Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Toulouse - 27. října 2019   15:00

Rennais
3' Niang (Maouassa) • 6' Hunou (Gnagnon) • 90+2' Gboho (Siebatcheu)
3:2
(2:1)
Toulouse
42' Dossevi   • 84' Gradel
Rennais
Mendy – H. Traoré, Gnagnon, Da Silva (C), Maouassa (73. Morel) – Del Castillo (90+1. Gboho), Bourigeaud, Camavinga, Hunou (64. Siebatcheu) – Raphinha, Niang.
Bonet – Gboho, Gelin, Guitane, Siliki, Morel, Siebatcheu.
Gautier – Annonier, Lombard
Roazhon Park, Rennes
Toulouse
Reynet – Amian, Isimat-Mirin, Moreira, Issiaga Sylla – I. Sangaré (28. Boisgard), Vainqueur (76. Makengo), Gradel (C) – Dossevi, Sanogo (65. Leya Iseka), Koulouris.
Goicoechea – Boisgard, Diarra, Kone, Leya Iseka, Makengo, Ngoumou.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 2.
První ze tří nedělních zápasů Ligue 1 rozhodně nenudil. Rennes už po šesti minutách vedlo 2:0, jenže od té doby si nevytvořilo žádnou větší šanci a Dossevi s Gradelem v závěrech obou poločasů vyrovnali na 2:2. Dělba bodů se každopádně nekonala, protože v nastaveném čase vrátil domácí tým do vedení osmnáctiletý Gboho, který byl na hřišti jen pár vteřin. Renens se tak posouvá tabulkou na osmé místo, zatímco Toulouse bude po jedenáctém kole sedmnácté.
90+3'
90+3'
Hostům zbyl čas nanejvýš na jednu akci. Centr zprava ale lapil Mendy a tím sebral Toulouse i tu poslední naději. Z protiútoku pak ještě zakončoval Traoré, ale Reynet dalšímu gólu zabránil.
90+2'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po snovém úvodu slaví domácí i fantastickou koncovku zápasu, který už pomalu směřoval do remízového konce! Bourigeaud potáhl míč přes otevřený střed hřiště. Ve finále jej přenechal Raphinovi, jehož pas směřující do vápna Siebatcheu z jedničky sklepl pro YANNA GBOHOA a ten po pár vteřinách na hřišti asi rozhodl o výhře svého týmu!
90+1'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Yann Gboho.
90'
Opět v akci Del Castillo, který si navedl míč na pravačku. Přes Bourigeauda propadl centr až těsně před branku, ale tam se nepovedlo vystřelit Raphinovi ani Niangovi.
89'
Romain Del Castillo utržil od Makenga ránu do zubů. Sudí ale pískal proti Rennes, protože domácí záložník ještě předtím zatáhl svého soupeře za dres.
88'
Raphina svým centrem z pravé strany hledal na malém vápně stojící spoluhráče, ale před nimi balón resolutně odkopl do klidnějších vod Issiaga Sylla.
87'
Benjamin Bourigeaud se posouval s míčem do křídla, kde nervy neudržel na uzdě faulující Makengo. Na řadu tak přichází jedna z mnoha standardních situací.
86'
Hamari Traoré trochu netakticky zakopl balón do autu. Toulouse je zpět v útoku a ještě se určitě pokusí o velkolepý obrat!
84'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté pár minut před koncem mažou i druhou polovinu ze svého dvougólového manka vzniklého v samotném úvodu zápasu! Přímý kop perfektně rozehrál kapitán MAX-ALAIN GRADEL, který pravačkou překopl zeď a situaci nezachránil už ani Mendy, který si na balón sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.
83'
Steven Moreira se po neúspěšném rohu ještě snažil udržet míč před pokutovém území, kde si poměrně přísně odpískaným faulem pomohl Del Castillo. Je z toho nebezpečný přímák.
82'
Damien Da Silva byl po centru z pravé strany velmi těsně bráněn a nedostal prostor k hlavičce, Hosté rychle otočili hru a po sražené střele Koulourise získali aspoň roh.
81'
Opět Sylla úplně nevyřešil situaci poté, co odzbrojil Raphina. Ten ho ještě vyrazil napadat a vynutil si faul v prostoru vedle pokutového území.
80'
Po odvráceném nákopu Raphiny se hosté úplně nevysvobodili, nicméně v pohodě přežili i nepovedenou střelu z voleje od Jorise Gnanona.
