Štrasburk - Amiens | ONLINE | 22.2.2020 20:00 | Ligue 1 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Amiens - 22. února 2020   20:00

Ukončeno
0:0
(0:0)
Štrasburk
Sestavy:
Sels – Simakan, L. Koné, S. Mitrović, Lala – Bellegarde (76. Mothiba), Sissoko – Waris (87. Liénard), Thomasson, Zohi (69. Djiku) – Ajorque.
Náhradníci:
Kamara – Aaneba, Carole, Djiku, Lebeau, Liénard, Mothiba.
Rozhodčí
Delerue – Jouannaud, Courbet
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Amiens
Sestavy:
Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy (39. Aleesami) – Zungu, Monconduit (82. Blin) – Otero, G. Kakuta, Diabaté (68. Cornette) – Guirassy.
Náhradníci:
Dreyer – Aleesami, Blin, Cornette, Jallet, Mou. Konaté, Mbenza.
Přenos se aktualizuje automaticky

Máme za sebou utkání 26. kola francouzské Ligue 1 mezi Štraburkem a Amiens, v němž jsme marně čekali na gól. Zápas ani moc zajímavých situací nenabídl. Domácí měli více ze hry, jenže přes dobře zorganizovanou defenzivu soupeře se mu dlouho nedařilo projít. Až v závěru střetnutí se začali objevovat první okénka, Ludovic Ajorque ve velké šanci promáchl, v nastavení pak zakončení Djikua skvělým způsobem zastavil Gurtner. Domácí se díky získanému bodu vyhoupli na šestou pozici před Lyon a Montpellier, fotbalisté Amiens se přiblížili sedmnáctému Nimes na rozdíl pěti bodů.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:23.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Régis Gurtner právě chytil Amiens bod! Gólman předvedl fantatsický zákrok, když pravou rukou vytáhl parádní zakončení Djikuovo zakončení přes nohu.
90+2'
Domácí se snaží ze všech sil, jenže projít přes početnou hradbu soupeře není vůbec jednoduché. Nepodařilo se to ani Mothibovi, jenž neuspěl proti Blinovi.
90+1'
Ibrahima Sissoko zvítězil v hlavičkovém souboji nad Oterem. Vzápětí na pravé lajně našel nikým nepokrytého Mothibu. Jihoafričana zradilo zpracování, s balónem skončil mimo hrací plochu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Nedovoleného zákroku se dopustil Calabresi. Exekuce přímého kopu se chopil Adrien Thomasson, Stefan Mitrović hlavičkoval těsně nad.
88'
Stadiónem to smutně zašumělo, Ludovica Ajorqueho dělily od rozhodnutí centrimetry! Z pravé strany skvěle odcentroval Simakan, jenže forvarda rozhodil skluzující obránce, v tutovce úplně minul balón!
87'
Moc velké sousto si na sebe vzal Ibrahima Sissoko. Sám se vydal do trojice protihráčů, nad jeho síly byl až ten třetí, Arturo Calabresi.
87'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Dimitri Liénard.
86'
Žlutou kartu dostává Mohamed Simakan (RC Štrasburk).
85'
Sehrou Guirassy, avšak nejednalo se o faul, Stefan Mitrović si počínal v rámci pravidel. Po chvilkové domlce znovu kombinují hráči v modrém.
84'
Zunguovi se centr vůbec nepovedl, ale chytl tak divnou trajektorii, že málem zaplul do Selsovy svatyně. Belgický gólman vyskakoval marně, k jeho štěstí míč proletěl těsně nad břevnem.
83'
Hosté se zatáhli více do defenzivy, s remízou viditelně jsou spokojeni. Naopak Štraburk začíná více útočit. Podaří se mu vstřelit kýžený gól?
82'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Alexis Blin.
81'
Utkání se přehouplo do poslední desetiminutovky základní hrací doby. Stále marně čekáme na první gól a dá se říci, že k vidění doposud nebyla jediná gólovka.
80'
Tohle si Thomas Monconduit určitě mohl odpustit. Po faulu nedodržel stanovený odstup tří metrů, Warisovi zabránil v rychlé rozehrávce. Rozhodčí neměl jinou možnost než opět tasit žlutou kartu.
79'
Gaël Kakuta se snažil založit rychlý protiútok, jenže Sehrou Guirassy jeho úmysl nepochopil. Fotbalista Konga vyslal lob za obranu, za nímž se francouzský forvard vůbec nerozběhl.
