Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Montpellier - 29. září 2019   15:00

Štrasburk
26' Ajorque (Djiku)
1:0
(1:0)
Štrasburk
Sels – Simakan, L. Koné (C), Djiku – Lala, Sissoko, Bellegarde, Liénard, Ndour (90. Carole) – Ajorque (72. Thomasson), Da Costa (81. Mothiba).
Kamara – S. Mitrović, Carole, Corgnet, Prcić, Thomasson, Mothiba.
Hakim Ben El Hadj – Julien Aube, Gwenael Pasqualotti
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Montpellier
Rulli – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez (61. Mollet), Chotard (88. Camara), Le Tallec, Ristić – Dolly – Škuletić (61. Laborde), Delort.
Bertaud – Souquet, Cozza, Oyongo, Mollet, Laborde, Camara.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:12.
Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z výhry 1:0. Museli o ni ale hodně bojovat, neboť po přestávce byli aktivnější hosté, šli za vyrovnáním, jenže naráželi na dobrou obranu a skvělého Selse a také je v mnoha případech zradila koncovka. No a když neuspěl ve velmi dobré pozici ani střídající Camara, dalšího gólu jsme se nedočkali a body tak zůstaly ve Štrasburku.
90+4'
90+3'
Přímý kop kousek od středu rozehrál Rulli dlouhým pasem až do vápna, ale ani on nebyl úspěšný a následoval pouze odkop zpátky na půlku.
90+2'
Hosté pospíchají, dopředu posílají jeden dlouhý nákop za druhým. Poslední z nich nebyl přesný a Sels bude pomaličku odkopávat.
90+1'
Po rohu přišla další akrobatická střela, vyslal ji Delort. Křížná rána šla těsně vedle.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Hosté byli blizoučko vyrovnání, když se po rychlém přechodu do útoku položil do zakončení Camara, jenže jeho akrobatickou střelu vytlačil Sels na roh!
90'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Abdallah Ndour, přichází Lionel Carole.
89'
Na lavičce Štrasburku se nachystalo ještě jedno střídání, na závěr utkání si půjde zahrát Lionel Carole.
88'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Souleymane Camara.
87'
Teď se už Mothiba odhodlal i k zakončení, hlavičku dostal i za Rulliho záda, gól však neplatil pro ofsajd.
86'
Mothiba se neodvážil ke střele, přihrál pod sebe na Liénarda, ten už byl ale obranou Montpellieru uhlídán.
86'
Po delší době se předvedli i domácí. Gólovou pojistku mohl svou prudkou střelou přidat Liénard, jenže jeho ránu zvládl Rulli vyrazit.
85'
Opět hostující Mollet, nyní v těsném souboji u pokutového území Štrasburku. Opět neuspěl.
84'
Mollet hledal z pravé strany nabíhající spoluhráče, jeho pas srazil vracející se Djiku.
83'
Sels si teď zkušeně počkal, až se k němu přiblíží protihráč a poté vzal míč do rukavic. Opět bude odkopávat od své branky.
82'
Delort si v běžeckém souboji proti Simakanovi pomohl rukou, okamžitě se pískalo a rozehru si bere na starost gólman Sels.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Lebogang Mothiba.
80'
Po centru z levého křídla hlavičkoval přes Chotarda Da Costa, jeho pokus skončil nad břevnem.
78'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhém centru přišlo pouze neúspěšné hlavičkové zakončení v podání Delorta.
77'
Hostující Delort dostal přihrávku za obranu, dokázal se odpoutat od Simakana a z úhlu ohrozit Selse. Ten střelu srazil na roh.
77'
Žlutou kartou byl potrestán domácí Alexander Djiku.
76'
Le Tallec se natahoval po Ristićově centru z levého křídla, zvládl si najít prostor mezi dvěma obránci, hlavičku však poslal vedle branky.
75'
Sissoko neměl komu nacentrovat, proto pouze posunul hru doprava na Thomassona. Ten zvládá držet míč, stále však nemá komu nacentrovat.
73'
Domácí tým sice před chvílí předvedl pěknou akci, nicméně převážně se pouze brání a to čím dál blíže vlastní branky. A to by se Štrasburku nemuselo vyplatit.
72'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Adrien Thomasson.
71'
Tohle bylo ze strany domácích povedené. Sissoko se prodral na útočnou polovinu jako tank, přihrál na Da Costu, který si zpracoval a z otočky vyslal střelu. Ta jen o kousek minula levou Rulliho tyč.
69'
Hosté předvedli náznak akce pravou stranou, kombinace Molleta s Labordem ale skončila mimo hrací plochu. De Costa se chystá k rozvážnému vhazování.
68'
Další tvrdší zákrok hostujících barev, nyní je z toho ale pouze autové vhazování pro Štrasburk.
67'
Rozhodčí ze své kapsičky tasil žlutou kartu, za faul na Da Costu ji dostal hostující Pedro Mendes.
65'
Ristićův centr se neúspěšně pokoušel odvrátit Bellegarde, nakonec z toho byl nepřesný pokus Delorta. Domácí se opět ubránili.
64'
Protiútok domácího celku skončil ofsajdem, takže hra se zase pozvolna otáčí směrem k Selsově brance.
63'
Další přímý kop hostů, další centr před Selse a další povedený zákrok obrany Štrasburku. Ta dnes pracuje opravdu na výbornou.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Petar Škuletić, přichází Gaëtan Laborde.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mathías Suárez, přichází Florent Mollet.
61'
Na lavičce Montpellieru se chystá střídání a to hned dvojnásobné. Do hry půjdou Mollet a Laborde.
60'
Ofenzívu hostujícího týmu táhne hlavně Ristić, potřeboval by ale více podpory od svých spoluhráčů.
58'
Samotný centr pouze propadl do vápna, kde jej nikdo z hostů na brankou neusměrnil a vznikl brejk Štrasburku. Ten byl ale zastaven pro Da Costův ofsajd.
57'
Ristić poslal přihrávku doleva na naběhnutého Dollyho, jeho centr byl poté odvrácen. Přesto si hosté vybojovali alespoň rohový kop.