79'
Romain Del Castillo chytrou patičkou oslovil Camavingu, kterého bez úmyslu hrát balón poslal k zemi žlutou kartou potrestaný Kelvin Amian.
79'
Edouard Mendy neohroženě vyběhl z branky a kromě toho, že zboural hned dva hráče, tak zkušeně lapil do dlaní centr Dosseviho.
78'
Znovu se hosté nedostali s míčem do bezpečí. Navíc bylo pískáno, a tak se konala ještě jedna standardka, ze které Benjamin Bourigeaud neškodně vystřelil na prostředek branky.
77'
Domácí to chtěli sehrát stejně, jako tomu bylo před druhým gólem, jenomže Joris Gnagnon tolik potřebnou hlavičku z levého kraje pokutového území prohrál.
76'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází William Vainqueur, přichází Jean-Victor Makengo.
76'
Hodně špatný centr z rohového kopu neproletěl přes přední tyč. Camavinga si pak ale vynutil faul a domácí ještě zůstanou na balónu.
75'
Trestňák z šestadvacetimetrové vzdálenosti zrealizoval Raphina, jehož střela byla ve zdi tečovaná a míč proletěl nanejvýš metr vedle levé tyče Reynetovy brány.
74'
Gnagnon si dobře pokryl míč před Quentinem Boisgardem, který jej zezadu svalil k zemi. Také Rennes bude mít šanci z přímého kopu.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Jérémy Morel.
72'
Kelvin Amian zboural Nianga. Dvacet minut před koncem tak domácí budou šetřit další vteřiny během střídání.
71'
Edouard Mendy z domácího pohledu vše vyřešil, když si jednoduše došel pro neškodný centr v posledních minutách trochu méně využívaného Gradela.
70'
Benjamin Bourigeaud si podle sudích pomohl rukou, když si jej chtěl obhodit Koulouris. Domácí tak budou muset bránit další trestný volný kop.
68'
Šestnáctiletý Eduardo Camavinga se nadechl k parádní individuální akci, kterou započal již ve středovém kruhu. Vybíhající Reynet jeho střelu z úhlu ale vyrazil.
67'
Po změně stran má Toulouse výrazně navrch. Případné překonání brankáře Mendyho by teď bylo pro hosty bezesporu zasloužené.
66'
Nově příchozí Aaron Leya Iseka se hned krásně prosmýkl mezi dvěma hráči, ale ten třetí, kterým byl Joris Gnagnon, už mu balón ukopl od kopaček.
65'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Aaron Leya Iseka.
65'
Benjamin Bourigeaud na půlící čáře brnkl o nohy Boisgarda, který upaloval do rychlého brejku. Asi to byl taktický faul, který byl odměněn žlutou kartou.
64'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
63'
Mathieu Dossevi nakonec hrál ještě jednou. Přes Raphinhu dobře odcentroval, ale Koulouris hlavičkoval jen na dobře postaveného Mendyho.
63'
Faitout Maouassa se postaral o Dosseviho, i když jen za cenu rohového kopu. Právě DOssevi ale odcentroval k Raphinovi.
62'
Držení míče: 55% – 45%.
61'
Del Castillo po ubránění standardní situaci odkopl míč jenom k hostům. Sylla tak mohl ještě jednou centrovat, ale ve vápně našel jenom Maouassu.
60'
Koulouris přihrál směrem na osu hřiště, kde byl Bourigeaudem nedovoleně atakován Quentin Boisgard. Opět se bude kopat proti brance Rennes.
59'
Da Silva v osobním souboji přeskočil Sanoga, který zůstal nohama na zemi, jenže přitom mu balón spadl na horní končetinu. Rozehrávat bude Mendy.
58'
Mathieu Dossevi odcentroval přes dvoučlennou zeď, ale Efthimis Koulouris v záklonu nadzvedl míč až na střechu Mendyho brány.
57'
Steven Moreira si drze troufal hned na tři obránce najednou. Jeho pouť skončila až faulem Maouassy, který zapříčinil standardní situaci z pravého křídla.
56'
Raphina zprava přihrál přes Syllu. Zajímavou nabídku do malého vápna ale nezužitkoval Hunou ani Niang, který jen ležérně dobíhal k zadní tyči.
55'
Edouard Mendy si došel pro Gradelův centr z levého křídla. Yaya Sanogo se šponoval do vzduchu, ale balón jej nakonec minul.
