Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Marseille - 10. ledna 2020   20:45

0:1
(0:0)
Marseille
84' Strootman
Rennais
Mendy – Maouassa, Morel, Da Silva (C), H. Traoré – Bourigeaud, Siliki (90+2. Gnagnon), Camavinga (86. Tait), Raphinha – Niang, Del Castillo (78. Hunou).
Salin – Tait, Da Cunha, Hunou, Gboho, Nyamsi, Gnagnon.
Millot – Drouet, Hebrard
Roazhon Park, Rennes
Marseille
Mandanda (C) – Amavi, Ćaleta-Car, Álvaro González, B. Sarr – M. Sanson, Kamara, Rongier (82. Strootman) – Payet, Benedetto (77. Maxime López), Radonjić (65. Germain).
Pelé – Germain, Aké, Chauí, Maxime López, Perrin, Strootman.

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:17.
A máme tu konec! Marseille potvrdila úlohu mírného favorita a vítězí na půdě konkurenčního Rennes nejtěsnějším poměrem 1:0. Rozdílovou trefu vsítil zhruba deset minut před závěrečným hvizdem střídající Kevin Strootman, který do té doby nepobyl na trávníku ani dvě minuty. Přitom domácí byli hlavně po změně stran aktivnějším výběrem a porážka je pro ně příliš krutá.
90+7'
90+6'
Domácí nedokázali zahrozit ani po tomto rohovém kopu a je zřejmě rozhodnuto.
90+5'
Do šestnáctky protivníka se teď vydal i Mendy, ovšem po zahrání rohového kopu drží balón v náručí připravený Mandanda.
90+4'
Rennes rozjíždělo další akci z vlastní poloviny. Nyní bude zahrávat rohový kop.
90+3'
Stade to rozhodně nezabalilo, ovšem útočného faulu se nyní dopustil Niang.
90+2'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Joris Gnagnon.
90+2'
Rennes hraje na velké riziko, hosté se však do brejků zatím nedostávají.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Na levé straně se hezky uvolnil Tait, ale svou přihrávkou našel jen pozorného Mandandu.
89'
Sanson atakuje střídajícího Hunoua a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
88'
Na pravé straně předvedl krásnou individuální akci Raphinha, ale z mírného úhlu míří jen do boční sítě.
87'
Rennes už nemá moc času, i přesto se snaží tlačit do zakončení!
86'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Flavien Tait.
85'
Mendy zřejmě nepříjemně narazil do tyče a musí být ošetřen!
84'
Marseille právě vstřelilo branku!
Na a hosté se v závěru z ničeho nic dostávají do vedení! Payet svým tvrdým přímým volným kopem orazítkoval bližší konstrukci, k dorážce se dostal střádající KEVIN STROOTMAN a ani ne po dvou minutách strávených na trávníku se parádně trefuje k protější tyči. Bez asistence.
83'
Tak pozor! Millot konzultuje celou situaci s VAR a uvidíme, jestli se náhodou nejednalo o červenou kartu!
82'
Da Silva teď velmi nevybíravým způsobem atakoval Maximeho Lópeze a vidí žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Kevin Strootman.
81'
Hra je teď hodně rozkouskovaná a zatím to nevypadá, že by byla k vidění nějaká branka.
80'
Raphinha si hezky zpracoval vysoký balón, pak ale akrobaticky zakončuje příliš vysoko.
79'
Payet je lehce frustrován a za nesportovní chování vidí žlutou kartu.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Adrien Hunou.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Maxime López.
77'
Bourigeaud nejprve přišel o míč a pak se dopustil útočného faulu.
76'
Na obou výběrech je znát, že hlavně nechtějí udělat chybu a hraje se tak mnohem opatrněji.
75'
Stade se snaží tlačit dopředu, ale není mu to nic platné.
74'
Do konce utkání chybí zhruba dvacet minut, rozehrávat budou hosté.
73'
Camavinga předvedl smělý průnik, ale o míč vzápětí přišel.
72'
Raphinha si nabíhal za defenzívu protivníka a jen těsně před ním odkopl míč do bezpečí Mandanda. Nicméně vzrušení je zbytečné, jednalo se totiž o ofsajd.
71'
Marseille je v druhém dějství horším výběrem a je vidět, že mu docházejí síly.
70'
Na pravé straně šestnáctky se zjevil osamocený Del Castillo, ale nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil.
69'
Nyní zahrozil Payet a rána mu sedla, výtečný zákrok však předvádí brankář Mendy!
68'
Hra je nyní zastavena, rozehrávat bude Marseille v blízkosti půlící čáry.
67'
Camavinga dnes dostává zabrat, opět leží na trávníku a musí být ošetřen.
66'
Rennes teď bylo hodně blízko k otevření gólového účtu! Po dlouhém centru a hlavičkovém souboji se opřel do míče z voleje Raphinha a jeho skákavá rána proletěla jen o decimetry vedle vzdálenější konstrukce!
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Valère Germain.
64'
Domácí nikam nespěchají a v poklidu kombinují na vlastní polovině.
63'
Amavi zastavil Camavingu, u balónu zůstává Rennes.
62'
Marseille po delší době rozjíždí akci, ale s míčem se nachází v blízkosti půlící čáry.
61'
Niang se snažil poslat míč před branku, defenzíva Marseille však byla pozorná.
60'
Přízemní pokus Bourigeauda z otočky snadno likviduje připravený Mandanda.
59'
Rennes se nachází na útočné polovině, nyní ale o míč přišlo.
58'
Bourigeaud si nabíhal na centr mezi dva protihráče a upadl, píšťalka rozhodčího Millota však zůstala němá.
57'
Álvaro González byl faulován, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
56'
Tenhle centr byl lahůdkou pro Mandandu, který snadno ukrývá míč ve svých rukavicích.
55'
V souboji dvou sedmnáctek byl úspěšnější Maouassa, který vybojoval autové vhazování.
54'
Nyní jsme viděli nepřesnosti v rozehrávce ba obou stranách, balón se momentálně nachází v blízkosti půlící čáry.
53'
Raphinha zkusil další souboj jeden na jednoho, ale i v tomto případě o míč přišel. Zatím to nevypadá, že by se hra výrazněji rozhýbala.
52'
Marseille nyní opět uklidnila hru a vydala se dopředu, před aktivním Radonjićem je dříve u míče brankář Mendy.
51'