55'
Sissoko měl slušně našlápnuto, kousek od pokutového území ale přibrzdil a celou akci tak znehodnotil.
53'
Na trávníku leží domácí Da Costa, který schytal ve vzdušném souboji s Ristićem nepříjemnou ránu do hlavy, ale jak to tak vypadá, tak bude moci bez problémů pokračovat.
51'
Delort dvakrát centroval do pokutového území Štrasburku, oba jeho pokusy však skončily u obránců v modrém.
50'
Výpad domácích po levé straně nevypadal zle, nadějnou akci ale zhatil sražený centr.
48'
Škuletić se pokusil odčinit neúspěch ze závěru první půle, jenže jeho současná střela šla mimo Selsovu branku.
47'
Hned v úvodu poločasu vysunul Da Costa Sissoka za obranu, ten si ale dal míč daleko od nohy a Rulli byl u něj jako první.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalu nepřinesl. Sledovali jsme nervózní hru, hodně přerušovanou a bez šancí. Přesto jsme se dočkali alespoň jedné branky, na kterou dosáhli domácí. Ve 26. minutě nacentroval Djiku do vápna a Ludovic Ajorque otevřel skóre přesnou hlavičkou. Góly mohly být dva, neboť na konci půle měli hosté pokutový kop, ten však Skuletićovi vyrazil gólman Matz Sels. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+1'
Míč si nachystal sám faulovaný Petar Škuletić, jenže Sels vystihl směr a jeho střelu vyrazil!
45'
Budou se nastavovat tři minuty.
45'
Mohamed Simakan navíc dostal žlutou kartu.
44'
Penalta pro Montpellier! Po akci pravou stranou přišla přihrávka do vápna na Škuletiće, který po souboji se Simakanem upadl a po chvilce rozhodčí ukázal na penaltový puntík!
42'
Lala to teď zkusil z dálky, jenže napálil pouze Le Talleca, který mu obětavě skočil do střely.
41'
K rozehrání se postavil Kenny Lala a trefil právě jen tu zeď. Rulli tak odvedl dobrou práci.
40'
Přímý kop pro Štrasburk, je to v ideální pozici na přímou střelu. Rulli si musí postavit dobrou zeď.
40'
Ajorque posunul hru ze středu na levou stranu, kde byl Ndour, jeho centr byl ovšem sražen.
38'
Sels se chystá k odkopu od vlastní branky, zatím vyčkává, až se mu nabídnou spoluhráči.
37'
Hosté rozehráli rohový kop, centr do vápna však odvrátil dobře postavený Liénard.
35'
Moc se to ale nedaří a přichází další faul na kartu. Za zákrok na půlce ji dostal hostující Keagan Dolly.
34'
Hosté se snaží trochu uklidnit hru, která v posledních minutách trpěla rozkouskováním.
32'
Ludovic Ajorque teď přehnal svůj důraz, když chtěl Rullimu vypíchnout míč a za skluz dostal žlutou kartu.
32'
Liénardův přímý kop prolétl kolem zdi, ale také kolem pravé tyče Rulliho branky.
31'
Opět se pískalo a těžit z toho mohou domácí fotbalisté, budou mít přímý kop kousek od vápna.
29'
Nehrajeme, neboť probíhá ošetřování domácího Ndoura. Ten půjde na chviličku mimo hrací plochu, za chvíli se ale zase zapojí do hry.
29'
Teď už se pískalo, bylo to ale proti domácím. V pokutovém území Montpellieru se faulu na Le Talleca dopustil Ajorque.
28'
Vedoucí branka domácí nabudila a opět se ženou do útoku. Ve vápně po souboji upadl Ndour, rozhodčí však penaltu nepískal.
26'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! No vida a je tu gól po docela nenápadné akci. Djiku poslal do vápna centr, na který si mezi obránce naběhl LUDOVIC AJORQUE a přesnou hlavičkou překonal Rulliho!
24'
Hostující Škuletić fauloval u pomezní čáry Djikua, domácí ale přímého kopu k centru do vápna nevyužili, opět zvolili postupnou rozehrávku.
23'
Sledujeme teď kombinaci hráčů Štrasburku na vlastní polovině, takže stále nic, co by mělo vést k šancím.
21'
Po následném centru se k hlavičce dostal Hilton, gólman Sels jej zvládl vychytat a navíc se stejně pískal Hiltonův faul při výskoku.
21'
Další faul domácích barev, na Delortovi se provinil Koné. Zápas teď nemá spád, je kouskován častými přerušeními.
20'
Malá domů na Selse, ten se s ničím nepáral a by zabránil případnému nebezpečí, zvolil rázný odkop k půlce.
17'
Je tu první žlutá karta utkání, kterou za tvrdý šlapák na Suáreze dostal domácí Nuno Da Costa.
15'
Bylo tu první ohrožení hostující branky. Po centru z levé strany si na míč naskočil Ajorque a docela protáhl Rulliho!
13'
A tak to zkusili hosté dlouhým nákopem na Suáreze. Toho ale na zádech udržel Ndour a nechal míč proběhnout do zámezí.
12'
Hosté sice Suárezem vhazovali poblíž středové čáry, u míče se však dlouho neohřáli. Štrasburk pokračuje v míčové a územní převaze, stále však bez střeleckého vyjádření.
10'
Po Liénardově centru se odehrál souboj o míč, který byl dle sudího podle pravidel a pád domácího hráče se tak nepískal.
9'
Hra se přesunula na útočnou polovinu, kde Abdallah Ndour vybojoval rohový kop.
8'
Od Selse začíná další akce Štrasburku, je to ale zatím velmi pomalé a do rozestavěné obrany.
7'
Oba hráči míří za pomezní čáru, kde bude pokračovat jejich ošetření, vypadá to ale, že budou oba hráči v pořádku.
6'
Na trávníku zůstali ležet domácí Koné a hostující Škuletić. Ten při výskoku zakopl o padajícího soupeře a uštědřil mu nechtěný kopanec do hlavy.
5'
V úvodních minutách jsou domácí aktivnější, snaží se soupeře zaskočit rychlou akcí, potřebují ale více přesnosti.
4'
Dlouhý nákop za obranu hostujícího celku byl až příliš prudký, skončil u Rulliho.
3'
Výpad Štrasburku nedopadl podle představ, míč skončil u Rulliho, od kterého jdou vpřed hráči Montpellier.
2'
První přerušení hry, při přechodu do útoku zahrál domácí Kenny Lala rukou, což rozhodčímu neuniklo.
1'