54'
Málem bylo vyrovnáno! Jeden z obránců na přední tyči prodloužil centr od rohového praporku ke Gradelovi a ten střelou z jedničky těsně minul ze svého pohledu levou tyč.
53'
Gradel tančil nad balónem na levém kraji velkého vápna, jenže Da Silva jeho střílený centr okamžitě srazil na rohový kop.
52'
Baptiste Reynet dobře přečetl letící nákop ze středu pole a sebral balón do dlaní ještě před dobíhajícími útočníky Rennes.
51'
Centr jako správný kapitán zrealizoval Max-Alain Gradel. Mendy pomalý balón nevyboxoval podle představ, ale ke svému štěstí jej přesměroval na hlavu Da Silvy.
50'
Damien Da Silva překřížil cestu Koulourisovi. Kromě míče ale trefil i jeho nohy a na programu tak bude standardní situace z levého kraje hřiště.
49'
Niang se jako útočník ocitl hodně daleko od branky. Přihrávka přes hlavou se navíc stala snadnou kořistí pro hostující defenzivu.
48'
Roh také pro hosty. Dossevi rozehrál pro změnu na krátko, ale následný centr znovu nedoletěl k žádnému útočících hráčů v bílém.
47'
Domácí si po několika vteřinách vybojovali rohový kop. Toulouse si s centrem zleva ale vědělo rady a pak málem solidně zahrozilo i z rychlého protiútoku, který byl nakonec zastaven.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Hned první Gradelovo zakončení z úvodních vteřin zápasu napovědělo, že první půle zápasu mezi Rennes a Toulouse přinese velice zajímavý fotbal. V šesté minutě domácí vedli už o dva góly, když po dvou velice podobně sehraných akcích skórovali Niang a Hunou. Hosté se z těchto ran ale vzpamatovali a v dalším průběhu byli o něco málo aktivnější, což vyústilo až ve snížení Dosseviho.
45+3'
45+3'
Raphina nevyzrál na Syllu, od kterého ještě inkasoval nějakou ránu, ale o nedovolený zákrok se nejednalo. Hvizd se ozval až o pár vteřin později kvůli faulu na Gradela.
45+2'
Yaya Sanogo podskočil nákop určený právě pro něj a balón tak propadl až k Edouardu Mendymu, který nijak nespěchá s rozehrávkou.
45+1'
Steven Moreira v prostorové tísni přihrával z těžkého úhlu na malé vápno, ale tam před faulujícím Sanogem jako první zasáhl gólman Mendy.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Baptiste Reynet opět neponechal nic náhodě a sebral si míč do rukavic. Bourigeaudův centr se navíc během letu dostal za koncovou čáru.
43'
Raphina měl pravou stranu jen pod sebe. Přihrávkou do vápna našel Del Castilla a ten díky trefení prvního obránce vybojoval rohový kop.
42'
Velice důležitý gól pro hosty, kteří snižují ještě před přestávkou! Sylla si vyměnil přihrávky s Gradelem a zleva odcentroval. Mendy míč letící k zadní tyči jen lehce tečoval a pak už neměl šanci zabránit gólu z neúplně ideálně trefeného voleje MATHIEU DOSSEVIHO.
41'
Nakonec rozehrával Raphina rohy hned dva, ale v obou případech našel jenom hráče soupeře. Napodruhé se jednalo rovnou o osmadvacetiletého gólmana Toulouse.
40'
Adrien Hunou tentokrát na pravé straně, kde při centru trefil vyskakujícího Syllu. Rennes může zahrozit z rohového kopu.
39'
Niang v obležení protihráčů rozdal míč na Hunoua, který mu přihrávku zase vrátil. Přenesení hry na Raphinu pak znamenalo dočasnou ztrátu míče.
38'
Boisgard přenechal míč Gradelovi, který pálil zpoza vápna, ale trefil jenom vlastního spoluhráče, který byl zrovna v souboji s Damienem Da Silvou.
37'
Nicolas Isimat-Mirin si hned dvakrát vyměnil míč s Reynetem. Nakonec přišel dlouhý nákop, ale Sanogo jej neměl šanci pro sebe uzmout.
36'
Další faul hostujícího obránce Stevena Moreiry, který nastavil nohu před rozběhnutého Hunoua. Tentokrát se to neobešlo bez žluté karty.
