovšem akce končí.
16'
Patrick Viera intenzivně diriguje rozestavení svých hráčů.
14'
Amavi nedokázal svým centrem nalézt spoluhráče. následuje odkop od brány domácích.
12'
Ani napodruhé nedokázali domácí odcentrovat do vápna soupeře. Míč drží na kopačkách hosté.
11'
Nice bude kopat standartní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
9'
Cyprien dalekonosnou střelou minul bránu Mandandy, následuje odkop od brány.
8'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se dostat do první větší šance v zápase.
6'
Hosté jsou od úvodního hvizdu velice agresivní a napadají rozehrávku Nice.
3'
Dante odklidil do zámezí první akci hostů. Následuje rohový kop
2'
Nebezpečný centr domácích odklidil Amavi.
2'
Zatím můžeme vidět boj od první minuty.
1'

OGC Nice: Benítez – Pelmard, Dante (C), Hérelle, Burner – Lees-Melou, Cyprien, Tameze – Sacko, Lusamba, Ganago.
Náhradníci: Clementia – Le Bihan, Srarfí, Thuram, Atál, Sylvestre, Cissé.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Amavi, Álvaro González, Kamara, Sakaj – M. Sanson, Strootman, Maxime López – Payet, Benedetto, B. Sarr.
Náhradníci: Pelé – Radonjić, Ćaleta-Car, Gustavo, Chauí, Germain, Lihadji.

Rozhodčí: Turpin C..
Olympique Marseille
Nejuspěšnější francouzský celek a jediný vítěz ligy mistrů ve Francii zažívá krušné období, v loňské sezóně nedokázal stáhnout manko na vedoucí čtyřku a to pro něj znamená absenci v evropských pohárech pro tuto sezónu. Ani do této sezóny celek nevstoupil pravou nohou, když doma nestačil na Reims (0:2) a následně remizoval v Nantes (0:0).
OGC NICE
Domácí celek, který je ve francouzské lize zatím 100%, trápí hodně zranění, trenér Patrick Vieira se bude muset spolehnout na hráče, kteří v loňské sezóně nedostávali možnosti herního vytížení. Naposledy Nice vyhrálo v Nimesu 1:2 a stejným výsledkem si poradili doma s Amiens.
Francouzská Ligue 1 má ve středeční večer na programu další zápas, my budeme společně sledovat souboj mezi OGC Nice a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.