Reims - Rennais | ONLINE | 16.2.2020 17:00 | Ligue 1 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Rennais - 16. února 2020   17:00

Ukončeno
Reims
72' Touré 
1:0
(0:0)
Reims
Sestavy:
P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Kamara – Dia (79. Romao), Chavalerin, Cassama, Munetsi, Doumbia (90+3. Mbuku) – Touré.
Náhradníci:
Lemaitre – Dingomé, Donis, Kutesa, Konan, Mbuku, Romao.
Rozhodčí
Batta – Aube, Courbet
Stade Auguste-Delaune, Reims
Rennais
Sestavy:
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa (46. Boey) – Bourigeaud, N'Zonzi, Siliki (76. Del Castillo) – Raphinha, Siebatcheu (56. Niang), Tait.
Náhradníci:
Salin – Camavinga, Boey, Del Castillo, Gboho, Niang, Gelin.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Reims, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, i tentokráte jsme viděli celkem dost nefotbalových momentů. Reims bylo přesto směrem dopředu aktivnější, díky čemuž si vysloužilo zisk pokutového kopu, což vedlo k jediné brance. Rennes nevyšel ani závěrečný tlak.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:17.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Nathanaël Mbuku.
90+3'
Raphinha se mohl stát hrdinou svého celku, avšak jeho zakončení si dokázal Rajković pohlídat. Rennes se v závěru tohoto zápasu dostává k náporu.
90+2'
Doumbia nyní nasbíral cenné vteřinky na polovině soupeře, domácí se navíc dostali do zakončení. Chavalerinova rána ovšem směřovala pouze do protihráče.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě se bude něco málo nastavovat.
88'
Raphinha kroutil standardní situaci směrem do branky, přičemž se Rajković vydal směrem k míči. To vedlo ke srážce, po které skončil na zemi právě Rajković.
87'
K vidění byl další nedovolený zákrok, po kterém se na zemi ocitl hostující Niang. Rennes tak muselo rozehrát urychleným způsobem směrem na druhou stranu.
86'
Domácí hráči se pochopitelně nikam netlačí, v tomto případě jim hrál do karet zisk autového vhazování. Traoré nakonec dokázal oslovit kolegu Foketa.
85'
Jenomže domácí mají i nadále ofenzivní choutky, jeden takový dokázal skluzem překazit obětavě hrající Gnagnon. Rennes bude navíc zahrávat volný kop.
84'
Na pořadu dne byl rohový kop pro domácí celek. Chavalerin si dával s rozehrávkou celkem dost načas, nakonec si útočným faulem pomohl domácí Munetsi.
82'
Žlutou kartu dostává Raphinha (Stade Rennes FC).
79'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Jacques-Alaixys Romao.
78'
Hosté už celkem dlouhou dobu roztáčejí kombinace kousek od pokutového území, jenomže Reims si plní obranné povinnosti. Rajković tak bude moci odkopávat.
77'
Rennes se konečně dokázalo usadit na polovině soupeře, kde došlo k chytrému roztažení na pravou stranu, kde se Niang nedokázal dostat kolem Disasiho.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Romain Del Castillo.
75'
Uvnitř pokutového území se do zakončení tlačil Niang, avšak proti němu stála hned trojice protihráčů. Střela byla zablokována, na řadu přijde další autové vhazování.
74'
Ihned po rozehrávce se do problémů dostal rozehrávající da Silva, kterému se u postranní lajny povedlo trefit napadajícího hráče, čímž vybojoval autové vhazování.
73'
Do konce tohoto zápasu tak zbývá zhruba dvacet minut, domácí mají nakročeno ke třem bodům. Rennes však má celkem dost času na případné vyrovnání.
72'
Reims právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil EL BILAL TOURÉ, který to zkoušel k pravé tyči, zatímco se hostující brankář Mendy vydal k opačné konstrukci.
71'
Hlavní sudí ještě celou situaci projednal s videorozhodčím, který byl stejného názoru! Pokutový kop pro Reims to skutečně bude.
70'
Je tu pokutový kop pro domácí!
