Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Nice - 5. února 2020   19:00

Reims
77' Abdulhamíd (Chavalerin)
1:1
(0:0)
Nice
50' Lees-Melou  (Búdawí)
Reims
P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Dingomé (74. Touré) – Kamara, Cassama, Chavalerin, Cafaro (23. Kutesa) – Sierhuis (13. Mbuku), Dia.
Lemaitre – Mbuku, Konan, Munetsi, Kutesa, Touré, Romao.
Wattellier – Berthomieu, Boutry
Stade Auguste-Delaune, Reims
Nice
Benítez – Hérelle, Danilo, Dante, M. Sarr – Búdawí (87. Wagué), Lees-Melou, Thuram (74. Burner), Maurice – Ganago, Dolberg (73. Durmisi).
Clementia – Nsoki, Maolida, Lusamba, Durmisi, Wagué, Burner.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4.
Střely mimo: 5:0.
Rohy: 9:6.
Ofsajdy: 6:0.
Fauly: 11:7.
Jenže z toho už žádné nebezpečí nepřišlo, takže v tomto utkání se nakonec body budou dělit po remíze 1:1. Hostující fotbalisté se sice dostali do vedení, a to pět minut po začátku druhého poločasu, když Pierre Lees-Melou využil skvělého centru do šestnáctky a nedal brankářovi šanci na zákrok. Remeš poté tlačila svého soupeře a dočkala se zaslouženého vyrovnání. Po rohovém kopu se do míče hlavičkou opřel Júnis Abdulhamíd, který rozvlnil síť za gólmanem hostí a dal tak definitivní tečku za skórem dnešního zápasu.
90+3'
90+2'
Tak nakonec uvidíme ještě jednu přidanou minutku. Domácí fotbalisté se totiž dostali ještě k centru ze strany, ale ten hosté odvrátili na rohový kop.
90+1'
Nyní už je to takové hodně divoké, kdy především Remeš se snaží dostat ještě do brankové příležitosti. Samá však dělá hodně zbytečných chyb v rozehrávce.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty!
89'
Nice bylo dalším týmem, který se o to samé pokusil, avšak centr z pravé strany nebyl ani trochu přesný. Predrag Rajković proto může v klidu odkopávat.
88'
Oba týmy nyní spoléhají především na rychlé akce, avšak ani jeden z nich se po ní ještě nedostal k nějakému vážnějšímu zakončení. Vypadá to na remízu.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Moussa Wagué.
86'
Na druhé straně se o rychlý útok pokoušeli také domácí, ale ani oni nebyli s atakem po lajně úspěšní. Dobrou práci totiž odvedl obránce hostí, jenž míč zblokoval.
85'
Nice předvedlo navíc dobrou útočnou akci, kdy obrana Remeše byla znovu otevřená. Dante tentokrát pálil, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
84'
Nathanaël Mbuku předvedl velmi dobré napadání, po kterém získal míč na obránci domácích. Ten mu však vrátil stejnou mincí a o balón ho zase obral.
83'
Míč nyní léta z jedné strany na druhou a vidíme opravdu hodně hlavičkových soubojů na obou stranách hřiště. Dokáže ještě někdo vstřelit vedoucí branku?
82'
Danilo se sice dostal přes svého soupeře k balónu, ale pomohl si rukama. Toho si hlavní rozhodčí všiml, takže mu faul posléze také odpískal.
81'
Také hostující fotbalisté si na své konto připsali rohový kop, ale po něm žádné větší nebezpečí nevzniklo. Domácí obrana si poradila bez problémů.
80'
Je před námi posledních deset minut do konce základní hrací doby a stav už je srovnaný. Nice sice vedlo, ale jeho vedení ukončil Abdulhamíd přesnou hlavičkou.
78'
Žlutou kartu dostává Xavier Chavalerin (Stade de Reims).
77'
Reims právě vstřelilo branku!
Jenže vadit jí to nemusí, jelikož stačila jedna standardní situace, po které je srovnáno! Chavalerin vyslal centr od rohového praporku, na který si naskočil JÚNIS ABDULHAMÍD, na jehož prudkou hlavičku neměl Walter Benítez nárok.
76'
Remeš má nějakých patnáct minut do konce základní hrací doby a nadál prohrává o jednu branku Čas se jí pomalu ale jistě začíná krátit.
75'
Na hřišti se nám tak během nějaké minutky objevily rovnou tři nové tváře. Tím pádem domácí tým už nemůže střídat, zatímco ten hostující ještě jednou ano.
74'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Tristan Dingomé, přichází El Bilal Touré.

Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Patrick Burner.
73'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Riza Durmisi.
72'
Žlutou kartu dostává Moreto Cassama (Stade de Reims).
72'
Kasper Dolberg se však na druhé straně dostal do velmi otevřené obrany domácího celku. Jeho střela na zadní tyč však byla sražena domácím obráncem.
71'
Nice se v tomto utkání ještě nejspíše bude hodně strachovat o výsledek. Je totiž pod solidním tlakem, kterého ještě domácí fotbalisté nedokázali využít.
70'
Konečně se i domácí dostali do nějaké šance! Axel Disasi měl tu první, ale tu zastavil před brankovou čárou jeden z obránců! Následně ještě střílel Xavier Chavalerin, avšak Walter Benítez svým skokem tento balón lapil do rukavic.
69'
Remeš už je zase na balónu a snaží se dobývat šestnáctku soupeře. Nathanaël Mbuku dostal přihrávku do strany, načež posílal pas na hranici šestnáctky.
67'
Khéphren Thuram už pádil po levé straně až do nějaké šance, ale Hassane Kamara předvedl skvělý obranný zákrok a jeho zajímavou šanci dokázal zastavit.
66'
Rozhodčí nechává dnešnímu zápasu takový volnější rámec, ale nějaké ostřejší zákroky za hranou jsme také neviděli. K tomu nepadla ještě ani žlutá.
65'
Rajković předvedl na druhé straně velmi dobré čtení hry! Přišla totiž přihrávka za obranu, za kterou si běžel hráč hostí, ale nakonec byl o kousek pomalejší.
64'
Smyčka okolo šestnáctky hostujícího celku se navíc začíná hodně utahovat. Centry však zatím bez velkých problémů dokáže Nice získávat a odpalovat.
63'
Moreto Cassama vyslal přízemní centr do šestnáctky, který Khéphren Thuram zastacil. Jeho spoluhráč mohl míč odkopnout, ale nechal ho dojet na roh.
62'
Domácí se nyní dostali až k centru před branku, ale hostující obrana zatím působí velmi jistě. Jinak je ale Nice pod obrovským tlakem...
61'
Remeš drží většinu času míč na útočné polovině, zatímco hostující fotbalisté se soustředí hlavně na obranu. Domácím se obranný blok nedaří překonat.
60'
Už je za námi první hodina hry, po které nadále vede Nice o jednu branku, kterou dalo po pěti minutách druhé půle. Podaří se mu udržet toto vedení?
58'
Další šance Nice, avšak znovu to není vedení o dvě branky! Igniatius Ganago posunul míč do strany, kam si naběhl Hišám Búdawí, jenže Predrag Rajković vyrazil míč na roh.
57'
Moreto Cassama se na druhé straně hnal dopředu, ale ukousl si příliš velké soustu. Vrhnul se totiž mezi trojici obránců, která ho o míč rychle obrala.
56'
Hosté hrozí hodně z rychlých protiútoků, takže jsme viděli další šanci! Tentokrát ale přihrávku před branku stihl na poslední chvíli odklidit obránce.
55'
Remeš se navíc celkem rychle dostala k centrovanému míči, avšak ten domácí obrana srazila na roh. Po něm větší šance na domácí straně nevznikla.
54'
Hassane Kamara měl velké starosti s tím, aby stihl míč ještě na hrací ploše. Nakonec to však udělal dobře a vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
53'
Fotbalisté v červených dresech předvedli ztrátu na útočné polovině, ale Nice toho nijak nedokázalo využít. Předvedlo totiž velmi nepřesnou nahrávku.
52'
Remeš sice byla aktivnější na začátku druhé půle, ale na to se ve fotbale nehraje. Prohrává tak o jednu branku a bude muset ještě hodně zabrat.
50'
Nice právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Hosté navíc posléze rychle rozehráli a jako první se v tomto utkání dostávají do vedení. Hišám Búdawí dostal přihrávku do strany, odkud vyslal krásný centr! Na ten si úplně osamoceně naběhl PIERRE LEES-MELOU, který poslal balón neomylně do sítě!
50'
Domácí pokračují v aktivitě a měli dobrou šanci! Po zmatkách v obraně hostujícího celku se totiž Moreto Cassama dostal ke střele z voleje, ale trefil jen někoho před bránou!
49'
Khéphren Thuram je právě velmi důrazně napomínán, vlastně klidně mohl za toto držení soupeře dostat žlutou kartu. Zatím je z toho však menší pokárání.
48'
Právě Thomas Foket se nakonec pokoušel o centr do šestnáctky, ale ten byl zablokován prvním stojícím obráncem. Domácí se nadále drží na balónu.
47'
Thomas Foket kombinoval s dvojicí spoluhráčů na hodně malém prostoru. I když to v jednu chvíli nevypadalo na nějaký úspěch, vybojovali alespoň aut.
46'
Už nám začal i druhý poločas dnešního utkání a oba tmy do něj vstupují se sestavami, se kterými dohrávaly ten první. Domácí už museli střídat dvakrát dnes.
46'
Je za námi první poločas tohoto zápasu, ve kterém jsme nakonec neviděli ani jednu branku. Většinu první půle byli aktivnější domácí fotbalisté, ale ti ani jednu ze svých šancí nedokázali využít. Ke konci prvních pětačtyřiceti minut měli značné šance i hosté, avšak ani oni nedokázali vstřelit žádnou branku. Domácím však první poločas přinesl hned dvě ztráty, jelikož z důvodu zranění zadního stehenního svalu museli střídat Kaj Sierhuis a Mathieu Cafaro.

