Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Marseille - 27. října 2019   21:00

Paris SG
10' Icardi  • 26' Icardi (Verratti) • 32' Mbappé (Di María) • 44' Mbappé (Di María)
4:0
(4:0)
Paris SG
Navas – Dagba (61. Paredes), Silva (C), Kimpembe, Bernat – A. Herrera (79. Sarabia), Marquinhos, Verratti – Di María, Icardi, Mbappé (71. Cavani).
S. Rico – A. Diallo, Paredes, Sarabia, Draxler, Cavani, Choupo-Moting.
B. Bastien – H. Zakrani, F. Haquette
Parc des Princes, Paříž
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Rongier, Strootman, Maxime López (46. Amavi) – Germain (82. M. Sanson), Benedetto (80. Aké), Payet.
Pelé – Álvaro González, Amavi, M. Sanson, Aké, Radonjić, Chauí.

Dnes je dohráno, já děkuji za vaši přízeň, přeji krásnou dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na shledanou.
Druhá půle žádnou branku nenabídla, domácí spíš jen bránili svůj slušný náskok z prvního poločasu, ačkoliv pátý gól přidat mohli. Mbappé však ve velké šanci hattrick nezavršil a podobně se vedlo i jeho spoluhráčům, hosté byli blízko aspoň čestnému úspěchu, ale zásah do černého jim dnes dopřán nebyl.
90+1'
90'
Ćaleta-Car po přihrávce na střed zkusil střelu bez přípravy, avšak mířil až příliš vysoko. Tohle nemělo šanci na úspěch.
88'
Cavani se pokusil o nůžky, ale ty mu vůbec nevyšly a míč letí do zámezí.
88'
Sakaj se dostával do dobré šance, ale v rozhodujícím momentu podklouzl a pak už se ke střele nepropracoval.
86'
Aké byl blízko čestného úspěchu, jeho pokus z otočky však minul vzdálenější tyč. Teď byli hosté asi nejblíž gólu za celé utkání.
85'
Teď je to Payet, kdo leží na trávníku po Paredesově faulu, ani zde to karta nebude.
83'
Di María inkasoval nepříjemný úder a zůstává ležet za postranní čárou. Žlutý trest však udělen není.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Morgan Sanson.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Marley Aké.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Pablo Sarabia.
78'
Velice hezká souhra PSG, které chybělo už jen gólové zakončení. Icardi si nabíhal na přihrávku a zakončoval by do prázdné brány, avšak těsně před ním skluzem odpálil míč do bezpečí jeden z hráčů Marseille.
77'
Rongier to zkusil z asi pětadvaceti metrů, ovšem jeho nepříliš prudký pokus skončil přímo v náruči domácího brankáře.
76'
Paredesova střela nebyla špatná, Mandanda měl co dělat, aby míč vyboxoval do bezpečí.
75'
Avšak po faulu mohou zkusit vsítit pátý gól, neboť rozehrávat budou další přímý kop.
74'
Domácí už nejsou v útoku tak aktivní, jako v první půli. Teď si dlouho přihrávají na své straně.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Edinson Cavani.
71'
Mbappé pohrdl hattrickem, když po přihrávce z prava měl před sebou dost odkryté brány, avšak trestuhodně mířil vedle bližší tyče. Bylo to to poslední, co hvězda domácího mužstva v tomto klání udělala.
70'
Di María odcentroval před bránu Marseille a bylo z toho nebezpečí, avšak Mbappé nakonec střílel jen do protihráče.
68'
Hra se teď dlouhou dobu odbývá převážně u středové lajny, daleko od obou branek. U míče domácí celek.
66'
Paredes byl zcela jasně faulován ve snaze vyvést míč do bezpečí a soupeř mohl klidně vidět žlutou kartu, hra ovšem pokračuje.
64'
Di Maríův centr byl tečován zdí do bezpečí. Následuje roh.
63'
Je z toho přímý kop pro PSG, Mandanda si staví zeď.
62'
Žlutou kartu dostává Hiroki Sakaj (Olympique Marseille), který zastavil unikajícího Mbappého, jenž by šel zřejmě sám na bránu. Tohle mohla být možná i červená karta.
62'
Amavi hledal dobrým centrem před bránou své spoluhráče, avšak nepovedlo se.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Leandro Paredes.
59'
Žlutou kartu dostává Juan Bernat (Paris Saint-Germain FC), který se snažil útok hostů zastavit.
59'
Sakaj včas zastavil míč směřující před jeho brankáře a zaútočit může Marseille.
58'
Di María trefil pouze zeď, PSG u míče zůstává.
57'
Mbappé skončil na travnaté ploše a jeho celek rozehraje přímý kop.