78'
Majeed Waris se dostal do kleští, z nichž však vyšel jako vítěz. Kulatý nesmysl si totiž velmi chytře předkopl a Oterem se nechal faulovat.
77'
Aut se Aleesamimu vůbec nepovedl. Míč hodil přímo k nohám Djikua, jehož ale ihned dokázal zpacifikovat Thomas Monconduit.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Lebogang Mothiba.
75'
Vtipný moment předvedl všem přítomným fanouškům Mohamed Simakan. Pravému bekovi nejprve projel míč mezi nohama, Francouz navíc při snaze se otočit nešikovně upadl.
74'
A znovu Bellegarde. Tentokráte se odhodlal k ráně z první po pěkném pasu z pravé strany od Warise. I v tomto případě ovšem vysoko přestřelil.
73'
Forvard Ludovic Ajorque se nechal unést fanoušky, z velmi těžké pozici zkusil vypálit levačkou. Do cesty se projektilu postavil Opoku, Štrasburk čeká standardka v podobě rohu.
72'
Jean-Ricner Bellegarde se krásně proháčkoval mezi třemi protihráči, jenže střelecký pokus mu vůbec nevyšel. Středopolař se pořádně ukopl, Gurtner mohl zůstat v klidu.
71'
Nově příchozí Alexander Djiku nechtěl riskovat hrozbu ztráty balónu, místo držení soka na zádech raději ve skluzu odvrátil na aut.
70'
Po faulu Thomassona se přímého volného kopu chopil Otero. Dlouhý balón nenašel žádného ze spoluhráčů, balón skončil u brankáře Selse.
69'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Alexander Djiku.
68'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Fousseni Diabaté, přichází Quentin Cornette.
67'
Středem hřiště se pokusil o samostatný únik Ibrahima Sissoko. Daleko ale nedošel, francouzský středopolař narazil na Zungua.
66'
Fotbalisté Štrasburku se rozhodli pro rozehrávku na krátko. Nakonec odcentroval Majeed Waris, avšak přímo do rukou Gurtnera.
65'
S vysokým míčem do pokutového území si defenziva Amiens poradila. Opoku odvrátil ovšem poslal balón k nohám Bellegardeho, po jehož zblokované střele následuje rohový kop.
64'
Hosté mají na svém kontě už pět žlutých karet. Dalším vlastníkem kartónku je Fousseni Diabaté, reprezentant Mali zezadu podrazil Simakana.
63'
Iniciativu znovu převzali domácí. Hráči v modrém zatím kombinují spíše kolem středového kruhu, do blízkosti šestnáctky je hosté ještě nepustili.
62'
Středopolař Sissoko prokázal velkou šikovnost. Místo souboje s Mosconduitem míč jemně trefil špičkou kopačky, čímž balón předal volnému Lalovi.
61'
Arturo Calabresi ukázal precozní obrannou činnost. Dal si tělo před soupeře a Zohiho držel na zádech až do té doby, než kulatý nesmysl nepřešel přes postranní čáru.
60'
Ludovic Ajorque má oči i vzadu. Po dlouhém nákopu halvou skvěle sklepl za sebe volnému Thomassonovi, ten ale ideální šanci ke střele prováhal, nakonec trefil dobře se vrátivšího Zungua.
59'
Hlavní rozhodčí na okamžik přerušil hru, zdálo se mu, že domácí trenér je na lavičce až příliš aktivní. Delerue udělil koučovi poslední varování, příště to bude za žlutou.
58'
Druhá půle se, podobně jako ta první, hraje ve vyrovnaném stylu. Jednou má navrch Štrasburk, jednou zase Amiens. Nyní kombinují hosté.
57'
Zakončení přišlo i na druhé straně. Bylo však o poznání méně nebezpečné, přízemní pokus Sissoka šel přímo doprostřed svatyně.
56'
Gaël Kakuta natáhl z nějakých pětadvaceti metrů ke střele levačkou, která nebyla vůbec špatná. Sels ovšem na projektil dobře viděl a zasáhl levou rukou.
55'
Fousseni Diabaté ve sprinterském souboji předběhl Koného. Stoper Štrasburku ale na poslední chvíli ještě stihl zasáhnout, špičkou pravé kopačky poslal míč do autu.
54'
Centr do šestnáctky se neujal. Do odraženého balónu se z jedničky opřel Jean-Ricner Bellegarde a za přispění teče balón prosvištěl kousek vedle pravé tyčky.
53'
Waris podruhé v krátkém časovém sledu vybojoval standardku a zároveň se zapříčinil o další žlutou kartu pro soka. Jejím držitelem se stal Haitam Aleesami, jenž protivníka stáhl k zemi.