69'
Aby toho nebylo málo, tak se do kombinace zapojil také domácí brankář Rajković, který pro změnu poslal míč do volného prostoru, kde se nacházel Kamara.
68'
Mendy mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž to nakonec zkusil vysokým odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde si počínal nedovoleně Niang.
67'
Do útočení se před malým momentem zapojil také hostující Niang, avšak jeho nahrávka byla skutečně hodně nepřesná, neboť našla pouze kopačku Diy.
62'
K hezkému projektilu se dostal aktivně hrající Doumbia, který zkoušel své štěstí pravou nohou. Jeho střelecký pokus ovšem skončil v rukavicích brankáře Rennes.
61'
Ze vzdálenosti šestadvaceti metrů od branky to nakonec na sebe vzal Bourigeaud, jehož přímý střelecký pokus se nakonec zakroutil zhruba metr vedle branky.
60'
Tohle by už mohlo být hodně nebezpečné. Domácí Cassama totiž hasil situaci před pokutovým územím, Rennes bude zahrávat velice zajímavou standardku.
59'
Žlutou kartu dostává Moreto Cassama (Stade de Reims).
59'
Do vzdušného souboje se posléze pokoušel dostat domácí Touré, který ovšem proti přesile protihráčů neměl šanci na úspěch. U míče nyní je obránce Disasi.
58'
Mendyho odkop od branky byl velice přesný, u postranní lajny si ho totiž našel pozorný Traoré. Jeho předávka na Raphinhu byla pro změnu nepovedená.
57'
Posléze se Kamara pokoušel udržet míč na hrací ploše, dle výroku sudích se mu to nakonec už nepovedlo. To znamená autové vhazování pro zadáka Traorého.
56'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází M'Baye Niang.
55'
Sledovali jsme standardní situaci v podání domácích, která se kroutila směrem do malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal Gnagnon, jenž zakročil.
54'
Po levém křídle se pohotově dostal na druhou stranu domácí Kamara, který se po souboji s protihráčem ocitl na zemi. Reims bude zahrávat další standardku.
53'
U středového kruhu se povedlo Traorému vystihnout nahrávku, jenomže to bylo ze strany Rennes vše. Na opačné straně pro změnu mířil nad branku Doumbia.
52'
Míč se navíc poté dostal zpět ven z hrací plochy, z čehož pramenilo autové vhazování pro hostující celek. Traoré si vybral Silikiho, který ovšem skončil na zemi.
51'
Ani další útočná snaha Stade de Reims nevyšla. Na pravém křídle se sice Foket dostal k centru, avšak v pokutovém území našel pouze hlavu pozorného Da Silvy.
50'
Domácí hráči tentokráte v poklidu pracovali s míčem na vlastní polovině, odkud se Abdelhamid dostal za půlící čáru, odkud volil roztažení hry na Chavalerina.
49'
Posléze byl k vidění celkem důrazný zákrok v podání naskakujícího Disasi, který doslova poslal k zemi Raphinhu. Hlavní sudí tento faul pochopitelně odpískal.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si to po levém křídle namířil hostující Traoré, kterému se nepovedlo kvalitně nahrát. Navíc se jednalo o další ofsajd Rennes.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Sacha Boey.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který rozhodně nebyl zrovna atraktivní. Sledovali jsme totiž vyrovnanou partii, jenž navíc nepřinesla ani jednu vyloženou šanci. Oba celky se navíc střídaly ve vedení útočných akcí, nicméně obrany dnes podávají velice dobré výkony.
45'
První poločas skončil.
44'
Foketovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže poté ho přeci jenom poslal daleko za brankovou čáru, což pro Mendyho neznamenalo žádnou práci.
42'
Reims si pro změnu vyzkoušelo rohový kop z levé strany, avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal obránce Gnagnon.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Na jistotu se rozhodl jednat domácí Abdelhamid, který odkopával na druhou stranu. Tam se Dia prodíral do zakončení, místo střely však zbytečně hledal Doumbiu.
39'
Lea Siliki se tentokráte zjevil na levém křídle, odkud se také pokoušel o centr. Ani tentokráte nenašel svého spoluhráče, nýbrž pouze vracejícího se Disasiho.
