Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Paris SG - 15. prosince 2019   21:00

0:4
(0:2)
Paris SG
10' Paredes   • 43' Mbappé  (Neymar) • 73' Icardi  (Kurzawa) • 89' Mbappé  (Neymar)
St. Etienne
Ruffier (C) – Debuchy, Fofana, Perrin, Trauco – Aholou, M'Vila, M. Camara – Nordin (58. Boudebouz), Bouanga (80. Correia), Gabriel Silva (46. Youssouf).
Moulin – Boudebouz, Diony, Correia, Moukoudi, Palencia, Youssouf.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Paris SG
Navas – Meunier (78. Kehrer), Silva (C) (64. Verratti), A. Diallo, Bernat (64. Kurzawa) – Di María, Marquinhos, Paredes, Neymar – Mbappé, Icardi.
S. Rico – Dagba, Kehrer, Kouassi, Kurzawa, Sarabia, Verratti.

S konstatováním, že PSG zvládlo další utkání, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Po odpálení pyrotechniky za brankou domácího mužstva raději hlavní rozhodčí utkání ukončil. Jeho cit byl v tomto okamžiku vhodný, jelikož stav zápasu byl rozhodnutý a šlo především o zdraví brankáře Stéphanea Ruffiera.

Jean-Eudes Aholou v úvodním poločase oslabil svůj tým a pořád se nemohu zbavit pocitu, že hodně přísně byl poslán pod sprchy. I když se ASSE snažilo se zápasem něco udělat, kvalita byla na straně PSG. Favorit celé soutěže si vývoj střetnutí pohlídal a postupně navyšoval vedení. Příští sobotu se odehraje v Ligue 1 poslední kolo před zimní přestávkou a oba celky budou chtít rok 2019 zakončit vítězně.
90'
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
V době, kdy byl za brankou Stéphanea Ruffiera odpálen ohněstroj, raduje se PSG z další branky! Neymar přihrál na pravou stranu, kde KYLIAN MBAPPÉ udělal tři rychlé kroky, kterými ošálil Wesleye Fofanu. Francouzský reprezentant pak zamířil přesně do vzdálenějšího spodního rohu branky.
88'
Zaydou Youssouf dlouho vymýšlel, co s míčem udělal. Rozhodl se pro oblouček za obranu, což nepochopil jeden ze spoluhráčů, a tak se bude kopat od branky PSG.
87'
Další centr před branku Paris Saint-Germain mířil z pravé strany. Na zadní tyči zpracoval balon na prsa Marco Verratti a následně se do hry zapojil Keylor Navas.
86'
Neymar se pokusil o patičku, která byla zachycená, a tak ASSE zamířilo do otevřené obrany. Jenomže Ryad Boudebouz nezvládl centr ze strany, a tak se ani tentokrát domácí mužstvo nedočkalo čestného zásahu.
84'
Hráči v zelených dresech se nevzdávají ani v deseti mužích. Saint-Étienne by chtělo vstřelit alespoň čestný zásah a párkrát nebylo vůbec daleko.
83'
Saint-Étienne vybojovalo faul u postranní čáry, a tak byl poslán centr před branku z klidné pozice. Na míč si naskočil Loïc Perrin, jehož hlavička zamířila těsně vedle levé tyče.
81'
Na centr z pravé strany si na malém vápně naskočil Kylian Mbappé, jehož hlavička mířila k tyči. Ovšem ve vzduchu už byl praporek pomezního rozhodčí a stejně by Stéphane Ruffier zasáhl.
80'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Edmilson Indjai Correia.
80'
Do pokutového území si to namířil Mauro Icardi, ovšem celou situaci přečetl Stéphane Ruffier. Domácí brankář vystartoval z branky a celou akci PSG překazil.
79'
Hráči v oranžových dresech se znovu přesunuli na útočnou polovinu, kde znovu vymýšlejí, jak překonat domácí obranu. Zatím ale sledujeme jen kombinační hru favorita celé soutěže.
78'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Thilo Kehrer.
76'
Na levou stranu si ze středu hrací plochy seběhl Kylian Mbappé, který přihrávala na Icardiho před branku. Jenomže obrana domácího celku znovu dobře zafungovala. Po chvíli zpoza vápna ještě střílel Neymar, jenže jeho slabý pokus skončil v rukavicích brankáře.
75'
Hráči v zelených dresech se usadili na útočné polovině, kde kombinují. Obrana Saint-Étienne si tak na malou chvíli může odpočinout.
73'
Další akce už třetí brankou končí a PSG bude moci hrát ještě více v klidu! Z levé strany odcentroval Layvin Kurzawa, jehož pas byl lehce tečován. Na zadní tyči číhal střelec z povolání MAURO ICARDI, jenž neměl problém z jedné prostřelit domácího brankáře.
