Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Monaco  - 1. února 2020   20:00

Nîmes
27' Miguel (Ferhat) • 62' Philippoteaux (Deaux) • 79' P. Martinez (Roux)
3:1
(1:1)
Monaco
14' Ben Yedder  (Fofana)
Nîmes
Bernardoni – Paquiez, Landre, P. Martinez, Miguel – Deaux (75. Fomba), Valls (66. Sarr) – Ferhat, Benrahou, Philippoteaux – Roux (83. Denkey).
Dias – Guessoum, Denkey, Duljević, Sarr, Buadés, Fomba.
Lesage – Ocak, Grosbost
Stade des Costières, Nîmes
Monaco
Lecomte – Henrichs, Badiashile, Maripán, Ballo-Touré – Adrien Silva, Bakayoko, Fofana (72. Tchouaméni) – G. Martins, Ben Yedder, K. Baldé (64. Golovin).
Subašić – Glik, Tchouaméni, Fàbregas, Aguilar, Golovin, Jovetić.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, Nîmes Olympique slaví cenné vítězství v utkání, které nemělo vyloženého favorita. O osudu zápasu rozhodlo dvojí vyloučení v sestavě Monaka, které se téměř hodinu muselo bránit pouze v devíti. Převahu dokázali domácí vyjádřit dvěma góly v průběhu druhého poločasu, kdy strhli vedení na svou stranu.
90+1'
90'
Trenér Nîmes Olympique, Bernard Blaquart, dostává žlutou kartu.
88'
Nîmes Olympique je blízko nesmírně cenné výhře nad oslabeným Monakem, které ve zbývajících minutách již těžko s výsledkem něco udělá.
86'
Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC).
85'
Útočným faulem Auréliena Tchouaméniho končí akce hostů.
83'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Kévin Denkey.
82'
Hosté ubránili volný přímý kop soupeře.
81'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (AS Monaco FC).
79'
Nîmes právě vstřelil branku!
Domácí rozehráli roh z pravé strany, míč na bližší tyči přizvedl hlavou Nolan Roux, za nímž číhal PABLO MARTINEZ, který již hlavou poslal míč neomylně do branky.
79'
Rohový kop pro Nîmes Olympique, domácí rozehrají z pravé strany.
78'
A další útočná akce hostů, Adrien Silva se dostal k hlavičce, jenže Paul Bernardoni (Nîmes) chytá.
77'
Alexandr Golovin (Monaco) poslal z levé strany míč do vápna Nîmes Olympique, kde ho zachytil bránící hráč.
75'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Lamine Fomba.
75'
Domácí již rozehráli, ale prosadit se nedokázali, přichází na řadu střídání v sestavě Nîmes Olympique.
74'
Z protiútoku vybojovali domácí roh, který rozehrají z pravé strany.
73'
Wissam Ben Yedder (Monaco) měl na noze vyrovnání, z levé strany se dostal sám před Bernardoniho, kterého zkusil obstřelit, ale domácí gólman se blýskl reflexivním zákrokem levou nohou!
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Aurélien Tchouaméni.
71'
Centr zamířil z levé strany do vápna Monaka, které se ale ubránilo.
70'
Rohový kop pro Nîmes Olympique, domácí budou rozehrávat z levé strany.
69'
Yassine Benrahou (Nîmes) rozehrál přímý kop, branku ale minul.
68'
Následuje faul a domácí získávají přímý kop ze vzdálenosti třiadvaceti metrů od branky Lecomteho.
67'
Benjamin Lecomte (Monaco) skvělým zákrokem vyráží střelu Romaina Philippoteauxe (Nîmes), který opět zpoza vápna, z levé strany, mířil k tyči.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Sidy Sarr.
65'
V tuto chvíli se hosté dostávají pod velký tlak, již prohrávají a musí se stále bránit pouze v devíti.
64'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Alexandr Golovin.
62'
Nakonec nevedla k vedoucí brance nějaká složitá kombinace, ale stačilo, že si ROMAIN PHILIPPOTEAUX přebral míč, z levé strany si ho navedl k vápnu a vypálil, kdy míč poslal nechytatelně k tyči.
62'
Monačtí se s míčem nedostali dál, než k půlící čáře a nyní se již musí opět bránit.
61'
Benjamin Lecomte (Monaco) má míč ve svých rukavicích a nespěchá s rozehrávkou.
60'
Čeká nás poslední půl hodina hry, dočkáme se ještě nějaké branky?
59'
Zatím v podstatě stačí hosté bránit výsledek, když jim domácí pomáhají spoustou vlastních chyb.
58'
Další akce Nîmes Olympique, znovu nepřesný centr, tentokrát z pravé strany.