52'
Mohamed Simakan nepustil Diabatého k míči. Presující soupeře se ale nevzdal a nakonec vybojoval míč do držení Amiens. Na hosty čeká autové vhazování.
51'
Hodně zbytečný faul a žlutá karta pro Auréliena Chedjoua. Kamerunský stoper u lajny mimo dění hry podrazil Warise, arbitr okamžitě tasil kartu.
50'
Nedomluva mezi Warisem a Ajorquem stála Štrasburk potenciální velkou šanci. Prvně jmenovaný sebral míč spoluhráči přímo z pod kopačky, jenže si vůbec neporadil s prvním dotekem.
49'
Mohamed Simakan přečetl, kam poletí balón po nahrávce Kakuty. Už předem šel pravý bek do skluzu, kulatý nesmysl odklidil do zámezí.
48'
Obrannou práci si výborně splnil Lamine Koné. Guirassyho nenechal zpracovat míč ideálně, odskočený míč se stal vlastnictvím Bellegardeho.
47'
V úvodu druhé půle rozehrávali standardní situaci domácí. Na zadni tyči se k míči dostal Stefan Mitrović, jenž se snažil vracet do ohně, avšak našel pouze Chedjoua.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Skončil první poločas zápasu mezi Štrasburkem a Amiens, který nám branku nenabídl. Sledujeme zatím nezáživné utkání, v němž nebyla k vidění ani jedna pořádná gólovka. Doufejme tedy, že druhý poločas přinese o poznání lepší podívanou a také to nejdůležitější, góly.
45+4'
První poločas skončil.
45+3'
V závěru první půle ještě zahrozili i domácí. Ajorque zády k bráně přihrál na hranici šestnáctky Bellegardovi, ránu z první úspěšně zblokoval Haitam Aleesami.
45+2'
Z pravé strany se na střed probil Juan Ferney Otero, na střelu to ale neměl. Tak předal Diabatému, jehož projektil skončil v boční síti.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
45'
Efektní, leč neefektivní zidanovku se prezentoval Gaël Kakuta. Thomassona sice obalamutil, jenže hned za ním se nacházel Stefan Mitrović, Srb míč získal do moci.
44'
Místo dlouhého balónu rozehrál Štrasburk na krátko. Je si vědom, že vzduchem to dnes asi nepůjde, raději se soutředí na kombinační hru.
43'
Dobře to udělal Ludovic Ajorque. Po uvolnění přes Mosconduita si tělem skvěle pokryl tělo, Zungu situaci neustál a soka fauloval.
42'
Kouč Amiens si může oddechnout, Opoku se po chvilce sám postavil na nohy a okamžitě se zapojil v plné síle do bránění kontru soupeře.
41'
Další z hostujících hráčů zůstal sedět na trávníku. Byl jím stoper Nicholas Opoku. To by byla velká komplikace, pokud by i on musel předčasně odstoupit z utkání.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bakaye Dibassy, přichází Haitam Aleesami.
39'
Tak nakonec se přeci jen bude muset střídat. Trenér Elsner na polovině hřiště už uděluje pokyny Aleesamimu, který nahradí zraněného Dibassyho.
38'
Po jednom ze soubojů zůstal na emi sedět Bakaye Dibassy. K hráči reprezentujícímu Mali dokonce byli přivoláni lékaři, na vážnější zranění to nevypadá.
37'
Tentokráte už se Sehrou Guirassy ke kulatému nesmyslu dostal. Byl ale z otočky, a to rozhodlo. Místo střely přišla nahrávka dozadu na Kakutu.
36'
Autu se chopil Arturo Calabresi, který ukázal hodně dlouhý hod, skoro až k penaltě. Zde se pohyboval Guirassy, nejlepší střelec Amiens se však přes Koného neprosadil.
35'
V posledních minutách se hraje nahoru dolů. Po pravé straně unikl Juan Otero, při pokusu centroval ovšem nastřelil pouze Simakana. Bude se vhazovat.
34'
Rohový kop, který následoval, žádné nebezpečí pro svatyni Amiens neznamenal. Zohi totiž hodně podkopl balón, kulatý nesmysl přeletěl všechny přítomné ve vápně a skončil v autu.
33'
První střelu na bránu si vzal na svědomí Ludovic Ajorque. Z velkého úhlu se snažil překvapit Gurtnera, gólman byl ale na zemi včas.
