Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Montpellier - 1. února 2020   17:35

Paris SG
8' Sarabia  • 41' Di María (Sarabia) • 44' Congré(vl.)  • 57' Mbappé (Neymar) • 65' Kurzawa
5:0
(3:0)
Paris SG
Navas – Meunier, Kouassi, Kimpembe (C), Kurzawa – Di María, Gueye, Verratti (75. Paredes), Sarabia (69. Cavani) – Mbappé (69. Icardi), Neymar.
S. Rico – A. Diallo, Draxler, Cavani, Icardi, Kehrer, Paredes.
Montpellier
Bertaud – Le Tallec, Hilton (C), Congré – Souquet, Ferri (76. Sambia), Savanier, Oyongo – Laborde (19. Carvalho), Delort, Mollet (63. Chotard).
Carvalho – Camara, Chotard, Ristić, Sambia, Vidal, Yun.

S konstatováním, že Paris Saint-Germain bere další tři body, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
V utkání mezi PSG a Montpellierem bylo k vidění pět branek, ale také dvě červené karty, které ovlivnily střetnutí – zejména ta v úvodním poločase. Domácí mužstvo tak potvrdilo roli obrovského favorita a duel si patřičně užilo. Naopak HSC je rádo, že má tento souboj za sebou, protože se neustále bránilo.
90+1'
90'
Do situace zasáhl VAR a šestá branka PSG neplatí! Edinson Cavani se totiž nacházel v těsném ofsajdu, a tak hlavička mířící k tyči už nic neznamenal. přesto po konečném hvizdu je Cavani odměněn fanoušky, kteří prozpěvují jeho jméno!
88'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Joris Chotard (Montpellier HSC). Hostující hráč nejprve trefil Neymara dlaní do obličeje a nyní došlápl na nohu Presnela Kimpembea.
86'
Z přímého kopu a hlavně ostrého úhlu to zkusil sám Neymar, jehož pokus brankář vyrazil. Hlavou se pak o dorážku postaral Layvin Kurzawa, jenže Mathis Carvalho se stihl přesunout a na brankové čáře zasáhl.
85'
A ještě jedna žlutá karta, kterou vidí Arnaud Souquet (Montpellier HSC). Hostující obránce šel do skluzu, kterým trefil pronikajícího Neymara.
84'
Žlutou kartu dostává Leandro Paredes (Paris Saint-Germain FC), který nesouhlasil s nedovoleným zákrokem spoluhráče a pustil si pusu na špacír.
84'
Dlouho to netrvalo a u míče se nacházejí znovu domácí, kteří znovu v pohodě přešli na útočnou polovinu. Ovšem jejich další kombinace neměla dlouhého trvání.
83'
Registrujeme první velkou šanci na straně hostujícího mužstva! Zpoza velkého vápna se napřáhl Joris Chotard, jenž mířil do levého spodního rohu branky. Balon před Navasem ještě skočil, ovšem přesto gólman zasáhl.
81'
Žlutou kartu dostává Joris Chotard (Montpellier HSC), který dlaní trefil Neymara na bradu. Brazilec se v dnešním střetnutí často nachází na zemi.
80'
Do konce střetnutí schází už pouze deset minut, ale dávno je o vítězi rozhodnuto. Otázkou jen zůstává, o kolik gólů Paris Saint-Germain zvítězí.
78'
V pokutovém území se dělal prostor Edinson Cavani, který si pomohl rukou, a tak Vitorino Hilton skončil na zeleném pažitu. Domácímu hráči je tak odpískán útočný faul.
77'
Fanoušci PSG se skvěle baví a sledovali další akci svého celku. Ovšem další centr z pravé strany, byl odvrácen za postranní čáru.
76'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Junior Sambia.
75'
Na Neymarův centr si do vápna naběhl Mauro Icardi, jehož hlavička mířila do prostoru tří tyčí. Jenomže zakončení nebylo razantní, a tak v pohodě zasáhl Mathis Carvalho.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Leandro Paredes.
74'
Hostující hráči získali míč, který okamžitě posílali na soupeřovu polovinu, kde byl v náběhu útočník. Jenomže celou situaci přečetl Presnel Kimpembe, který včas zasáhl.