57'
Navas si teď nerozuměl s obránci, neboť vyběhl pro volný míč, avšak právě jeden ze spoluhráčů jej odkopl pryč, třebaže k tomu neměl žádný důvod.
55'
Domácí si dlouho přihrávali mezi sebou, před pokutovým územím Marseille přihrávku pokazili a o míč přišli.
53'
Stootman našel přihrávkou na střed volného Sarra, který to zkusil z dálky, ale mířil příliš vysoko nad bránu.
52'
Benedetto nebyl o mnoho úspěšnější, sice na rozdíl od spoluhráče zamířil mezi tři tyče, avšak jeho slabý pokus nemohl Navasovi nadělat velké potíže.
51'
Germain netrefil míč hlavou tak, jak by si přál a zamířil místo do brány kamsi do vzduchu.
50'
Naopak mohlo zahrozit na druhé straně, Icardi však včas k balónu nedoběhl, jako první u něj byl Mandanda a poté byl pískán ofsajd.
49'
Zatím drží ve druhé půli míč na kopačkách převážně hosté, ovšem Navas si na něj zatím nesáhl.
47'
Sakaj hodně špatně centroval, míč letí daleko do zámezí.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Jordan Amavi.
46'
Tak to bylo parádní přestavení v podání giganta z PSG. První šanci si sice vypracovali hosté, ovšem poté už byli nebezpeční prakticky jen domácí hráči, jenž pálili do černého hned čtyřikrát. O góly se podělili Icardi a Mbappé, oběma borcům tak chybí jeden zásah k hattricku. Dosáhne na něj některý z hráčů? Případně oba? Nebo se nějakým zázrakem povede Marseille duel zdramatizovat? To ukáže druhý poločas.
45+1'
44'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Gólové hody v první půli ještě nekončí. Di María vyslal krásným pasem do úniku KYLIANA MBAPPÉHO, který vystřelil na bližší tyč, a i když si vyběhnuvší Mandanda na balón sáhl, vytěsnit mimo svoji svatyni jej už nedokázal.
42'
Payet znovu v akci, tentokrát tečoval míč, jenž přiletěl do pokutového území z pravé strany, avšak Navas mohl zůstat úplně v klidu.
41'
Sám faulovaný hráč rozehrál, míč poslal před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal kulatý nesmysl tečovat za Navasova záda.
40'
Pro hostující tým se naskýtá dobrá možnost v podobě přímého kopu, podaří se mu snížit?
39'
Žlutou kartu dostává Colin Dagba (Paris Saint-Germain FC), který hodně tvrdě skosil Payeta. Domácí fans sice pískají, ale trest zasloužený.
38'
Kimpembe znovu zapojuje do hry svého spoluhráče v bráně, kterému adresuje přihrávku téměř od středové čáry.
37'
Mbappé si nedokázal přehodit posledního bránícího hráče a do šance se tak tentokrát nedostal.
35'
Po dlouhé době se míče dotkl i Navas, avšak bylo to jen po malé domů. Jeho spoluhráči zřejmě chtějí, aby také měl nějakou práci, jinak v poslední době brankář PSG v bráně spíše mrzne.
32'
Domácí vedou už o tři góly a dočkal se i KYLIAN MBAPPÉ. Verratti parádně odcentroval na pravou stranu, kde byl volný Di María, který místo rychlého zakončení volil ještě přihrávku po zemi na opačný kout, kam právě naběhl zcela volný Mbappé, jenž střílel do zcela prázdné brány.
32'
Mbappé se teď rozhodl přihrávat, resp. tedy centrovat z brankové lajny před bránu, avšak hostující brankář byl připraven a míč letící vzduchem lapil do rukou.
30'
Mbappé v obrovské šanci nechal vyniknout jen Mandandu. Hvězda PSG běžela v přečíslení s Icardim, místo přihrávky na střed volila střelu na vzdálenější tyč, avšak kapitán Marseille konečky prstů vytáhl jeho pokus na rohový kop.
30'
Payet na druhé straně byl při své útočné akci faulován, ale hra pokračuje.
29'
Icardi mohl vsítit hattrick, míč se mu ale zamotal a vyběhnutý brankář jej stačil odrazit do bezpečí.
28'
Domácí pokračují v aktivitě, po faulu rozehrají ze středové lajny.
26'
Domácí vedou už o dva góly. Verratti načasoval parádní centr na MAURO ICARDIHO, který se vyhnul ofsajdu a zblízka hlavou překonal vyběhnutého Mandandu.
25'
Hosté se vymanili ze sevření pouze za cenu zakopnutí míče do autu.