34'
Reims se povedlo odkopnout směrem na Tourého, který navíc uspěl ve vzdušném souboji. Sklepnutí pod sebe ovšem našel Lea Siliki, který založil rychlou protiakci.
33'
Je za námi něco málo přes třetina hry, zatím čekáme na první branku. Sledujeme maximálně vyrovnané utkání, které dokonce nepřineslo vyloženou šanci.
32'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil domácí Abdelhamid, který se ihned poté pokoušel založit útočný výpad, který rychle ukončil Maouassa.
31'
Dlouhý pas se stal snadnou kořistí domácího Disasiho, který při snaze o odkop trefil napadajícího Taita. Od něj se míč odrazil do zámezí, na řadu přijde odkop.
29'
Za dalekonosným pasem se jako první dostal Doumbia, který ihned pod sebou hledal Munetsiho. Druhý jmenovaný svým centrem našel pouze protihráče.
28'
Reims se přesto daleko nedostalo, což mohlo být klíčové. Raphinha si totiž navedl míč na levou nohu, na jeho hezký centr Siebatcheu přeci jenom nedosáhl.
27'
Po delší době se k balónu dostal také domácí brankář Rajković, který i tentokráte na jistotu rozehrál po zemi na Disasiho, jenž vyvezl míč na druhou stranu hřiště.
26'
Mendy i v tomto případě raději rozehrával po zemi na Gnagnona, který mu posléze raději vrátil zpět. Hostující brankář proto raději odkopával na druhou stranu.
25'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, na první přesný zásah stále čekáme. Rennes převzalo otěže duelu, s míčem kombinuje na útočné polovině.
24'
To mohla být kuriózní branka. Chavalerinovi se nepovedlo přesně nahrát, míč tak směřoval k brankáři Mendymu, který podklouzl, avšak přesto rychle vstal.
23'
Nakonec jsme se dočkali dalšího střeleckého pokusu, avšak ten prolétl vysoko nad brankou Rennes. Následně měl velké problémy s rozehrávkou zadák Da Silva.
22'
Reims si posléze vybojovalo rohový kop z levé strany, k jehož rozehrávce se postavil Chavalerin. Jeho centr si ovšem našel Gnagnon, který prodloužil za sebe.
21'
S rozehrávkou přispěchal vypomoct také Cassama, který navíc po rychlé otočce s míčem zkoušel přenést hru na levou stranu, což se mu povedlo na jedničku.
16'
Poté to zhruba z pětadvaceti metrů od branky zkoušel Doumbia, kterému se zakončení zas tak moc nepovedlo. Směřovalo do boční sítě, Mendy tak nezasahoval.
15'
Rajković nyní navíc pracoval s míčem daleko od svého pokutového území, kde měl ovšem na rozehrávku dost času. Rennes zatím nezkouší aktivně napadat.
14'
Také Rajković to v tomto případě zkoušel výhozem do strany, kde ovšem Kamara nenahrál přesně. Raphinha si počínal stejně, k míči se tak opět vrací domácí.
13'
Domácí celek si tak alespoň vybojoval rohový kop z levé strany, který se ovšem snesl pouze do rukavic brankáře Mendyho, jenž ihned vyhodil na volného Taita.
12'
Gnagnon si opět splnil obrannou povinnost, tentokráte na poslední chvíli odkopl míč od nohy Diy. V opačném případě bychom sledovali vyloženou příležitost.
11'
Reims se posléze rozhodlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde se ovšem daleko nedostal Kamara. Toho eliminoval Raphinha, který poté přišel o balón.
10'
Gnagnon si nebral servítky, naopak odklízel míč pouze za cenu autového vhazování. Foket hledal vedle stojícího Munetsiho, který vracel opět na nohu Rajkoviće.
9'
V krátkém časovém sledu muselo být opět pískáno. Napadající Lea Siliki totiž místo hracího předmětu trefil pouze soupeře, Reims i nyní rozehrálo nakrátko.
8'
Domácí celek se zatím nikam moc netlačí, naopak v úvodu tohoto zápasu neustále zkouší zapojovat do kombinace také Rajkoviće, který se tak stává dalším obráncem.