72'
Za šestnáctkou přišel další faul Montpellier a k přímému kopu se pak postavil Edinson Cavani. Jeho dělovka by asi mířila k pravé tyči, ale trefil jen zeď.
70'
Ihned mohla zafungovat spolupráce Maura Icardiho a Edinsona Cavaniho. Ovšem prvně jmenovaný přihrávku na nabíhajícího spoluhráče nedostal.
69'
Kylian Mbappé je hodně rozladění z toho, že byl vystřídán. Francouzský reprezentant si dlouhou dobu něco vysvětloval s trenérem.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Mauro Icardi.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Edinson Cavani.
68'
Ángel Di María krásným pasem našel v šestnáctce Neymara, který si pracoval balon na hrudi, ale následně zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče.
65'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Po centru od rohového praporku se PSG zakončení nedočkalo, ovšem dál bylo na míči. Po chvíli přišla přihrávka před branku, ale Mathis Carvalho míč vyrazil před sebe. U penaltového puntíku se nacházel LAYVIN KURZAWA, jenž je tak další střelcem.
64'
Krásná akce v podání PSG proběhla na pravé straně, odkud se pak o přihrávku před branku pokusil Thomas Meunier. Jenomže výborně zapracoval Vitorino Hilton, jenž poslal míč na roh.
63'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Joris Chotard.
62'
Do pokutového území hostujícího celku mířil další balon, jenomže celou akci překazil Mathis Carvalho, jenž výborně vyběhl.
61'
Publikum je na nohou, z lavičky se totiž zvedl Edinson Cavani, který by mohl přijít do hry. Dalšími rozcvičujícími jsou Thilo Kehrer, Julian Draxler a Mauro Icardi.
60'
Brazilský virtuóz Neymar se znovu pokoušel projít do šestnáctky sám. Ovšem hostující hráči zahustili střed hrací plochy a hvězdu míče zbavili.
57'
Tak jsem to asi zakřikl, protože PSG se znovu raduje ze vstřelené branky! Neymar poslal přihrávku mezi obránce, kam se také vydal KYLIAN MBAPPÉ. Francouzský útočník oklamal brankáře kličkou a následně poslal míč za brankovou čáru.
56'
Asi se čekalo, že Paris Saint-Germain vsítit další góly, ovšem opak je pravdou. Domácí hráči nikam nespěchají, z čehož je otrávený trenér PSG.
55'
Jordan Ferri se sice dostal přes tři soupeře, ale následně si balon ukopl. Hlavní rozhodčí ponechanou výhodu zrušil, jelikož fauloval Neymar.
54'
Na pravé straně tentokrát pracoval Thomas Meunier, jenž si pohybem řekl o míč. Jenomže PSG nic velkého nevymyslelo a navíc se po chvíli dopustilo faulu.
53'
Hráči v bílých dresech jsou znovu pod tlakem, PSG znovu v poklidu kombinuje na útočné polovině.
51'
Presnel Kimpembe sice zastavil pronikajícího soupeře, jenomže Montpellier bude rozehrávat alespoň rohový kop. Ovšem centr od praporku byl nepřesný a skončil mimo hrací plochu.
49'
I druhý poločas pokračuje tam, kde skončil první! Do šestnáctky vnikl Kylian Mbappé, který sice přehodil brankáře, ovšem balon zamířil do vnější strany tyče.
47'
Pro domácí je dobrou zprávou, že Brazilec Neymar je v pořádku. Právě on vystřelil z penaltového puntíku, ale zamířil do místě, kde byl připravený gólman.
46'
Pokračujeme v utkání, v němž je ve hře také největší aspirant na titul. Právě PSG rozehrálo druhý poločas a znovu volí postupný útok.
46'
Úvodnímu poločasu kralovalo PSG, které se třemi zásahy ujalo pohodlného vedení. Domácí celek tak prokázal svou kvalitu a oslabeného soupeře demoluje. Jediné, co tento tým musí mrzet je fakt, že v nastaveném čase nejspíše přišlo o Neymara. Naopak Montpellier se musel téměř neustále bránit a hostům ani nepomohl fakt, že byl vyloučen Dimitry Bertaud.