56'
V kombinaci Nîmes Olympique chybí trochu více přesnosti, k vidění je poměrně dost nepřesných centrů a přihrávek.
55'
Útočná snaha hostů neměla dlouhého trvání a nyní se již hosté opět stáhli k vlastní šestnáctce.
54'
Nîmes Olympique před pokutovým územím soupeře, pokažená přihrávka a hosté zkouší zaútočit.
53'
Další centr z levé strany míří do vápna Monaka, tam míč chytá gólman Benjamin Lecomte.
52'
Obránce ASM odvrací hlavou centr soupeře z levé strany, Nîmes Olympique ale zůstává i tak na polovině hostů.
51'
Akce Monaka ale končí nepřesným centrem do vápna Nîmes Olympique, kde nebyl vůbec nikdo v dresu ASM.
50'
Benjamin Lecomte (Monaco) vykopává od své branky, hosté se po dlouhé době dostanou také do útoku.
49'
V šesti hráčích se hosté brání ve vlastním vápně, dokáží hosté ubránit remízu?
48'
Také od úvodních vteřin druhé půle se domácí ženou do útočení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:06.
Skončila první půle zápasu, který se od začátku vyvíjel lépe pro hostující tým. Monako bylo lepší, tlačilo se do koncovky a po zásluze šlo již ve 14. . minutě do vedení. Nicméně domácím se podařilo srovnat ve 27. minutě, kdy trochu nachytali soupeře a od té doby šlo s ambicemi Monaka z kopce. Po ostrém faulu byl vyloučen Bakayoko, následně i vztekající se Martins... a najednou bylo hostů jen devět. Zbytek poločasu tato statečná squadra ubránila a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.
45+6'
45+4'
Žlutou kartu dostává Florian Miguel (Nîmes Olympique).
45+3'
Po levé straně jdou domácí dopředu, ale nedostávají se k vápnu Monaka.
45+1'
Nastavuje se pět minut, což je adekvátní vzhledem k tomu, jak často se hra přerušovala.
45'
Defenziva Monaka je přetížená, hosté jsou pod obrovským tlakem, hra pouze v devíti je nesmírně náročná.
44'
Další roh pro Nîmes Olympique, hosté rozehrají z levé strany.
43'
Benjamin Henrichs (Monaco) zvládl práci na pravé straně, na své polovině, kde nepustil soupeře k vlastnímu vápnu.
42'
Nîmes Olympique opět v útoku, to bude pravděpodobně častý obrázek hry.
40'
A znovu emoce na trávníku, po zákroku Fodé Ballo-Tourého (Monaco) na domácího Ferhata.
40'
Yassine Benrahou (Nîmes) rozehrál roh z levé strany, ve vápně hlavičkuje pouze nad branku Zinedine Ferhat.
39'
Roh pro Nîmes Olympique, domácí rozehrají z levé strany.
38'
Yassine Benrahou (Nîmes) rozehrál roh z pravé strany, ale hosté se dokázali ubránit, byť se k míči znovu dostali domácí.
37'
A domácí se ženou do útoku, Zinedine Ferhat vybojoval roh z pravé strany.
36'
Hrát pouze proti devíti hráčům by mohlo být pro Nîmes Olympique velkou výhodou.
35'
Tak hosté těžce nezvládli posledních zhruba sedm až osm minut, kdy dostali gól a zároveň přišli o dva hráče základní sestavy...
34'
A nervy hostům neskutečně pochodují dál, Youssouf Fofana (Monaco) dostává za protesty žlutou kartu.
33'
A pozor, Gelson Martins (Monaco) překročil meze běžného chování, kdy vynadal sudímu a následně do něj i strčil, zaslouženě další červená karta!
32'
A je tady verdikt – Tiemoué Bakayoko (Monaco) dostává místo žluté rovnou červenou kartu!
31'
Je za námi první půl hodina velmi emotivního zápasu, v němž oba týmy hrají opravdu velmi tvrdě a pozor, po zákroku Bakayoka si jde sudí ještě prohlédnout videozáznam, zřejmě na doporučení VAR.
30'
Žlutou kartu dostává Tiemoué Bakayoko (AS Monaco FC) za ostrý zákrok na Romaina Philippoteauxe, kterému šlápl velmi surově na nárt.
29'
Gól platí!
28'
Gólovou situaci ještě řeší sudí s VAR – bude gól platit?
27'
Teď trochu zazmatkovala obrana Monaka, která nezachytila rychlou rozehrávku Ferhata, ten nadvakrát dostal míč před malé vápno, odkud FLORIAN MIGUEL pohodlně nasměroval míč do odkryté branky.
