Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Montpellier - 8. března 2020   17:05

Rennais
9' Maouassa (H. Traoré) • 28' Hunou (Tait) • 68' Tait (Camavinga) • 73' Del Castillo  • 87' Hunou
5:0
(2:0)
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa (82. Boey) – Tait, N'Zonzi, Camavinga, Siliki (70. Bourigeaud) – Del Castillo (76. Raphinha), Hunou.
Salin – Boey, Gelin, Gboho, Bourigeaud, Raphinha, Niang.
Pignard – Gringore, Haquette
Roazhon Park, Rennes
Montpellier
Rulli – Congré (46. Sambia), Hilton (C), Mendes – Ristić, Savanier (84. Yun), Le Tallec, Vargas (63. Ferri) – Mollet – Delort, Laborde.
Bertaud – Oyongo, Chotard, Ferri, Sambia, Camara, Yun.

Druhý poločas byl spíše exhibicí pro Stade Rennes i za velmi nepříjemného počasí. Výhra domácího týmu se nakonec zastavila na stavu 5:0! Domácí tým zcela ovládl utkání a zaslouženě vysoko vyhrál. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:10.
90+1'
90+1'
Ve středu hřiště se míč dostal na kopačky hráčů Montpelieru HSC.
90'
Rozhodčí nastaví pouze 1 minutu!
90'
Boey ztratil míč u levé postranní čáry.
90'
Ještě rohový kop pro Montpellier HSC.
89'
Rennes pozorně brání a jeho hráči chtějí, aby brankář Mendy udržel dnes čisté konto.
88'
Debakl Montpellieru HSC je tedy dle vývoje utkání dokonán.
87'
Rennes právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ADRIEN HUNOU, který poslal brankáře na druhou stranu a jeho přízemní střela byla přesná přesně dle potřeby – 5:0!
86'
Žlutou kartu dostává Pedro Mendes (Montpellier HSC).
86'
Sacha Boey vlétl velmi drze do pokutového území a Mendes ho musel stáhnout k zemi!
85'
První kontakt Yuna s míčem nebyl pro korejského hráče zrovna úspěšný.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Il-Lok Yun.
83'
Raphinha to zkusil znovu ze střední vzdálenosti a jeho střele příliš nechybělo, aby byla úspěšná. Zdá se, že tento náhradník co přišel pouze před malou chvíli na hřiště se zatím pouze zastřeluje.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Sacha Boey.
81'
Bomba Raphinha byla velmi ostrá, ale branku Montpellieru netrefila.
81'
Domácí hráči jsou i za obrovského náskoku skóre při chuti a baví je i nadále útočit.
80'
Raphinha byl odzbrojem účinným a čistým skluzem.
79'
Přihrávka do druhé vlny před branku je odkopnuta Le Tallecem na rohový kop pro Stade Rennes.
78'
A fanoušci se i za velmi nepříznivého počasí velice dobře baví.
77'
Žlutou kartu dostává Benjamin Bourigeaud (Stade Rennes FC).
Žlutou kartu dostává Junior Sambia (Montpellier HSC).
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Raphinha.
75'
Del Castillo byl nejprve faulován Mendesem následně a tvrději Le Tallecem a právem se proti druhému faulu ohradil.
74'
Hra Montpellieru HSC se úplně rozsypala a vypadá to na příliš velký debakl z Bretaně.
73'
ROMAIN DEL CASTILLO se rozhlédl a levačkou poslal míč po zemi do sítě, byť brankář Rulli nezareagoval vůbec zle – 4:0!
72'
A je nařízen pokutový kop pro hráče Stade Rennes!
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Benjamin Bourigeaud.
68'
Ani obrovský slejvák nezabránil domácím v další pohledné akce! Akce začala podél postranní čáry, hosté zbytečně protestovali, že míč již byl v autu (nebyl), balonu se ujal Eduardo Camavinga, který dostal výhodu od sudího poslal míč na levou stranu FLAVIENOVI TAITOVI, který si míč posunul do středu hřiště, a velmi dobře se trefil – 3:0!
67'
Vysoký presink dostatečně vystrašil hráče Montpellieru při rozehrávce z vlastního pokutového území, ale k zisku míče to nevedlo.
66'
Ani další centr zleva nebyl pro hráče Montpellieru úspěšný.
65'
A opět po rohovém kopu dobře v defenzívě zapracoval Steven N´Zonzi.
64'
Od levého rohového praporku bude rozehráván rohový kop Montpellier HSC.
63'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Thibaut Vargas, přichází Jordan Ferri.
61'
Del Castillo vyrazil na rychlou zteč obránce krásně obešel, ale branku svou střelou netrefil.
60'
Sambia zahnal Labordeho až příliš na levou stranu a centr také nebyl posléze povedený.
59'
Rozhodčí odpískal útočný faul Delorta, byť ten souboj s obráncem vypadal všelijak.
58'
Další nebezpečný centr byl odvrácen z pokutového území Montpellieru.
57'
Žlutou kartu dostává James Lea Siliki (Stade Rennes FC).
56'
Pedro Mendes se skácel k zemi po jednom kontaktu s hráčem Stade Rennes.
55'
Del Castillo si udělal parádní útok, správně nahrál nalevo rozběhnutému Flavienu Taitovi, jehož pas zpět před branku však již přes obranu Montpellieru neprošel.
54'
N´Zonzi výborně podržel míč pod tlakem a získal několik cenných desítek vteřin.
53'
Rohový kop Montpellieru byl razantně odkopnut daleko za půlící čáru obranou Stade Rennes.
52'
Mihailo Ristić aspoň na chvíli uklidnil hru Montpellieru HSC.
51'
A opět je hostující obrana pod tlakem a v obtížích.
50'
Ve středu hřiště po zákroku Le Talleca leží s bolestivou grimasou ve tváři James Léa Siliki.
49'
Domácí rohový kop změnu skóre nepřinesl.
48'
Maouassa nejprve obešel u postranní čáry Sambiu a následně od Vargas šel balon na rohový kop pro Stade Rennes. Zato domáíc obránce sklidil aplaus u fanoušků Rennes.
47'
V souboji dvou dvacettrojek si nedovoleně počínal Thibault Vargas.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Daniel Congré, přichází Junior Sambia.
46'
Statistika:

