Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Nantes - 14. prosince 2019   20:00

0:1
(0:1)
Nantes
29' Louza  (Simon)
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Miguel (90+4. Sainte-Luce), P. Martinez – Ferhat, Valério (68. Duljević), Sarr, Philippoteaux – Denkey (87. Stojanovski), Ripart.
Dias – Buadés, Duljević, Guessoum, Stojanovski, Sainte-Luce, Valls.
Abed – Pasqualotti, Mugnier
Stade des Costières, Nîmes
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto (55. Wagué), Pallois, Ch. Traoré – Bamba (75. Abíd), A. Touré (C), Louza, Simon – Blas (87. Moutoussamy), K. Coulibaly.
Olliero – Abíd, Basila, Krhin, Moutoussamy, Wagué, Youan.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nantes, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Ve druhém dějství měli jednoznačně navrch domácí hráči, kteří neustále bušili do obrany soupeře, avšak za celou dobu si nevytvořili jedinou vyloženou šanci. Nantes se totiž snažilo vycházet ze zajištěné obrany, což se dařilo natolik, že se hostujícímu celku povedlo udržet čisté konto.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:21.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Florian Miguel, přichází Théo Sainte-Luce.
90+3'
Definitivní pojistku měl na noze Simon, s jehož přízemním zakončením si domácí brankář poradil.
90+2'
Zdá se, že osud tohoto zápasu je pomalu a jistě naplněn. Louza totiž odklidil míč daleko na druhou stranu, kde se Bernardonimu povedlo rozehrát před napadajícím Coulibalym.
90+1'
Traoré pouze odkopával míč daleko na opačnou stranu, kde nebyl nikdo z hráčů v zelených dresech. Nimes tak rozjíždí jednu z posledních útočných akcí.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem tří minut, Nantes i nadále vede o jednu branku. Domácí sice tlačí, avšak stále narážejí na pozornou obranu.
87'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Samuel Moutoussamy.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Kévin Denkey, přichází Vlatko Stojanovski.
87'
Byl to právě Appiah, který raději zahrál na jistotu za cenu rohového kopu. Další rozehrávky se zhostil Ferhat, kterému se povedlo najít Martíneze, jehož prodloužení zastavil Pallois.
86'
Do nepříjemného obležení se dostal obránce Appiah, který se snažil otřít míč o nohu jednoho z protihráčů, avšak hrací předmět se odrazil pouze do prostoru.
85'
Krátce po něm si domácí vybojovali rohový kop, po kterém se na přední tyči dral k hlavičce Ripart, jehož zakončení z těžké pozice nebylo vůbec nebezpečné.
84'
Dnes velmi zodpovědně hrající Pallois i tentokráte kraloval ve vzdušném prostoru, kde se mu povedlo eliminovat Riparta. Nimes tak bude alespoň vhazovat.
81'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes).
79'
Philippoteaux se snažil procedit nahrávku na Miguela, který měl proti sobě přesilu. Druhý jmenovaný neustál souboj, navíc nevybojoval ani autové vhazování.
78'
Hostující hráči se v posledních minutách soustředí na zodpovědnou obranu, což zatím slaví úspěch. Po dalším dalekonosném pasu bude Lafont vykopávat.
77'
Po delší době konečně slušnější palebná pozice pro Nimes. Denkey se dostal k hranici velkého vápna, odkud pravačkou o několik čísel minul branku.
76'
Avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Domácím se rozehrávky standardních situacích absolutně nedaří, ta další totiž zaplula přímo na hlavu Palloise.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Mahdí Abíd.
74'
Tentokráte se na levém křídle ocitl na zemi Philippoteaux, který se dokázal prohnat kolem Appiaha, jenž zatáhl za záchrannou brzdu. Standardka pro domácí.
73'
Louza si ve své šestnáctce počínal zodpovědně, nepustil totiž za sebe padající předmět. Nantes se v posledních minutách pouze brání, což by se nemuselo vyplatit.
72'
Ripart se pokoušel dostat mezi protihráče, jenomže při tomto pokusu podklouzl na zem. Toho se snažil využít Simon, který svým centrem našel Martíneze.