23'
Icardi běžel osamocen na hostujícího gólmana, ovšem ten, jako správný kapitán, podržel svůj tým, když střelci zmenšil úhel a výtečně míč vyrazil.
23'
Di María je zatím hodně aktivní, nyní se snažil projít přes protihráče do zakončení, ale nepovedlo se.
21'
Strootman si na rozdíl od soupeře ofsajdové postavení nepohlídal a hra je tak přerušena.
20'
Marseille si vynutilo faul a rozehrávat bude na polovině PSG.
19'
Di María se vyhnul ofsajdové pasti a zakončoval z ostrého úhlu na levé straně, jenže mířil hodně nepřesně a brankáře vůbec neohrozil.
18'
Marquinhos se dostal do zakončení, hlavou poslal míč do země a od ní se poté balón odrazil jen do zámezí.
17'
Domácí tým rozehraje další roh.
16'
Di María se snažil co to šlo, ovšem prudký pas před brankovou čárou už nedostihl. Rozehrávat od brány tak bude Mandanda.
15'
Hosté si teď přihrávají na své straně a z hlediště se ozývá pískot.
13'
Následoval centr do pokutového území, kam nabíhal Ćaleta-Car, avšak hlavou míč jen lehce tečoval a nezamířil jej tam, kam by chtěl.
12'
Domácí se provinili na své straně faulem a musí se stáhnout ke své svatyni.
10'
A udeřilo na druhé straně. MAURO ICARDI dostal před bránou až trestuhodně mnoho prostoru, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti sice kapitán hostů výborně vyrazil, jenže na následnou dorážku stejného hráče byl už krátký.
10'
Tohle byla velká šance Marseille. Benedetto zůstal trestuhodně volný v pokutovém území, po přihrávce z levé strany střílel do bližšího horního rohu brány, navíc do protipohybu brankáře, avšak minul.
9'
Domácí teď míč poslali obloukem pouze k Mandandovi, který jej lehce ukryl do náruče.
7'
Di María po přenesení míče na pravou stranu zkoušel rychle vyslat do šance Mbappého, který si nabíhal na střed, ale míč tečoval bránící protihráč ke svému brankáři. Ten mohl balón schovat do rukou a zabránit tak hrozícímu nebezpečí.
7'
Benedetto odkopl míč do bezpečné vzdálenosti, zmocnili se jej opět domácí hráči.
6'
Druhý roh pro PSG.
4'
Znovu stejný hráč zakončoval, tentokrát po rohovém kopu a trefil boční síť.
4'
A Mbappé se dostal do zakončení, které bylo zblokováno na rohový kop.
3'
Maxime López se snažil projít přes trojici protihráčů, ale to se mu nezdařilo a do útoku vyráží soupeř.
2'
Ovšem hosté se přeci jen málem ocitli v šanci, avšak Benedetto si příliš dlouho hrál s míčem a nakonec o něj přišel.
2'
Maxime López si nedokázal zpracovat míč, ten mu utekl za postranní lajnu.
1'
Domácí se dostali do první šance, když po pěkné kombinaci střílel Di María, avšak nepřesně.
1'

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Silva (C), Kimpembe, Bernat – A. Herrera, Marquinhos, Verratti – Di María, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – A. Diallo, Paredes, Sarabia, Draxler, Cavani, Choupo-Moting.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Rongier, Strootman, Maxime López – Germain, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Álvaro González, Amavi, M. Sanson, Aké, Radonjić, Chauí.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, F. Haquette.
Poslední vzájemné zápasy

PSG – Marseille 3:1
Marseille – PSG 0:2
PSG – Marseille 3:0
Marseille – PSG 2:2
Olympique Marseille má také velké ambice, ale zatím si hosté nevedou úplně podle představ. Celek Marseille zatím nasbíral 16 bodů a nachází se až na šesté pozici. Hosté v posledním kole hráli doma se Štrasburkem a byla z toho výhra 2:0. Hostující celek by potřeboval znovu bodovat za tři body, ale na hřišti bohatého celku to bude hodně složité.
Paris Saint-Germain FC je samozřejmě největším favoritem na zisk titulu. A domácí už tuto roli po slabším začátku začínají naplňovat. PSG má po deseti kolech 24 bodů a při skóre 21:5 se nachází na prvním místě. Před druhým Nantes mají domácí k dobru pět bodů a před dnešním soupeřem bodů osm. V posledním kole hrálo PSG na hřišti Nice, kde vyhrálo 4:1. Hvězdný celek je velkým favoritem, ale uvidíme, jak si povede.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu poslední zápas 11. kola, což bude zároveň jeho šlágr, protože Paris Saint-Germain hostí Marseille. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.