Držení míče: 58%:42%
Střely na branku: 4:1
Střely mimo branku: 1:4
Rohové kopy: 0:4
Fauly: 5:4
Stade Rennes zcela ovládlo první poločas a zaslouženě vede 2:0. Laborde z Montpellieru pouze dvakrát trefil konstrukci domácí branky. Druhý poločas by měl být zahájen cca v 18:05 hodin.
45'
45'
Rozhodčí nic navíc nenastaví a končí tak první poločas.
44'
Další zakončení hostí končí pouze střelou nad břevno branky Stade Rennes.
43'
Špatný pas na hranici pokutového území vyslal Maouassa.
42'
Domácí tým kombinuje kolem středové čáry.
41'
Centrovaný míč z přímého kopu byl obranou Rennes odvrácen mimo pokutové území.
40'
U pravé postranní čáry to bude přímý kop pro Montpellier HSC.
38'
Montpellier se zatím marně snaží něco vymyslet a hraje buď na své polovině hřiště nebo ve středu pole.
37'
Dlouhý nákop do pokutového území Rennes neprošel.
36'
Velká šance hostí na korekci jedna střela vyražená obráncem Gagnonem na brankové čáře, posléze Laborde napálil míč akrobaticky nůžkami do levé tyče!
34'
Labordeho ocitl ve velmi dobré pozici a jeho skvělou ránu obětavě srazil na rohový kop obránce Damien Da Silva.
33'
Míč na Traorého byl příliš dlouhý a končí v zámezí.
32'
Stade Renens je při chuti a stále udává tempo hry.
30'
První půlhodina vyšla domácím hráčům parádně.
29'
Hráči Montpellieru marně u rozhodčího upozorńovali na údajný ofsajd při gólové akci Rennes, branka platí.
28'
Další parádní věc v podání hráčů Rennes! Tentokráte kombinace po zemi, skvělou práci odvedl hráč Flavien Tait , který po celé útočné polovině ve sprintu vedl míč a poté ho předal zcela volnému ADRIENU HUNOU, který již nemohl zaváhat – 2:0!
26'
Rohový kop Montpellieru z levé strany mimo pokutové území odvrátil Steven N´Zonzi.
25'
Žlutou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC).
24'
Eduardo Camavinga se pustil na individuální výlet a na polovině hřiště ho doslova stáhl k zemi Savanier a žluté kartě neujde.
23'
Přímý kop pro hráče v bílých dresech.
22'
Hráč Rennes dobře nezpracoval míč a dopředu tak mohou hosté z Montpellieru.
21'
Hlavičkující Gaëtan Laborde měl parádní příležitost jak vyrovnat, ale hlavou trefuje pouze břevno domácí branky!
20'
Povedenou akci domácích zlikvidoval až brankář Gerónimo Rulli.
18'
Centr Maouassy byl ihned odehrán mimo pokutové území.
17'
Z osmnácti metrů to zkusil přízemním pokusem Maouassa, ale tomuto pokusu chyběl důraz.
16'
Několik pokusů o centr zablokoval svým tělem obránce Montpellieru Mendes.
15'
Gólové vedení Stade Rennes potvrzuje i jasné držení míče v první čtvrthodině 65% ku 35%.
14'
Ale ani tento rohový kop hostím nic nebezpečného nepřinesl.
13'
Centr Andyho Delorta byl zřejmě tečován a to značí druhý rohový kop pro Montpellier HSC.
11'
Po rohovém kopu následovalo akrobatické, ale velmi slabé zakončení přímo do brankáře Mendyho.
11'
Rohový kop od levého rohového praporku pro Montpellier HSC.
10'
Maoussa oslavuje gól vyplazením jazyka, obejmutím trenéra a plácnutím si rukou se spoluhráči co sedí na lavičce náhradníků.
9'
Hráči Stade Rennes předvedli jak fotbal může být jednoduchý a přitom krásný! Hamari Traoré přenesl dlouhým nákopem míč na levou stranu hřiště na FAITOUTA MAOUASSU, který si míč individuálně povodil od postranní čáry do středu hřiště a ze střední vzdálenosti ho parádně uklidil až do sítě – 1:0!.
7'
Obrana Rennes vše zvládla a může se soustředit na založení postupného útoku.
7'
Zablokovaná střela hostujícího hráče ještě před pokutovým územím.
6'
Romain Del Castillo přesně z hranice pokutového území vyslal střelecký pokus, který však nebyl úspěšný a šel daleko od branky Montpellieru.
5'
Centr Traorého lehce bere do svých rukavic připravený brankář Rulli.
4'
Při svém průniku byl Maouassa faulován záložníkem Teji Savanierem.
3'
Přihrávka Del Castilla podél pravé postranní čáry neprošla díky zásahu hostujícího hráče na nabíhajícího spoluhráče.
2'
Útočný faul na polovině Montpellieru HSC znamená pro hosty přímý kop.
1'
Kombinace obou celků od úvodu utkání postrádají přesnost a tak si oba týmy vyměnily navzájem držení míče.
1'
Stade Rennes bude hrát v červenočerných dresech, Montpellier bude hrát v bílých dresech.