32'
A znovu Sissoko. Nyní si o jeho hlavu ublížil Zungu, jenž o soupeři vůbec nevěděl. Chyba hráče v modrém to však nebylo, to středopolař Amiens do soka nešikovně nacouval.
31'
S ne příliš vysokým pasem do šestnáctky si fotbalisté Štrasburku poradili bez problémů. Guirassy se do zakončení nedostal, ještě před ním odkopl balón Mohamed Simakan.
30'
Hosté budou moci zahrozit ze svého premiérového rohového kopu. Ten vybojoval Juan Otero, Kolumbijec u lajny šikovně nastřelil Lalu.
29'
Ibrahima Sissoko si musí dávat velký pozor, pokud chce denšní střetnutí dohrát. Ve skluzu podrazil Guirassyho, který okamžitě chtěl druhou žlutou pro soupeře.
28'
Na žluté karty vedou hosté. Majeed Waris si šikovně pokopl míč kolem Zunga, jenž se uchýlil k nedovolenému zákroku. Za zastavení brejkové šance si zblízka prohlédl žlutý kartónek.
27'
Na první pohled to vypadalo, že se Bakaye Dibassy snažil nafilmovat penaltu. Opakované záběry ukázaly, že tomu tak nebylo, křídelník si sám zamotal nohy a jeho pád byl nevyhnutelný.
26'
Lamine Koné se snažil přeskočit pasivně stojícího Guirassyho, avšak do souboje přispěchal pozdě. Balón sice trefil, ale ještě předtím zasáhl i útočníkovu levou končetinu.
25'
Domácí rozehrávali přímý volný kop těsně za polovinou hřiště. Centr Laly se snášel do pokutového území, ve vzduchu kraloval Nicholas Opoku.
24'
Hosté jako by chtěli domácímu forvardovi ránu do jejich spoluhráče vrátit. Jmenovitě to byl Chedjou, jenž přišlápl Ajorquemu pravou nohu.
23'
A další centr z levé strany. Tentokráte do pokutového území, kde se Ludovic Ajorque pokusil o akrobatické zakončení nůžkami. Místo míče trefil jen obránce.
22'
Modří to zkusili z levé strany. Lala si nejprve vyměnil balón se Sissokem a poté vyslal míč za obranu, ve vzduchu ale odvrátil kulatý nesmysl alespoň do zámezí Calabresi.
21'
Svěřenci kouče Laureyho jsou prozatím jasně aktivnějším týmem. Stále se jim ale nedaří vytvořit si šanci, která by mohla vést k vedoucímu gólu.
20'
Dlouhý nákop Koného měl oči, Ludovic Ajorque si však ve vzduchu nešikovně pomohl loktem, jímž bolestivě trefil do tváře Chedjoua.
19'
Na žluté karty máme vyrovnáno. Stoper Nicholas Opoku šlapákem trefil Kakutu na lýtko, ani v tomto případě nebylo co řešit.
18'
Mohamed Simakan precizně přenesl hru z levé strany na pravou. Kevin Zohi si z těžké pozici zpracoval míč, avšak Calabresiho neobešel.
17'
Dlouho se ale fotbalisté Amiens na míči neudrželi. Kakuta to myslel dobře, jemný oblouček za obranu měl oči, jenže Guirassy úmysl spoluhráče nepochopil.
16'
Ibrahima Sissoko mizerně zpracoval balón, proti Oterovi vzápětí nebezpečně skluzoval, místo balónu trefil jeho nohy. První žlutá karta je na světě.
15'
Otero si krásně narazil s Kakutou a pokračoval v běhu po pravé lajně. Dokonce i odcentroval, do vzduchu se ovšem nejvýše zavěsil Mitrovič.
14'
Majeed se po ztrátě Dibassyho vydal do brejku, avšak nedočkal se podpory od vlastních spoluhráčů. U lajny nedokázal proti Opokovi vybojovat ani aut.
13'
Domácí sázejí na kombinační hru. Usadili se na polovině soupeře a čekají na otevřená vrátka v defenzivě Amiens.
12'
Až příliš agresivní byl záložník Mondoncuit. Na polovině hřiště okopával Thomassona až příliš. Rozhodčí nařizuje přímý kop.
11'
Skvělou defenzivní činnost předvedl Kenny Lala. Soupeře vystál a odstrčil jej tělem, Diabaté doběhl s míčem až za postranní čáru.
10'
Forvard Ajorque se sice dokázal prodrat kolem Opoka, jenže následně špatně zpracoval míč, čehož okamžit vyzžil druhý ze stoperů Chedjou.
