Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nîmes - 23. února 2020   17:00

Rennais
8' Niang  • 89' Niang (H. Traoré)
2:1
(1:1)
Nîmes
1' Roux  (Ripart)
Rennais
Mendy – Bourigeaud (80. Guitane), Camavinga (69. Hunou), Da Silva, Del Castillo – Maouassa, Gnagnon, H. Traoré, Niang (90+4. Siliki) – N'Zonzi, Raphinha.
Salin – Boey, Gelin, Guitane, Hunou, Siliki, Tait.
S. Frappart
Roazhon Park, Rennes
Nîmes
Bernardoni – Paquiez, Landre, Alakouch (90+3. Philippoteaux), Briancon – Fomba, Sarr – Benrahou (56. Miguel), Ferhat, Ripart – Roux (86. Koné).
Dias – Buadés, Koné, Miguel, Philippoteaux, Valério, Valls.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:5.
Je dobojováno. Celek Nimes vedl na hřišti Rennes od první minuty 1:1, ovšem domácí dokázali rychle srovnat a nakonec se minutu před koncem dočkali vítězné branky, když se prosadil Niang. Nutno dodat, že hosté předvedli povedený výkon, ovšem po vyloučení se už pouze bránili a nakonec nemají ani bod.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází James Lea Siliki.
90+3'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Romain Philippoteaux.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí se přeci jen dočkali a zcela zaslouženě jdou do vedení 2:1! Hamari Traoré vymyslel parádní centr z pravé strany a M'BAYE NIANG hlavou uklidil míč za bezmocného brankáře!
86'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Moussa Koné.
84'
Po zblokované střele se domácí dožadují pokutového kopu, ale marně. Hostující hráč rukou nezahrál a pokračuje se tedy dále.
82'
Je před námi posledních deset minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:1 a hosté hrají v deseti, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Rafik Guitane.
79'
Po rohovém kopu šel domácí hráč hodně důrazně do souboje, ve kterém si podle rozhodčího pomohl faulem a hrát tedy budou hosté.
77'
Obraz hry je stále stejný. Domácí jsou jasně lepší, tlačí se do zakončení, ale chybí jim trochu štěstí. Hosté stále drží cennou remízu.
75'
Po centru se do zakončení dostal M'Baye Niang, ale tentokrát z těžké pozice branku netrefil.
73'
Jeden z hostujících hráčů je ošetřován, takže se chvíli hrát určitě nebude.
71'
Raphinha poslal míč přesně k tyči, ale Paul Bernardoni je dnes opravdu výborný! Předvedl další parádní zákrok a míč vyrazil!
69'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Adrien Hunou.
67'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Paquiez (Nîmes Olympique).
65'
Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který je pod velkým tlakem Rennes.
63'
Domácí se stále tlačí dopředu, začínají se více a více dostávat do zakončení, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
61'
Raphinha tlačil míč před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu neprodral a sebral ho pozorný Paul Bernardoni.
59'
Eduardo Camavinga obešel několik protihráčů a poté vystřelil z hranice velkého vápna, ale Paul Bernardoni zasahovat nemusel.
57'
Stále se hraje na polovině Nîmes, které se s vypětím všech sil brání snažení domácích borců.
56'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Florian Miguel.
55'
Domácí se pochopitelně tlačí dopředu a snaží se vstřelit vedoucí branku.
53'
Tak to je velká komplikace pro hosty, protože Anthony Briancon fauloval a za svůj ostrý zákrok vyfasoval červenou kartu!
51'
Z následného rohu ale nic nebylo a pokračujeme za nerozhodného stavu. Nutno dodat, že Paul Bernardoni dnes předvádí skvělý výkon a drží svůj celek.
50'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Romain Del Castillo, ale Paul Bernardoni vytasil další parádní zákrok a míč jednou rukou vyrazil na roh!
49'
Eduardo Camavinga to vzal na sebe a vyzkoušel to z dálky, ale míč skončil hodně vysoko nad brankou Nimes.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:05 hodin.
První poločas je za námi. Hosté měli fantastický vstup do utkání, když se po třiceti vteřinách dostali do vedení 1:0. Domácí ale rychle odpověděli, když se prosadil agilní M'Baye Niang. Poté měli domácí více ze hry, byli aktivnější, ale prosadit se už nedokázali. Hosté se také neprosadili a po poločase je to tedy 1:1.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Z následného rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se již nic nestane.
42'