Camavinga se drží za kotník, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
50'
Kamara nyní nepříjemně přišlápl Camavingu a vidí žlutou kartu.
49'
Domácí rozhodně ve druhém poločase ožili a snaží si vytvořit náskok.
48'
Marseille vyrobila chybu při rozehrávce, ale Raphinha toho nedokázal využít.
47'
Mendy s rozehrávkou nespěchal, nicméně ihned na to se ujali balónu hosté.
46'
Hned v úvodní šanci druhé půle se pokusil hlavičkovat Benedetto, ale brankář Mendy nemá větší problémy.
46'
Snad až teď se i s pomocí hlasatele utkání podařilo odklidit nepořádek z hrací plochy a vše už je připraveno.
Začátek zdržují domácí fanoušci, kteří zaházeli prostor gólmana Mandandy mnoha stuhami a jinými předměty.
Přestávka se lehce protáhla a rozhodčí teprve nyní přichází na hrací plochu.
První poločas je za námi. Po opatrnější úvodní polovině se hra rozhýbala, nicméně branka k vidění nebyla. Nejblíže ke skórování měl Álvaro González, který orazítkoval tyč po necelé půlhodině hry. Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+4'
45+3'
V samém závěru mohli domácí rozehrát ještě jednu standardku, ale k tomu nakonec nedojde.
45+2'
Akce Rennes končí po útočném faulu Del Castilla.
45+1'
Siliki byl faulován, domácí mohou rozehrávat na vlastní polovině.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
První poločas se spíše dohrává, ani jeden tým se nijak výrazně netlačí.
43'
Po zahrání rohového kopu vyrážejí dopředu hosté.
42'
Bourigeaud napřáhl z dvaadvaceti metrů a Mandanda se musel blýsknout, balón skvělým způsobem odvrací na rohový kop.
41'
Hosté kombinují na vlastní polovině a soupeři prakticky nepůjčují balón.
40'
Amavi se pokusil zahrozit na levé straně, ale o míč vzápětí přišel.
39'
Sarr si nyní vyslechl důraznou domluvu od rozhodčího a opravdu si musí dát pozor, jednu žlutou kartu totiž už má.
38'
Payet se nyní dopustil útočného faulu na Silikiho.
37'
Mírný favorit z Marseille koruží kolem šestnáctky protivníka.
36'
Po přímém volném kopu se jeden z domácích hráčů probojoval k hlavičkovému pokusu, ale Mandanda s ním neměl problém a drží balón v rukavicích.
35'
Na trávníku se evidentně přiostřilo. Ćaleta-Car na pravé straně evidentně zastavil Del Castilla a nemůže následovat nic jiného, než žlutá karta.
34'
Marseille je momentálně aktivnější a snaží se něco vymyslet.
33'
Hra se nyní rozhýbala a oba celky se snaží zahrozit.
32'
Traoré si na levé straně velmi nevybíravě vyšlápl na Payeta a po zásluze vidí žlutou kartu.
31'
Bourigeaud nemířil špatně, ale vzdálenější tyčku minul zhruba o metr.
30'
Žlutou kartu za svůj zákrok na Silikho vidí Sarr.
29'
Z ní se pokusí zahrozit Bourigeaud. Žlutou kartu za svůj zákrok na Silikho vidí Sarr.
28'
Rennes bude zahrávat velmi nebezpečný přímý volný kop z hranice pokutového území! Rozhodčí Millot nejprve nařídil penaltu, po konzultaci s VAR ji ale odvolal a bude to standardní situace!
27'
Marseille byla hodně blízko k otevření skóre! Po rohovém kopu netrefil míčzadní tyče jeden z domácích hráčů, následně se balón odrazil na kopačku Álvara Gonzáleze ten svým přízemním projektilem orazítkoval levou tyč!
26'
Mendy si nerozuměl při rozehrávce s Maouassou a při odkopu míč vůbec netrefil. Měl štěstí, následovat bude jen rohový kop.
25'
Centr z křídla nebyl přesný, Mandanda může v poklidu rozehrát.
24'
Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu bez vyložených možností.
23'
Kamara si udělal dostatek místa ke střele, ta však byla přizvednuta obětavým Morelem a Mendy snadno ukrývá míč ve svých rukavicích.
22'
Radonjić se na pravé straně snažil individuálně zbavit Morela, ale to se mu nepovedlo a není z toho ani rohový kop.
21'
Radonjić byl faulován Del Castillem a Marseille tak má k dispozici další přímý volný kop.
20'
Ke standardní situaci se postavil Payet a z více jak pětadvaceti metrů míří vysoko nad.
19'
Benedetto měl nějaké zdravotní komplikace a musel být ošetřen na hrací ploše.
18'
Sanson byl evidentně podražen Silikim, Marseille tak bude rozehrávat přímý volný kop z nadějné vzdálenosti.
17'
Camavinga byl atakován Sansonem, k míči se tak znovu dostávají domácí.
16'
Po dlouhém nákopu za obranu si zpracoval míč na prsa Bourigeaud, jenomže zakončoval zády k brance nůžkami a horní tyčku zhruba o metr minul.
15'
Rennes se nemůže dostat z vlastní poloviny, nicméně oproti začátku utkání má přeci jen více ze hry.
14'
Del Castillo se řítil sám na Mandandu a trefil boční síť. Celé vzrušení bylo zbytečné, neboť se jednalo o velmi těsný ofsajd.
13'
Olympique byl zatlačen na vlastní polovinu, dlouhý nákop od své branky následně musel provést Mandanda.
12'
Camavinga si zpracoval balón rukou, z půlícího kruhu tak budou rozehrávat hosté.
11'
Na levé straně vhazoval Traoré, ovšem hosté se znovu okamžitě dostávají k balónu.
10'
Domácí neustále vyčkávají, tempo hry není nikterak vysoké.
9'
Marseille krouží kolem defenzívy protivníka, ovšem brankář Mendy nemá žádnou práci.
8'
Prozatím sledujeme opatrný průběh z obou stran, rychlé přechody hostujícího družstva do ofenzívy příliš zajímavé nejsou.
7'
Po centru z křídla dokázal celou situaci přečíst Mandanda a ukrývá míč ve svých rukavicích.
6'
Domácí se snažili přejít do rychlého brejku, ovšem obě defenzívy zatím fungují na jedničku.
5'
Na pravém křídle vybojoval míč Benedetto, jenomže pak neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Bourigeaudovi a nevybojoval ani rohový kop.
4'
Niang si nabíhal do velmi zajímavé pozice, ale nakonec byl přistižen v ofsajdu.
3'
Amavi nyní fauloval, u míče tak zůstávají domácí.
2'
Utkání zatím opatrném duchu, hosté kombinují na vlastní polovině.
1'