9'
Jean-Ricner Bellegarde si na sebe vzal příliš velké sousto. Středem se pustil do dvou protihráčů, přičemž narazil už na tom prvním.
8'
Kenny Lala si šikovně dal tělo před balón a nenechal se odstavit dotírajícím Kakutou. Posléze si pomohl malou domů gólmanovi.
7'
Dlouhý nákop stopera Opoka nepřinesl kýžené ovoce. Míč nabral velkou výšku, nakonec skončil až u brankáře Selse.
6'
Tentokráte se Juan Otero k balónu dostal. A poradil si na jedničku s hvězdičkou, proti trojici protihráčů vybojoval faul na svou osobu.
5'
Hosté se pokusili založit rychlej brejk, jenže středopolař Thomas Monconduit přecenil rychlostní síly Otera, který míč na hrací ploše nezastihl.
4'
Přímý kop Štrasburku končí útočným faulem. Až příliš vehementně se do souboje vrhl Mohamed Simakan, jenž ve vzduchu trefil Chedjoua.
3'
Bude se kopat standardka. Majeed Waris si na pravé straně výborně udělal prostor, křídelníka posléze nedovoleně poslal k zemi Calabresi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradiční modrých dresech. Fotbalisté Amiens pro dnešek oblékli dresy barvy červené.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

RC Štrasburk: Sels – Simakan, L. Koné, S. Mitrović, Lala – Bellegarde, Sissoko – Waris, Thomasson, Zohi – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Aaneba, Carole, Djiku, Lebeau, Liénard, Mothiba.

Amiens SC: Gurtner – Calabresi, Opoku, Chedjou, Dibassy – Zungu, Monconduit – Otero, G. Kakuta, Diabaté – Guirassy.
Náhradníci: Dreyer – Aleesami, Blin, Cornette, Jallet, Mou. Konaté, Mbenza.

Rozhodčí: Delerue – Jouannaud, Courbet.
Amiens SC

Fotbalisté Amiens budou v utkání na půdě Štrasburku outsiderem. Avšak každé střetnutí začíná za stavu 0:0, překvapit může kdokoli. Svěřenci kouče Elsnera jsou předposlední, na nesestupové sedmnácté Nimes ztrácejí šest bodů, což do konce sezóny ještě lze v klidu stáhnout. Amiens sice v poslední době neprohrává, jenže ani nevyhrává. z předešlých čtyř klání našli přemožitele jen v Monaku, jinak vybojovali tři remízy a především ta minulý týden s PSG by hráčům mohla vlít pozitivní krev do žil. V ofenzivě se Amiens spoléhá na Sehroua Guirassyho, jemuž se podařilo skórovat již osmkrát.
RC Štrasburk

Štrasburk letos prožívá velmi vydařenou sezónu. Loni obsadil tento celek jedenáctou pozici, letos míří ještě výš. Po 25 odehraných kolech se nachází na krásném osmém místě, přičemž ztrácí pouhé tři body na čtvrté Lille. Tato statistika jen dokazuje, jak je s výjimkou PSG a Marseille francouzská liga obrovsky vyrovnaná. Forma Štrasburku není vůbec špatná, neboť neprohráli už čtyřikrát za sebou, přičemž hned třikrát vyhráli. Nejvíce gólů vstřelila dvojice Ajorque – Thomasson, oba mají na kontě osm ligových zásahů.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer! Vítám vás při sledování 26. kola francouzské Ligue 1, u zápasu mezi Štrasburkem a Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
31. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 27 22 2 3 75:24 68
2. Marseille 28 16 8 4 41:29 56
3. Rennais 28 15 5 8 38:24 50
4. Lille 28 15 4 9 35:27 49
5. Reims 28 10 11 7 26:21 41
6. Nice 28 11 8 9 41:38 41
7. Lyon 28 11 7 10 42:27 40
8. Montpellier 28 11 7 10 35:34 40
9. Monaco 28 11 7 10 44:44 40
10. Angers 28 11 6 11 28:33 39
11. Štrasburk 27 11 5 11 32:32 38
12. Bordeaux 28 9 10 9 40:34 37
13. Nantes 28 11 4 13 28:31 37
14. Stade Brest 28 8 10 10 34:37 34
15. Metz 28 8 10 10 27:35 34
16. Dijon 28 7 9 12 27:37 30
17. St. Etienne 28 8 6 14 29:45 30
18. Nîmes 28 7 6 15 29:44 27
19. Amiens 28 4 11 13 31:50 23
20. Toulouse 28 3 4 21 22:58 13
Články odjinud