45+4'
45+4'
Po centru z pravé strany se na zadní tyči natahoval osamocený Presnel Kimpembe, který na balon nedoskočil. Je jasné, že v prvním poločasu se už nic zásadního nestane.
45+1'
K postranní čáře přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že de budou hrát ještě dvě minuty.
44'
Tak tohle je velmi smolná situace pro Montpellier! Centr od praporku mířil na první tyč, kde se nacházel Téji Savanier, jenž odkopem trefil DANIELA CONGRÉHO do hlavy. Balon následně zamířil k zadní tyči, kde Mathis Carvalho nemohl být.
43'
Po rychlé kombinaci se na pravé straně šestnáctky objevil Thomas Meunier, který přihrával před bránu, ale PSG bude kopat jen další roh.
41'
V závěru poločasu PSG navyšuje své vedení! ÁNGEL DI MARÍA si narazil míč s autorem prvního gólu a zamířil do šestnáctky. Následný lob domácímu křídelnímu hráči vyšel, a tak se mohl vydat se spoluhráči radovat.
40'
Kombinace PSG mířila na pravou stranu, odkud přišel centr do malého území, kde vládne brankář Mathis Carvalho.
39'
Florent Mollet (Montpellier HSC) je dalším potrestaným hráčem, když ze strany podrazil brazilskou hvězdu.
38'
Žlutou kartu dostává Neymar (Paris Saint-Germain FC), který byl nespokojen s výrokem sudího. Brazilec tak dlouho protestoval, až byl potrestán.
38'
Úvodní poločas se blíží ke konci a stále jsme viděli pouze jednu branku. Tentokrát PSG bude rozehrávat roh, jelikož Neymarův centr srazil Florent Mollet.
36'
Neymar přihrál na francouzského reprezentanta, který byl zády k brance. Kylian Mbappé se rychle otočil, ovšem balon poslal jen tři metry na bránu.
35'
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyč, kde se nacházel osamocený Daniel Congré. Jeho hlavička ale mířila jen doprostřed branky, kde byl připravený Keylor Navas.
34'
Montpellier se z přímého kopu pokusilo ohrozit přímo branku, jenomže zakončení zamířilo jen do zdi.
33'
Žlutou kartu dostává Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain FC), který za hranicí pravidel zastavil pronikajícího soupeře.
31'
Před brankou na centr nedosáhl Kylian Mbappé, a tak míč proskákal do zadní části pokutového území, kde se nacházel Pablo Sarabia. Jeho snažení bylo nepřipravené a míč tak letěl nad bránu.
30'
Sice se hraje téměř neustále na jedné polovině hrací plochy, ovšem nikterak pohledné a vzrušující střetnutí rozhodně nesledujeme.
28'
Centry sice létají před branku hostujícího celku, ovšem obránci si s nimi vědí rady. Paris Saint-Germain tak bude rozehrávat další rohový kop.
27'
Hráči hostujícího mužstva hrají hodně složitě a znovu přišli o balon. PSG znovu vymýšlelo přihrávku do šestnáctky, která ale neprošla.
26'
Hráči v černých dresech znovu zastavili soupeře a sami se vydali o akce. Z pravé straně vápna pak zakončoval Kylian Mbappé, jehož pokus nohou vyrazil Mathis Carvalho.
24'
Neymar si mohl vybrat hned dvě varianty přihrávky, přesto se vydal do šestnáctky na vlastní triko. Ovšem na hranici pokutového území byl zastaven.
22'
Na útočné polovině byl dohrán Neymar, jehož poslal nedovoleně na zelený pažit Arnaud Souquet. Tohle muselo hvězdu Paris Saint-Germain pořádně bolet.
21'
Další pas domácího celku mířil za obranu, kam se také vydal Pablo Sarabia. Balon ovšem zamířil jen vedle hostující brány.
20'
K rozehrání přímého kopu se postavil opět Neymar, jehož pokus proletěl těsně vedle pravé tyče. Brazilec byl velmi blízko, ovšem Mathis Carvalho by pokus asi měl.
19'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Mathis Carvalho.