Stade Rennes FC: Mendy – Maouassa, Morel, Da Silva (C), H. Traoré – Bourigeaud, Siliki, Camavinga, Raphinha – Niang, Del Castillo.
Náhradníci: Salin – Tait, Da Cunha, Hunou, Gboho, Nyamsi, Gnagnon.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Amavi, Ćaleta-Car, Álvaro González, B. Sarr – M. Sanson, Kamara, Rongier – Payet, Benedetto, Radonjić.
Náhradníci: Pelé – Germain, Aké, Chauí, Maxime López, Perrin, Strootman.

Nejlepší střelci

V dresu domácího celku řádí hlavně Niang, který v této sezoně nastřílel už osm branek a je velkým tahounem svého celku. Na straně hostů je nejlepším střelcem Benedetto, který vstřelil o jednu branku méně, takže jich dal sedm. Doplním, že nejlepším střelce soutěže je Ben Yedder z Monaka, který nastřílel 13 branek.
Olympique Marseille je na tom ještě o něco málo lépe. Hosté totiž zatím nasbírali 38 bodů a patří jim druhá pozice, ovšem nutno dodat, že na vedoucí PSG ztrácí sedm bodů. Také celek Marseille má skvělou formu, protože z posledních pěti ligových zápasů čtyři vyhrál a jednou remizoval. Naposledy doma přivítal celek Nimes a byla z toho výhra 3:1.
Stade Rennes FC si v této sezoně zatím vede skvěle. Domácí celek má na svém kontě 33 bodů a nachází se na třetí pozici. Hlavně v posledních týdnech hrají domácí skvěle, protože vyhráli pět zápasů v řadě a mají fantastickou formu. Naposledy se celek Rennes představil doma s Bordeaux a byla z toho výhra 1:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu 20. kolo a my budeme sledovat jeho úvodní zápas, ve kterém celek Rennes hostí Marseille. Mírným favoritem jsou hosté, ale tento zápas může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.