71'
Philippoteaux poslal do pokutového území velice prudký centr, který nepřinesl nic nebezpečného. Další centr pro změnu skončil v rukavicích brankáře Lafonta.
70'
Na jistotu se rozhodl jednat hostující Appiah, který pouze odkopával hrací předmět daleko na opačnou polovinu, kde se nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
68'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Antoine Valério, přichází Haris Duljević.
68'
Žlutou kartu dostává Moses Simon (FC Nantes).
64'
Ven ze své svatyně musel Bernardoni, kterému se posléze povedlo vyhodit hrací předmět na pravou stranu, kde se Alakouch prodral až na útočnou polovinu.
63'
Je za námi zhruba hodina hra, druhý poločas zatím navazuje na ten první. I tentokráte jsme svědky řady soubojů, navíc čekáme na první vyloženou šanci.
62'
Domácí hráči si dokonce zajistili zisk rohového kopu z levé strany. Odpovědnost na sebe vzal Ferhat, jehož centr směřující na přední tyč odvracel Touré.
61'
Práce pro domácího brankáře Bernardoniho, kterému se povedlo vyboxovat padající míč daleko ze šestnáctky. Následně Simon nedokázal obejít Briancona.
60'
Po dalším důrazném střetu skončil na zeleném pažitu Alakouch, sudí tentokráte ponechal výhodu. Nimes se prokombinovalo až na útočnou polovinu.
59'
Denkey to udělal velice pohotově, míč se mu povedlo z jedničky zpracovat, avšak následná střela putovala vysoko nad. Lafont se za balónem pouze ohlédl.
58'
Po nedovoleném zákroku v podání Blase si domácí hráči vybojovali volný kop. Bude to z hlouby hrací plochy, proto se dá očekávat dalekonosný odkop.
57'
Na hrací ploše je tak novic Wagué, který se ihned zapojil do rozehrávky svého mužsva. Nantes to zkoušelo dalekonosným pasem, který si našel Briancon.
56'
Před malým momentem došlo k prvnímu střídání tohoto zápasu, jednalo se o vynucenou změnu. Girotto si totiž způsobil zranění, kvůli kterému musel střídat.
55'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Molla Wagué.
54'
Už to vypadalo, že se Alakouchovi povede prodrat se až do velkého vápna, avšak ještě před samotnou hranicí zasahoval Pallois, který zažehnal nebezpečí.
53'
Hodně prostoru měl kolem sebe Simon, který se s míčem dostal až do pokutového území, kde číhala smečka protihráčů, jenž ho dokázala včas odzbrojit.
52'
Navíc se krátce po něm ocitl na trávníku Valerio, který měl menší zdravotní problémy. Mohl za to Touré, který se po protihráči nechtěně ohnal rukama.
51'
Na jistotu se povedlo odehrát míč Palloisovi, který nedbal na přesnost, neboť ho poslal do ochozů stadionu. Miguel se tak připravuje k provedení autu.
50'
Nantes se stále neprokousalo na druhou stranu, což trvá i nadále. Naopak si na levém křídle přehodil Philippoteaux míč na pravou nohu a poté nebezpečně centroval.
49'
Bylo tomu skutečně tak. Jednalo se o polovysoký centr, který sice proletěl do malého vápna, avšak tam mu vystavil stopku Girotto, který ho odpálil do bezpečí.
48'
Míč se nakonec snesl za hostující branku, na řadu tak přijde rohový kop. I tentokráte se k rozehrávce postavil Valerio, z jehož kopačky přiletí další centr.
47'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velice aktivně, výsledkem byl zisk volného kopu z dobré pozice. Valerio kroutil nabídku pouze do rukavic Lafonta.
46'
Žlutou kartu dostává Abdoul-Kader Bamba (FC Nantes).
46'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem nezáživnou podívanou. První polovina totiž přinesla hodně vyrovnanou partii, nicméně o jedinou branku se postaralo Nantes, které bylo po této trefě výrazně aktivnější. Domácí celek najednou úplně přestal hrát, navíc může být rád, že prohrává pouze o jednu branku.
