Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Monaco  - 3. listopadu 2019   21:00

St. Etienne
59' Bouanga
1:0
(0:0)
St. Etienne
Ruffier – Saliba, Kolodziejczak, Fofana – Debuchy (76. Trauco), Cabaye (30. Aholou), Youssouf, Gabriel Silva – Boudebouz, Bouanga – Hamouma (82. Nordin).
Moulin – Berić, Aholou, Moukoudi, Honorat, Nordin, Trauco.
Brisard – Haguette, Pages
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Monaco
Lecomte – Jemerson, Glik, Badiashile (78. Ballo-Touré) – G. Martins (69. Aguilar), Henrichs, Adrien Silva, Golovin, Bastiao Dias – Ben Yedder, K. Baldé (65. Augustin).
Subašić – Aguilar, Augustin, Ballo-Touré, Boschilia, Maripán, Zagre.

V neuvěřitelně vyrovnané soutěži se Saint-Étienne po katastrofálním startu probojovalo už na osmé místo, přičemž na druhé Angers ztrácí jen dva body.

Monako zůstává patnácté. Ovšem platí, že za Angers zaostává jen o pět bodů a každým kolem se tabulka může radikálně měnit.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:10.
Monako se ještě pokusilo o závěrečný nápor, s uplynutím čtyřiadevadesáté minuty ještě hosté vybojovali rohový kop, k němuž už je ale rozhodčí Brisard nepustil a utkání ukončil.

Saint-Étienne v něm poráží Monako 1:0 díky brance Dennise Bouangy ze závěru úvodní hodiny hry. Domácí byli nebezpečnějším týmem a vítězí zaslouženě, přičemž pod vedením nového trenéra Clauda Puela získali ve čtyřech kolech už dvanáct bodů.
90+4'
90+3'
Z následného volného kopu Boudebouz vystřelil výborně k tyči, parádním zákrokem jeho ránu vyrazil brankář Lecomte!
90+2'
Rubén Aguilar je vyloučen! Denis Buanga podnikl rychlý výpad do otevřené obrany, Aguilar jej podrazil a tentokrát už o červené kartě nemůže být sebemenší pochyb!
90+1'
Rozhodčí Brisard ještě poskytuje hostům čtyři nastavené minuty naděje na vyrovnání.
89'
Útočné snažení Monaka zakončil Adrien Silva střelou sice pohotovou, avšak letící mimo domácí branku.
87'
Po centru Boudebouze pak Aholou střílel vysoko nad branku Monaka. Jean-Eudes Aholou v Saint-Étienne hostuje právě z knížecího týmu.
87'
Nordin v souboji náhradníků sice nedokázal odcentrovat přes Balla-Tourého, rohový kop je ale pro domácí tým vítaným ziskem.
85'
Po změnách v sestavě domácí pokračují s pětičlennou obrannou formací.
84'
Wissam Ben Yedder od postranní čáry přihrál Augustinovi, ten na hranici pokutového území střílel z otočky, mířil ale příliš vysoko.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.
81'
Aholou dostal lobovanou přihrávku za hostující obranu a následně překonal brankáře Lecomta, byl mu ale odmáván zhruba půlmetrový ofsajd.
79'
Žlutou kartu dostává Adrien Silva (AS Monaco FC).