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gnagnon, Maouassa – Tait, N'Zonzi, Camavinga, Siliki – Del Castillo, Hunou.
Náhradníci: Salin – Boey, Gelin, Gboho, Bourigeaud, Raphinha, Niang.

Montpellier HSC: Rulli – Congré, Hilton (C), Mendes – Ristić, Savanier, Le Tallec, Vargas – Mollet – Delort, Laborde.
Náhradníci: Bertaud – Oyongo, Chotard, Ferri, Sambia, Camara, Yun.

Rozhodčí: Pignard – Gringore, Haquette.
Pokud se podíváme na tabulku francouzské nejvyšší soutěže, budeme překvapeni ze třetího místa, které hájí Rennes. Domácí mužstvo hraje v letošní sezóně opravdu dobře a získalo už sedmačtyřicet bodů, ovšem o bronzovou pozici se přetahuje s Lille. Zle na tom není ani Montpellier, které získalo čtyřicet bodů a nachází se osmé příčce. Hostující mužstvo v případě vítězství může poskočit až na páté místo, jelikož na něj ztrácí pouhý bod.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u osmadvacátého kola Ligue 1, v němž se střetnou celky z horní poloviny tabulky. Uvidíme souboj, do něhož zasáhnou Stade Rennes FC a Montpellier HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.