45+2'
45+2'
Vypadá to, že nám první poločas žádnou branku už nepřinese. Naopak se Miguel ještě na malý moment podíval do útočné zóny, kde byl rychle eliminován.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Appiah ukázkovým způsobem zabral, díky čemuž ještě zastihl míč na hrací ploše.
43'
Nimes tak přečkalo hodně krušný moment, nicméně stále prohrává "pouze" o jednu branku. Hra se navíc rychle přesunula na druhou stranu, kde zasáhl Girotto.
41'
Nantes se sice radovalo ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí. Nejprve totiž střílel Appiah, nicméně o dorážku se v ofsajdovém postavení postaral Simon.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Naopak bylo ještě před dopadem míče pískání, Louzova rozehrávka totiž přelétla brankovou čáru. Sudí byl hodně pozorný, Bernardoni tak bude moci rozehrávat.
38'
Bernardoni si navíc připsal další zákrok, při kterém vyrážel hrací předmět vedle sebe. Pro Nantes se naskytl rohový kop, avšak ten nepřinesl nic vážnějšího.
37'
Navíc se Palloisovi povedlo sympatickým způsobem dostat míč na opačnou polovinu, kde ho nedovoleně atakoval Alakouch, který si je svého činu jistě vědom.
36'
Nimes se po inkasované brance doslova vypařilo z trávníku. Od té doby jsme totiž neviděli žádnou slušnější kombinaci, Nantes má zápas pod kontrolou.
35'
Předešlý souboj se příliš nelíbil domácímu Valeriovi, který ještě pořádně domluvil protihráči. Každopádně Nantes zahrávalo standardní situaci, leč neúspěšně.
34'
Nantes se rozhodlo proniknout k hranici pokutového území, kde ale číhala přesila protihráčů. Bamba tak musela přihrávat za sebe, kde byl faulován Traoré.
29'
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté se přeci jenom dostávají do kýženého vedení! Parádní kolmice z kopačky Tourého totiž směřovala na levou stranu, kde se Simonovi povedlo proniknout až do pokutového území. Následovala přihrávka pod sebe na IMRANA LOUZU, který propálil brankáře.
28'
Tutovka pro Nantes! Blas se totiž šikovným způsobem protáhl kolem obránců, nicméně technickou ránu poslal kousek vedle vzdálenější konstrukce.
27'
Hodně prostoru měl kolem sebe Miguel, který ještě zkoušel prudkou nabídkou oslovit jednoho ze svých kolegů, avšak míč pouze proletěl velkým vápnem.
26'
I tak útočnou snahu Nantes zastavil praporek pomezního, což znamenalo ofsajd. To potvrdil také opakovaný záběr, v době nahrávky byl za obranou Coulibaly.
25'
Nákop za domácí obranu zřejmě měl směřovat na Simona, avšak hodně rychle se z branky vydal domácí brankář Bernardoni, který poslal míč ven ze hřiště.
24'
Do akce se dostal hostující brankář Lafont, kterému se povedlo stáhnout ze vzduchu nepovedený centr. Ihned poté hostující brankář vyhodil přesně na Appiaha.
23'
Na hranici vlastního pokutového území to velice dobře zvládl Martínez, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde se nacházel Alakouch.
22'
Rohový kop byl nakonec rozehrán nakrátko po zemi, avšak Valerio si nakonec v souboji o míč pomohl rukama, což neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.
21'
Krátce poté se ale pokračovalo ve hře, což vedlo k nebezpečnému centru v podání Denkeye. Jeho nabídka pouze proletěla vápnem, nakonec z toho bude roh.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme celou řadu osobních soubojů, po jednom z nich skončil na zemi Touré.
20'
O autové vhazování se tak mohl postarat Alakouch, kterému se jako první ke spolupráci nabídl Ferhat, jenž hlavičkou prodlužoval do zad jednoho z protihráčů.
19'
Hodně nepovedeným centrem se před malým momentem prezentoval hostující Bamba, který si seběhl na pravou stranu, avšak nabídku poslal do zámezí.