Další půle začne přibližně v 20:03.
45+2'
45+2'
Malang Sarr se postavil k rozehrávce standardní situace, ale ta nebyla vůbec zahraná dobře. Přišel hodně nízký centr, který odvrátil první obránce.
45+1'
Nice je v závěrů prvního poločasu rozhodně aktivnějším týmem, zatímco Remeš se hlavně brání. Přitom většinu první půle to bylo spíše naopak.
45'
44'
Na druhé straně se Remeš již poněkolikáté v dnešním zápase provinila ofsajdovým postavením. Walter Benítez proto mohl nakonec odkopávat od branky.
43'
Igniatius Ganago vymyslel krásnou přihrávku do šestnáctky, ale zase z toho není branka! Predrag Rajković předvedl dobrý zákrok, když střelu na zadní tyč vytěsnil levou nohou!
42'
Nathanaël Mbuku si nabíhal na přihrávku, ale Danilo dobře odhadl směr balónu. Následně ho chtěl o svého soupeře otřít, ale od něj šel míč do zámezí.
41'
Dereck Germano Kutesa předvedl dobrou defenzivní práci, díky které se dostal k balónu. On sám se už hnal do protiútoku, ale byl zfaulován.
40'
Do konce prvního poločasu nám chybí nějakých pět minut a k tomu ještě nějaké nastavení. Thomas Foket chtěl centrovat, ale míč mu sjel po kopačce a skončil hodně v zámezí. Odkop od branky hostí.
39'
To byla snad první větší šance domácích, ale stála za to! Búdawí dostal krásný pas do šestnáctky, kdy chtěl pálit z voleje, ale obránce srazil míč na roh ještě před střelou!
38'
Domácí se sice hnali znovu dopředu, kdy zase přišla průniková přihrávka mezi obránce. Domácí útočník si ale nepohlídal ofsajd, který mu byl odpískán.
37'
Nice se delší časový úsek drží na míči, na což domácí fanoušci nebyli v průběhu první půle moc zvyklí. K tomu navíc hosté vybojovali faul na útočné půlce.
36'
Christophe Hérelle dostal přihrávku do křídla a jednou kličkou se dokázal zbavit hned dvou soupeřů. Hosté ale nakonec na hranici šestnáctky o míč přišli.
35'
Fotbalisté v červených dresech budou mít po prvním poločase rozhodně větší držení balónu, ale zatím jim to k vedoucí brance nijak moc nepomohlo.
34'
Domácí mohli jít v tomto zápase do vedení! Nathanaël Mbuku vyslal pěknou přihrávku na svého spoluhráče. Tím byl nejspíše Hassane Kamara, jenž si naběhl za obránce, ale jeho střelu po zemi Walter Benítez chytil!
32'
Xavier Chavalerin to nevymýšlel vůbec špatně, jenže nakonec to neklaplo. Jeho přihrávka totiž nebyla přesná, Nathanaël Mbuku byl navíc v těsném ofsajdu.
31'
Remeš znovu kombinuje, ale zatím jen na své obranné polovině. Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka dobře, ale hráč domácího týmu byl ve velkém ofsajdu.
30'
A už je za námi prvních třicet minuty hry, tedy vlastně jedna třetina tohoto utkání. Stav je nadále srovnaný, ale lepším týmem jsou zatím domácí fotbalisté.
29'
Nice předvedlo hrubou chybu na obranné polovině, takže Remeš se dostala k dalšímu centr. Mbuku ho ale poslal nízko, takže trefil jen hráče domácích.
28'
Remeš se proto dostala do dalšího protiútoku, ale tentokrát zafungovala hostující obrana na jedničku. Navíc ještě Nice vybojovalo autové vhazování.
27'
Hišám Búdawí dostal přihrávku do strany, ale místo centru to chtěl vzít na sebe. To se neukázalo jako chytré řešení, jelikož hosté o balón nakonec přišli.
26'
Nice bylo pod tlakem, a tak nyní může být rádo, že Khéphren Thuram byl faulován. Hosté se proto mohou po delší době dostat na dostřel branky domácích.
25'
Nathanaël Mbuku působí hodně aktivním dojmem od svého příchodu na hřiště a byl to on, kdo tentokrát centroval. I nyní je z toho ale jen rohový kop.
24'