25'
Souboj na polovině Monaka, hosté jsou úspěšnější a zkouší rychle zaútočit, to se tak úplně nedaří.
24'
Malá domů v podání domácích, Paul Bernardoni (Nîmes) rozehrává na pravou stranu.
23'
Po delší době standardka pro Nîmes Olympique na polovině soupeře, je to ale pouze na centr, nikoliv na přímé ohrožení branky.
22'
Gelson Martins (Monaco) se prohnal po pravé straně kolem obránce Nîmes Olympique a vypálil, branku ale minul.
21'
Zase sledujeme útočnou akci hostů, kteří mají velkou převahu.
20'
Domácí se ubránili, míč ale poslali do autu, vhazují hosté, z levé strany.
19'
Lucas Deaux (Nîmes) fauluje na své polovině, volný kop pro Monako.
18'
Statistika držení míče – 48% : 52%.
17'
Převaha Monaka je nyní patrná, další průnik po levé straně, tentokrát to nění střela na branku.
16'
Monačtí drží míč u půlící čáry, domácí se pouze brání.
14'
Monaco právě vstřelilo branku!
Youssouf Fofana poslal parádním pasem za obranu WISSAMA BEN YEDDERA, který se přes bránícího Martineze dostal do zakončení a z levé strany dokázal překonat i gólmana Bernardoniho.
11'
Žlutou kartu dostává Pablo Martinez (Nîmes Olympique).
11'
Nyní se již hraje, domácí rozehrávají, zatím jsou tedy o deseti.
10'
Je tam vidět krvavé zranění, lékaři tak hlavu domácímu obránci ovázali, Gaëtan Paquiez odchází za postranní čáru a zřejmě se vrátí do zápasu.
9'
Gaëtan Paquiez (Nîmes) dostal úder do hlavy, při bránění rohu a musí být ošetřován přímo na trávníku.
8'
Hosté rozehráli roh z levé strany, ale domácí míč odkopávají až na polovinu soupeře.
7'
Zajímavý pas míří z pravé strany do vápna Nîmes Olympique, dobrá práce Gelsona Martinse, je z toho roh pro Monako.
6'
Hosté to zkouší nákopem na levou stranu, s tím si ale domácí dokázali poradit.
5'
Monačtí zkoušeli zaútočit středem, nakonec ale vidíme zpětnou přihrávku do obrany.
3'
Yassine Benrahou (Nîmes) poslal z pravé strany míč do vápna hostů, ti se ale dokázali ubránit.
2'
Volný kop pro domácí, z pravé strany, na polovině Monaka, bude rozehrávat Yassine Benrahou.
1'

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Landre, P. Martinez, Miguel – Deaux, Valls – Ferhat, Benrahou, Philippoteaux – Roux.
Náhradníci: Dias – Guessoum, Denkey, Duljević, Sarr, Buadés, Fomba.

AS Monaco FC: Lecomte – Henrichs, Badiashile, Maripán, Ballo-Touré – Adrien Silva, Bakayoko, Fofana – G. Martins, Ben Yedder, K. Baldé.
Náhradníci: Subašić – Glik, Tchouaméni, Fàbregas, Aguilar, Golovin, Jovetić.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Grosbost.
Utkáním, které se odehraje na Stade des Costières v Nîmes, provede jako hlavní sudí Mikael Lesage, kterému budou na čarách asistovat Husseyin Ocka a Mathieu Grosbost.
AS MONACO FC
Monaco sice nezvládlo poslední dva ligové souboje, v nichž nejprve doma podlehlo vysoko 1:4 PSG a naposledy 1:3 s Racingem Štrasburk. Nicméně předtím se monačtí mohli pochlubit parádní sérií, během níž v sedmi zápasech čtyřikrát vyhráli a dvakrát remízovali. I díky této sérii se Monaco vyhrabalo ze sestupových vod do přece jenom klidnějších vod kolem desátého místa, na které aktuálně ztrácí pouze lepší skóre...
NIMES OLYMPIQUE
V utkání 22. kola čeká zachraňující se Nîmes Olympique těžký souboj s Monakem, které na tom sice v tabulce také nijak slavně (aktuálně na 13. místě), ale dokáže zahrát velmi dobře téměř v jakémkoliv zápase. Nîmes Olympique navíc nemá dobrou bilanci, když z posledních deseti ligových duelů vyhrálo pouze jediný, 11. ledna doma porazilo Rennes 2:0. S výjimkou duelu 15. kola s Métami, v nichž Nîmes Olympique vybojovalo bod za remízu 1:1, pak všechny další zápasy prohrálo.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání francouzské Ligue 1, v němž NIMES OLYMPIQUE přivítá na svém stadionu AS MONACO FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.