18'
Na opačné straně to vypadalo, že se do šance dostane Coulibaly, avšak tomu uskočil míč daleko od kopačky, čehož okamžitě dokázal využít pozorný Sarr.
17'
Nakonec se nehrálo dobrou minutu, nicméně na nic vážnějšího to nakonec nevypadá. Lafont by měl pokračovat v tomto duelu, nyní se chystá k odkopu.
16'
Momentálně se nehraje, neboť zdravotní problém má hostující brankář Lafont. Na hrací plochu se dostavil také lékařský personál, jenž si vzal hráče do péče.
11'
Je za námi zhruba deset minut hry, zatím čekáme na nějakou slušnější šanci. V tuto chvíli je u balónu brankář Gulácsi, který se již chystá k odkopu od branky.
10'
Pallois si před malým momentem dokázal splnit obrannou povinnost, neboť za sebe nepustil rychlonohého Ferhata. Útočná snaha domácích hráčů je u konce.
9'
Domácí hráči se snažili napadat rozehrávku, avšak míč se jim nepovedlo vybojovat. Ve středu hrací plochy totiž dobře zapracoval Louza, který obešel soupeře.
8'
Hostující celek se tak snažil uklidnit hru v oblasti středového kruhu, kde rozjel kombinaci, po které obránce Pallois přenášel hru k levé postranní lajně.
7'
Nakonec se míč celkem svižným způsobem dostal až k Denkeyemu, který se již chystal k zakončení, avšak to mu znemožnil pozorně hrající zadák Girotto.
6'
Sled nepřesností nakonec hrál do karet domácímu celku, který poté zvolil zpětnou nahrávku až na brankáře Bernardoniho, jenž hledá kolegy ke spolupráci.
5'
O útočnou snahu se staral také hostující celek, který se pohodlnou kombinací dostal na opačnou polovinu, avšak tam se Traoré nedostal kolem Alakoucha.
4'
Poté jsme sledovali první zakončení tohoto zápasu, o které se postaral domácí Denkey. Jeho rána skončila na protihráči, Nantes tak může vyvézt balón.
3'
Do kombinace domácího celku se zapojil také Sarr, který poté zkoušel přenést hru na levou stranu, kde to měl na dlouhou nohu jeho kolega Martínez.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Miguel, P. Martinez – Ferhat, Valério, Sarr, Philippoteaux – Denkey, Ripart.
Náhradníci: Dias – Buadés, Duljević, Guessoum, Stojanovski, Sainte-Luce, Valls.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Bamba, A. Touré (C), Louza, Simon – Blas, K. Coulibaly.
Náhradníci: Olliero – Abíd, Basila, Krhin, Moutoussamy, Wagué, Youan..
FC Nantes

Na opačné straně stojí Nantes, které si počíná o poznání lépe. Tento celek v současné době okupuje sympatickou šestou pozici, přičemž na pohárové pozice ztrácí pouze jeden bod. Situace v horní polovině tabulky je totiž hodně vyrovnaná, manko mezi třetím a dvanáctým celkem tabulky je pouze čtyřbodový. Nantes z posledních pěti duelů dokázalo dvakrát zvítězit, naposledy tomu bylo v posledním duelu, ve kterém se tento celek radoval z vítězství 1:0. Co se týče venkovních zápasů, tak tam se Nantes daří průměrně, z osmi duelů prohrálo hned pětkrát.
Nîmes Olympique

Fotbalisté Nîmes se po šestnácti kolech nacházejí na předposlední pozici tabulky, což by znamenalo sestup do nižší soutěže. Nîmes ale stále má svůj zápas sedmnáctého kola ještě k dobru, nicméně ani výhra by nepřinesla posun mimo sestupové příčky. Domácí tým tohoto zápasu letos vyhrál pouze ve dvou zápasech, navíc z posledních pěti duelů dokázal získat jediný bod, a sice díky nerozhodném výsledku 1:1. Poslední hrací den nabídl celkem očekávanou porážku se sedmým Lyonem, ten v roli hostujícího celku dokázal zvítězit pohodlným výsledkem 4:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Nîmes Olympique a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.