36'
Po faulu Traorého na Gradela kopali hosté standardní situaci z velké dálky. Da Silva nakopávaný balón odvrátil a Moreira v dalším souboji fauloval.
35'
A ještě jednou v hlavní roli Bourigeaud, kterému palebnou pozici připravil Raphina. I zakončení levou nohou ale letělo několik metrů vedle branky.
34'
Nepříjemný šlapák střídajícího Boisgarda odnesl právě Benjamin Bourigeaud. Hostující fotbalista může být rád, že mu na kontě nepřistála žlutá karta.
33'
Bourigeaud měl před sebou odkrytou osu hřiště a volnou cestu až k hranici vápna. Místo potáhnutí balónu ale vsadil na střelu z dálky, jež se mu vůbec nepovedla.
32'
Držení míče: 58% – 42%.
31'
Poslední minuty patří hostům, jejichž akce chodí hlavně před Gradela. Jeho další centr odvrátil do bezpečí Da Silva a prvně zmíněný Gradel nakonec fauloval.
30'
Centr aktivního Gradela srazil Traoré na Dosseviho, který však byl zády brance a pod tlakem byl donucen přihrát mimo přehuštěné vápno.
29'
Max-Alain Gradel hlavou sklepával dlouhý nákop na střed, ale Sanogo s touto variantou příliš nepočítal, takže míč skončil u domácí obrany.
28'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Quentin Boisgard.
27'
Romain Del Castillo nedokázal na levém křídle obejít svého strážce, kterého ve finále fauloval. Hra je přerušena a podle všeho se bude poprvé střídat.
26'
Ibrahim Sangaré diagonálním pasem přenesl hru na levou stranu, ale následný centr zadní řady Rennes tentokrát nijak nepřekvapil. Svou obrannou práci splnil Da Silva.
25'
Trable domácí obrany ještě pokračovaly. Odražený míč zprava vracel do ohně Issiaga Sylla, ale žádný z jeho spoluhráčů na přihrávku před branku nedosáhl.
24'
Sangaré si všiml, že Sanogo stojí mezi hodně rozestoupenými stopery. Vědom si toho byl i Mendy, který okamžitě vyběhl a zmenšil střelecký úhel natolik, že ho hostující forvard trefil.
23'
Steven Moreira si nachystal míč na dalekonosnou střelu, jenže hodně nepřesnou ranou hrstku fanoušků v hostujícím sektoru rozhodně nepotěšil.
22'
Raphina ukradl míč Gradelovi a rozjel rychlý protiútok. Ten domácí trochu zadrbali, protože Del Castillo pouštěl přihrávku Benjamina Bourigeauda do prostoru, kde už nebyl nikdo v červenočerném.
21'
Centr na první tyč Rennes v pohodě ubránilo. Jmenovitě se o to postaral se sedmičkou hrající Raphina. Hosté budou ještě vhazovat.
20'
Mathieu Dossevi měl na pravém křídle proti sobě Maouassu, na kterém vybojoval alespoň výhodu rohového kopu.
19'
Mendy parádním výkopem našel Maouassu, který ale nechal balón za sebou a pak si pomohl zatažením za dres Mathieu Dosseviho.
18'
Damien Da Silva zvládl nelehký skluz u vlastního vápna. Jeho spoluhráči ale nezvládli přechodovou fázi a hosté začínají od obranného kvarteta.
17'
Po prudkém centru se balón odrazil směrem na hostující branku, ale Baptiste Reynet byl tentokrát ve správný čas na potřebném místě.
16'
Raphina odcentroval z pravého kraje velkého vápna. Bourigeaud se ke střele z voleje ale nedostal a další z domácích získal alespoň roh.
15'
Oba týmy si musí na malou chvíli poradit v deseti. Oba zmínění fotbalisté by ale měli brzy naskočit zpět na hrací plochu.
14'
Rozhodčí Gautier přerušil hru, protože u něj zůstaly ležet dvě sedmnáctky. Jmenovitě se jedná o Maouassu a Sangarého, kteří se drží za dolní končetiny.
13'
Raphina byl zdvojený a dopadl úplně stejně, jako o pár vteřin později odzbrojený hostující útočník Yaya Sanogo.
12'
Del Castillo výtečně vybojoval míč a rozhodl se jej předat Hunouovi, který si ale rozmyslel útok po levém křídle. Domácí se dobrovolně vrátili až k Mendymu.