RC Štrasburk: Sels – Simakan, L. Koné (C), Djiku – Lala, Sissoko, Bellegarde, Liénard, Ndour – Ajorque, Da Costa.
Náhradníci: Kamara – S. Mitrović, Carole, Corgnet, Prcić, Thomasson, Mothiba.

Montpellier HSC: Rulli – Mendes, Hilton (C), Congré – Suárez, Chotard, Le Tallec, Ristić – Dolly – Škuletić, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Souquet, Cozza, Oyongo, Mollet, Laborde, Camara.

Rozhodčí: Hakim Ben El Hadj – Julien Aube, Gwenael Pasqualotti.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade de la Meinau začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Hakim Ben El Hadj, kterému budou na pomezí pomáhat Julien Aube a Gwenael Pasqualotti.
Montpellier HSC

Hosté jsou na tom o něco lépe, a desátém místě mají 11 bodů a do dnešního utkání jdou s třízápasovou šňůrou, kdy tým zvládl bodovat. Minulé kolo se Montpellier představil před svými fanoušky proti Nîmes a vyhrál těsně 1:0, když jedinou branku dal ve 31. minutě Souquet. Dnes bude chtít na tuto dobrou sérii navázat a přivézt další body.

RC Štrasburk

Domácí tým je v tuto chvíli na 18. místě s pouhými šesti body, start do sezóny tedy nebyl opravdu nic moc. Štrasburk se v minulém kole vydal do Lille, kde se mu nepovedlo navázat na domácí výhru proti Nantes a prohrál 0:2. O branky se v tomto duelu postarali Osimhen a Rémy.

Štrasburk – Rennes 0:2
Štrasburk – Monaco 2:2
PSG – Štrasburk 1:0
Štrasburk – Nantes 2:1
Lille – Śtrasburk 2:0
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání osmého kola mezi týmy RC Štrasburk a Montpellier HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.