Po centru se na malém vápně dostal k míči M'Baye Niang, ale s jeho hlavičkou si fantasticky poradil Paul Bernardoni! To byla tutovka!
40'
Loïck Landre se nyní prezentoval parádním skluzem a zastavil slibně se rozvíjející akci Rennes.
38'
Domácí si to nyní pořádně zkomplikovali při rozehrávce, ale nakonec to zvládli.
36'
Po rohu se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
35'
Rohový kop pro Rennes.
34'
Až nyní to vzal na sebe Hamari Traoré a pokus z dálky to nebyl vůbec špatná! S přízemní střelou si ale Paul Bernardoni s vypětím všech sil poradil a míč vyrazil!
32'
Nic zajímavého se na trávníku neděje. Ani jednomu celku se nedaří něco kloudného vymyslet a stále je to plné nepřesností.
30'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Míč směřoval na přední tyč, kde dominoval Loïck Landre.
29'
Nakonec se domácí vydali dopředu a vybojovali rohový kop.
28'
Domácí drží míč na své polovině a trpělivě kombinují.
26'
Nyní je k vidění pouze řada nepřesných přihrávek, míč létá ze strany na stranu a na další šanci tedy stále čekáme.
24'
Domácí se s vypětím všech sil ubránili, ovšem pouze za cenu dlouhého odkopu. Míč sebral Paul Bernardoni.
23'
Rohový kop pro celek Nimes.
22'
Nolan Roux se také dostal do vápna a okamžitě zakončil. Pokus to byl ovšem hodně nepřesný a domácí budou dokonce vhazovat.
20'
Domácí hráč skvěle obešel protihráče, dostal se do vápna, kde po souboji upadl, ovšem podle rozhodčího bylo vše v rámci pravidel.
19'
Tempo hry po šíleném začátku malinko opadlo. Ani jeden celek se nyní nikam nežene.
17'
Domácí se po zisku míče okamžitě vydali dopředu, ale zastavil je útočný faul a hrát budou hosté.
15'
Po centru se do zakončení dostal na zadní tyči jeden z hráčů Nimes, ale trefil pouze hráče před sebou a stav se nemění.
14'
Po faulu je tu zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna. Dočkáme se další branky?
12'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale tentokrát je zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
10'
Je za námi úvodních deset minutek a Rennes hraje s Nimes 1:1. A to se určitě nečekalo, protože se čekal hodně defenzivní zápas.
8'
Zničehonic je vyrovnáno! Po centru se k míči dostal M'BAYE NIANG, který podklouzl, ale i přesto dokázal míč dostat do branky!
6'
Ale hosté zatím skvěle brání a hlavně výborně napadají, takže domácí se směrem dopředu nemohou prosadit.
5'
Po zisku míče šli dopředu hosté, ale jejich kombinace tentokrát k ničemu nevedla a na tahu je celek Rennes.
4'
Na hranici velkého vápna se k míči dostal Romain Del Castillo, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
3'
Domácí se samozřejmě okamžitě tlačí dopředu a snaží se bleskově odpovědět.
1'
Nîmes právě vstřelil branku!
Tak to je fantastický vstup do utkání ze strany hostů, kteří jdou po třiceti vteřinách do vedení 1:0! Po narážečce se ve vápně dostal k míči NOLAN ROUX, který ho uklidil pod břevno a Mendy byl bez šance!
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostujícího celku.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Stade Rennes FC: Mendy – Bourigeaud, Camavinga, Da Silva, Del Castillo – Maouassa, Gnagnon, H. Traoré, Niang – N'Zonzi, Raphinha.
Náhradníci: Salin – Boey, Gelin, Guitane, Hunou, Siliki, Tait.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Landre, Alakouch, Briancon – Fomba, Sarr – Benrahou, Ferhat, Ripart – Roux.
Náhradníci: Dias – Buadés, Koné, Miguel, Philippoteaux, Valério, Valls.

Rozhodčí: S. Frappart.

Stade Rennes FC
Rennes drží slibnou třetí pozici, nicméně na první místo v tabulce ztrácí propastných 21 bodů! Rennes se však soustředí na to, aby sed udržela v předních příčkách, které znamenají účast v evropských pohárových zápasech. V minulém zápase prohráli 0:1 s Reims a byla to jejich druhá porážka z posledních třech zápasů. Jednou totiž remizovali 0:0 s Brestem. Dnes nastoupí sice proti týmu, který se nachází ve spodních vodách tabulky, ale má velmi slušnou aktuální formu.

Nîmes Olympique
Hostující celek má velmi dobrou čtyř zápasovou vítěznou sérii! Nicméně se nachází na sedmnáctém místě a jen jeden bod od barážového osmnáctého místa. Na sestupovou devatenáctou příčku mají náskok šesti bodů. Dokážou hosté i dnes bodovat za tři body a prodloužit svou dobrou vítěznou formu? Proti třetímu celku Ligue 1 to však budou mít hodně těžké.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.