7'
Po nedovoleném zákroku ve středu hrací plochy skončil na zemi domácí Chavalerin, který si nakonec došel pro faul. Reims okamžitě rozehráli po zemi nakrátko.
6'
S míčem si pro změnu opět zahrál brankář Rajković, který s rozehrávkou nikam nepospíchal. Naopak si vybral Abdelhamida, jenž mu po chvíli vracel zpět.
5'
Rennes celkem dlouho kombinovalo u vlastního pokutového území, kde navíc hodně riskoval obránce Maouassa, kterého osvobodila píšťalka hlavního sudího.
4'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Rajković, který místo odkopu zkoušel roztáhnout hru na pravou stranu, odkud Foket nakopával na druhou stranu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali vysoký nákop na Tourého, před kterým se ale povedlo zakročit pozornému Taitovi, který odvracel za cenu prvního autu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, jenž budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Utkání začne s mírným zpožděním.
Úvodní sestavy:

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Kamara – Dia, Chavalerin, Cassama, Munetsi, Doumbia – Touré.
Náhradníci: Lemaitre – Dingomé, Donis, Kutesa, Konan, Mbuku, Romao.

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa – Bourigeaud, N'Zonzi, Siliki – Raphinha, Siebatcheu, Tait.
Náhradníci: Salin – Camavinga, Boey, Del Castillo, Gboho, Niang, Gelin.

Rozhodčí: Batta – Aube, Courbet.
Stade Rennes FC

Na opačné straně ovšem stojí Rennes, který patří k příjemným překvapením letošního ročníku francouzské nejvyšší soutěže. Rennes totiž momentálně okupuje třetí pozici, avšak manko na vedoucí PSG je více než dvacetibodové. Hostující tým tohoto duelu přesto může být maximálně spokojen, v tuto chvíli by si totiž zaručil kvalifikaci o Ligu mistrů. Rennes v posledních týdnech začalo výsledkově strádat, vyhrálo totiž "pouze" dva z posledních pěti duelů. Rennes ovšem čeká na výhru dva duely, nejprve totiž v pikantním souboji proti Lille prohrálo výsledkem 0:1, v minulém kole navíc remizovalo na domácí půdě s Brestem 0:0.
Stade de Reims

Fotbalisté Reims letos nepodávají vůbec špatné výkony, ty momentálně stačí na dvanáctou pozici tabulky, což není zas tak špatné. Reims do této chvíle nasbíralo třiatřicet bodů, navíc náskok na barážovou pozici je v tuto chvíli sedmibodový. Reims se ovšem může dívat i směrem k evropským pohárům, čtvrté Lille má totiž pouze sedmibodový náskok. Domácí celek tohoto zápasu však v posledních dvou ligových duelech nedokázal ani jednou zvítězit, po výhře nad Angers totiž přišel na řadu nerozhodný výsledek proti Nice. V minulém kole navíc Reims nestačilo na Štrasburk, kterému podlehlo výsledkem 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Stade de Reims a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
31. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 27 22 2 3 75:24 68
2. Marseille 28 16 8 4 41:29 56
3. Rennais 28 15 5 8 38:24 50
4. Lille 28 15 4 9 35:27 49
5. Reims 28 10 11 7 26:21 41
6. Nice 28 11 8 9 41:38 41
7. Lyon 28 11 7 10 42:27 40
8. Montpellier 28 11 7 10 35:34 40
9. Monaco 28 11 7 10 44:44 40
10. Angers 28 11 6 11 28:33 39
11. Štrasburk 27 11 5 11 32:32 38
12. Bordeaux 28 9 10 9 40:34 37
13. Nantes 28 11 4 13 28:31 37
14. Stade Brest 28 8 10 10 34:37 34
15. Metz 28 8 10 10 27:35 34
16. Dijon 28 7 9 12 27:37 30
17. St. Etienne 28 8 6 14 29:45 30
18. Nîmes 28 7 6 15 29:44 27
19. Amiens 28 4 11 13 31:50 23
20. Toulouse 28 3 4 21 22:58 13
Články odjinud