To nebyla vůbec špatná šance! Domácí předvedli rychlou akci, kdy přihrávku do druhé vlny obdržel Nathanaël Mbuku, jenže jeho střela byla na posledních chvíli sražena na roh.
23'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Dereck Germano Kutesa.
22'
Nice se snažilo znovu využít výhodu jednoho muže v poli navíc, ale tento centr neměl moc šancí na úspěch. Domácí obrana znovu zafungovala dobře.
21'
Od druhého zranění se hra ještě nepřerušila, takže Remeš musí hrát i nadále v deseti lidech. I v současné době však drží míč na svých kopačkách.
20'
Jenže to byl také prostor, kde nakonec přišla na domácí straně ztráta. Hosté to následně zkusili dlouhou přihrávkou, ale tu zachytil obránce Remeše.
19'
Remeš proto hraje jen v deseti lidech, ale zatím ji to nemusí nijak trápit, jelikož je to právě ona, kdo drží balón na svých kopačkách na polovině hřiště.
18'
Na domácí straně zřejmě neproběhlo zrovna nejlepší rozcvičení, jelikož už dva hráči museli z důvodu zranění zadního stehenního svalu v dnešním zápase skončit.
17'
Nebylo to vůbec marné, Predrag Rajković totiž nakonec musel zasahovat! Mathieu Cafaro se navíc taktéž zachytil za zadní stehenní sval a bude muset střídat!
16'
Kasper Dolberg neustál souboj na útočné polovině, což bylo posouzeno jako faul na domácí straně. Tak uvidíme, jestli z toho uvidíme nějakou větší šanci.
15'
Zatím nevidíme zrovna nějak pohledný fotbal. Oba týmy se sice snaží hodně útočit, ale ani jeden z nich nemá nějakou větší převahu na hřišti.
14'
O další útočnou akci se tentokrát postarala Remeš, načež vybojovala i rohový kop. Centr na zadní tyč nebyl špatný, ale hlavička šla hodně nad břevno.
13'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Kaj Sierhuis, přichází Nathanaël Mbuku.
12'
Střídání za chvíli opravdu proběhne, ale jako první přišel rohový kop v podání Nice. Ten šel jen na přední tyč, kde domácí obrana bez potíží zasáhla.
11'
Kaj Sierhuis zůstává sedět na zemi a bude muset být ošetřován! Drží se za zadní stehenní sval a zde by mohlo přijít vynucené střídání! Už takto brzy...
10'
Pierre Lees-Melou zachytil nižší centr, takže se jeho tým může dostat z pod tlaku a uklidnit hru. Kasper Dolberg vyslal dobrou hlavičku na přední tyč, ale domácí gólman stihl zasáhnout!
9'
Fotbalisté v červeném se zatím prezentují o něco aktivnějším výkonem. Hostující obrana ale působí velmi kompaktně a nepouští je do větších šancí.
8'
A nakonec Remeš neměla špatnou šanci, ale Walter Benítez zasahovat nemusel! Tristan Dingomé totiž mířil jen do hráče před sebou, který míč zastavil.
7'
Domácí tak přečkali další rychlou hostujícího celku, a tak se mohou znovu hnát dopředu. Zatím je to postupný útok, ale blíží se rychle k šestnáctce.
6'
Alexis Claude Maurice táhl celou akci svého týmu, ale byl to právě on, kdo poslal nepřesnou přihrávku. Proto může Predrag Rajković odkopávat od brány.
5'
Již je za námi prvních pět minut hry, ve kterých jsme sice viděli jednu zajímavější šanci, ale jinak nic většího. Snad brzy uvidíme nějakou branku.
3'
I domácí celek se už pokoušel o první útočnou akci, ale ta nebyla úspěšná. Zatím se hra odehrává především okolo poloviny, nikdo nemá nějakou převahu.
2'
A my jsme hned v úvodu zápasu viděli první větší šanci utkání! Predrag Rajković nepředvedl dobrý výběh, ale Hišám Búdawí měl k míči o něco dále než obránce!
1'
A dnešní zápas mezi Remeší a Nice v rámci francouzské Ligue 1 právě začal! Domácí se postaral o výkop a hrají v červeném, hosté pro změnu v modré.
1'