72'
Na levou stranu pokutového území si naběhl Ángel Di María, který byl neustále obtěžován, a tak do míče jen píchl. Balon sice mířil na zadní tyč, jenže ho zastavil Stéphane Ruffier.
70'
Mauro Icardi předvedl v pokutovém území krásnou patičku, kterou našel spoluhráče. Kyliana Mbappého ovšem zklamalo zpracování, protože byl atakovaný hned dvěma soupeři.
68'
Saint-Étienne se sice pod velkým tlakem, ovšem soupeř zahazuje jednu velkou šanci za druhou. Jenže překonat obranu PSG v deseti lidech je velice složité.
66'
Domácí mužstvo znovu kombinovalo u pokutového území soupeře, ovšem k zakončení se nedostalo, a tak AS Saint-Étienne bude rozehrávat alespoň rohový kop.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Marco Verratti.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Layvin Kurzawa.
63'
Na druhé straně si z hostující obranou pohrál Denis Bouanga, který si rychle zasekl míč a poté mířil k zadní tyči, kterou o kousek netrefil.
62'
K pokutovému kopu se postavil sám faulovaný Neymar, který před míčem přibrzdil a následně trefil pravou tyčku.
61'
Pokutový kop pro Paris Saint-Germain! Neymar v pokutovém území rozpohyboval Mathieua Debuchyho, který šel do skluzu a trefil brazilského kouzelníka.
60'
Na levé straně se výborně pohyboval Juan Bernat, který se pokoušel o přihrávku do druhé vlny. Jenomže celou situaci přečetla domácí obrana.
58'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Ryad Boudebouz.
58'
Ángel Di María vysunul Maura Icardiho, který okamžitě posílal míč na zadní tyč, kam mířil Kylian Mbappé. Francouzskému supertalentovi scházelo jen pár centimetrů k zasažení míče a tedy i skórování.
57'
Tak jsem si myslel, že po červené kartě přijde utkání o náboj. Ovšem opak je pravdou a my tak sledujeme výborný francouzský fotbal!
55'
Tyč! Po krásné narážečce Kyliana Mbappého se k centru dostal Neymar, jehož centr byl přizvednut do zadní části šestnáctky. Ke střele se tak dostal Ángel Di María, který orazítkoval brankovou konstrukci.
53'
Akce PSG dál pokračovala a u levé tyče se nacházel Mauro Icardi, jemuž míč odskočil od nohy. Hostující útočník tak vyslal střelu, kterou překonal brankáře, ale balon doběhl před brankovou čárou obránce.
52'
Z pravé strany šestnáctky vystřelil po zemi Neymar, který mířil k první tyči. Jenže Stéphane Ruffier byl na správném místě, když míč nohou vykopl.
51'
Další rohový kop rozehrával Miguel Trauco, který míč kroutil do zadní části pokutového území. Ovšem jeden z hráčů v oranžovém byl ve správnou dobu na správném místě.
50'
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil aktivní Denis Bouanga, jehož hlavička zamířila těsně vedle pravé tyče. Domácí útočník se hned chytil za hlavu, protože ví, že měl skórovat.
49'
Na druhé straně vnikl do šestnáctky Denis Bouanga, jehož pokus zprava mířil ke vzdálenější tyči. Jenže Keylor Navas předvedl zákrok, po němž se bude kopat rohový kop.
48'
Přihrávku před branku směřoval Juan Bernat, jehož pas byl odvrácen. O další volej se pokoušel Leandro Paredes, který vyslal nepřesný pokus.
47'
Domácí fanoušci za brankou Stéphanea Ruffiera roztáhli krásné choreo, a tak neviděli další akci PSG. Ovšem ta tentokrát za moc nestála a bude se kopat jen od branky ASSE.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Zaydou Youssouf.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k pokračování utkání. Vypadá to, že ani jeden z trenérů do základních sestav nesáhl, a tak pokračujeme v původním složení.
46'
Nemohu se zbavit dojmu, že červená karta byla hodně přísná. Ovšem hlavní rozhodčí poslal pod sprchy domácího Jeana-Eudese Aholoua. Paris Saint-Germain plní od začátku zápasu roli favorita a jeho dominance následně proti oslabenému soupeři ještě vzrostla. Asi by se musel stát zázrak, aby se Saint-Étienne ještě vrátilo do střetnutí.
45+3'
45+3'
ASSE kombinovalo na polovině soupeře a následně se z hranice velkého vápna odhodlal ke střele Arnaud Nordin. Jeho zakončení přišlo ze záklonu, a tak zamířilo nad břevno.