11'
Gradelův centr ale neměl dostatečnou výšku a nedoletěl k hlavnímu balíků útočících hráčů před brankou Edouarda Mendyho.
10'
Právě Gradel převzal míč od Sylly a vynutil si faul od Traorého, který přišel do souboje hodně pozdě. Je z toho standardka z levé strany.
9'
Toulouse venku třináctkrát za sebou nevyhrálo a zatím se zdá, že se tato série ještě o něco prodlouží. Po zakončení Gradela hosté neví, kde jim hlavy stojí.
8'
Rennes si rozmyslelo další rychlou akci a vrátilo se až na vlastní polovinu, za což rovněž sklidilo potlesk od naprosto nadšených fanoušků.
6'
No to jsou věci, i druhá střela domácích fotbalistů končím gólem! Benjamin Bourigeaud se domluvil s Raphinou, že bude rozehrávat on sám. Místo střely pěkně roztáhl hru doleva na Gnanona, který z prvního doteku našel na malém vápně nepokrytého ADRIENA HUNOUA a ten už měl poměrně snadnou práci při zakončení.
5'
Zmatky v hostující obraně vyřešil až faul Sangarého, který poslal na zem Raphinhu. Rozehrávat se bude zhruba z osy hřiště.
3'
Tak to je pořádně svižný úvod zápasu, domácí se ve třetí minutě dostávají do vedení! Adrien Hunou rozdal míč na levou stranu, odkud odcentroval Faitout Maouassa. U penaltového puntíku z jedničky pohotově vypálil M´BAYE NIANG a přestože trefil jen prostředek branky, tak propálil Reynata, jemuž proletěl balón nad hlavou.
2'
Ze souboje s Traorém si donesl nějaké zranění hlavy hostující útočník Yaya Sanogo, který musí být hned v úvodu ošetřován.
1'
Uteklo sotva deset vteřin a zpoza vápna solidně napřáhl Gradel. Mimo dosah brankáře Mendyho jeho projektil ale nešel.
1'
Úvodní výkop zápasu provedli hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v obvyklých červenočerných barvách.
1'

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Gnagnon, Da Silva (C), Maouassa – Del Castillo, Bourigeaud, Camavinga, Hunou – Raphinha, Niang.
Náhradníci: Bonet – Gboho, Gelin, Guitane, Siliki, Morel, Siebatcheu.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Isimat-Mirin, Moreira, Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur, Gradel (C) – Dossevi, Sanogo, Koulouris.
Náhradníci: Goicoechea – Boisgard, Diarra, Kone, Leya Iseka, Makengo, Ngoumou.

Stade Rennes FC

Domácí jsou ve velké krizi, která započala s koncem měsíce srpna, ve kterém třikrát za sebou v lize vyhráli. Od té doby fotbalisté Rennes neslavili ani jednou, přestože stihli odehrát dalších deset zápasů. Tři z nich absolvovali v rámci Evropské ligy, ve které mají zatím jediný bod za remízu se Celticem. V lize se Rennes naposledy představilo v Monaku, kde ztratilo vedení 2:1 a kvůli gólu z 93. minuty nakonec nedosáhlo ani na jeden bod. V rozehraném desátém kole je mužstvo Juliena Stéphana na čtrnáctém místě a je na tom vesměs stejně jako jeho dnešní soupeř, který má rovněž dvanáct bodů. Rennes disponují vyrovnaným skóre 10:10, nejlepším střelcem je třígólový kamerunský útočník M'Baye Niang.
Toulouse FC

Hosté vkročili do sezóny pravou nohou, když v prvních čtyřech kolech nebodovali jen jednou proti takřka nepřekonatelnému PSG. Z dalších pěti utkání však Toulouse získalo jen dva body za remízy 2:2 se Saint-Étienne a Métami a na další výhru si muselo počkat až do minulého týdne, kdy si na svém hřišti vyšláplo 2:1 na Lille. V tabulce Ligue 1 jsou svěřenci trenéra Kombouarého na šestnáctém místě, přičemž mají jen bodový náskok na sestupové pásmo, ale zároveň ztrácí jen tři body na osmé Bordeaux. „Le Téfécé“ mají negativní skóre 11:16, nejlepším střelcem je se čtyřmi zásahy řecký legionář Efthymios Koulouris.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Stade Rennes a Toulouse!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.