Portugalec hostující z Leicesteru je potrestán za zákrok na Youssoufa.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Fodé Ballo-Touré.
78'
Agular posadil svůj centr na hlavu Golovina, ten ale na míč jen těsně dosáhl a temenem hlavy už jej nedokázal nasměrovat na domácí branku.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Miguel Trauco.
75'
Po dramatické situaci se může pokračovat za plného počtu počtu hráčů na obou stranách.
74'
Vyloučení Fofany se ruší a rozhodčí Brisard píská těsný ofsajd!
73'
Rozhodčí Brisard ještě konzultuje situaci s kolegy u videa, zda-li se náhodou třeba nejednalo o ofsajd.
72'
Osmnáctiletý Wesley Fofana je vyloučen! Jean-Kevin Augustin dostal přihrávku za domácí obranu, pokryl si míč před Fofanou, jenž jej nedovoleně atakoval a mladík v obraně Saint-Étienne je okamžitě vyloučen!
70'
Alexander Golovin se pokusil o útočný výpad po levém křídle, ovšem k přihrávce před branku jej nepustil Youssouf, domácí fotbalista navíc odrazem míče o Golovina vybojoval odkop od branky.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Ruben Aguilar.
69'
Denis Bouanga v posledních minutách hýří aktivitou, tentokrát už zpoza pokutového území vystřelil, míč ale příliš podebral a mířil vysoko nad branku.
68'
Před domácími se otevřela celá levá strana monacké obrany, ovšem Bouanga i Boudebouz se neodhodlali ke střeleckému pokusu a domácí nakonec o míč přišli.
67'
Alexander Golovin potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, pak ze střední vzdálenosti zakončoval přímo do brankáře Ruffiera.
65'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Jean-Kévin Augustin.
64'
Domácí podnikli rychlý přechod do útoku, na výborný centr Aholoua si naběhl Hamouma, jehož střelu bravurním zákrokem vyrazil brankář Lecomte!
63'
Když už se Monako trvaleji usadilo na útočné polovině, tak hosty zradila přesnost, přihrávku Adriena Silvy si Jemerson zpracovával už za postranní čárou.
62'
Přihrávka Bastiaa Diase na Golovina je sražena do zámezí, autor tohoto pasu bude vhazovat.
61'
Monako má míč ve svém držení, hosté ale mají potíže se vůbec přiblížit pokutovému území soupeře.
59'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Aholou na hraně faulu obral o míč Henrichse, Hamouma se pak probil po levé straně až do pokutového území, kde brankář Lecomte jeho střelu vyrazil jen k DENISI BOUANGOVI, jenž doklepl míč do sítě!
58'
Boudebouzova kolmice do pokutového území byla příliš prudká pro Hamounu, domácí příznivci znovu reagují pískotem.
56'
Další centr Boudebouze vypadal o poznání zajímavěji, přesto se také stal kořistí brankáře Lecomta.
54'
Centr Hamouny se nijak neujal, domácí útočník se nedlouho poté dostal k dalšímu centru zprava, mířil ale jen k brankáři Lecomtemu, v jehož blízkosti nebyl vůbec nikdo.
53'
Po šestém faulu hostů bude následovat standardní situace pro Saint-Étienne od postranní čáry. Mimochodem domácí už faulovali třináctkrát.
52'
Bouanga přidržel Jemersona za dres s takovou vervou, že hostujícímu fotbalistovi dokonce roztrhl dres. Bouangovi se dostává důrazné domluvy od rozhodčího Brisarda.
51'
Adrien Silva byl faulován ve středu hřiště, hosté ale krátce po rozehrávce zase o míč přišli.
49'
Bastiao Dias potáhl míč po útočné polovině do pokutového území, pak se do stříleného centru Golovina hlavou vložil Keita Baldé, míč se od něj odrazil nad branku.
47'
Ben Yedder na pravém křídle posunul míč do běhu Keitovi Baldému, toho ale pozorní domácí zadáci nepustili do zakončení.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách, oba trenéři zatím nemají důvod ke střídáním.
46'
Závěrečný hvizd prvního poločasu doprovodil drobný pískot publika. Po úvodním dějství hraje Saint-Étienne s Monakem bez branek, a také bez vyloženějších příležitostí.
45+2'
45+2'
Nastavený čas už se velmi pravděpodobně odehraje bez ohrožení obou branek.
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti minutám rozhodčí Brisard přidává dvě nastavené.
45'
Po útočném výpadu Benjamina Henrichse zpoza pokutového území velmi nepřesně střílel Wissam Ben Yedder, jeho přízemní rána se nevešla do prostoru mezi třemi tyčemi.
44'
Hosté mají míč častěji na svých kopačkách, jejich akce ale často končí před pokutovým územím a nejinak tomu bylo v případě další souhry na pravém křídle, kde byl o míč obrán Gelson Martins.
42'
Velmi chudá je statistika střel na bránu, tu vůbec jedinou zatím vyslal Benjamin Henrichs už ve druhé minutě zápasu.
41'
Debuchyho fantastický padesátimetrový pas si zpracoval Bouanga, ten pak střílel vedle hostující branky.
40'
Bouanga se u levé postranní čáry nedokázal probít kolem Jemersona, ten si počínal výborně v obraně a pak i dokázal míč přenést na útočnou polovinu.
39'
Aholou v hlavičkovém souboji rukou přejel po vlasech Benjamina Henrichse, tentokrát se píská faul proti domácím.
37'
Debuchy si u rohu pokutového území zprvu úspěšně obhodil Bastiaa Diase, ten pak ale ještě stačil srazit střelu domácího fotbalisty.
35'
Tečovaný centr Gelsona Martinse padal k břevnu a Ruffier se tak musel pořádně natáhnout, aby jej konečky prstů prodloužil nad branku.
34'
Youssouf byl faulován Bastiaem Diasem, v posledních minutách se hra velmi kouskuje.
32'
Tentokrát už byl Benjamin Henrichs faulován a nový muž na trávníku Jean-Eudes Aholou hned vidí žlutou kartu.
30'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Jean-Eudes Aholou.
30'
Zdravotní potíže ale naopak trápí Yohana Cabayeho, ten si sedl na zem, má potíže zřejmě se zadním stehenním svalem.
29'
Henrichs po souboji s Cabayem padl k zemi odpískání faulu si ale nevybojoval.
27'
Neúspěšná útočná akce Monaka končí jen odkopem od domácí branky.
25'
Bouanga si šikovně zasekl míč kolem Jemersona a pak vyslal zajímavou střelu těsně nad břevno hostující branky.
24'
Další standardní situace hostů, Golovinův centr byl odražen k Badiashilemu, jehož střela si neproklestila cestu chumlem těl až k brankáři Ruffierovi.
22'
Romain Hamouna si naběhl na dlouhý pas ze středu hřiště, blíže k míči ale měl brankář Lecomte.
21'
Oba aktéři předchozího souboje museli být po vzájemné srážce ošetřeni, už se ale zase může ve hře pokračovat.
19'
Youssouf se šikovně uvolnil na útočné polovině, po jeho přetaženém centru je ale Debuchymu pískán faul v souboji s Bastiaem Diasem.
17'
Debuchyho centr byl příliš vysoký a doskákal až za protější postranní čáru.
17'
Ben Yedder nepříjemným šlapákem atakoval Zayouda Youssoufa, rozehrávat mohou domácí.
16'
Neúspěšný útočný výpad Bouangy, tomu se před pokutovým územím nepovedlo přesně přihrát.
14'
Na přihrávku Bastiaa Diase si do pokutového území nabíhal Wissam Ben Yedder, ten ale jemnou tečí nasměroval míč jen mimo domácí branku.
13'
I díky domácím faulům má Monako zatím územní převahu, hosté už se zase snaží něco vymyslet ve středu hřiště.
11'
Alexandra Golovina srazil k zemi Cabaye, následovat bude další volný kop hostů.
10'
Gil Bastiao Dias byl faulován na útočné polovině, následná standardní situace ale nepřinesla ohrožení pro brankáře Ruffiera.
8'
Po následném rohu zakončoval u vzdálenější tyče Saliba, ovšem střela z ostrého úhlu mířila výrazně mimo monackou branku.
7'
Po zprvu nepříliš povedeném pasu Debuchyho míč propadl Martinsovi mezi nohami, čehož mohl využít Bouanga, Martinsovi se jej ale ještě podařilo vyhnat do ostrého úhlu a Bouanga pak nepřekonal brankáře Lecomta.
6'
Přetažený centr Bastiaa Diase letěl mimo dosah Badiashileho a doputoval až za brankovou čáru, rozehrávat bude brankář Ruffier.
5'
Dalšího faulu se dopustil Debuchy v souboji s Henrichsem, Monako bude rozehrávat nedaleko rohu pokutového území.
4'
Ben Yedder byl faulován ve středu hřiště, hosté se budou moci usadit na útočné polovině.
3'
Na opačné straně centroval Gabriel Silva, před brankou ale nenašel naskakujícího Hamoumu.
2'
Už po devadesáti sekundách se hosté mohli dostat do vedení! Získali míč v hloubi útočné poloviny a Benjamin Henrichs se pak uvolnil na pravé straně pokutového území, prudkou ránu ale nasměroval jen do brankáře Ruffiera!
1'
Rozehráno! Barevný konflikt v tomto utkání nehrozí, domácí tak hrají v tradičních zelených dresech, hosté oblékli červenou-bílou kombinaci, pouze místo obvyklých bílých trenýrek mají červené.
1'
Atmosféra zápasu bude trochu ovlivněna trestem od francouzské federace, která zavřela domácím obě tribuny za brankami po derby s Lyonem, které Saint-Etiénne vyhrálo 1:0.