45+2'
Dalším pas mířil za obranu, tentokrát vzduchem. V náběhu byl znovu Kylian Mbappé, jehož ale zradilo zpracování. Saint-Étienne se ještě pokusí o snížení v prvním poločase.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby prvního poločasu.
45'
Úvodní poločas se dohrává na útočné polovině francouzského favorita na nejcennější trofej. Hostující mužstvo v poklidu kombinuje, protože je nabuzeno druhou vstřelenou brankou.
43'
Krásnou přihrávku vymyslel Neymar, který míč poslal mezi oba stopery, kam také mířil KYLIAN MBAPPÉ. Francouzský reprezentant zachoval pevné nervy a tentokrát Stéphanea Ruffiera prostřelil.
42'
Po dalším kombinaci hostujícího mužstva přišla přihrávka do šestnáctky, jenže celou situaci Saint-Étienne přečetlo, zmocnilo se míče, který následně jen odkoplo.
40'
Dalším hráčem, jenž viděl žlutou kartu je Abdou Diallo (PSG), který šel do nesmyslného skluzu. Hostující hráč trefil soupeře a vůbec o potrestání nediskutuje.
38'
Následně mířil do šestnáctky pas z pravé strany, na který si naskočil Kylian Mbappé. Hlavička francouzského reprezentanta byla slabá a skončila v moci domácího brankáře.
37'
Další přihrávku před branku dostal Neymar, ovšem Stéphane Ruffier rychle vystartoval z branky a pokus zastavil. Domácí brankář drží Saint-Étienne ve hře o dobrý výsledek.
36'
Domácí hráči se ani v deseti hráčích nevzdávají. Jejich další kombinace skočila za pokutovým územím, PSG tak okamžitě otočilo hru a myslí na vstřelení dalšího gólu.
34'
Po rychlé kombinaci na levé straně zakončil zpoza šestnáctky Ángel Di María. Argentinskému hráči pokus ale vůbec nesedl, a tak zamířil jen vedle pravé tyče.
33'
Po předešlé situaci se Thiago Silva posadil na trávník a chytil se za stehenní sval. Po lékařském ošetření je jasné, že kapitán PSG bude v pořádku.
32'
Ve sprinterském souboji se ocitli Thiago Silva a Denis Bouanga. Domácí útočník byl o trochu rychlejší, ale jeho pokus zamířil těsně nad břevno.
30'
Paris Saint-Germain se znovu usadilo na polovině soupeře. Centr před branku byl odehrán za šestnáctku, kde se volejem prezentoval Neymar. Jeho rána mířila do levého spodního rohu branky, jenže Stéphane Ruffier znovu přispěchal s výborným zákrokem.
28'
Saint-Étienne si na útočné poloviny vynutilo faul, po kterém rozehrávalo volný kop. Ovšem centr byl na hranici šestnáctky odvrácen. Domácí hráči aktuálně po každém nepotrestaném zákroku PSG reagují podrážděně.
27'
Po krátkých dohadech se znovu hraje. Jean-Eudes Aholou počkal až se Leandro Paredes zvedne, aby mu podal ruku. Ovšem sám domácí vyloučený hráč se cestou do kabiny hodně divil.
25'
Trochu zvláštní červenou kartu dostává Jean-Eudes Aholou (AS Saint-Étienne), který ze strany podrazil soupeře. Leandro Paredes si výborně pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Toto rozhodnutí hlavního rozhodčího zápasu uškodí.
23'
V tuto chvíli se Ángel Di María vyčítavě dívá na pomezního rozhodčího, který od mával autové vhazování. Domácí mužstvo vymyslelo pas za obranu, pro který si ale vyběhl Keylor Navas.
22'
Ángel Di María byl ošetřen a bude schopen pokračovat v utkání. Saint-Étienne rychle získalo míč, a tak se může pyšnit kombinací na polovině soupeře.
20'
U postranní čáry to přehnal s agresivitou Miguel Trauco (Saint-Étienne), jenž nesmyslně dohrál Ángela Di Maríu. Jeho způsob hry je oceněn první žlutou kartou.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a my sledujeme opravdu krásné utkání. Paris Saint-Germain hraje jednoduše skvěle a Saint-Étienne zase čeká na rychlé protiútoky. Doufejme, že dramatické utkání bude pokračovat až do svého konce.
18'
Na pravé straně dostal hodně prostoru Thomas Meunier, který se rozhodl ke střele z hranice vápna. Jeho pokus mířil k zadní tyči, ovšem Stéphane Ruffier vytáhl další parádní zákrok.