16'
Tak tohle je pro hostující celek velkou komplikací! Za pasem za obranu se vydal Kylian Mbappé, proti němuž vystartoval brankář Dimitry Bertaud (Montpellier HSC), jenž zasáhl rukou mimo pokutové území.
15'
Žlutou kartu vidí Thomas Tuchel (Paris Saint-Germain FC), kterému se nelíbila prodleva pro odpískání prohřešku. Domácí trenér je známým bouřlivákem.
14'
Na druhé strany se do pokutového území naběhl Andy Delort, jehož pokus zamířil nad branku. Jeho snažení bylo zbytečné, protože střele předcházel ofsajd.
13'
K přímému kopu se postavil Brazilec Neymar, jenž balon nasměřoval do zdi. PSG tak bude rozehrávat rohový kop.
12'
Montpellier zastavilo další akci soupeře jen nedovoleným způsobem, a tak Paris Saint-Germain bude rozehrávat standardní situaci.
10'
Deset minut hry je minulostí a domácí mužstvo je již ve vedení. PSG je velkým favoritem ,což také potvrzuje od samého začátku.
8'
tentokrát už se domácí celek ujímá vedení! Neymar sice středem do šestnáctky neprošel, ale obránci se nepodařilo udržet stabilitu a míč odehrát pryč. Balonu se tak chopil PABLO SARABIA, jehož technické zakončení zamířilo do černého.
6'
První střelu také vyslalo hostující mužstvo, ovšem balon zamířil jen vedle brány. Zpoza vápna se napřáhl Florent Mollet, jenž nezamířil přesně.
5'
Paris Saint-Germain vstřelilo branku, která pro ofsajd neplatí! Kylian Mbappé se nacházel těsně za obráncem, a tak další snažení bylo zbytečné. Ovšem popišme si akci dál, balon pak totiž šel před branku, odkud se nemýlil osamocený Pablo Sarabia.
4'
Obrázek hry je stále stejný, PSG totiž dál hledá cestičku do šestnáctky soupeře. Ovšem Montpellier hraje hodně houževnatě!
3'
Na levé straně se přes dvojici soupeřů prohnal Neymar, který následně odcentroval. Ovšem Kylian Mbappé do šestnáctky teprve mířil, a tak měli obránci snadnou úlohu.
2'
Paris Saint-Germain nastupuje do dnešního střetnutí v černých dresech, naopak Montpellier zvolilo bílou sadu. Vraťme se na trávník, kde domácí vyslali centr do šestnáctky, pro který si vyběhl Dimitry Bertaud.
1'
Jdeme na to, utkání bylo zahájeno. Po nákopu hostujícího celku se balonu zmocnilo PSG, které ihned volí postupnou kombinaci.
1'
Kobe Bryan už není mezi námi, ale dočkal se aktuálně velkého aplausu. Všichni hráči PSG začínali rozcvičku se dresy s jménem slavného basketbalisty. Budiž mu lehká zem!
Poslední vzájemné zápasy

Montpellier – PSG 1:3
Montpellier – PSG 3:2
PSG – Montpellier 5:1
PSG – Montpellier 4:0
Montpellier – PSG 0:0
Montpellier HSC na tom také není vůbec špatně. Hostující celek se rozjel a předvádí velice dobré výkony. Hosté zatím nasbírali 33 bodů a nachází se na čtvrté pozici, když na druhou Marseille ztrácí devět bodů. Třetí Rennes má pouze o čtyři body více. Z posledních tří zápasů hosté získali plný počet bodů. Naposledy hostili Dijon a byla z toho výhra 2:1.
Paris Saint-Germain FC je samozřejmě největším favoritem na mistrovský titul a hvězdný celek to potvrzuje. PSG už nasbíralo 52 bodů a je na první pozici, když před druhým Marseille má k dobru už deset bodů. Vypadá to tedy, že je rozhodnuto. Ve 21 zápasech domácí celek nastřílel už 52 branek a má samozřejmě nejlepší útok v lize. V posledních kole hrál pařížský celek na hřišti sedmého Lille a byla z toho výhra 2:0. Nejlepším střelcem hostů je Neymar a Mbappé, oba vstřelil 13 branek.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi PSG a Montpellierem. Jasným favoritem je samozřejmě domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.