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Dingomé – Kamara, Cassama, Chavalerin, Cafaro – Suk Hjun-Čun, Dia.
Náhradníci: Lemaitre – Mbuku, Konan, Munetsi, Kutesa, Touré, Romao.

OGC Nice: Benítez – Hérelle, Danilo, Dante, M. Sarr – Búdawí, Lees-Melou, Thuram, Maurice – Ganago, Dolberg.
Náhradníci: Clementia – Nsoki, Maolida, Lusamba, Durmisi, Wagué, Burner.

Rozhodčí: Wattellier – Berthomieu, Boutry.
Poslední vzájemný zápas:

Nice – Remeš 2:0

Branky: 32. Cyprien (Lees-Melou), 41. Hérelle

OGC Nice: Benítez – Hérelle (66. Burner), Dante, M. Sarr – Atál, Lees-Melou, Danilo, Coly – Cyprien – Ganago (74. Dolberg), Maurice (83. Thuram).
Náhradníci: Clementia – Pelmard, Maolida, Thuram, Lusamba, Burner, Dolberg.

Stade de Reims: Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Kamara – Romao (60. Munetsi), Chavalerin – Oudin (70. NKada), Cafaro (75. Kutesa), Doumbia – Dia.
Náhradníci: Lemaitre – Kutesa, Sissoko, Suk Hjun-Čun, Munetsi, NKada, Maresic.
OGC Nice

Nice je na tom vlastně stejně jako jeho dnešní soupeř, takže vlastně uvidíme souboj dvou sousedů v tabulce! Také ono totiž získalo třicet dva bodů ve dvaadvaceti utkáních a na osmém místě je jen kvůli horšímu skóre. Má sice podstatně lepší útok, který už má na svém kontě třicet dva bodů, jenže jich inkasovalo rovných třicet, celkově je to tedy +2. V posledních třech zápasech se hostům dařilo velmi slušně, jelikož zapsal dvě remízy a jednu výhru. Remizovali totiž s Angers a Rennes, načež následovalo vítězství proti Lyonu.
Stade de Reims

Remeš je na tom zatím velmi slušně a drží se na dostřel evropským pohárům. Po dvaadvaceti kolech má totiž na svém kontě slušných třicet dva bodů, které ji stačí na pěknou sedmou pozici. Domácí fotbalisté nestřílejí moc branek, vždyť jich mají na svém kontě jen jednadvacet! Zdobí je však druhá nejlepší obrana celá ligy, která dosud svým soupeřům povolila jen patnáct branek. Remeš brala z posledních tří zápasů veškeré možné varianty výsledku, tedy výhru, remízu i porážku. Nejprve remizovala s Amiens, následně prohrála s Métami, zatímco v posledním utkání vyhrála s Angers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.