17'
Centr sice mířil na hranici malého vápna, kde na míč sotva dosáhl Loïc Perrin. Ovšem balon hlavou pouze lízl, a tak míč zamířil k postranní čáře.
16'
Hostující mužstvo znovu kombinovalo na útočné polovině, jenomže přihrávka na levé straně byla nepřesná. Následně se ASSE vydalo do protiakce a vybojovalo rohový kop.
15'
Na vysoký pas sice sotva doskočil Mauro Icardi, jehož hlavička tak byla slabá a zamířila jen doprostřed branky. Stéphane Ruffier tentokrát neměl problém zakročit.
13'
Branka pro ofsajd nemohla být uznána! Po kombinaci favorita francouzské ligy se za obranu dostal Kylian Mbappé, který zvedl hlavu a střelou pod víko propálil Stéphanea Ruffiera! Jenže radost byla zbytečná, protože už v tu dobu byl ve vzduchu praporek pomezního rozhodčího.
10'
Na pravé straně se rozeběhl Thomas Meunier, který přihrával před branku, kde míč netrefil Kylian Mbappé. Ovšem v zadní části velkého vápna se nacházel Juan Bernat, jehož pokus zastavil na brankové čáře obránce. Jenže míč zamířil jen na hranici pokutového území, odkud se krásným volejem prezentoval LEANDRO PAREDES. Jeho zakončení ještě před brankářem skočilo, a tak se stav zápasu poprvé mění.
9'
Centr od rohového praporku se kroutil na hranici malého vápna, kde ve vzduchu vládl Thiago Silva. Hra se velmi rychle otáčí na druhou stranu hrací plochy.
8'
Thiago Silva přihrával do šestnáctky, kde se před vlastní brankou nacházel Juan Bernat. Tomu míč po prvním kontaktu utekl, tak Gabriel Silva vybojoval rohový kop.
7'
Hostující mužstvo kombinovalo mezi obránci, ovšem přihrávka do strany se nepovedla. Saint-Étienne tak bez větší snahy bude vhazovat.
5'
Registrujeme velkou šanci také na druhé straně! Kylian Mbappé poslal míč na levou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Neymar. Jeho přihrávka pak mířila před branku, kde ale výborně zasáhl Wesley Fofana.
4'
Saint-Étienne kombinovalo za šestnáctkou soupeře, odkud byl vyslán pokus, jenž zamířil vedle pravé tyče. Tohle byla povedená akce domácího celku.
3'
Domácí mužstvo je u balonu a rozhodně nikam nespěchá. Po ztrátě míče si za obranu nabíhal Mauro Icardi, jenomže jeden ze stoperů balon zastavil.
2'
AS Saint-Étienne dnes nastoupilo do utkání v tradiční zelené sadě, na Paris Saint-Germain FC obléklo oranžové dresy. Vraťme se na trávník, kde na levé straně neudržel míč na hrací ploše Kylian Mbappé.
1'
Pro minutu ticha za zesnulého fotografa se začátek zápasu trochu oddálil. Ovšem už se hraje, ale nákop domácího celku byl nepřesný, a tak jde do akce PSG.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Debuchy, Fofana, Perrin, Trauco – Aholou, M'Vila, M. Camara – Nordin, Bouanga, Gabriel Silva.
Náhradníci: Moulin – Boudebouz, Diony, Correia, Moukoudi, Palencia, Youssouf.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Meunier, Silva (C), A. Diallo, Bernat – Di María, Marquinhos, Paredes, Neymar – Mbappé, Icardi.
Náhradníci: S. Rico – Dagba, Kehrer, Kouassi, Kurzawa, Sarabia, Verratti.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Po loňské jízdě, kdy se cesta Saint-Étienne pokračovala do evropských pohárů, se letos od tohoto mužstva čekalo o maličko více. Když se podíváme na tabulku Ligue 1, najdeme ASSE na desátém místě s pětadvaceti body. Výkony domácího celku jsou v ligových zápasech jako na houpačce. Saint-Étienne by jistě chtělo znovu do evropských pohárů, na které ztrácí pouhé čtyři body. Samostatnou epizodou je ve francouzské nejvyšší soutěži Paris Saint-Germain. Gigant Francie vede o čtyři body tabulku a navíc má dva zápasy ještě k dobru. Hostující mužstvo nasázel soupeřům už pětatřicet branek a jen devětkrát inkasovalo. PSG navíc pouze z šestnácti utkání jen třikrát prohrálo.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu, Ligue 1 má totiž na programu dohrávku osmnáctého kola. V něm se proti sobě postaví AS Saint-Étienne a Paris Saint-Germain FC. Hostující celek bude ve střetnutí plnit roli obrovského favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.