První část dvouzápasového trestu si Saint-Étienne odpykalo proti Amiens, dnes se znovu musí obejít bez tisíců fanoušků.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Saliba, Kolodziejczak, Fofana – Debuchy, Cabaye, Youssouf, Gabriel Silva – Boudebouz, Bouanga – Hamouma.
Náhradníci: Moulin – Berić, Aholou, Moukoudi, Honorat, Nordin, Trauco.

AS Monaco FC: Lecomte – Jemerson, Glik, Badiashile – G. Martins, Henrichs, Adrien Silva, Golovin, Bastiao Dias – Ben Yedder, K. Baldé.
Náhradníci: Subašić – Aguilar, Augustin, Ballo-Touré, Boschilia, Maripán, Zagre.

Rozhodčí: Brisard – Haguette, Pages.
Oba celky jsou v letošním průběhu ročníku hodně za očekáváním, ovšem čeká je další tuhý boj, jelikož jsou zároveň sousedy v tabulce. Saint-Étienne se aktuálně nachází na třináctém místě, když získalo patnáct bodů. Ovšem v posledních čtyřech zápasech se konečně dostalo do formy, kterou se sune tabulkou směrem vzhůru. ASSE totiž zaznamenalo tři vítězství a jednu remízu. Jen o skóre je Monaco lepší a tudíž jej najedeme na dvanácté příčce.Také knížecí klub se momentálně nachází v dobře formě, jelikož v posledních pěti duelech vyválčilo dvanáct bodů, a tak nás čeká zajímavá bitva.
Vítám vás u dohrávky dvanáctého kola Ligue 1, v níž se představí AS Saint-Étienne a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.